reklama

Oprava BBS02

Zdravim. Muj druhi motor BBS02 projel 5000km, a pak prestal fungoval. Zlomil se zub v velkem kolecke.
Kdo vi, kde v Cechach lze zakoupit tuto soucastku?
Nasel ji v Cine za 40$, ale doprava je jeste 48$, coz je docela hodne:(
http://www.greenbikekit.com/accessories/bafang...
Dekuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.03.2017
  • Re: Oprava BBS02

Ahoj. Koukám nejen ulomený zub, ale i docela opotřebované všechny zuby. Teda jestli to dobře vidím? Takže tak či tak to má životnost tak 5000km? Možná max 10000km?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zdravim.
      Ano, asi 10 zubu jsou upnle sjety, ostatny jeste fajn. Motor vevnitr byl hodne spinavy, asi 1g tvrde spiny byl vedle maleho kolecka, a jeste asi 10g vedle velkeho. Pravdepodobne, motor mel spatne (primo reknu, zadne) tesneni. A kvuli tomu ta spina sla vevnitr a fungovala jako brusiva.
      Ano, zivotnost pri mem stile jizdy (i v zime pri -15, i v dezd) je asi 5000-10000km.
      Pokud bych vycistil tu spinu jednou za mesic, tak jiste bylo by vic:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jsem rád, že sem píšeš i takovou nepříznivou zkušenost. Je to dost dobrý důvod pro ostatní se zamyslet, jestli se tenhle ne zrovna levný motor vyplatí. Ten bordel nemusí být vnější bordel, ale může to být opotřebení těch koleček.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nejhorsi je, ze pravdepodobne v Cechach nejde sehnat vetsinu soucastek na opravu BBS-02 motoru. Ten provoz stoji jiz nad 7kc/km.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zkoušel ses ptát nějakého dovozce? Třeba neví, že by byla poptávka. I když fakt je, že právě asi poptávka bude zatím malá. Ale zeptal bych se i tak.

Náklady 7kč/km ti věřím. No je to dost. Auto má myslím tak 5kč/km. Jak to počítáš?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pred nekolik minut poptal jsem 5 dovozce:)
              7kc/km - je to 105000kc na 15000km:)
              Mam vypis co vsechno kupoval:
              Pouzite kolo - 25000
              Baterky - 10000+15000.
              Retez+kazeta (10x) - 10000.
              Brzdovy desticky (10x) - 5000.
              Plus jeste opravdu spoustu drobnych veci po 1000-2000kc:) (3x oprava ramu, 4x plast, 2x novy brzdy, 3x kliky, 3x pedali, 2x nosic atd:)

Pokud bych to vedel pred 2 roky - koupil bych kvalitne kolo za 50000kc +maly motorek a malou batekou za 10000kc, a bylo by to lepe:)

Auto na plyn muze mit i 3kc/km. Ale jen pokud se jedna o 100000km:) Jinak 5kc/km dobry odhad:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Hmmm, dost drahej sport.
                Jen k tomu autu na plyn, tak pokud budes prirovnavat ke starsimu kolu, tak i starsi auto. A pak i pri mensim najezdu a dejme tomu ceklovych 50 tis.km jsem i s porizenim vseho a udrzbou furt na tech 3 Kc, pri trose stesti naq bezporuchovost i trochu min. Niz jsem se nedostal ani s Babettou, natoz s kolem :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Hlavně, když se u kola počítá i pořizovací cena kola špalky a další věci je to nutné počítat i u auta takže pořizovací cena auta, povinné ručení, pneu,palivo veškeré opravy atd a rozhodně nebude stát provoz auta 3Kč a to ani u auta na plyn.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Autor: Bloker
                  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Však píšu, že pořízení všeho, včetně toho staršího auta. A protože motám těch kiláků za rok víc, tak se i ta cena líp rozpouští. A ty destičky, gumy, pojistku, stk, atd do toho samozřejmě počítám.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Myslim ze jiz asi rok pro zacatecniki ja doporucuju QQ100 motorek, ne BBS02. QQ100 je 2 krat lehci, 3 krat levnejsi, jen trochu (600W misto 900W u BBS02) mensi vykon, ktery zvlada vpohode.
          Muj QQ100 jiz projel 4000km, muze byt i vice. Za mesic bude 5000km, a za dva - 6000km:)

Predhozi 250W motorek shorel jen od 50V*22A (nad 1kW), coz je hodne nad normalnim pouzitim:)

Jiste pro teren nebo jizdu s rychlosti nad 40km/h BBS02 bude lepe nez jeden QQ100, ale dva QQ100 muzou byt i lepe:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ty kráso to je po 5k km? Moje převody vypadaj uplně vpho a to mám najeto skor 7k, ale je pravda že ho každejch 500km promazávám :-) Teď jsem měnil jen axiální ložisko, no jednou jsem to pěkně přetáh tak proto odešlo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2017
      Autor: Zenddy

