reklama

Zkušenosti Haibike Xduro

Zdravím,
tak po váhání jsem nakonec šel do ekola Haibike Xduro s Boschem a 500 baterkou. https://www.topkolo.cz/haibike-xduro-hardseven...

Kolo mám 3 týden a docela zklámání, po cca 15km uvolněné zadní špice ( cca 5ks ), říkám ok,stane se...nechal jsem dotáhnout, vycentrovat a dnes opět ( ujeto celkem 140km ) a zase háže a volné 4 špice, je to normální?
Známej co vyrábí kola mě tvrdí, že to jsou šunty,buď ať reklamuji nebo nechám dát nové špice s teflonem. Reklamace vs. peníze za nové špice asi nemá cenu řešit, protože určitě to budou mít 30 dní.
No ale co mě nejvíc štve, Bosch uvádí až 170km dojezd, když bylo kolo nové, na Eko dojezd 80km.
Nyní při plném nabití Eko 30km, Tour 22km, Sport 16km. Mám 120Kg, ale po rovinkách a z kopce pomoc vypínám v lese jedu většinou Eko, v kopci Tour a málokdy pustím Sport.
Máte zkušenosti s dojezdem těchto kol? Na Akumo.cz jsem se dočetl, že zase formátují baterku, pokud kolo leží na skladě...
Díky všem za rady, názory ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.04.2017
Autor: LLuKKi
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Dojezd 170 km proč ne, když necháš motor vypnutý, tak klidně i 1000 :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

           

      Za takové rady jsem vděčný ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2017
      Autor: LLuKKi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

             

        Proto jsem to taky psal :-))

        Ale vážně, nějak si nedovedu představit baterku, která by to zvládala. A 16 km v režimu sport by klidně mohlo být odpovídající.

        A povolující dráty jde při dotažení a vycentrování "zalepit" a už by se neměly povolovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2017
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

               

          Na to v jaké cenové relaci se kola Haibike pohybují je neuvěřitelné, že se objeví takovéto problémy, dělají prezentace jako nějaká echt značka a zatím produkují zmetky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.04.2017
          Autor: miro5
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

                 

            Takovéhle opakované povolování není úplně normální, ale může mít různé příčiny. Když je dobrý mechanik správně dotáhne a kolo vycentruje a zalepí závity, tak by to mělo držet. Na výměnu je čas až když by tohle nepomohlo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.04.2017
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

             

        No, na kole by měl být proveden předprodejní servis, nicméně po ujetí prvních pár kilometrů je třeba kolo doladit - v tom bych neviděl problém.
        Co těch tvých 120 kg, to bude asi na hranici dovolené nosnosti a pak se nediv, že se kola rozcentrují.
        Dojezd - není větší duchařina než polemika o dojezdu. Tvoje váha má opět nemalý vliv - dojezdy jsou prý uváděny pro jezdce těžké 75 kg a každých 10 kg navíc ubírá 10-15% z teoretického dojezdu !!! Ostatně podívej se sem:
        https://www.evbike.cz/dojezd/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2017
        Autor: vysočina
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

               

          No dle dat na stránkách Bosch i toho co jsi poslat bych měl ujet 75, resp. 55km na Tour.
          Váhu mám na hraně, ale kolo by mělo být stavěné do lesa, otec má 130Kg, kolo poskládaný trek za 8tis Kč a jezdí lesem i na cestě a na ráfky 3 roky nesahal.
          Kolo se má po 300km dovést do servisu na kontrolu, to ano, ale když mě jej prodávali, tak jsem se i na tu váhu dotazoval.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2017
          Autor: LLuKKi
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Problémem dojezdu je kouzelné slovíčko "AŽ", pod to se dá schovat cokoliv, třeba i 70% jízdy bez přípomoci. Jinak kola Haibike vůbec nekopírují známé rčení "německá kvalita", jsou to stejné šunty jako "česká,francouzká,španělská,italská,.... kvalita" - osobní zkušenost, nesvedou ani jednoduchý úkon přišroubovat elmotor ke kostře kola(šroub přes závit).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2017
    Autor: miro5
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

           

