reklama

Apache Manitou model 2017

Po prolezení diskuzí zde na serveru a po vyzkoušení dvou kol(střed a zadek) na delší projíždky jsem se konečně rozhodl co koupit.
Nakonec jsem ustoupil od předělávky mého 11 let starého bajku na elektřinu a rozhodl jsem se pro nové kolo komplet.
Zaujala mě nova modelová řada Apache, kola vypadají opravdu hezky (asi 50% rozhoduntí to ovlivní určitě :-)
Půjdu do Apache Manitou E3 v modré barvě s motorem v zadním kole.. https://apache-bike.cz/cs/katalog/produkt...

Máte někdo nějakou zkušenost s loňským nebo předloňským modelem? Je něco kvůli čemu bych měl tuto myšlenku opustit?

Ještě řeším jestli rovnou nevzít 17Ah baterku nebo si nechat tu základní a dokoupit časem druhou plus nabíječku abych nemusel tu jednu všude tahat.

Jo a je pravda, že se mě pokusil zviklad kamarád, před chvílí mi poslal fotku kola z Kaufladnu, cena lákavá .-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.04.2017
Autor: bugr
  • Re: Apache Manitou model 2017

         

    Ty sis vybral kolo za 37 a teď fakt uvažuješ kole z Kauflandu za 11?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Apache Manitou model 2017

           

      fórek :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2017
      Autor: bugr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache Manitou model 2017

             

        už je doma, dokonce mi na něj dali 17ah baterku bez navýšení ceny, moc to nechápu ale hádat se nebudu :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2017
        Autor: bugr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Apache Manitou model 2017

               

          Tak ať ti ty ampéry slouží :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2017
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Apache Manitou model 2017

                 

            na druhé nabití baterky jsem dal 78km, nevím jestli bych něco ještě ujel ale musel už jsem domů. Každopádně spokojenost, ke konci už jsem měl pocit, že do prudkého kopce tolik netáhne.

            Snažil jsem se jí co nejvíc vybít, přes noc jsem jí nechal nabít doplna a snad se to trochu projeví do budoucna na jejích výkonech. Chci dát na začátku tři cykly vybít co nejvíc a nabít.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2017
            Autor: bugr
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Apache Manitou model 2017

                   

              Tohle se snad dělávalo u nějakých NiCd baterií, ne ? nebo se snad dnešní baterie taky takhle "formátují" ?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.04.2017
              Autor: ronda
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Apache Manitou model 2017

                     

                já nevím, říkal mi to prodejce. Byl jsem taky u kamarádů v EZÚ pro rozumy a prý by se to mělo u každý baterky.
                Minimálně tím nic nezkazím, doufám.

                Jsem ohledně elektřiny úplný analfabet

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.04.2017
                Autor: bugr
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Apache Manitou model 2017

                       

                  Prodejce i kamarádi trochu kecají jelikož lipolky, lionky, lifepo se neformátují.
                  Naopak je žádoucí bateri nikdy nevybíjet až do dna jelikož tím zkracuješ její životnost a to dost podstatně.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 23.04.2017
                  Autor: Bobbob
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Apache Manitou model 2017

                         

                    tak já ani nepoznám co je do dna, baterka svítí červeně a jedu ještě 20km, na lcd jsou dvě čárky a pak se v tom má člověk vyznat :-/

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 23.04.2017
                    Autor: bugr
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Apache Manitou model 2017

                           

                      Nejlépe to porovnat s voltmetrem, obecně, sviti li červená na baterce je rozumné ji odpojit a došlapat za své.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 23.04.2017
                      Autor: Bobbob
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Apache Manitou model 2017

                           

                      Zdravím. Gratuluji k novému kolu a přeji hodně šťastných kilometrů. Stojím před stejným rozhodnutím jako Vy před měsícem a zajímá mě stejný typ elektrokola Apache , ale model Hawk E3. Chtěl jsem Vás požádat o krátkou recenzi Vašeho modelu.Zajímá mě zda jste spokojen se zadním motorem, výkon motoru, dojezd, použití režimu H(jde poznat nárust výkonu), model má nový displey menších rozměrů- stačí velikost,jak se kolo chová na silnici a jak v terénu atd. Díky za Vaše postřehy. Zdravím Miba9.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 02.05.2017
                      Autor: Miba9
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Apache Manitou model 2017

                             

                        Komentář se mě špatně zařadil pod další příspěvek. Můj dotaz je směřován na nick Bugr.
                        Díky Miba9.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 02.05.2017
                        Autor: Miba9
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Apache Manitou model 2017

                               

                          Sorry, nechodi upozorneni na nove prispevky.
                          Ono s tim vykonem 250/350 je to asi jinak nez pisou. U nastavovani vykonu je poloha H 100% takze predpokladam, ze ostatnich pet vypomoci jsou procenta z 350W.
                          Jinak spokojenost, mam najeto pres 800km, na jedno nabiti nejvic 78km ale jeste to tahlo.
                          S tim cervenym svetylkem na baterce, ja fakt nevim, kdyz sviti na displeji jsou jeste dva ctverecky a I na jeden to tahne. Takze to asi musim vyzkouset vyjet do prazdna, snad tu baterku neznicim kdyz ji jednou vybiju.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 13.05.2017
                          Autor: bugr
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Apache Manitou model 2017

                                 

                            Úplným vybitím by se baterka zničit neměla, protože má BMS(Battery Management system), který jednak články chrání před vybitím pod kritickou mez a jednak při nabíjení články balancuje (dorovnává napětí jednotlivých článků).Takže pokud kolo najednou přestane táhnout a zhasne display,tak to právě zafungovala BMS a baterku odpojila.Zrovna před týdnem jsem toto na vlastní kůži zažil, naštěstí kousek od domova, baterka se tím nezničila, jen je dobré ji dát co nejdříve nabít a nechat nabíječku připojenou třeba ještě chvíli po naskočení zelené, aby se články dobalancovaly (nabíječka má ochranu, takže po skončení nabíjení nedochází k přebíjení baterie-toto by ji také ničilo, ale jen k balancování článků).

