reklama

Dva motory

Zdravim, nikde sem tu nenasel nic o pouziti dvou elektromotoru na jednom kole, vyhody nevyhody atd, zkousel to tu nekdo ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.05.2017
Autor: neilz
  • Re: Dva motory

         

    Připouštím, že o elektrokolech nevím vůbec nic, ale - jaký by to mělo jako mít smysl? Přijde mi to, jako se ptát, jaké jsou výhody či nevýhody dvou motorů v autě...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2017
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dva motory

           

      jednoduchej, vetsi vykon

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2017
      Autor: neilz
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Dva motory

             

        a to teoreticky nebo prakticky?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dva motory

             

        Jako že by se tím obešlo to zákonné omezení, protože každý motor samostatně bude splňovat a v součtu tam bude dvakrát víc?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Dva motory

               

          o to mi vubec nejde spis o to ze na malou kolovezku by sly dat 2x 250w motory s volnobezkou a vyslednej vykon s dvema motory a malejma kolama by mohl byt dostatecnej na vyjeti kopce

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2017
          Autor: neilz
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dva motory

               

          Zákonné ustanovení stanoví výkon elektrokola jako celku, je jedno jestli se tento výkon vyvine jedním nebo více motory.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2017
          Autor: honmer
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Dva motory

                 

            Jdí už někde s těma uzakoněnýma normama, nikdo netvrdí že stím bude jezdit po silnici či cyklo stezkách.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2017
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
            • Re: Dva motory

                   

              A Ty jdi také kamsi s takovýmito osobními útoky, Co kdo tvrdí nebo netvrdí je jeho věc a Ty o tom nic nevíš.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2017
              Autor: honmer
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Dva motory

                     

                Stačí že ty chlubile víš všechno a za všechny.
                Co je tobě do toho že někdo chce siný motor a stale všem vnucuješ svůj kafemlýnek.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.05.2017
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                • Re: Dva motory

                       

                  Ty máš dojem že jsem někomu něco vnucoval? Jen se mi nelíbí představa že se bude někdo na kilovatovém mopedu prohánět mezi spoustou cyklistů a rodin s dětmi třeba na Jizerskohorské magistrále. Na silnici si jezdi třeba šedesátkou. To že se Tobě něco nelíbí není důvod abys to haněl.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 23.05.2017
                  Autor: honmer
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                  • Re: Dva motory

                         

                    Ano vnucuješ a nejsem jediný kdo ti to už řekl.
                    Tvé představy nikoho nezajímají, rovněž ti je do toho prd kdo kde bude jezdit a jakou rychlostí.
                    Každý si ponese za své chování následky tak se prosím nestarej o jiné.
                    Tak jako tě může sundat elektrokolař tě sundá i žiletkář s váhou 100kg a to i značnou rychlostí.
                    Tak jako ty označuješ výkonější elektrokolo mopedem či skutrem tak dovol abych já označoval minivýkon elektrokola kefemlýnkem.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 23.05.2017
                    Autor: Bobbob
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                    • Re: Dva motory

                           

                      Klidně Vivax nazývej jak chceš, aspoň si každý udělá o Tobě obrázek. Když dojdou argumenty, sáhne se k osočování a urážkám. Primitiv se takto projevuje.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 23.05.2017
                      Autor: honmer
                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                      • Re: Dva motory

                             

                        Ty jsi asi komunista letorou.

                        Kurva co je ti do toho, kolik watů má cizí kolo?

                        Kecy o "proháněně se na mopedech"si fakt nech jinam, bylo nás tu pár, co s elektrokolama začínali a Bobbob je jedním z průkopníků, co vyzkoušel věci, o kterých ty si jen četl.

                        A už vůbec nechápu, co tu machruješ, když jsi mladej, zdravej a v pohodě, elektropomoc nepotřebuješ.

                        Bob je nemocnej, a mladej jen v srdci, tak si pomocí elektropohonu umožňoval trajdat na kole, jak byl léta zvyklý.

                        Já byl sice zdravej, ale mladej taky jen v srdci, tak jsem si myslel, že mi elektromotor ubere těch 30 let. Ale neubral. Pochopil jsem, že než se srát s bateriema, nabíjením a ostatním, je lepší jet na vlastní sádlo.
                        Tak jsem elektriku opustil.