      Přesně jak píšeš, za tu cenu jsem čekal kvalitu a když jsem dnes umýval, tak šlapky jsou na odpis, těsnění ložisek nebo co tam je je potrhané a jedna se zadrhává... jn, pouze design.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2017
      Autor: LLuKKi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

             

        U podobných kol se předpokládá, že si každý dá své vlastní pedály, zrovna tak sedlo, proto se kola osazují zpravidla tím nejlevnějším a samozřejmě i mizerným co se dá sehnat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2017
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Můj názor je, že dojezd se šlapáním budeš mít daný spotřebou maximálně 8Wh/km. Takže s 500Wh alespoň 60km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2017
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Fuj to jsou dojezdy, ještě že nežeru a mam bbs2 a 15ah baterku :-D
    Dojezdy? Noo jezdím strašně moc v terénu, hlavně nahor, dolu to sviští samo, takže to žere tak 60-80km v terénu a to pod "plynem" i na rovinkách to mám pořád zaply takže to furt žere min. tak 50-100.
    Na silnici bych dal fakt hodně, ale to je nuda proto to nemám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2017
    Autor: Zenddy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Nějak se mi to nezdá. Bylo kolo na kompletní diagnostice, která by např. zjistila zda je v pořádku zejména kapacita baterie a další prvky ovlivňující dojezd kola? Topkolo takový test a diagnostiku provádí. Já mám xduro 2014, 400 Wh a kolo v pohodě v mixu přípomoci zvládá cca 60 km, 1000 - 1200 m převýšení a ještě v baterii něco zbyde. Ale mám o cca 30 kg méně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2017
    Autor: bolek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

           

      Jojo, kolo jsem tam měl, vyměnili mě baterku, po nabití, úplně stejný dojezd.
      Známej co má to stejné, tak říkal taky s přípomocí v pohodě 60-80km dle kopce.
      O víkendu jsem jel 45km, převýšení 400m, 60% pomáhal motor, 40% cesty byl úplně vypnutej a při přijetí dom dojezd 0km.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2017
      Autor: LLuKKi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

             

        Asi bude potřeba udělat to co doporučuje Jirinoj.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2017
        Autor: bolek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Tak to leda půjčit si jiné kolo o stejném výkonu, kapacitě baterii a projet stejnou trať a porovnat.
    Jestli jste třeba ze střední Moravy, tak http://www.elektrokola-michal.cz/kontakty nabízí půjčení. Pan Michal to své kolo má spíš do terénu a kilově (no abych ho neurazil ;) ),bych ho viděl podobně jako Vás...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2017
    Autor: Jirinoj
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Mám 78 Kg a reálný dojezd při (Hight - Sport) je cca 60 Kg. A to že motoru dávám pořádnou nakládačku. Doporučuji tedy výrazně zhubnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2018
    Autor: KTomas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Mám 78 Kg a reálný dojezd při (Hight - Sport) je cca 60 Km. A to že motoru dávám pořádnou nakládačku. Doporučuji tedy výrazně zhubnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2018
    Autor: KTomas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Mám 78 Kg a reálný dojezd při (Hight - Sport) je cca 60 Km. A to že motoru dávám pořádnou nakládačku. Doporučuji tedy výrazně zhubnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2018
    Autor: KTomas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Mám 78 Kg a reálný dojezd při (Hight - Sport) je cca 60 Km. A to že motoru dávám pořádnou nakládačku. Doporučuji tedy výrazně zhubnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2018
    Autor: KTomas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Mám 78 Kg a reálný dojezd při (Hight - Sport) je cca 60 Km. A to že motoru dávám pořádnou nakládačku. Doporučuji tedy výrazně zhubnout.
    PS: mám motor Yamaha

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2018
    Autor: KTomas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

         

    Já jsem koupil 4EVER a problémy s dojezdem teda nemám. 60-70km bez problémů. https://www.test-elektrokol.cz/2018/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2018
    Autor: Radan48
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Zkušenosti Haibike Xduro

           

      Nebuď skromnej, nestyď se a klidně napiš, že když zapomeneš baterku nabít, tak dáš i 120.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2018
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024