reklama

"DAMSKA" geometrie

damy! zda se, ze se anatomie vasich tel v poslednich letech natolik zmenila, ze vyrobcum kol nezbyva nez pro vas vyrabet specialni "lady" kola. vtipky ale stranou. jak je to u vas a vasich kol? mate "lady" nebo proste unisex a jake jsou vase zkusenosti pokud jste konvertovaly? mluvim o MTB. (a neberu v uvahu mekci sedlo a uzsi riditka) Pred chvili jsem srovnaval napr. Kona Blast 06 s Kona Lisa 06 a rozdil v geo je podle me temer zanedbatelny...a co je zenskeho na Kineticu ASL? Nevim jestli si nemam zacit myslet, ze je to jen obchodni trik ... prosim diskutujte

[ Zpět ]
Datum: 12.04.2006
Autor: mdk
  • Re: "DAMSKA" geometrie

         

    Hochu, hochu, copak nevíš, že geometrie pánských a dámských těl je jiná?!? A i centimetr je někdy strašně moc...
    Už jsem to tu někde psala - ženy zpravidla sedí na kole trošku do kulata, většinou dělá ženám problém sedět na kole "natažená". Projeví se to pak bolestmi bederní a křížové páteře a je to teda pěknej hnus, to mi věř. Proto jsou dámské rámy o kousíček kratší než rámy pánské.
    Také na dámských kolech více vidíš kratší a zvednuté představce. Prostě kyčle a pánev, přes kterou projde potomstvo, potřebují na kole své pohodlí... :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "DAMSKA" geometrie

           

      To máš pravdu ,že stačí pár centimetrů.Když mi byla kosa tak pár centimetrů a byl jsem jak holčička.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (...)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "DAMSKA" geometrie

         

    zena a muz maji urcite odlisnosti ve stavbe tela, proto nekdo vymyslel damska kola. kony neznam, ale nedavno jsem kupoval pro dvojcata-holky kamose z Vidne primo od Authora prave Kinetic ASL a rozdil je velky ve stavbe ramu od normalniho Kineticu, protoze i ty drobne centimetry delaji v komfortu divy...
    no a co je na tom kole jeste zenskeho? ty jedenactilety holky strasne pistely, kdyz uvidely ty nadherne modry kytickovany sedla a na tom kole by chtely jezdit snad i v posteli...

    takze bych rekl, ze pro podporu prodeje kol u damske casti cyklistickeho sveta, nekdo vymyslel, ze se zacnou delat damske ramy a cela damska kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal (a Lucie))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "DAMSKA" geometrie

           

      Ano prosím, já bych chtěla v krajkách - nejlépe mi jde tyrkysová a lososová :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "DAMSKA" geometrie

             

        No asi Ti nemám do toho co mluvit, ale s kolem, které projelo jarním terénem, by ty krajky dohromady moc nešly. 8-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2006
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "DAMSKA" geometrie

         

    no nevim. spis bych rekl ze "geometrie" lidskyho tela je v zasade jedna, lisi se vyska, vaha a pomery delek koncetin a to kus od kusu (zena ci muz) a v teto individualni navaznosti co jim pripada (opet kus od kusu) komfortni. argument "centimetru" je dost nepresvedcivy. a bolesti patere jiste nepostihuji jen zeny.

    to, ze zeny jezdi "do kulata" jsem nevedel. hmmm
    jaky mas prosimte kolo ty radko?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "DAMSKA" geometrie

           

      Já mám GT Avalange 0.5 disk, r. v. 2004, velikost "L", což je na mých 176 cm podle mě tak akorát, podle servisáků bych mohla mít i "M". Ale to bych si připadala jak vosa na bonbónu.
      Předtím jsem měla Bianchi 21" - úžasné kolečko. Nádherně vysoký a kraťoučký rám. Sedýlko uzoučké kevralové. Na tom se jezdilo jak v peřince.
      No a předtím jsem měla Autora Traction 21" - to byl obr koloděj, na kterém jsem si záda odrovnala. Ve srovnání s tím Bianchi byl rám o hodně vyšší a delší snad o 5 cm.

      A co se týká té bolesti páteře - samozřejmě postihuje i muže a kterého to postihne, pak se také snaží co nejvíce "zakulatit". Ihned začne zkracovat délku představcem apod. jak jen to jde. Zrovna předevčírem jsem to tu řešila s kolegou. Pořád v pohodě a najednou, tumáš čerte kropáč, záda se ozývají...

      Na posezu každého hned poznáš, kdo má a kdo nemá problémy s kyčlema a s páteří. A nemusíš být ani doktor :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "DAMSKA" geometrie

             

        jo vsim sem si, ze servisaci se drzej spis "u zeme" :)

        21 na 176 je docela dost obr ne? ja mam 21 an 191 a je to akorat

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2006
        Autor: mdk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: "DAMSKA" geometrie

               

          Je to dost, ale když jsem si tohohle obra kupovala, tak jsem byla takový cyklistický pulec. Neměla jsem o ničem ani páru. Tohle ale byla tvrdě vydřená zkušenost a díky ní moc dobře vím, jak je velikost rámu a geometrie vůbec důležitá.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "DAMSKA" geometrie

         

    Trochu asi záleží i na tělesných rozměrech jednotlivých dam. Drobnější postavy se asi lépe usadí na dámské speciály. Já jezdím 11 let na pánském rámu a nějak moc mi to nevadí (měřím 177cm). Vyhřeznutou plotýnku mám z něčeho jiného. Záda mě bolí, když se špatně obléknu a "ofouknou" mi záda.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "DAMSKA" geometrie

           

      Jasně, to že jsou dámské rámy neznamená, že budeme jezdit striktně na nich. Když jsem si kupovala GT tak pro mě bylo rozhodující, aby rám měl stejnou geometrii jako kolo předcházející, na kterém se mi jezdilo super. A bylo mi jedno, jakou to bude mít velikost a jestli to bude pánský nebo dámský.

      Mimochodem, teď mě tak napadá - když nám dámám nevadí jezdit na pásnkých rámech, koupili byste si vy páni kolo s dámským rámem?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "DAMSKA" geometrie

             

        proc ne. kytickovy sedlo se da vzdycky sundat ne?
        akorat ze je nedelaj ve 21 :) (nebo mozna jo, pro obryni stanu :) (VTIP VTIP VTIP :)

        btw tu konu sem zminoval schvalne, za 8 litru extra to ma nazev lady. takze tam bych sel asi spis do ty "chlapsky"

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2006
        Autor: mdk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: "DAMSKA" geometrie

               

          Mě by se možná jedno bleděmodrý kytičkovaný k černýmu rámu docela hodilo, až ho budeš sundávat.. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: "DAMSKA" geometrie

                 

            ozvu se :)

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2006
            Autor: mdk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "DAMSKA" geometrie

         

    Vždyť přeci "ženy a muži jsou dva různé živočišné druhy..." :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "DAMSKA" geometrie

           

      psychicky mozna

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: mdk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "DAMSKA" geometrie

             

        Ne, ne, i konstrukčně - vždyť už podle kostry lze rozeznat, zda se jedná o ženskou či mužskou...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

383 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024