reklama

délka představce

Zdravím, prosím o radu. Momentálně mám představec 110 mm a potřebuju kratší. Ten co chci je ovšem jenom v 70 mm. Bude to moc a nebo je to jedno jestli už to bude 90 nebo těch 70?

Sedlo mám teď úplně vepředu, takže teoreticky se dá vrátit na původní polohu a tím pádem zase získám 2 cm, takže by to bylo jako bych měl představec 90. Neřešil bych to, ale představec stojí 1000 a pak už se nedá vrátit...tak pokud má někdo podobnou zkušenost...Díky moc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.06.2017
Autor: Jaaaan
  • Re: délka představce

Sice nevím, o kolik to potřebuješ zkrátit, ale já bych šel ze 110 na 90 mm (aspoň mně to tak vždycky stačilo). Co to je za představec? To nemůžeš vzít jinou značku? :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No o kolik to právě nevím. Prostě mám ruce moc natažené, pokud se držím za přední část řídítek a při delší jízdě bolí ruce a za krkem. No a právě nevím jestli stačí 2,3 nebo 4 cm kratší nebo jestli je to jedno a dorovnám to sedlem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dorovnávání sedlem snad ne, to si rozhodíš geometrii šlapání - při vodorovné poloze kliky má svislice od kolene procházet osou pedálu - alespoň tak jsem to četl a nastavuji.
        Máš asi rám pro větší postavu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: vysočina

Uveď ten konkrétní představec! O jakou značku jde?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Je to syncros fl 2.0 nebo fl 1.5

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jak dlouhý budeš potřebovat, to ti teda nepovím, ale tenhle představec fl 2.0 najdeš v délce 70, 80, 90 mm na endorphinrepublic.com, mají několik prodejen po republice.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Určitě bych nedorovnával sedlem, od něj bych začínal a po správném nastavení až řešil představec.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda

Využiju vlákna a možná hloupě se zeptám. Pokud na kole použiju místo 110mm představce třeba 40mm, co to ovlivní při jízdě? Řekl bych, že kolo bude živější a možná neklidnější při jízdě. Nebo ještě něco jiného? Nebo se pletu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
dnes
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.

Hledám: tandemistku / tandemistu

14.10.2017
Zdravím čtenářky / čtenáře Hledám spolujezdce / spolujezdkyni na tandemové kolo: http://petr-stolfa.blog.cz/1710…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

219 cyklistů (14 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017