reklama

Jake kolo na touring?

Shanim pomoc s vyberem kola na 2x do roka delsi cyklo tripy okolo 2000km a dale by bylo pouzivane i bez batoziny jako silnicka, spis jako commuter bych rekl, nepotrebuji s tim zavodit. Zatim jsem nasel kola typu Author Ronin nebo Fuji Touring, tak bych se rad zeptal na vas nazor jak z tech to dvou se vam zda na dane ucely lepsi nebo pripadne co by jste doporucili jineho v podobne cenove relaci coz je cca 30000,-.Hledal jsem hlavne v kategoriich gravel nebo cyclocross. Jeste me napadlo koupit nejaky starsi crmo ram a osadit si to sam,ale to jsi nejsem svoji zrucnosti a vyberem komponentu.Za kazdou radu dekuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.05.2017
Autor: drx
  • Re: Jake kolo na touring?

         

    Jsem stará konzerva, navíc jezdím jen po silnici, takže bych asi koupil Fuji, i když se mi víc líbí Author.

    Fuji má tři převodníky, klasické brzdy a nevypadá tak luxusně jako Author, takže by nemusel tolik lákat zloděje.

    Silniční oblouky bych já osobně vyměnil za široká cestovní řidítka typu Bullhorn (BBB MultiBar), nemůžu si je vynachválit, na to je Fuji taky lepší, protože nemá drahé silniční řadící páky, které by výměnou přišly vniveč.

    Starší crmo rám bych koupil pouze minimálně a šetrně jetý, což se asi dost těžko ověřuje, pak ještě přichází v úvahu nechat si postavit crmo rám na míru, nebo konfekční rám koupit třeba tady:

    https://www.kolosbikes.com/panske-turisticke...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake kolo na touring?

           

      Já bych šel do toho authora. Jediné plus, co vidím u fuji, je ten trojpřevodník, ten by se mohl v kopcovitém/hornatém terénu hodit. Naopak kotoučové brzdy u authora jsou plusem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2017
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake kolo na touring?

           

      Takže bys vlastně nakonec získal +- normálního crosse/treka?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2017
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jake kolo na touring?

             

        Asi jo, tenhle typ kola by byl možná vhodnější, když píše, že s tím nepotřebuje závodit.

        Ale - Author Ronin i Fuji se od konfekčních krosů a treků liší hlavně tím kvalitním a lehkým chromoly rámem, že nejsou z hlíny, hlavně při jízdě na těžko bych k ní neměl důvěru.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jake kolo na touring?

               

          berany jsou náhodou super věc. vůbec nechápu, jak můžete jezdit s těmi širokými řidítky s jediným možným úchopem ;-)

          Ronin vypadá moc hezky i naživo

          nemáš důvěru k oceli nebo hlíně? nejsem si teď jistý tou poslední větou

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2017
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jake kolo na touring?

                 

            Asi je to tím, že berany jsem užíval třicet let a na silničce je mám dodnes, bullhorny, co mám na expedičním kole, mi díky tomu přijdou naprosto neodolatelné.
            Ale úchopů mají víc než berany, to vím jistě.
            Důvěru nemám k hlíně, navíc ocel ti na cestách svaří spíš, než tu hlínu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2017
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jake kolo na touring?

                   

              Vím, že to není reprezentativní, ale viděl jsem dva prasklý cromoly rámy (nepočítám favorita mojí sestry, co do něj nacouval táta) a žádnou hlínu.

              BTW já jezdím furt na oceli, ale dnes už jen shodou okolností, protože to kolo ještě drží pohromadě :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2017
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jake kolo na touring?

                     

                Před pár lety jsem byl u bareše v dílně, visely mu tam popraskané rámy na opravu, všechny byly z hliníku. (ocelové možná visely jinde:-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2017
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jake kolo na touring?