                        Tobě nerozumím.
                        Ty jsi evidentně mladej, přesto horuješ pro přípomoc 250W, která je spíš pro nás, seniory. Pokud bys postavil raketu, co jezdí na 3,5 kW, chápal bych to, mladej řádí.

                        Ale ty vedeš kecy jak senilní dědek z Bruselu, co bez motorku nedojede na té jejich rovince z parlamentu k čůrajícímu panáčkovi.

                        K čemu ty, ty konkrétně, potřebuješ elektropřípomoc?

                        Furt mi tu bliká kontrolka, "že on je na prodeji těch trosek zaangažován'.

                        Vysvětli mi proč mladý člověk, potřebuje 250W topítko v náboji?

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 24.05.2017
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                        • Re: Dva motory

                               

                          Hele, já už si teda dala honmerova témata radši do skrytých, abych tam náhodou nedejbože omylem nepřispěla, protože co si mám kazit náladu jeho vzteklými reakcemi... (a bylo mi to prd platné, protože mě seřval i v tématu cizím :-)))
                          Ale tolik si ještě pamatuju, že až tak strašně mladej není (pokud nekecal).

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 24.05.2017
                          Autor: Ifča
                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                          • Re: Dva motory

                                 

                            Pokud jde o věk, že nekecám múže potvrdit Battle-Criuser, s nímž jsem se osobně setkal. Pokud jsem se Tě nějak dotkl, omlouvám se. Moje trochu ostřejší odpovědi jsou vždy jen reakcí na příspěvky jiných.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 24.05.2017
                            Autor: honmer
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                            • Re: Dva motory

                                   

                              Však jo. Taky už si myslím docela dost lidí - nejen já - hlídá, aby tedy v tvých vláknech ty "příspěvky jiných" nebyly. Máš to tak mít, když to chceš.

                              Ale snaha dirigovat i cízí témata - ta mě docela nadzvedla.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 24.05.2017
                              Autor: Ifča
                              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                              • Re: Dva motory

                                     

                                Co myslíš tím že se snažím dirigovat cizi témata? Upozorněním že příspěvek není k tématu vlákna? To není dirigování, jen konstatování faktu. Jde (nebo mělo by jít) o odbornou diskusi k problému, který nastolil autor vlákna, pro všeobecnou diskusi o čemkoli můžeš založit vlastní vlákno. Bohužel to tady většinou dopadne tak, že se diskuse sveze úplně mimo téma a diskuse je nekonečná a nepřehledná a když se někdo nový pokusí podle názvu tématu najít odpověď na to co ho zajímá, bude to jen těžko v tom množství příspěvků s tématem nesouvisejících hledat.
                                Pokud Ty nebo další účastníci nebudete příspívat do vláken která jsem založil budu velmi rád, jejich názory si přečtu v jiných vláknech.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 24.05.2017
                                Autor: honmer
                                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                • Re: Dva motory

                                       

                                  A že ti nic nebrání v cizim tématu být klidně mimo téma.
                                  To co nechceš aby ti někdo činil docela klidně jiným činíš.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 24.05.2017
                                  Autor: Bobbob
                                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                  • Re: Dva motory

                                         

                                    To činím ale pouze v reakci na něčí příspěvek. Uveď konkrétní případ.

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 24.05.2017
                                    Autor: honmer
                                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                    • Re: Dva motory

                                           

                                      A proč to děláš když u sebe si to nepřeješ?

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 24.05.2017
                                      Autor: Bobbob
                                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                      • Re: Dva motory

                                             

                                        Jak jsi přišel na to že si nepřeju reakci na příspěvky, pokud jsou ty reakce věcné a týkají se tématu?

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 24.05.2017
                                        Autor: honmer
                                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: Dva motory

                                               

                                          Zde to zjevně nečiníš.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 24.05.2017
                                          Autor: Bobbob
                                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                • Re: Dva motory

                                       

                                  Tohle nemá cenu...
                                  Každopádně jsi ty těmi svými neustálými "konstatováními faktu" zaplevelil daleko víc témat než kdokoli jiný. Cítíš se povolán být tím, kdo rozhoduje, o čem se kde smí diskutovat a nakonec tím ubiješ prakticky jakoukoli debatu.

