reklama

Navigace Garmin - rady a tipy

Byl bych rád, kdyby se zkušení uživatelé podělili o své zkušenosti a těmi méně zkušenými. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.04.2017
  • Re: Navigace Garmin - rady a tipy

Právě před chvílí jsem exportoval asi 8 tras na následující prodloužený víkend (ne všechny pojedu, některé jsou záložní varianta) a dostal jsem se do situace, že v navigaci jsem měl na pohled 8 stejných souboru a až podle mapy jsem je musel popsat. Přitom jsem samozřejmě v počítači měl jednotlivé soubory pojmenované.
    Je to normální nebo se to dá nějak obejít, aby se zobrazil i nějaký název a na první pohled bylo jasné, co která trasa znamená?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Asi záleží co přesně máš za mašinku ;-) Třeba můj Oregon 650 to sice defaultně ukládá v podobě těch klikyháků (datum + čas), ale potom se to přímo v něm dá dodatečně v pohodě přejmenovat.

Pokud to ta Tvoje neumí, tak ten příslušný GPX soubory natáhnout v počítači do MS nebo BC, případně nějaké utilitky, tam to přejmenovat a nacpat zpátky do Garmina...
      A opravdu ne, pouhá změna jména souboru to neřeší, to info je přímo v něm ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mám Oregon 300.
        Samozřejmě si to můžu v navigaci dodatečně pojmenovat, jak chci. Ale myslel jsem to tak, že soubor zkopíruji včetně názvu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2017

Tak teď Ti nějak nerozumím...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

jj, taky jsem s tím bojoval. Řešení je jednoduché.
      Soubor před nahráním do navigace v nějakém manažeru otevřeš klávesou F4 pro editaci a vložíš tam svůj název trasy, který se ti potom objeví na seznamu tras. Na obrázku (pokud se povede vložit) je to to "16 03 26 Sobkovice".
      Před úpravou mezi těmi menšítky, většítky, lomítkem a dvojím "name" nebylo nic.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jé, Ubuntu, z tebe by měl můj potomek radost stejně jako ze své babičky, ta ho také používá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2017
        Autor: petrp

Moje máma na něm jede taky :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

nějaký tip na jednoduchou aplikaci pro android (i když pro blackberry 6 by byla lepší :-), která by dokázala vést podle gpx trasy, náhodou nemáš? :-)
        mapu bych nepotřeboval, stačila by čárka s naklikanou trasou a bod, kde zrovna jsem :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Bruca

....to slyším poprvé :-O Já plánuju převážně na GPSies a pojmenovaná trasa se po stáhnutí jako gpx soubor zobrazí a uloží i s pojmenováním (Garmin Oregon 450)vždy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Abych za prašných dní zbytečně nepoškrábal displej, vozím s sebou plastové, dotykové pero.
    Do trubky od řidítek jsem napchal takovou tu umělohmotnou pěnu a do ní zapíchl to pero, takže ho mám stále po ruce, spíš tedy pro složitější, mnoha-dotykové operace.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2017

Na displej hlavně ještě před prvním šáhnutím dávám ochrannou folii (kupuju na Ali pro NTB, nebo tablet a nastříhám). Jak se jednou displej podře, už je to nafurt. Folii po čase vyměním a pořád je to jako nový.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tu fólii dáváš na Garmina? Já jsem si myslel, že většina Garminů má odporovou dvojitou dotykovou fólii, která se prstem promačkává na sebe. Přes tu se snad ochranná fólie nedává. Nehledě k tomu, že větší problém než poškrábání je asi vymačkání té odporové vrstvy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ty novější modely mají už kapacitní vrstvu ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2017

A ten kapacitní touchscreen funguje i v dešti? Já jsem loni jel v Alpách v bouřce dolů, Garmin měl display celý zalitý vodou a skrze 1..2mm vrstvu vody jsem to v pohodě ovládal. Samozřejmě kapacitní touchscreen je citlivější a dovoluje dvojhmaty. Asi je vždy něco za něco.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2017
            Autor: Brahma

Nevím, v dešti jsem s tím venku ještě nebyl... A ve vaně jsem to taky s sebou ještě neměl O:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ty trefíš do vany bez navigace?!?
                A máš vůbec doma vanu?!? :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.05.2017
                Autor: radka

Tssss...

:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.05.2017

Jo, je to jak u navigaci v aute, tuka a ryje se do displeje. Akazdej ten rejpanec pak uz je tam nafurt. Folii mam na vsech tehle hrackach a funguji bez problemu. Poskrabou se, vymenim. A porad je to jako nove. Tuhle folii mam i na tachaku na kole. Po case se to "plexi" poskrabe a oslepi. S folii ani nahodou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: kamaradku pro jizdu na kole po sumave

26.06.2017
Uz me nebavi jezdit sam a tak bych rad nasel kamaradku ktera ma rada vylety hlavne na kole ale nebranim se ani…

Hledám: Společně nejen na kolo

26.06.2017
35 letý svobodný středoškolák hledá kamarádku pro společné vyjížďky

Hledám: spolu - zájezdy, výlety

23.06.2017
Ahoj, hledám cyklistu, cyklistku pro společnou účast na zájezdech, pro společné výlety. Pohodová jízda, žádné…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (14 přihlášených)

Galdhøpiggen 2017

Hirtshals se za obzorem ztrácí, Larvik se z moře vynoří, nám cestu krášlí změna, nad mořskou vlnou pěna, když…
Quatsch | 24.06.2017

Z Vrchlabí do Hřenska podél Labe

Jaro pokročilo, takže je čas na další cyklovýlet. Jako první letošní přišla na řadu jízda podél Labe z…
vlakr | 23.06.2017

Maďarsko cyklistům (ne)přející

Úvod Po několika zkušenostech s putováním na kolech (Graz - Břeclav, Praha - Brno, Linz - Znojmo, Šumava),…
fractal | 14.06.2017