reklama

Nejhorsi elektrokolo:)

Zdravim. Jiz jsme dlouho bavime o dobrych elektrokolech, tak udelam temu, v ktere muzete neco rict o vasi spatne zkusenosti:) A pak na to dejte nejakou kratkou radu.
Nic nebudu mazat:)

Reknu nekolik veci:

1. Moje prvni elektrokolo melo oloveny baterky. Jezdilo no velmi pomalu a bylo to moc tezke:) Oloveny baterky - jiz nikdy:)

2. Druhe kolo. Vymenil te oloveny baterky za LiFePO4 - stalo to lepe, ale to taky bylo moc tezke a jezdilo pomalu. LiFePO4 - taki skoro nikdy:) Pokud cesta je dele 20km, tak zadny LiFePO4. Na kratky 10km zavod je fajn:)

3. Pridal k tomu 12V baterku navic - tak nekolik krat horel kontroller, a potom i motor:) Vykon motoru, baterky a kontrolleru mely by byt skoro stejny. Ale na trhu je spousta elektrokol, ktery maji velmi slaby baterky:(

4. Na tretim kole mel jsem BBS02 motor a malou (3kg) Li-ion baterku, ktera vydrzela pulroku. Pak dal novou, lepsi, taki 3kg - a ta taki vydrzela pulroku-rok:) Doporucil bych mit baterky, na ktere jste schopen ujet 2 krat svou beznou cestu. Pokud je to li-ion, alespon 1.5-2 krat tezzi nez motor:)

5. Na ctvrtem kole mel jsem DD 1500W motor a tezkou LiFePO4 baterku. Je to bylo moc tezke a pomale kolo:( Elektrokolo musi byt lehke, jinak je to motorka, ktera bych mela mit moto soucastky a odpovidajici rychlost:)

6. Pate a seste a sedme kolo uz jsou dobry:) Za chvilku postavim sve osme kolo:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.05.2017
  • Re: Nejhorsi elektrokolo:)

         

    :-) šiješ u blbýho krejčího...
    Když to sečteš, už bys měl něco pěknýho. A třeba tehdejší kolo na Boschi a podobně by ti jezdilo jak vítr dodnes.
    Nejhorší je podle mě každý, který ti nevyhovuje. Každý zákazník má ale jiné požadavky a to nejde úplně striktně říct, co je nejhorší nebo naopak.
    A další: jak na potvoru je to často takhle: na to nejlepší ( podle mě) nemám... a ne jen kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2017
    Autor: e-totem
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nejhorsi elektrokolo:)

           

      Kolo na Boschi (jak skoro kazde serijni/legalni kolo) ma limit 25km/h, to je velmi pomale kolo, skoro jako moje prvni kolo na olovenych baterkach:) Ano, ma 2 krat mensi vahu, a je to krasne:) Ano, do kopce to pojede rychlej, ale po rovine te samy 30km/h, vice neuslapu:) Po asfaltu i bez motoru pojedu rychlej nez na kole s Boschem:)

      Pokud odemknes ten motor a budes jezdit 40-50km/h, baterka bude znicena docela rychle, protoze ma malou kapacitu:( A te baterky jsou docela drahy (20000kc) na rozdil od jinych vyrobce.

      Penize: prvni kolo stalo 6676kc, 8000kc stala prvni LiFePO4 baterka, 2000 stala druha. 3500 stal DD motor. Tak te prnvi nekolik kol stoji dohromady levnej, nez jedna baterka na Bosch:)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nejhorsi elektrokolo:)

         

    Četl jsi moji zprávu?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2017
    Autor: honmer
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nejhorsi elektrokolo:)

         

    Řekl bych, že kterékoliv, kterému v kopcích dojdou baterky :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2017
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhorsi elektrokolo:)

         

    Ono by uplne nejlepsi bylo, kdyby jsi si skaknul na rychlokurz cestiny! Potom se muzes stavit na pyvo a jit do kyna OMG. To je peklo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2017
    Autor: Joza
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
    • Re: Nejhorsi elektrokolo:)

           

      něco se léčit dá, ale u tebe o tom dost pochybuju. asi to máš vrozené

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2017
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024