                                  Jak jsem napsala - do tvých vláken nelezu a abych se náhodou nespletla, pojišťuju si to tím, že je rovnou dávám do skrytých. Kdekoli jinde tě ovšem s "konstatováními faktů" velmi pravděpodobně odešlu někam. OK?

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 24.05.2017
                                  Autor: Ifča
                                  Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                  • Re: Dva motory

                                         

                                    Když Ti to udělá dobře, klidně. Mně to vadit nebude.

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 24.05.2017
                                    Autor: honmer
                                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: Dva motory

                               

                          Jsi úplně vedle. Jestli Ti mladý a zdravý připadá důchodce kterému je 73 let a má náhradu kyčelního kloubu, pak nevím jaké máš představy o tom co je věk a zdraví. Jestli Ti něco bliká, tak se nech vyšetřit.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 24.05.2017
                          Autor: honmer
                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: Dva motory

                               

                          Ještě odpověď na Tvé otázky:
                          Přípomoc potřebuju na horách, v kopcích které bych bez pŕípomoci musel vytlačit nebo se dřít. Nepotřebuju ale aby kolo vyjelo samo bez šlapání. Kolo mám abych se udržel v kondici.

                          S nadsázkami začal BobBob když použil nejdřív "mixér" a pak "kafemlejnek", tak jsem použil nadsázky "moped" a "skútr". Můžeme mít odlšný názor ne to co je připomoc a co už je elektropohon, ale to by neměl být důvod opačný názor zesměšňovat nebo a priori bez vlastní zkušenosti zavrhovat.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 24.05.2017
                          Autor: honmer
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                          • Re: Dva motory

                                 

                            Nezavrhuji žádný systém přípomoci, to že ty zesměšňuješ elektrokola se sinějším motorem jsi nějak opoměl zmínit.
                            Proto moje odezva kefemlýnek či mixer.
                            Psal jsem pokud někomu vyhovuje slabý předražený systém tak proč ne. Jakmile tu někdo napíše že chce silnější a jistě k tomu má své důvody, ty vždy vystartuješ s paragrafy a vyhláškami.
                            Vzapětí propaguješ onen předražený mixer a tvrdíš že to bohatě stačí a jaký že ty jsi sportovec a ten druhý že to už sportovec není.
                            Tak nech laskavě na dotyčném zda chce to nebo ono, klidně napiš svůj poznatek a svou jedinou zkušenost a přestaň se stále ohánět vyhláškami.
                            Pokud vím tak nikde není zakázano mít jakýkoliv výkon připomoci. Je zakazano tohle zařízení používat na veřejných komunikacích ale v lese, na poli či louce s tím můžeš řádit jak černá ruka. Pokud stím někdo pojede kde nemá je to jen jeho riziko a jeho zodpovědnost za případnou nehodu. Na rozdíl od tebe mám zkušenosti se slabým i siným přímým motorem a taky se slabým i siným středovým motorem. Moc dobře vím co který dokáže a co ne.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 24.05.2017
                            Autor: Bobbob
                            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                            • Re: Dva motory

                                   

                              Pokud vím, se zesměšňováním jsi začal Ty. Ani s paragrafy a vyhláškami jsem v této diskusi (nemyslím jen v tomto tématu) rozhodně nezačal já, to že se o nich zmiňuji vyplynulo z toho, že se na to někteří účastníci diskuse ptali. Když si najdeš jeden z mých příspěvků v tématu zda je Bafang 750 W legální jsem napsal že legální je, ale nesplňuje požadavky pro provoz na veřejných komunikacích a cyklostezkách.
                              Otázka co je předražené je problematická v případě, že (pokud vím) neexistuje jiný výrobce srovnatelného pohonu, který by to vyráběl levněji. Je-li něco drahé, ještě není důvod to nazvat předražené.
                              Vivax nijak nepropaguji, je mi jedno jestli si ho někdo koupí nebo ne, žádný prospěch z toho nemám a mít nebudu, myslím si ale že by zájemce o elektrokolo měl vědět že takové řešení existuje, má své výhody a uplatnění a má i nevýhody, které nezastírám. V řadě případů jsem se setkal cyklisty, kteří viděli naše kola a byli překvapeni že něco takového existuje, nikdy o tom neslyšeli.
                              Elektrokola s vyšším výkonem nezavrhuji ani nehaním, zavrhováním nebo haněním přece nelze nazvat vyslovení názoru, že jsou takovéto pohony těžké a na kole s nimi vybavenými nelze jezdit ani pro rovině ani mírně zvlněné cestě a vůbec nezapnout motor (to není jen můj názor, napsal to tady v posledních dnech někdo jiný).
                              Přestaň s mixerem a kafemlejnkem, já nebudu používat elektroskútr nebo moped.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 24.05.2017
                              Autor: honmer
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Dva motory

