reklama

NÁŠLAPY - Jaké máte?

Ahojte nákoláci

Máte zkušenost z přechodu z jednoho druhu nášlapů na pedálech na jiný? Jaký?

Na svém MTB mám většinový druh nášlapů SPD. Jelikož se po drobném úrazu levého kotníku nedokážu vyšlápnout, hledám alternativu – jiný systém nášlapů, který by snad mohl vyhovovat lépe.
Na netu jsem vyguglila CRANKBROTHERS (šlehače) a LOOK S-TRACK.

Zatím jsem nenarazila na žádnou diskuzi, kde by bylo porovnání těchto systémů.
Především mě zajímá „vyšlápnutí“ a uživatelský komfort z vašich osobních zkušeností.

P.S.1. Reklama mě nezajímá. Ta snese všechno a zpravidla neříká všechno.
P.S.2. Prosím, neraďte mi, že si mám SPD dát úplně navolno. To už mám, ale můj kotník to nedává.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.04.2017
Autor: leonteene
  • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

         

    Škoda, že už sem nechodí Kominík. Ten má šlehače už hóooodně dlouho (pořídil je před rokem 2008) a pokud vím, tak s nimi byl hóoodně spokojený.
    Jo a vlastně na srazu bude pb.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

         

    A musíš mít nášlapy?
    nebylo by v tomhle případě pro tebe lepší mít platformy?
    https://pedaly.heureka.cz/f:q:platforma/

    Dost lidí na MTB je vozí a když máš problém s vytočením kotníku, tak zkus platformy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2017
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
    • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

           

      No a nebo klasické klipsny.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2017
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

             

        Už si je zkoušel na MTB?
        Popiš pocity když potřebuješ rychle s nohou na zem :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2017
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

               

          Mám je na silničním Favoritu i na horáku. Prostě rychle s nohou na zem se snažím nechodit. Neutahuju to tolik, abych se nedostal ven a hlavně nemám na tretře kufr, takže dozadu to vyrvu. Používám boty s vroubkovanou gumou na podrážce, takže to drží, mohu šlapat kruhově a přitom ta guma se dokáže zdefomovat a pustit tě ven. Jediná potíž na horáku je v nasedání v prudkém kopci, kdy nemáš čas nazouvat klipsnu a musíš hned usilovně šlapat. Buďto se to povede naslepo hned napoprvé, nebo se to už nepovede. No pro mne to většinou znamená jediné, že sesednu o 30 metrů dříve, než bych dojel s nášlapy, protože mne sundá první vyšší schod, který v tom krpálu nepřejedu a pak už se mi nepodaří nasednout, nebo to už ani nestojí za to. Jo a s kopce, když letíš přes řídítka, tak klipsny vyzuješ až tehdy, když máš už kolo nad hlavou a tím švihem se to z klipsen uvolní samo. Pokud správně dotočíš kotrmelec, tak ještě stačíš vidět dopad kola před sebou.
          Takže za mne se i na horáku s klipsnami dá jezdit bez větších omezení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2017
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

           

      Dovím se od těch minusů proč?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

             

        Lelku - ty mínusy mě teda taky zajímaj- za co jsou? Dyť ta Tvoje rada je naprosto k věci :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2017
        Autor: Airline
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

             

        Teď jsem ti ta fláknul ten osmej, z normální, lidské škodolibosti :-)

        Za těch 7 nemůžu, a taky to nechápu, ale pro ten svůj jsem podal vysvětkeni.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

               

          ...."palečky" jsou za dobrý/špatný komentář- "škodolibostníci" by se měli naučit číst a ne se omluvat....:-((

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2017
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

             

        To snad zase musí být nějaká chyba, ne?!?
        Hned ti tam dám plus.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

               

          Možná jsou za ten odkaz. Nevím jak jiným, ale mně se tam zobrazily foťáky, pneumatiky, televize, pedál ani jeden.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2017
          Autor: plusjedna
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

                 

            Hoď si celý odkaz do bloku a otevře se ti tohle
            https://pedaly.heureka.cz/f:q:platforma/

            edit - to to hezky švindluje :-)) Otvírat celý odkaz, nejen to, co se uráčí jako odkaz odkázat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.05.2017
            Autor: ronda
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

                 

            Netuším proč to tak blbne a dává odkaz na něco jiného, původně to ukazovalo dobře

            Tak zkuste trochu jinak :

            http://dopice.sk/jwR

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.05.2017
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

                   

              Jé, konečně vidím o čem je řeč.:-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.05.2017
              Autor: plusjedna
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

                   

              No promiň teda, ale mně se místo "pice" votvíraj nějaký pedále :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.05.2017
              Autor: Airline
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

                     

                Když už, tak šlapky... :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.05.2017
                Autor: ronda
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

                     

                Na ty odkazy už fakt není spoleh :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.05.2017
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

         

    Co takhle snížit vypínací sílu SPD? To je příliš jednoduché? ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

           

      Plha se hlásí :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2017
      Autor: Airline
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

             

        Nojo, PS já nikdy nečtu, co je důležité, má být na začátku ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2017
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

         

    Vozím nášlapy asi 20 let. Jako všichni tehdy jsem pořídil Shimano SPD. Zpočátku jsem řešil problém s nastavením tuhosti našlapávání / vypínání, ale brzo jsem si zvyknul. Jenže pedály se v blátě ucpávaly a nešly hlavně nacvaknout. Tak jsem je vyhodil a koupil Ritchey - taky SPD kompatibilní. Kvalita ložisek byla hrozná a tak jsem je po půl roce vyhodil taky. Zanášely se o 2% míň než Shimana, takže pro mě zase nevyhovující.

    Potom jsem objevil šlehače. Vozím je možná 15 let a už bych neměnil. Žádné nastavování, bota jde našlápnout i vypnout lehce, díky konstrukci se vůbec nezanáší a našlápnout jdou ze čtyř stran. Mám je na všech kolech, koupil jsem jich už víc jak 10 - všechny bez problému. Lehce vyšší cena, ale kdo by to řešil? Do koho investovat, když ne do sebe :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2017
    Autor: ckp13
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: NÁŠLAPY - Jaké máte?

         

    Doopravdy snadné na našlápnutí a vyšlápnutí jsou Speedplay Frog. Mám s nimi několikaletou zkušenost. Ale bohužel kvůli koleni jsem se musel vrátit k SPD, takže mi teď dvoje leží doma.
    Oproti SPD se s nimi lépe chodí, při chůzi člověk neničí hlavičky šroubů ani nijak nemění tvar kufru, takže není potřeba s opotřebováním kufrů přitahovat pružinu. Ona tam stejnak žádná není. Frog kufr má také větší plochu, takže ba delších trasách hrozí míň brnění chodidel. Oproti SPD je ale potřeba větší údržba. Pedály jsou dělané tak, že je potřeba občas vyměnit vazelínu. Kufry je lepší udržovat celkem čisté a mazat teflonovým mazivem, aby déle vydržely. Písek ve spojení s volným pohybem paty, který kufry umožňují je rychle vymílá.
    Já jsem je kdysi pořídil právě kvůli tomu volnému pohybu paty. Myslel jsem si, že mi pomůžou na to moje bolavé koleno. Před nějakou dobou mi fyzioterapeutka doporučila, že by spíš bylo lepší mít nohu upnutou v relativně přesné poloze, což Frog neumožňuje a tak jsem zpět na SPD.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2017
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024