reklama

GPS

Nevíte někdo co to znamená ta vestavěná mapa,a co ta nahraná? Zajímalo by mě,jestli má cenu kupovat (dostat) tu GPS od Mounfielda která má 8MB paměti,do který se nevejde ani mapa ČR,co budu vidět tam,kde mapu nemam nahranou

[ Zpět ]
Datum: 18.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavll ([email protected]))
  • Re: GPS

         

    Já jsem sice na GPS úplný laik, vídávám to jen u vetteho a jen koukám, co to umí...nicméně teď v sobotu jsem se byl na to GPS podívat u mountfielda vedle v Mnichovicích, jestli nekecaj.
    Kecaj v tom, že to dávají zcela zadarmo - povinně k tomu musíš koupit držák na řidítka (395,-) a nosič s podrobným mapovým pokrytím ČR + propojovací kabel (cca 1500,-). Bez toho Ti to nedají.
    Prodavači o tom až tak moc nevěděli, ale na mou otázku co že to je ta "vestavěná" mapa mi řekli, že to ukáže hospody, kempy, hotely... No nevím, jsem v tomhle laik.
    Pak ještě někdo tady říkal, že to má černobílý displej - taky nevím, podle reklamy v časopisech by měl být - asi - barevný. Z prodavačů to nevytáhneš, mají k dispozici pouze jednu nefunkční atrapu s vybraným vnitřkem, funkční přístroj nerozbalí.
    Nicméně si myslím, že za cenu cca 1900,- se dostane poměrně dost slušný stroječek, a kdo uvažuje o kole z téhle prodejny - proč ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS

           

      display je ČERNOBÍLÝ (aspoň z letáku je to naprosto zřejmé), barevnou mapu si můžes maximálně prohlédnout v počítači

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ko-var)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS

           

      Něco podobnýho sem čekal,od nich,furt se to ale vyplatí,ale jestli se tam vejdou jen východní čechy,tak je to na nic,a doufám že mapu k tomu dávaj

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavll)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS

           

      informace o akci jsou tady:
      http://www.mountfield.cz/indexd.php?vstup=91

      pisou ze zdarma i s mapou CR a sveta, datovej kabel a drzak na riditka by mel byt snad soucasti original baleni toho Garmin eTrex Legend

      pokud to neni soucasti a pokud podminujou vydani GPS dalsim nakupem tak to docela zavani klamavou reklamou ...

      docela o nakupu kola s GPS premyslim, ale pokud to je takhle, tak nevim nevim :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS

             

        Kabel je skutečně součástí GPS, alespoň u posledních typů tomu tak je. Za úvahu také stojí jaký typ připojení k počítači ta GPSka používá. Předpokládám, že je to výběhový typ, tak seriovku (com) místo USB. Za 1500 se dnes prodávají univerzální kabely, kterými jde nejen stahovat data ale i GPSku napájet z externího zdroje.
        Myslím, že to víš, píšu to kvůli ostatním.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2006
        Autor: Marco
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS

           

      žádný držák na kolo ani podrobná mapa nejsou povinné. Tyto věci jsou volitelné. Možná že někde v Mountfieldu v Horní dolní to zkoušejí prodávat jako povinnostní set, ale tak to prostě není. Ta nabídka není vůbec špatná ...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peetttrrrr ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS

             

        Prodávám, jak jsem koupil - byl jsem v jejich prodejně v Mnichovicích a tak mě informoval odborně vyškolený prodavač přes kola. V tom případě by to stálo za dotaz na ředitelství firmy (myslím, že sídlí rovněž v Mnichovicích na náměstí).

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: GPS

               

          Tak jen pro úplnost - vznesl jsem dotaz na vedení firmy a dnes mi přišla odpověď: to příslušenství není povinně dokupováno, pouze je doporučováno. Firma se omluvila za profesionální chybu svého prodavače.
          Takže se vám omlouvám za nesprávnou informaci - prodavač mi to tak sdělil :-).

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2006
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GPS

         

    Vysvětlení najdeš například zde:

    http://www.skyfly.cz/zajimavo/gpsmap05.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS

           

      Tam to maj dobře vysvětlený,díky,ještě by mě zajímalo,na jaký pokrytí stačí těch 8MB,nevíte někdo?

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavll)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS

             

        Celá republika od MFIELDa zabere necelých 8 MB, není ovšem tak podrobná, doporučuji dokoupit set za 1500,- obsahující kabel + software a TOPO50 - to již jsou slušné turistické (včetně cyklo) mapy celé republiky - jinak pro zajímavost 1 okres zabere zhruba 1MB, já to má tak, že jsem tam nechal celou rep. od MFIELDa a vždy si přihraju jen okres v kterém jezdím...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondřej)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024