                 

            Furt mam pocit, jako bys snad ty kola prodaval...

            Ale je to nen pocit..

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Dva motory

                   

              Rozhodně ne, buď klidný.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2017
              Autor: honmer
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dva motory

               

          U elektro-automobilů se celkem běžně "experimentuje" s motory v jednotlivých kolech. Třeba i ve čtyřech. :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2017
          Autor: Andrej
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dva motory

                 

            Kdysi tu bylo video na takovou pavouko-ctyrkolku, která měla motor v každém kole zvlast...vypadalo to super :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2017
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dva motory

                 

            Měsíční vozítko mělo 8 kol a všechna hnaná - když máš odpovídající řídící jednotku tak není problém.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2017
            Autor: vysočina
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dva motory

             

        Jedinou výhodou použití dvou motorů by byl přenos hnací síly na vozovku. Jenže v přenosu síly problém není a není ani problěm ve výkonu jednoho motoru, lze najít kola do extrémních podmínek do terénu s výkonem vyšším než 2 kW. Dva motory by ale dost zvýšily hmotnost kola, a hmotnost je už u současných elektrokol hodně vysoká. Další otázkou je možnost provozu na veřejných komunikacích - vozidlo mající vysoký výkon nelze z hlediska legislativy považovat za jízdní kolo, pro jeho řízení není nutné mít řidičský průkaz a nemůže se pohybovat například na cyklostezkách.
        Jako výhodu bys například viděl v použití dvou motorů o výkonu 250 W proti jednomu s výkonem 500 W?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: honmer
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dva motory

             

        Jedinou výhodou použití dvou motorů by byl přenos hnací síly na vozovku. Jenže v přenosu síly problém není a není ani problěm ve výkonu jednoho motoru, lze najít kola do extrémních podmínek do terénu s výkonem vyšším než 2 kW. Dva motory by ale dost zvýšily hmotnost kola, a hmotnost je už u současných elektrokol hodně vysoká. Další otázkou je možnost provozu na veřejných komunikacích - vozidlo mající vysoký výkon nelze z hlediska legislativy považovat za jízdní kolo, pro jeho řízení není nutné mít řidičský průkaz a nemůže se pohybovat například na cyklostezkách.
        Jako výhodu bys například viděl v použití dvou motorů o výkonu 250 W proti jednomu s výkonem 500 W?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: honmer
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Dva motory

             

        Jedinou výhodou použití dvou motorů by byl přenos hnací síly na vozovku. Jenže v přenosu síly problém není a není ani problěm ve výkonu jednoho motoru, lze najít kola do extrémních podmínek do terénu s výkonem vyšším než 2 kW. Dva motory by ale dost zvýšily hmotnost kola, a hmotnost je už u současných elektrokol hodně vysoká. Další otázkou je možnost provozu na veřejných komunikacích - vozidlo mající vysoký výkon nelze z hlediska legislativy považovat za jízdní kolo, pro jeho řízení není nutné mít řidičský průkaz a nemůže se pohybovat například na cyklostezkách.
        Jako výhodu bys například viděl v použití dvou motorů o výkonu 250 W proti jednomu s výkonem 500 W?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: honmer
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Dva motory

               

          Omlouvám se za trojnásobné uveřejnění, byla to chyba počítače nebo softwaru, který nepotvrdil odeslání a potom příspěvek odeslal třikrát.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2017
          Autor: honmer
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Dva motory

                 

            Jen jestli ta chyba nebyla, jako je obvyklé, mezi monitorem a židlí? :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2017
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Dva motory

           