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 15.05.2017
                            Autor: pobrdny
                            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Apache Manitou model 2017

                                   

                              No tomu nastavení BMS ochrany bych moc nedůvěřoval, rozhodně je lepší voltmetr:-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 15.05.2017
                              Autor: Bobbob
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                            • Re: Apache Manitou model 2017

                                   

                              Reknu jednu vec. Jiste jedno vybity do odpojeni BMS ne znici celou baterku, ale zvysi vnitrni odpor toho clanku, kvuli kteremu BMS odpojila baterku. Pristi krat ten clanek jiz doda mene energie.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 16.05.2017
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Apache Manitou model 2017

                                     

                                Chlapi, prosím Vás pište sem česky, není tomu textu rozumět.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 16.05.2017
                                Autor: Miba9
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                              • Re: Apache Manitou model 2017

                                     

                                ohledně toho vybití, já si myslím, že výrobce musí počítat s tím, že spousta lidí při používání kola nepřemýšlí a nečte diskuze. Proto by to mělo být blbuvzdorné.
                                Teda netuším jestli jde ta ochrana nastavit tak, že vypíná mnohem dřív než se dostanu na kritickou hranici.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 16.05.2017
                                Autor: bugr
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Apache Manitou model 2017

                             

                        Jeste k motoru, pro me ideal, chci jezdit za svy a ne se nechat vyvezt na kopec, sila tam ale je, vykon H pouziju tak jednou za jizdu a to uz musi byt strecha.
                        Co mi trochu vadi je "dojezd" motoru, kdyz prestanu slapat tak udela jeste otacku, to jsem u jinych kol nezazil, v tetenu obcas neprijemny. Samozrejme z toho lze udelat vyhodu, staci lehce otacet slapkama a motor zacne sam tlacit :)
                        Kolo v terenu neni moc supr, prece jen je tezky. A nevyhovuje mi zprevodovani, kolem 25-30 kmh je skok, zkousim to resit prednim tacem.
                        A k displeji, naprosto perfektni, vsechno je krasne citelny, lip nez na mobilu, ktery mam vedle. Jen me trochu stve, ze nejde programovat behem jizdy. To je asi schvalne abych neboural :)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 13.05.2017
                        Autor: bugr
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Apache Manitou model 2017

                               

                          Zdravím Burgře a díky za postřehy k novému kolu. Zajímal by mě více dojezd kola. Uvádíš , že největší dojezd cca 78 km, zajímal by mě tvůj průměr a v jakých podmínkách(rovina , kopcovitý terén atd), stupeň přípomoci a tvoji váhu - pokud není tajná. Pak by mě zajímalo, jak jsi spokojen a jestli by jsi zpětně nevolil jinak např. středový motor nebo jiný typ- výrobce. Mě byl doporučen ještě podobný typ kola a to od výrobce Lectron model Esconder 29 de fakto ten samý zadní motor a přibližně stejnou nákupní cenu. Ten se mě líbí taky.

                          Díky a zdravím

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 15.05.2017
                          Autor: Miba9
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Apache Manitou model 2017

                                 

                            netuším, asi kolem 75-78kg, jinak jezdím co to dá, prostě pořád naplno, přípomoc mám většinou nastavenou na 30km/h, někdy na 35 když pospíchám víc, nezkoušel jsem jet volným tempem jestli by dala baterka víc :)
                            Jinak trasy většinou Beroun-Dobříš a zpět, nebo z Prahy na Dobříš, prostě přes Brda. Nebo Beroun Praha. Většinou 500-1000m nastoupáno. Přípomoc se vypíná jen když jedu nad maximálku, jinak jí mám puštěnou skoro pořád.

                            Samozřejmě kolo jako takové není žádná kvalita, do terénu nic moc, spíš na šotolinu a pěkné cesty v lese, do terénu je prostě těžký.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 16.05.2017
                            Autor: bugr
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Apache Manitou model 2017

                   

              Nedoporucuju nejvic vybit! Je to rychle zvysuje vnitrni odpor! Prodejce to doporucuji, protoze tak jste driv prijdete pro novou baterku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.04.2017
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Apache Manitou model 2017

                     

                tak jsem jí jednou vybil do mrtva, prostě přestalo to jet. Došlapal jsem kopec s tou těžkou krávoua dobil do plna. Ujel jsem pak jen 60km ale mám pocit, že to bylo nastavenou přípomocí do 35km/h kdy jsem to rval co to dá a do kopců jsem používal motor víc než normálně, oprostě jsem se spíš vezl.

                Už jsem se bál, že je baterka v pr. ale když jsem jel zas normálně tak 78km na nabití. Mám teď najeti 2400km a plná spokojenost, jen n ajízdu bez baterky to kolo není, to si radši beru svoje starší a lehčí kolo..

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.07.2017
                Autor: bugr
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024