reklama

Leader Fox

Prosím o radu,manželka má elktrokolo Leader Fox Forenza,najeto cca 200km,a docela dost se zvedl hluk motoru,je to normální,nebo je něco v nepořádku?Také se po 25 km ozývá ze šlapkového středu-pískání a dále pokud jede s přípomocí až na 0 a poté chce dát za 1,tak se kolikrát motor nezapne,ale ne pokaždé.Hlavně mne zajímá ten motor,ostatní budu reklamovat.Děkuji za jakoukoli zkušenost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.04.2017
Autor: okolokola
  • Re: Leader Fox

         

    Reklamuj vše pokud to je v záruce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2017
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Leader Fox

         

    Za 200km s motorom nic nemelo stat. Pokud neco se stalo (zvedl hluk), tak jiste reklamovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Leader Fox

           

      Odesláno na reklamaci,i prodejce se podivoval nad hlukem motoru.Když už to odesílají do Budějovic,tak jsem je požádal i o snížení výkonu na přípomoc 1.Pro cestování s klasickými cyklisty příliš silné.Tak uvidíme,prodejce vystupuje vstřícně,zatím :-).Tak uvidíme.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2017
      Autor: okolokola
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Leader Fox

             

        Tak info jak celá reklamace dopadla.Oprava hučícího motoru,prý to nebyl motor,ale zámek kola???Dále úroveň přípomoci nelze nijak korigovat nebo jinak nastavit,pouze nastavit na 3 nebo 7 stupňů pomoci,s těmi se už ale nedá nic dělat,tak že jízda s "normálními cyklisty" nepřichází na tomto kole v úvahu,protože pokud pojedete na 0 nestačíte a pokud dáte 1 nestačí oni vám a to jedete téměř bez námahy .A nakonec zapínání přípomoci z 0 na 1 je prý normální,že to někdy naskočí ihned bez problémů a někdy musíte otočit 1x až 2x šlapkami zpět,pak už to jede.Z vlastní zkušenosti dosti nepříjemné,zafouká silný proti vítr,vy si chcete pomoci a zapnete za 1,nic se nestane,motor nenaskočí a vy musíte otáčet šlapkama dozadu a než motor naskočí,tak vás ten vítr zastaví a musíte se znovu rozjet.Je škoda,že se s takovouto informací nesetkáte v návodu a ani prodejce vás o ničem takovém neinformuje a takto se chovají prý (dle vyjádření technika Leader Fox)všechny jejich modely s tímto systémem pohonu.Po všech těchto špatných zkušenostech dobrá zpráva na konec,velice vstřícný prodejce vzal kolo zpět,vrátil peníze a já jdu koupit ženě trekové kolo,motor bafang 250W a baterii 15.6 Ah.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2017
        Autor: okolokola
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Leader Fox

               

          Tak aspoň že tak, že byli uznalí a vzali zpět:-) Ten bafang má výhodu, že Vám ho mohou nastavit (ale pouze v servisu přes spec.kabel) dle přání, takže já mám teď 750W nastavený fakt jemně, začíná na 1.jen na 75W,aby se dal používat jako přípomoc při jízdě s neelektrifikovaným cyklistou,a každý stupeň přidává cca 75W (9 stupňů). Ale dá se to přeprogramovat přes display i na 5 stupňů, kdyby to někomu přišlo moc jemné, ale já už jsem si na to docela zvyknul, na každý kopec mám výkon, jaký zrovna potřebuju. Taky je řešení systém Apache, kde je torzní čidlo, které mění sílu přípomoci podle síly na kterou tlačíte na pedál, vloni ho kupoval švára ženě a je prý spokojená:https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/3-1-Sety...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2017
          Autor: pobrdny
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Leader Fox

                 

            Když nastavíš přes displej z 9 stupňů na 5 tak tim nic nezískáš, jen to, že tam nepude dát 6,7,8,9. Nastavuje se to v programu na řídící jednotce, kde si zvolíš jaký % to má dávat při určitém stupni. Teda aspoň u mého c965 to tak je.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.05.2017
            Autor: Zenddy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Leader Fox

                   

              No co jsem četl, tak při přenastavení na 5 stupňů to "přeskakuje" stupně 2,4,6,8, takže to není tak jemně odstupňované. Ale mně těch 9 stupňů celkem vyhovuje, jen se člověk víc "namačká" :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.05.2017
              Autor: pobrdny
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Leader Fox

                     

                Jo tak máš pravdu, funguje to jak píšeš. Nevim proč se mě dřív zdálo, že to taha stejně, včera jsem to zkoušel a na 3 stupně to na ten třetí jede jako na 9.
                Tak se omlouvám za klamné informace

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.05.2017
                Autor: Zenddy
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

462 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024