      Proboha proč se poustíš do diskuse o elektrokolech, o nichž podle vlastního vyjádření nevíš vůbec nic? To je zbytečné plevelení věcné diskuse k této tématice.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2017
      Autor: honmer
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Dva motory

             

        Proboha a proč ti vadí když se někdo nějak vyjádří? Je to k věci, je tak o co ti jde?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Dva motory

             

        Protože mě zajímala odpověď. A troufám si říct, že jsem tím plevelila míň než ty tímto příspěvkem.
        (Proboha proč ty lezeš na diskusní fórum, když každý druhý tvůj příspěvek je o tom, jak tě s..ou ostatní diskutující? A každý první o tom, že máš vivax....)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Dva motory

         

    Kdysi se to tady řešilo - podívej se do archivu.

    Pokud si vzpomínám, tak byl problém synchronního běhu, protože žádná Ř.J. to nezvládala.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2017
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dva motory

           

      prave o to mi jde ze rychlost jednotlivejch motoru se bude s kazdou zatackou rozchazet, samozrejme pocitam ze kazdej motor by potreboval svou jednotku ale do kopce by mel byt teoreticky narust vykonu znatelnej

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2017
      Autor: neilz
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dva motory

             

        Levněji výjde dát 500W do zadního kola koloběžky, na ty se nevztahuje nic co by se týkalo omezení PAS a podobné nesmysly.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Dva motory

             

        Pokud nedosahnes toho, aby tahliuplne stejne, tak bude v zaberu vzdycky jen ten momentalne "rychlejsi". Ve vysledku by to mohla byt pekna cukatura nastridacku a fofrovy opotrebeni vseho.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dva motory

               

          To by bylo špatně. Každý motor by měl vlastní řídicí jednotku a byl by řízen na stejnou zátěž, ale tak, aby se otáčky nelišily víc, než jen tolik, co dovolí jiná stopa kola. Pak nic nebude cukat a všechna kola budou zabírat optimálně. Ideální pro elektroauto s náhonem na všechna kola. Nemusíš mít ani diferenciál ani kontrolu prokluzu. Samozřejmě ty řídicí jednotky potřebují spolu komunikovat a nejlépe mít ještě jednu nadřízenou všem. Krásná úloha pro decentralizované řízení. Se čtyřmi měniči by to byla krásná úloha na pěknou diplomku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2017
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dva motory

           

      A proč by řídící jednotka nezvládla dva motory, když u osobních aut bezproblémově zvládá 4 motory?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2017
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dva motory

         

    Zdravim.
    Skvela tema, ja by ji udelal sam az za mesic:)
    1. Ja planuju udelat elektrokolo, ktere ma 2 QQ100 motora s ruznymi RPM. Jeden bude mit optimalny otacky na 30km/h, druhi - 40-50km/h, pokud ten sezenu, je to obtizne:(

    Vyhoda je jista: 2 QQ100 motora vazi 4.4kg, a jiste muzou dodat vykon 1.4kW dlouhodobe, coz nemuze skoro zadny dalsi motor s vahou do 4 kg.
    To muze MAC, Cyclone, BBS-HD s extreni RJ, hodne DD motoru, vaha je vzdy nad 4kg.
    Vyhody - lepe jede v pisku a po snihu, lepe rozlozena vaha.

    2. Za mesic udelam kolo na QQ100+BBS-02 motoru. Ten BBS-02 je velmi drahy v provozu, tak chci to trochu zlevnit pomoci QQ100 (bude mensi spotreba retezu a kazet). Jeste ten BBS-02 hodne prehreva od 500-600W, tak chci trochu ho ochladit:)

    Ale pokud jezdite s prumerom do 30km/h, dva motora skoro nema cenu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Dva motory

         

    Dva motory, a není to málo?
    A co zkusit tři?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Dva motory

           

      Když budu stavit tříkolku, tak udelam i tri:)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dva motory

             

        Dělat vyzkoušený věci je nuda. Na každý kolo ujeden motor je už dost běžný, ale mít tři motory na dvě kola, to hned tak někdo nemá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dva motory

             

        Proč tříkolku? Bicykl, nábojové motory vpředu a vzadu a k tomu středový. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: Andrej
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva motory

         