Jo a z toho shopu sjem ty ložiska kupoval, děs to poštovné :-/ člověk si řekne koupim 3x ať ušetřím na poštovném a ono prdlajs, poštovné roste s přidanýma věcma, děs.
        Ps: a jak vypadá druhé koločko, to malé na volnoběžce?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Male kolecko vypada fajn, lepsi foto ted nemam. Taki zeptam, cim to mazete, prevdepodobne musim potom koupit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2017

To velké kolo je asi z blata. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.03.2017

Roberte nemáš někde po ruce 26" ráfek holý bez obutí, zajímal by mně přesný průměr.
              26" by mělo být 66cm a mám pocit že to má jen 55,9cm a to ba byl palec 2,15cm což je nesmysl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: Bobbob

Nebude asi ráfek jako ráfek (co se týká rantlu). Např SunRims S.O.S 559x28 mm mají na největším průměru rantlu (cca, měřeno sviňákem a koukáno možná zešikma) 572 mm a od něj 6 mm k dosedací plošce. Takže je tam 1 mm na chybu metru nebo oka, jinak to sedí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Co používáš na promazávání?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Lubh

Používám Silikonoteflonové mazivo M 8052

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2017

Ano, 5kkm, ale bez promazani a v osklivem pocasi:(

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zkoušel jste kontaktovat: https://www.evbike.cz/Kontakty/
    Ale jestli nemají, tak nevím, možná by se vyplatilo se domluvit a vzít víc kusů.Zítra jdu s kolem do servisu před koncem záruky,tak se zeptám na dostupnost náhradních dílů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: pobrdny

Ty jsem taky zkoušel, teda s tim ložiskem, prej nemají v nabídce. :(

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zeptal. Vice kusu vyplati kupovat pokud doprava ne roste s poctem kusu, coz neni pripad:(

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak už mám kolo zpátky po servisu,teď běhá tichounce.Říkali mi, že tam dávají gufero,že u starších motorů byla jen nějaká silikonová ucpávka,který časem přestala těsnit a převody se zanášely prachem, měl jsem je prý už pěkně zanešené. Ptal jsem se na tohle převodové kolo, říkali mi, že v případě potřeby jsou schopni ho objednat,ale možná ze stejného zdroje ze zahraničí, jako máš v odkazu.Můžeš se zeptat na: info@ekolo-kolo.cz, +420 777 692 650

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2017
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dekuji za odkaz. Jiz jsem koupil pouzite kolecko, nove nesehnal. Ted cekam na mazivo, pak dam to dohromady, asi za tyden.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2017

Se středovým pohonem zatím nemám zkušenost (mám objednaný 750W/48V), ale narazil jsem na tento odkaz: http://www.skladacikola.com/Repase-pohonu... , třeba ti to pomůže

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: rtt

He-he:) Dekuji za odkaz:) Je to ten samy prodejce, od ktereho mam motor a ktery za skoro mesic neodpovedel, jestli to muze udelat, kolik to stoji a jestli je to zarucny pripad nebo ne. Ted vidim cenu. Za 2000 bych do toho sel, pokud nemusim platit za to nove vetsi kolecko, a pokud bych pak dostal nejakou 6mes zaruku. Jiz jsem o tom poptal:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já jsem s ním komunikoval mailem,ohledně výběru středového pohonu a pak se mi ozval jeho otec, že syn bude několik týdnů v nemocnici a nemůže odpovídat na maily, tak jsem to objednal u Šikuly...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: rtt
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: kámoše na kolo

včera
Cyklistka hledá zábavného kámoše na kolo z východních čech.

Hledám: Parťačku pro společný pohyb na vzduchu

Hledám: Parťačku pro společný pohyb na vzduchu
24.05.2017
Cyklo-sezóna vypukla, aktivní čtyřicátník hledá parťačku pro radost ze společných vyjížděk v okolí Prahy i dál. E…

Hledám: Cyklokamarády :)))

23.05.2017
Ahoj:) jsme pár z Prahy (28 a 30 let ) a hledáme další pár a nebo klidně i nepár na společné vyjížďky. Jezdíme…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

200 cyklistů (20 přihlášených)

Pěší zóny na Praze 1

Někteří z Vás jste možná už tuto kauzu zaznameli. Jedná se o to, že Radní Prahy 1 chtějí zakázat jízdní kola…
Simi184 | 05.05.2017

Poutník a Elphi

Já vím, že název zní trochu jako pohádka, ale vlastně to byl takový pohádkový víkend. Vždycky jsem chtěl do…
petrp | 04.05.2017

Vrchařská koruna Valašska

VKV - Vrchařská koruna Valašska ...VKV poprvé a určitě ne naposled... Téměř hned po novém roce jsem začal…
Marťas004 | 02.05.2017