reklama
Země: Rakousko Rakousko

Kam v okolí Attersee (Salzburg)

Ahoj,

mám prosbu - máte nějaký tip na výlety na kolech v okolí Attersee u Salzburgu?
Rád bych zkusil i nějaké sedlo v okolí, jen nevím které. Jedno pěkné dvoutisícové je kousek za Salzburgem, ale nevím, jestli by nebylo nad mé síly 2x70 km do Salzburgu a zpět a ještě k tomu sedlu a nahoru :-D

nějakým "kochacím" trasám se taky nebráním, přeci jen chce jet i vdova...

Prohlídka Salzburgu je plánovaná na jeden den (prý se dá koupit Salzburk karta se vstupy do památek a MHD), tak zbytek z týdenní dovolené budu mít snad volný (na pěší výšlapy v okolí mě nedostanou, radši půjdu na kolo).

Tak kdyby tu byl někdo znalý a ochotný poradit, budu moc rád.
Nocovat budeme v kempu na východní straně Attersee

Tak snad se našim domácím nepokazí po cestě auto :-D

Díky a mějte se
Brůča

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.06.2017
Autor: Bruca
  • Re: Kam v okolí Attersee (Salzburg)

Ta společná karta na MHD + vstupy se dá koupit docela určitě (nedávno jsem ještě věděl kde, ale holt demence postupuje...) :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Byla jsem tam asi před pěti lety, ale jely jsme to jako okruh Solnou komorou, tj. Trasu ze Salzburgu kolem Mondsee a Wolfgangsee, pak v kempu v Hallstattu zůstaly dvě noci a udělaly si jednodenní výlet (lanovkou) na Dachstein a pak to tuším kolem Traunsee dotočily k tomu Attersee. V podstatě jakýkoli se zmíněných bodů by asi byl realizovatelný i jako jednodenní výlet s východiskem z Attersee - my jely opravdu hodně kochacím tempem a natěžko.
    Kousíček mám nafocen a okomentován tady (ale jsem holt na focení lempl).
    http://ifca-nakole.rajce.idnes.cz/Salzkammergut/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

díky moc, fotky jsou krásné, doma to s vdovou zkoukneme důkladně :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Do Altersee se ponorit po krk a nevylejzt z ty nadherny vody :-))

Kousek od Salzburgu je nahore vyhlidkova okruzni s vyhledem na "Hitlerovo Orli hnizdo". Muzu poradit, kterou cestou tam jet, byla to jedina cesta v Alpach, kde skutriky sotva stihaly a jeden kolega i tlacil. To by se vam mohlo libit.
    Ale vyjet se tam da i z druhy strany pohodove.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

vypadá to, že budeme bydlet tu:
      http://www.oberoesterreich.at/en/accomodation...

kudy s těmi skůtry? to si nemůžu nechat ujít :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jednalo se o tenhle úsek
        https://mapy.cz/s/1Styf
        Čtvrt kiláku poctivých 22%, možná místama míň, jinde zas víc. Pro auto zvládatelný, naložení skútříkové i 13% valí na jedničku, takže tohle pro ně byla hranka.

Jezdí se tam nahoru kvůli vyhlídkové silnici. Je to tam hezký. Parchant Áda věděl, proč se tam nasomroval.
        https://mapy.cz/s/1StET

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

tak už se to blíží, v pondělí odjezd :)

trasy mám už najité dvě z bikemaps, tak snad nezklamou.

ale snaží se mě přemluvit, abych s nimi šel na výšlap. asi budu hrát nemocného a jak vypadnou, mizím na kolo. proč bych si měl ošoupávat nohy, když si můžu vézt prdel :-D

akorát nesmím dopadnout jako včera z Kroměříže, kdy jsem to jel 2 hodiny, a poslední kousek jsem jel 8 km/h. nějak jsem přepálil cestu tam

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2017

určitě se zastavte v Bad Ischlu v nějaké cukrárně kam chodila Sisi, asi měla oblíbené všechny, protože všude má stolek a křesílko. my bydlely u Modsee, ovšem lilo 4 dny, ale přesto jsme vyjely k jezeru Hintersee, které není moc vysoko, ale od něj se sjede k řece Almbach a na ní je kaňon Strucklamm a moc hezká silnička, kde nejezdí skoro nikdo. kousek od Bad Ischlu je černé jezero, kde je úžasná hospoda a jezero se dá objet. tak si to užijte, ať máte hezké počasí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2017
      Autor: HMS

Bad Ischl je vcelku pekne město. Skončili jsme tu na 4 hodky v termalech (18 €), protože leje a leje. Tak jsem 2 hodky strasil ve vodě a ve virivkach a pak jsem si schrupnul hodku a půl na lehátku. A teď čekám na ostatní, než vypadnou ze sprch.
        Ještě nás čeká nějaká cukrárna, protože 3 € za kafco jim tu na koupališti nedáme. Ale zas kokakola v kempu 0,3 l stojí 4 €. Tak si asi nevyberes, ze..
        Kolem cukrárny Sisy jsme už šli, jen otázka, jestli ji najdeme i po cestě zpět. Ale město je to fakt pěkné. Tak díky za tip ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2017

tak si to alespoň užijete kulinářsky a odpočinkově, i když takhle daleko člověk nejede kvůli tomu, aby se bublinkoval ve vaně :-) ještě vyhlášená cukrárna je v Hallein, ale snad se podaří i trochu pojezdit na kole. my tenkrát zjistili, že se dá jezdit, i když uvádí 3 kapičky, když byly 2, tak to bylo lepší :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2017