    Asi už je to vymyšlený
    http://www.electricbikeaction.cz/clanek/pohon...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2017
    Autor: Mamut
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dva motory

           

      V tomhle případě smysl použití dvou motorů má, protože v podmínkách v nichž se používá fat bike je pohon obou kol rozhodně přínosem (podobně jako u aut pohon 4x4).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2017
      Autor: honmer
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dva motory

         

    Ahoj, podle mého budeš mít problém s tím že se motory budou navzajem "přetahovat".
    To je dane tim že motor je vybaven snimači polohy rotoru (Halluv senzor). Motor je "třífázový" (ok, ma 3 spínané okruhy cívek, ne fáze) a pomocí cidel se ridi spinani proudu do jednotlivych "fazi" Jenze ty budes pohybem kolobezky pomoci druheho motoru "rozhazovat synchronizaci" a stratíš část výkonu v "hádání se" motorů.

    Tj pojede to, ale ne tak dobře jak by vycházelo z prostého součtu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2017
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva motory

         

    Cyklone měl dvoumotorovou sestavu, zkuz to googlit.


    Pak jsem viděl dvoumotorák MagicPie, velký motor v předním i zadním kole. Někde na netu byl i návod jak upravit napojení řídící jednotky, aby si oba motory rozuměli.

    Zkusím to nagooglovat večer.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva motory

         

    Tak jsem to dostal i na tabletu, rikaji tomu "dual drive".

    https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php...

    Tohle je fakt dost starickej link, ale kdyz budes googlit dual drive, najdes navody i jak na tu ridici jednotku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dva motory

           

      Zdravim tunajsich ebikerov,, tema 2 motory-2WD-dual drive ma uz dlhsie zaujima,kedze mam ebike s hub motorom bafang swx 02- 250 Watov v zadnom kolese tak by som chcel dat jeden hub motor plus RJ do predneho kolesa- otazka je aky typ -wykon a ake ma mat otacky ,,-zatial by to bolo napajane z jednej baterie 36v-13Ah .. nejde mi nejaky Max vykon a rychlost.skor o zlepsenie trakcie a vykonu vo strmejsich kopcoch a stupaniach kde by dva motory spolu mali viacec Nmetrov a boli menej namahane stratovym prudom a investicia by bola mala- lacny hub motor a RJ..pocital som toho uz dost ale poviem zatial ziadne prakticke skusenosti z prvej ruky..ked ma niekto skusenosti s dual drive nech nieco o tom napise ,, dakujem -Elnino

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2017
      Autor: ELNINO
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dva motory

             

        Zajímavé řešení, střeďák Bafang a k tomu si na páčku pomoci motorem v zadním kole.

        Bafang by jel na PAS a motor v náboji na páčku, to by mohlo fungovat a nehádat se (jak naznačil kolega Cibi výše) ale fakt výkony sčítat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Dva motory

             

        36V 13Ah baterka, pokud li-ion (ne Lipo) je docela slaba i na jeden 250W motor (max vykon do kopce asi 600W).
        Ja bych nedaval na jednu baterku ještě jeden motor. I když jste chcete mit stejny proudovy odber, není to tak jednoduse:)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dva motory

               

          Casom by som dal mensiu doplnkovu bateriu pre predny motor pod sedlovku, ale myslim si ,ze 2 motory a 2RJ pri rovnakom odbere dajme tomu 15-17 amperov-ako pri jednom motore a na jednej baterke budu menej topit v stupaniach, kopcoch , terene takze by mali mat aj vecsi skutocny vykon,,-opravte ma ked sa mylim.a cena prestavby by neprekrocila 150 eur -za motor plus RJ myslim. inac predny motor sa da aj vypnut ,ked ho netreba...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2017
          Autor: ELNINO
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dva motory

                 

            15-17A je opravu moc pro 13Ah li-ion baterku!
            Pro dobrou Lipo jeste fajn, pro li-ion to je spatne.

            Rozumim, ze chcete brat stejny proud s 2 motoru, ale nevim jak to udelat.

