reklama
Země: Rakousko Rakousko

Kam v okolí Attersee (Salzburg)

Ahoj,

mám prosbu - máte nějaký tip na výlety na kolech v okolí Attersee u Salzburgu?
Rád bych zkusil i nějaké sedlo v okolí, jen nevím které. Jedno pěkné dvoutisícové je kousek za Salzburgem, ale nevím, jestli by nebylo nad mé síly 2x70 km do Salzburgu a zpět a ještě k tomu sedlu a nahoru :-D

nějakým "kochacím" trasám se taky nebráním, přeci jen chce jet i vdova...

Prohlídka Salzburgu je plánovaná na jeden den (prý se dá koupit Salzburk karta se vstupy do památek a MHD), tak zbytek z týdenní dovolené budu mít snad volný (na pěší výšlapy v okolí mě nedostanou, radši půjdu na kolo).

Tak kdyby tu byl někdo znalý a ochotný poradit, budu moc rád.
Nocovat budeme v kempu na východní straně Attersee

Tak snad se našim domácím nepokazí po cestě auto :-D

Díky a mějte se
Brůča

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.06.2017
Autor: Bruca
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    Ta společná karta na MHD + vstupy se dá koupit docela určitě (nedávno jsem ještě věděl kde, ale holt demence postupuje...) :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    Byla jsem tam asi před pěti lety, ale jely jsme to jako okruh Solnou komorou, tj. Trasu ze Salzburgu kolem Mondsee a Wolfgangsee, pak v kempu v Hallstattu zůstaly dvě noci a udělaly si jednodenní výlet (lanovkou) na Dachstein a pak to tuším kolem Traunsee dotočily k tomu Attersee. V podstatě jakýkoli se zmíněných bodů by asi byl realizovatelný i jako jednodenní výlet s východiskem z Attersee - my jely opravdu hodně kochacím tempem a natěžko.
    Kousíček mám nafocen a okomentován tady (ale jsem holt na focení lempl).
    http://ifca-nakole.rajce.idnes.cz/Salzkammergut/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2017
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

           

      díky moc, fotky jsou krásné, doma to s vdovou zkoukneme důkladně :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2017
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    Do Altersee se ponorit po krk a nevylejzt z ty nadherny vody :-))

    Kousek od Salzburgu je nahore vyhlidkova okruzni s vyhledem na "Hitlerovo Orli hnizdo". Muzu poradit, kterou cestou tam jet, byla to jedina cesta v Alpach, kde skutriky sotva stihaly a jeden kolega i tlacil. To by se vam mohlo libit.
    Ale vyjet se tam da i z druhy strany pohodove.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2017
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

           

      vypadá to, že budeme bydlet tu:
      http://www.oberoesterreich.at/en/accomodation...

      kudy s těmi skůtry? to si nemůžu nechat ujít :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2017
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

             

        Jednalo se o tenhle úsek
        https://mapy.cz/s/1Styf
        Čtvrt kiláku poctivých 22%, možná místama míň, jinde zas víc. Pro auto zvládatelný, naložení skútříkové i 13% valí na jedničku, takže tohle pro ně byla hranka.

        Jezdí se tam nahoru kvůli vyhlídkové silnici. Je to tam hezký. Parchant Áda věděl, proč se tam nasomroval.
        https://mapy.cz/s/1StET

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    tak už se to blíží, v pondělí odjezd :)

    trasy mám už najité dvě z bikemaps, tak snad nezklamou.

    ale snaží se mě přemluvit, abych s nimi šel na výšlap. asi budu hrát nemocného a jak vypadnou, mizím na kolo. proč bych si měl ošoupávat nohy, když si můžu vézt prdel :-D

    akorát nesmím dopadnout jako včera z Kroměříže, kdy jsem to jel 2 hodiny, a poslední kousek jsem jel 8 km/h. nějak jsem přepálil cestu tam

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

           

      určitě se zastavte v Bad Ischlu v nějaké cukrárně kam chodila Sisi, asi měla oblíbené všechny, protože všude má stolek a křesílko. my bydlely u Modsee, ovšem lilo 4 dny, ale přesto jsme vyjely k jezeru Hintersee, které není moc vysoko, ale od něj se sjede k řece Almbach a na ní je kaňon Strucklamm a moc hezká silnička, kde nejezdí skoro nikdo. kousek od Bad Ischlu je černé jezero, kde je úžasná hospoda a jezero se dá objet. tak si to užijte, ať máte hezké počasí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2017
      Autor: HMS
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

             

        Bad Ischl je vcelku pekne město. Skončili jsme tu na 4 hodky v termalech (18 €), protože leje a leje. Tak jsem 2 hodky strasil ve vodě a ve virivkach a pak jsem si schrupnul hodku a půl na lehátku. A teď čekám na ostatní, než vypadnou ze sprch.
        Ještě nás čeká nějaká cukrárna, protože 3 € za kafco jim tu na koupališti nedáme. Ale zas kokakola v kempu 0,3 l stojí 4 €. Tak si asi nevyberes, ze..
        Kolem cukrárny Sisy jsme už šli, jen otázka, jestli ji najdeme i po cestě zpět. Ale město je to fakt pěkné. Tak díky za tip ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

               

          tak si to alespoň užijete kulinářsky a odpočinkově, i když takhle daleko člověk nejede kvůli tomu, aby se bublinkoval ve vaně :-) ještě vyhlášená cukrárna je v Hallein, ale snad se podaří i trochu pojezdit na kole. my tenkrát zjistili, že se dá jezdit, i když uvádí 3 kapičky, když byly 2, tak to bylo lepší :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2017
          Autor: HMS
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