                       

                  Z tohodle pohledu... jestli rám praskne, tak praskne. Další otázka je ale jak a kdy. V oceli jsem už urval přední vidlici (jedno rameno) a spodní trubku hlava-střed. Oboje to ale byla stará kola a hlavně - trubka praskla z jedné strany, na druhé to ještě na kusu materiálu drželo. Takže žádnej rozklad kola na několik dílů najednou při jízdě a strašlivej držkopád. Navíc, zvlášť u té vidlice, už chvíli předtím šlo znát, že se něco děje... ta vidlice nejdřív jakoby "zgumovatěla", divně "pružila", až po chvíli se otevřela prasklina. Jak praská hliník zatím nevím, snad ne nijak dramaticky. Ale slyšel jsem dost strašidelnejch historek o náhlých kolapsech karbonovejch rámů a dílů... už to možná vychytali líp, ale pořád je mi ta ocel nejsympatičtější. I když jezdím i na jednom hliníkovém oři.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.05.2017
                  Autor: Andrej
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jake kolo na touring?

                   

              Tou fotkou jsi mi přišel do rány. Taky pokukuju po těhto řídítkách. Akorát jsem se obávala toho, že mám krátký představec s kloubem a jestli nebudou řídítka moc nakrátko směrem k sedlu (nedovedla jsem to odhadnout) A podle fota mám představec jako ty a není to o tolik. Ještě musím teda dořešit, jak se s nima vejdu do klasického malého výtahu v paneláku ;-(

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2017
              Autor: BuLenka
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jake kolo na touring?

                     

                Představec mám nejníž co to jde a sklopil jsem ho dopředu až dolů do krajní polohy, přeci jen jsem ze silničních oblouků zvyklý na sportovnější polohu. Během cesty uvidím, pokud mě budou bolet ruce a za krkem, dám to celé trochu nahoru.
                Zrovna ten úchop "nakrátko směrem k sedlu" mi vyhovuje asi nejvíc, hlavně při jízdě do kopce - v sedě i při jízdě ze sedla, člověk se vlastně drží až na konci trubky, když to drncá, pěkně to pruží.

                Mám tyhle, píší, že jsou široká 47cm, já naměřil spíš 49cm.

                https://www.cyklonemcik.cz/zbozi/riditka-bbb...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.05.2017
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jake kolo na touring?

                 

            Imho hlavně věc osobních preferencí. Před časem jsem zkoušel přejít z tyče na vlajdy, a nezvykl jsem si, šly zpátky rovný řitítka a kolmý rohy.

            Letos mě začly bolet zápěstí, dal jsem tam zahnutější rohy, a zlepšilo se to. Pak jsem si uvědomil, že ruce si vlastně říkají o vlajdy, tak je zas vyhrabu a namontuju. A taky si uvědomuju, že zrovna teď by se mi letos nejvíc ze všeho hodil trek s beranama. Tedy vlastně touringové kolo, jak jsem se právě dozvěděl ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2017
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jake kolo na touring?

                   

              neříká se tomu teď gravel?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2017
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jake kolo na touring?

               

          ti nevim - já jezdím na jedný hlíně desátej rok, na těžko, i v terénu, a zatím dobrý.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2017
          Autor: Andrej
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake kolo na touring?

         

    Je to mimo uvedený rozpočet, ale já bych dnes už šel jedině do SALSY.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2017
    Autor: pavelv
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jake kolo na touring?

         

    Trek 520 tu propagoval "kamarád" Vlad 8-)
    Trekovi ponovu vyrábějí i 720. popř 920.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2017
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake kolo na touring?

           

      dekuji za tip, koukal jsem jak na 720 a 920 a na to uz penize nemam. kazdopadne mel jsem moznost sehnat trek520 ale pouze jen ve velikosti 57cm a merim 175cm.Vlastnim pouze mountain bike a i vsechny delsi vylety jsem odjel na mtb, tak ze popravde nemam zkusenosti s koupi Silnice/Gravel ale poohlizel jsem se spis po velikosti 54cm. Na strankach Trek jsem ale nasel ze podle velikostni tabulky bych mel mit silnicni kolo 56cm.U Author naopak ze bych mel mit 52cm Nema nekdo zkusenosti s velikosti kol Trek ?Samozrejme by bylo nejlepsi vyzkouset to je mi jasny

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2017
      Autor: drx
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jake kolo na touring?

           

      P.S.
      http://bicycletouringpro.com/trek-520-touring...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2017
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024