reklama

Helma pro děti

Jakou helmu pro dítě? která je nejlepší?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.06.2017
Autor: Pirat7852
  • Re: Helma pro děti

         

    Ta z odkazu, co bude nasledovat ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2017
    Autor: ronda
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Helma pro děti

           

      A všichni už víme, jaký odkaz to bude, že? :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2017
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Helma pro děti

         

    Žádná. Jistě, je to povinnost dle zákona, ale žádná helma je neochrání líp, než když to dítě naučíte kolo ovládat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Helma pro děti

           

      Tak ono i to dítě musíš naučit, že přilba není všemocná. Pak teprve mu bude ku prospěchu.
      Mít k dispozici ochranné prvky a nepoužívat je, resp. neumět je používat, to je také cesta do pekel.
      A to platí nejen o kole...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Helma pro děti

             

        No, přilba je jako ochranný prostředek takřka bezmocná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2017
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Helma pro děti

               

          ty jsi upadl z jahody na hlavičku, co? a opakovaně, viď?
          máš recht, teď už ti nepomůže, není co chránit..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2017
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Helma pro děti

                 

            Je zářný příklad toho, jak to dopadá, když se s přilbou nejezdí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Helma pro děti

               

          Víš prd.
          Já zase vím, že kdybych ji neměla, tak už mám dvě díry v hlavě. A že by to teda křuplo...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2017
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Helma pro děti

                 

            Když neumíš řídit, tak je zázrak, že to schytala jen přilba.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2017
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Helma pro děti

                   

              Tak s tímhle jdi laskavě do brusele...
              Okolnosti neznáš, tak mlč.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Helma pro děti

                     

                Hele, zažil jsem fakt hnusný věci na kole, ale snad ani v jednom případě by mi přilba nepomohla, rozhodně ne tolik jako umění řidit, nebo umění padat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.06.2017
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Helma pro děti

                       

                  jenže tobě už nepomůže nic :-D

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.06.2017
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                • Re: Helma pro děti

                       

                  Padám málo, protože nerad, ale v dětství jsem sebou praštil o zem víckrát. Ze všech pádů pamatuju jeden jedinej, kdy jsem ťuknul o zem i hlavou - ve sjezdu hezkej parakotoul přes řídítka, asi tak v deseti letech - a to jsem z jakéhosi důvodu přistál na bradu, takže by mi přilba asi moc nepomohla. Jinak u mně celkem dobře funguje to, na co nás připravila evoluce - reflexivní manévry, kterými se tělo snaží chránit za každou cenu především hlavu, klidně i za cenu zlomenejch končetin a podobně. Jezdím bez přilby. Přes to všechno jsem nikdy necítil potřebu někomu jakkoliv komentovat jeho či její rozhodnutí jezdit s přilbou.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.07.2017
                  Autor: Andrej
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Helma pro děti

                         

                    Myslím, že by ti ta přilba pomohla i u té brady. Z vlastní zkušenosti u pádu dítěte přes řidítka vím, že jak má přilba ten přední výstupek (nebo i pak kšilt), tak si v případě pádu na obličej ťukneš nejdříve o chodník tou přilbou a pak teprve jdeš na obličej. Tím se minimálně podstatně rychlost pádu zbrzdí.
                    Přilba ti navíc nedovolí, abys hlavu víc zaklonil, takže opět při pádu na "čumec" do určité míry chráníš obličej a ať chceš nebo ne, jdeš na přední část přilby.
                    Mimís si díky přilbě uchoval nos celý a na bradě měl jenom drobnou oděrku.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.07.2017
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Helma pro děti

                           

                      Možná, nevím. Každopádně to bylo v době, kdy s přilbou nejezdili snad ani na Tour de France. :)

                      A ten pád byl na hubu hlavně kvůli podivným okolnostem - už si to nepamatuju úplně přesně, ale kolo šlo potom, co jsem přeletěl řídítka, ještě za mnou a přes mě... Vím přesně, kde to bylo - sjezd po lesní cestě do údolí potoka, píseček, kameny, příčná korýtka pro odvod vody... proč jsem letěl už jistě nevím, jestli to byl klacek v předním kole nebo něco podobnýho... :)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 02.07.2017
                      Autor: Andrej
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Helma pro děti

                             

                        No jejda, to bych klidně mohl být ještě o hodně mladší! :) Jsem si uvědomil, že to vlastně přesně nevím... tak strejda gůgl: podle UCI jsou přilby povinné od 5.5. 2003