                 

            To jo, nejlepší jsou fazolky z plechovky na slanině :D
            Dneska jsme měli jet původně do Salzburgu, ale vylezlo slunko, tak to prehlasovali pro válení na pláži. Tak jsem aspoň vytáhl a nachystal kola a na svém při cestě ulomil vrch galuskoveho ventilku. Vždycky potěší :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2017
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    začíná se mi ta předpověď počasí líbit, ze sedmi dní má 5 pršet :-D
    https://www.yr.no/place/Austria/Upper_Austria...

    ve stanu asi na dřívkáči vařit nepůjde, že? :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

           

      Jednou určitě :o)))
      Z jedné dovolené jsi jel odtahovkou, proč nejet z druhé s hasičema :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

             

        Na obalu stanu je něco jako fajr retarded, tak nevím, jestli je to pro retardovany oheň, nebo je myšleno, že tam ten oheň rozdela jen retard :D

        Vezmu s sebou radši i hamaku, kdyby ten stan blafl :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

           

      Boli sme v tej oblasti dvakrat a samozrejme sme aj minimalne dvakrat zmokli. Tam asi prsi dost casto. S tym treba pocitat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2017
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

             

        No jo, teď taky chčije a chčije. A hlásí to skoro až do konce týdne :D
        Část naší skupiny vyjizdela už ve 3 ráno, prý aby se vyhli špičce na silnici. Tak moknou od rána :D
        Nám ještě tak hoďka cesty chybí. Třeba trochu lit přestane a stihneme postavit stan :)

        Na středu asi udělám do podlahy díru, ať může voda plynule odcházet - hlásí tu 16 mm/hodinu. To bude mazec :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

               

          Jsem už dřív chtěla připsat, že když v Solné komoře prší, tak prší

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2017
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

                 

            Koukám, že se nezobrazilo vse, co jsem na mobilu napsala.
            Jinak u nás nyní taky trvalý déšť.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.07.2017
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

               

          Tak to si mohl zajet do Prahy - tady také chčije a chčije.

          Tipla bych si, že teď nepojedeš z Itálie odtahovkou, ale Noemovou archou :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2017
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

               

          tak to vám nezávidím, nám taky lilo 4 dny, naštěstí spaní bylo pod střechou a přitápět se dalo vařičem a ten poslední den jsme zkrátili a odjeli dřív, přejeli hranice a svítilo sluníčko. tak snad na kole někam dojedete.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2017
          Autor: HMS
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

                 

            Tak dneska jen výšlap pěšky - bylo docela použitelné, byť na pláštěnky taky došlo. Překvapivě :))
            Zítra má dle předpovědi lit celý den, takže pojedeme někam do termalu v okolí (?)
            Tak snad na kola dojde aspoň ve čtvrtek. Očividně z těch 500 km, co jsem chtěl tento týden najet, budu vděčný aspoň za nějakou stovku :D

            Jinak na drivkaci se fakt vaří super. Jen pak umývat ty hrnce zespodu... :)
            našel jsem v lese takové pěkné kulaté dřevěné "prkynko", Drivkac na něm byl docela stabilní. Akorát uprostřed skoro prohorelo skrz takže ještě jedno vaření a pak ho prilozim taky, a budu si muset sehnat nové. To je zivot... :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2017
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

                   

              Člověče, to je zvláštní. Dřevěné prkýnko a ono má tendenci hořet?!?
              Kde jen soudruzi udělali chybu :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

                     

                Mají tu špatný dřevo, tím to je :D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.07.2017
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    Budu rád, když sem potom uvedeš nějaké podrobnosti z akce.
    Já jsem totiž poměrně levicově zaměřenej, žiju v souladu s rčením "kde zítra znamená včera", takže už jsem naplánoval, kam s Ane pojedeme příští rok: nejdřív týden v téhle oblasti Rakouska a pak přejedeme někam k moři. Takže budu rád za případné typy na tamní cykloakce :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

           

      Tak to by sa Ti snad hodila kombinacia Salzkamergut a cyklocesta Alpe Adria, ktora zacina v Salzbutgu a konci v Grade v Taliansku pri mori. To na buduci rok planujeme tiez.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2017
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

             

        Ta cyklotrasa by se mi líbila taky, ale na toto vdovu žel neprekecam. Asi bude potíž trefit v Alpách na pěkně pocasi

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    přihodím sobotní trasu na kole, kdy nám vyjímečně nepršelo:
    https://mapy.cz/s/1UcbG

    54 km, 800 m up, asi 3,5 - 4 hodiny jízdy
    kde nabraly mapy.cz ty výškové metry, je mi docela záhadou.
    žel originální gpx nemám, protože telefon se po 8 km seknul a přestal zapisovat. a všiml jsem si toho zase až zpátky v kempu.
    nicméně naklikaná trasa by měla +- sedět.

    chtěli jsme to vzít ještě trošku víc nahoru, ale na většině cest v lese je tam zákaz vjezdu pro kola, škoda.

    fotky budou tak během týdne, jak budu mít čas. ale ten výšlap (a v mém podání v jednom místě i tlačení kola) nahoru opravdu stál za to.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

         

    vytáhnu zase téma z histerie a přidávám konečně fotky. dřív jsem je nestihl zpracovat :)

    https://slunebruca.rajce.idnes.cz/201707_attersee/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (12 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023