To jo, nejlepší jsou fazolky z plechovky na slanině :D
            Dneska jsme měli jet původně do Salzburgu, ale vylezlo slunko, tak to prehlasovali pro válení na pláži. Tak jsem aspoň vytáhl a nachystal kola a na svém při cestě ulomil vrch galuskoveho ventilku. Vždycky potěší :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2017

začíná se mi ta předpověď počasí líbit, ze sedmi dní má 5 pršet :-D
    https://www.yr.no/place/Austria/Upper_Austria...

ve stanu asi na dřívkáči vařit nepůjde, že? :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2017

Jednou určitě :o)))
      Z jedné dovolené jsi jel odtahovkou, proč nejet z druhé s hasičema :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na obalu stanu je něco jako fajr retarded, tak nevím, jestli je to pro retardovany oheň, nebo je myšleno, že tam ten oheň rozdela jen retard :D

Vezmu s sebou radši i hamaku, kdyby ten stan blafl :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Boli sme v tej oblasti dvakrat a samozrejme sme aj minimalne dvakrat zmokli. Tam asi prsi dost casto. S tym treba pocitat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jaroslav

No jo, teď taky chčije a chčije. A hlásí to skoro až do konce týdne :D
        Část naší skupiny vyjizdela už ve 3 ráno, prý aby se vyhli špičce na silnici. Tak moknou od rána :D
        Nám ještě tak hoďka cesty chybí. Třeba trochu lit přestane a stihneme postavit stan :)

Na středu asi udělám do podlahy díru, ať může voda plynule odcházet - hlásí tu 16 mm/hodinu. To bude mazec :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jsem už dřív chtěla připsat, že když v Solné komoře prší, tak prší

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Koukám, že se nezobrazilo vse, co jsem na mobilu napsala.
            Jinak u nás nyní taky trvalý déšť.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: Quatsch

Tak to si mohl zajet do Prahy - tady také chčije a chčije.

Tipla bych si, že teď nepojedeš z Itálie odtahovkou, ale Noemovou archou :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

tak to vám nezávidím, nám taky lilo 4 dny, naštěstí spaní bylo pod střechou a přitápět se dalo vařičem a ten poslední den jsme zkrátili a odjeli dřív, přejeli hranice a svítilo sluníčko. tak snad na kole někam dojedete.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2017

Tak dneska jen výšlap pěšky - bylo docela použitelné, byť na pláštěnky taky došlo. Překvapivě :))
            Zítra má dle předpovědi lit celý den, takže pojedeme někam do termalu v okolí (?)
            Tak snad na kola dojde aspoň ve čtvrtek. Očividně z těch 500 km, co jsem chtěl tento týden najet, budu vděčný aspoň za nějakou stovku :D

Jinak na drivkaci se fakt vaří super. Jen pak umývat ty hrnce zespodu... :)
            našel jsem v lese takové pěkné kulaté dřevěné "prkynko", Drivkac na něm byl docela stabilní. Akorát uprostřed skoro prohorelo skrz takže ještě jedno vaření a pak ho prilozim taky, a budu si muset sehnat nové. To je zivot... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Člověče, to je zvláštní. Dřevěné prkýnko a ono má tendenci hořet?!?
              Kde jen soudruzi udělali chybu :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Mají tu špatný dřevo, tím to je :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Budu rád, když sem potom uvedeš nějaké podrobnosti z akce.
    Já jsem totiž poměrně levicově zaměřenej, žiju v souladu s rčením "kde zítra znamená včera", takže už jsem naplánoval, kam s Ane pojedeme příští rok: nejdřív týden v téhle oblasti Rakouska a pak přejedeme někam k moři. Takže budu rád za případné typy na tamní cykloakce :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline

Tak to by sa Ti snad hodila kombinacia Salzkamergut a cyklocesta Alpe Adria, ktora zacina v Salzbutgu a konci v Grade v Taliansku pri mori. To na buduci rok planujeme tiez.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jaroslav

Ta cyklotrasa by se mi líbila taky, ale na toto vdovu žel neprekecam. Asi bude potíž trefit v Alpách na pěkně pocasi

[ Reagovat ] [ Zpět ]

přihodím sobotní trasu na kole, kdy nám vyjímečně nepršelo:
    https://mapy.cz/s/1UcbG

54 km, 800 m up, asi 3,5 - 4 hodiny jízdy
    kde nabraly mapy.cz ty výškové metry, je mi docela záhadou.
    žel originální gpx nemám, protože telefon se po 8 km seknul a přestal zapisovat. a všiml jsem si toho zase až zpátky v kempu.
    nicméně naklikaná trasa by měla +- sedět.

chtěli jsme to vzít ještě trošku víc nahoru, ale na většině cest v lese je tam zákaz vjezdu pro kola, škoda.

fotky budou tak během týdne, jak budu mít čas. ale ten výšlap (a v mém podání v jednom místě i tlačení kola) nahoru opravdu stál za to.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2017

vytáhnu zase téma z histerie a přidávám konečně fotky. dřív jsem je nestihl zpracovat :)

https://slunebruca.rajce.idnes.cz/201707_attersee/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2017
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Pestrý život cyklotrempa

Jan Vlasák
Čtvrtá kniha svérázného cestovatele a spisovatele
Čtvrtá kniha je výjimečná tím, že si autor kromě textu a fotografií do ní sám nakreslil obrázky uvádějící jednotlivé kapitoly a je také…
278 Kč

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč
Tip na letošní dovolenou

Kudrnovský skitest

(CK Kudrna)
16.11.2017, 4 dny
9 600 Kč
zimní Vlastní doprava

Lyžování v Rakousku, kávička v Itálii

(CK Sunbike)
25.12.2017, 5 dní
8 490 Kč
zimní Autobusem

Vánoční lyžovačka v Alpách

(CK Kudrna)
27.12.2017, 4 dny
9 900 Kč
zimní Autobusem
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

197 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017