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 02.07.2017
                        Autor: Andrej
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Helma pro děti

                         

                    Nojo, ale v dětství jsme neměli 12" odrážedla s nafukovacíma kolečkama, který umožní tříletému prckovi letět z kopce třicítkou a nejlépe v této rychlosti začít brzdit nohama o zem, rozkmitat řízení a letět přes řidítka.
                    Co jezdí můj nejstarší syn v sedmi letech v lese za svážnice, to jsem já nejezdil ve dvaceti, neb jsem tehdy neměl mtb.
                    Takže já u svých dětí na helmě trvám (a jak stárnu, sám ji vozím čím dál častěji).
                    Ale samozřejmě znám ten princip přehnané ochrany (dva prezervativy přes sebe nejsou bezpečnější než jeden...) takže u dospělých je mi sympatické, když nepodlehnou helmománii a u dětí respektuji přístup jednotlivých rodin.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.07.2017
                    Autor: Joe-CUBE
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Helma pro děti

                           

                      Jedeš-li s děcky, měl bys helmu mít na hlavě vždy. Jinak ji budou brát jako nutné zlo související s dětstvím/mládím. V okamžiku, kdy už ji nebudou muset mít, ji odhodí a ty budeš trnout, aby se jim nic nestalo (protože náhoda je, jak dobře víme, blbec)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.07.2017
                      Autor: AV
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Helma pro děti

                             

                        Navíc ochránit své děti znamená prioritně ochránit sám sebe...

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 02.07.2017
                        Autor: radka
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Helma pro děti

                             

                        Tak to prostě je. Do 18 jí musíš mít kvůli zákonu, pak si dělej, co chceš. Nevím, proč bych měl na vlastní děti hrát, ze je to jinak.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 03.07.2017
                        Autor: Joe-CUBE
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Helma pro děti

                         

                    Tak já taky v zásadě ne. Ale co si o tom myslím snad říct můžu. Peníze za přilbu jsou dost vyhozené. Je to stejné jako investovat hromadu peněz do superbezpečného auta a neumět (mentálně) řídit.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.07.2017
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Helma pro děti

               

          Hovno víš:-))
          Tuhle jsem dostala pádlem přes hlavu na přívozu z Klecánek, bo loď byla plná cyklistů, až jsme se tam skoro nevešli. Holky silničářky si moudře helmu z hlavy nesundaly, tak ráhno o jejich hlavy jen lehce zazvonilo. Já mám bouli, já sundala:-))
          Tož od teď vím, že na přívozech se přilba nemá sundavat.
          A nekrm zbytečnou reklamu. Mně osobně je to jedno, já blembák nosím, ale ty jsi uvědom, že krmíš reklamní trolly:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Helma pro děti

                 

            Ročně se u nás utopí asi třikrát víc lidí, než co se zabije na kole. Takže prozíravý cyklista, spíš než s helmou, jezdí s plovací vestou. Zejména pak podél řek :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2017
            Autor: Radler
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Helma pro děti

                   

              obzvlášť plusjednička by mohla vykládat :-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.07.2017
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Helma pro děti

                 

            To já zas říkám cyklistům u nás na hradě, kteří při prohlídce nosí přilbu v ruce, že by si ji raději měli nechat na hlavě, když už ji mají. Ty gotický portály jsou zatraceně nízký, sám už jsem se taky párkrát neohnul dostatečně nízko... :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2017
            Autor: Andrej
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helma pro děti

               

          Včera jsem viděl, jak "šikovný" tatínek upustil kolo, na kterém měl na nosiči sedačku s dítětem. To byl přesně ten náraz, na který ty přilby testují, i když při jízdě snad skoro nikdy nenastane - skoro z místa (nejeli, pán to kolo vedl) přímo na bok, pěkně lehnout ouškem na zem. To jsem byl zrovna tuze rád, že to dítě přilbu mělo... určitě byl rád i ten pán a to děcko nejspíš taky. :) (Mám pocit, že o téhle příhodě pak nejspíš doma mamince raději moc nevyprávěli).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2017
          Autor: Andrej
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Helma pro děti

                 

            Probůh, proč to udělal?!?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Helma pro děti

                   

              Predpokladam, ze zapomnel, ze drzi kolo :-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.07.2017
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Helma pro děti

                   