            Reknu tak, jeden 250W motor s RJ 16A bere 16A do kopce a 2A kdyz jede po rovine 30km/h, prumer rekneme 9A, baterka to jeste nejak zvlada.
            Dva motora s RJ 8A (opravena RJ!) bere 8A+8A do kopce, a 4A+4A, kdyz jedou po rovine 35km/h, prumer 12A, tohle baterka jiz nezvlada!
            Pokud pojedete tech 30km/h i s 2 motory, tak je to vpohode, prumer bude 9A, ale ja v to neverim ze clovek nezmackne plyn:)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2017
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dva motory

                   

              Battle-Cruiser dakujem ti za odpoved ,teraz uz som v tom mudrejsi,, takze v mojom pripade budem musiet dat este jednu baterku pod sedlovku pre predny motor...,, takze teraz ostava vybrat ten spravny motor a RJ ktory by pasoval k motoru Bafang SWX02-12-250W v zadnom kolese mojho bike..

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.05.2017
              Autor: ELNINO
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dva motory

                     

                Je to jednoduse podle toho, co ten motor ma udelat:
                1. Ma jen snizit nahrevani zadniho motoru.
                2. Ma nebo nema zvysit rychlost po rovine.
                3. Ma jen zvysit rychlost jizdy do kopce.

                Ja bych daval do predniho kola motor s mensim PRM, nez je zadni. Tak predni kolo bude lepe tahnout do kopce, v pisku, po snehu, a zadni lepe tlacit po rovine a s kopce.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.05.2017
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dva motory

                       

                  U mna 1. a 3. citujem: -Ja bych daval do predniho kola motor s mensim PRM, nez je zadni. Tak predni kolo bude lepe tahnout do kopce, v pisku, po snehu, a zadni lepe tlacit po rovine a s kopce-... Tak to aj urobim - ale doteraz som nemal istotu ako to spravne poriesit...vdaka za pomoc...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.05.2017
                  Autor: ELNINO
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva motory

         

    Ano mám, funguje perfektně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2017
    Autor: Stacho.M
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dva motory

           

      Můžeš o tom napsat víc?
      Jaké motory
      Jak umístěné
      Jaké ke ovládání, jak je zajištěna synchronizace?
      Jak moc motory brzdí při jízdě bez napájení?
      Jaké má kolo převody?
      Jaká je (nebo jsou) baterie, kapacita, napětí?
      Kolik to celé váží (komplet, včetně baterie/baterií?
      Určitě další budou chtít vědět další podrobnosti.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2017
      Autor: honmer
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva motory

         

    1 Motor: Středový motor 8FUN 750W + 16,7 Ah aku do rámu (Panasonic) Odblokovaný do 60Km/hod.
    2 Motor: bezkartáčový 24Vss/250W zadní. Baterie 24V/ 13,2Ah.
    Kazeta Shimano Nexus7 14-28 zubů.
    Koncepce dvojitého snímání RPM, Druhý snímač TMM4,
    Příma úměra 1:1 mezi silou do pedálu a motorovou podporou. Vzestupný výkon se vypíná při rychlosti 25 Km/hod.

    Přehazovačku použijí jen v nejhorších kopcích. Nebo terén. Rozjíždím se na minimální asistenci pří šlapu středový pohon, po rozjezdu zvyšují klidně i na 5 Led panelu C10. Zadní motor je zapnutý na nejvyšší stupeň asistence. Dojezd se mi prodloužil

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2017
    Autor: Stacho.M
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dva motory

           

      Netrpí tak řetěz ani přehazovačka. Stoupá to klidně i do svahu 35 Stupnu. A nehřejí se tak v dlouhých stoupáních. Musím ale snížit do fest kopce pod 24 Km/hod. A to mám 110 Kg a z nákladem i kolem je to ještě o 50 Kg víc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2017
      Autor: Stacho.M
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dva motory

             

        Krasne. Muzete ukazat místo, kde je svah opravdu 35 stupnu:)) Vice nez nejaky 7 stupnu asfaltovy silnice v Cechach skoro nejexistuje:) Jednou videl jsem silnice 24%, coz je 13.5 stupnu. Eskalator v metro v Praze ma méně nez 30 stupnu:)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dva motory

               

          Myslel jsem procent. Asfalt je kolem schodiště na hrázi přehrady Žermanice. Délka 18 m.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2017
          Autor: Stacho.M
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

127 cyklistů (2 přihlášení)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023