              No on ho asi neupustil naschvál. :)
              Tlačil ho do kopce... já se ohlídl až když jsem slyšel ránu a pak řev, takže můžu jen domýšlet. Možná si dal pauzu, chtěl se vysmrkat nebo napít... určitě stačilo, že pustil řídítka jednou rukou. Kolo zatížený vzadu a vysoko má v tu ránu tendenci vyhodit přední kopejtka do vzduchu a kácet se dozadu a nabok, stačí třeba jen když se malinko nakloní a už se to sype... jednou rukou už se to pak těžko dá srovnat. Poučení pro tatínky: kolo se sedačkou nejlíp jednou rukou držet za sedlo. A nepouštět.
              Nebo ještě lépe: než naložíš dítě, dej si nejdřív pár km cvičně s pytlem brambor. :)

              Sedačky vzadu, co za nás nebejvaly, jsou na jednu stranu fajn, na druhou stranu mají hodně nevýhod... hlavně že nejsou "blbovzdorný". Kromě jiného... bývá mi taky líto dětí, jejichž strojvůdce si hodí na záda batoh a nedomyslí, že to dítě ho pak má těsně před čumáčkem, v horším případě přímo v obličeji...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.07.2017
              Autor: Andrej
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Helma pro děti

                     

                Dcerunka zrovna teď sedačku zvažuje, protože u nich ve městě je prostě kolo k přepravě nutností.
                Ale právě kvůli tomu batohu to zatím odmítá. Jenže kam jinam dát náklad...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.07.2017
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Helma pro děti

                       

                  nosič + brašny dopředu?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.07.2017
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Helma pro děti

                     

                Z vlastní babičkovské zkušenosti: pytel brambor není živé dítě, chová se jinak (teda vlastně se nechová vůbec)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.07.2017
                Autor: Lanna
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Helma pro děti

                 

            Můj syn, tehdy asi šestiletý si vzal kolo a na chalupě (však je to doma, že) se jal honit vlastní stín. Přilbičku měl, ale ani on ani my jsme zrovna na ni v tu chvíli nevzpoměli. Skončil na tejden v nemocnici s otřesem mozku. Sice si dodnes nevzponímá, zda ten stín tehdy dohonil nebo ne, ale od té doby bez přilby nikdy nevyjel.
            Blbá zkušenost, která nakonec nedopadne tak špatně, je k nezaplacení.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.07.2017
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma pro děti

         

    Ta co mám nejlepší atesty, jsou přímo obchody, které se specializují na dobré helmy, nesmíš ji koupit někde v tescu nebo tak....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2017
    Autor: Daniel963
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Helma pro děti

           

      No tak dobře, a kde najdu takový obchod? který se specializuje na dobré helmy?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2017
      Autor: Pirat7852
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Helma pro děti

             

        To si děláš legraci nebo to myslíš vážně?!?
        Co třeba zkusit nějaký cyklokrám?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma pro děti

             

        A jeje... vzájemně si nahrávající duo Alešek s Martou znovu zpátky pod novou hlavičkou...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2017
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Helma pro děti

               

          Aha, proto ten debilní dotaz.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2017
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Helma pro děti

             

        Když ty pošleš Danielovi hezký link na bundu, Daniel pošle tobě hezký link na helmu.
        Prostě se obsluž sám:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Helma pro děti

             

        V dnešní době je opravdu velice težké najít obchod s cyklo potřebami :-D já chodím v Praze na Kladenská 19, bikegallery.cz

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2017
        Autor: Honzik14
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Helma pro děti

               

          A jéje, vy jste na to dneska tři?!?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2017
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Helma pro děti

                 

            vyšší level.....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2017
            Autor: Grille
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Helma pro děti

               

          To to trvalo než to z vás vypadlo.

          Takže Pirqat už ví, kam si jít koupit a my ostatní to můžeme zavřít a počkat si na další reklamní magory.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2017
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Helma pro děti

                 

            kdepak, my si můžeme přeci všichni objednat. zvlášť když nad 2000 je poštovné zdarma a tudíž nikomu nevznikne žádná škoda, ne?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2017
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma pro děti

         

    Já naší nejmladší koupil Pro-T. Je to nejlevnější in-mold helma, krásně lehká, slušně odvětraná, docela dobrý výběr potisků, obvod hlavy se nastavuje klasicky točením kolečkem, jak je dnes zvykem, jen řemínek pod bradou je trochu dlouhý.

    https://www.zbozi.cz/vyrobek/pro-t-plus-toledo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

398 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024