Čerpání technických poznatků

Čerpání technických poznatků od vás odborníků a stavitelů ruzných pojizdných strojů.

Vzhledem ke špatné zprávě lékařů že díky vysokemu riziku zánětu, trombozy a plícní embolie nemohu podstoupit rekonstrukci kýčelních kloubu. Z tohoto důvodů musím začít zvažovat jiný "samohyb" než mé elektrokolo a to invalidní povoz:-)
Lépe řečeno přípojné hnací zařízení k inv. vozíku.

Projel jsem net a našel u nás dostupné dva stroje bohužel jejich cena 150tisíc Kč je pro mně nepřijatelná.
https://www.youtube.com/watch?v=1oF3eg6VDPU

Druhý výrobek za téměř 70tisíc Kč je pro mně rovněž nedostupný.
http://potreby-pro-seniory.cz/doplnky/724...

Proto se budu muset pokusit si něco podobného postavit "sám", nebo spíše najít někoho kdo by byl schopen a ochoten něco takového vyrobit za přijatelnější cenu.

Od vás budu potřebovat technické rady např. rozměry hlavové trubky a doporučení pevného materiálu k její výrobě, napojení nosné konstrukce k hlavové trubce.
Dále řešení odnímatelného uchycení celé konstrukce k vozíku a podobné technické vychytávky. Kde koupit různé kloubové či jiné štelovací hejblatka a hlavně správná názvosloví těchto materiálu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.03.2017
Autor: Bobbob
  • Re: Čerpání technických poznatků

Jako základ bych použil něco podobného
    https://www.sbazar.cz/handicapshop/detail...
    Zřejmě by to chtělo potom vyměnit ráfky a náby aby bylo možno použít kotoučové brzdy.

Jako pohonná jednotka by byl tento motor včetně 20" rávku
    https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/3-1-Sety...

Uchycení do této vidlice
    http://bike4u.cz/produkt/vidlice-odpr-20-25-4...

nebo

http://bike4u.cz/produkt/vidlice-odpr-20-28-6...

a tady končím neboť nevím co ty čísla znamenají
    a která by byla vhodnější?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A ani netuším jaké hlavové složení k tomu a kde sehnat ty misky k hlavové trubce, rozměry, průměry a podbně.
      Vídím že to bude boj, mám na to rok do příští sezony tak snad se mně do té doby něco načerpat:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nebylo by rozumnější použít tvůj stávající středový motor a batrie? Změnou převodu pak docílit potřebné síly a rychlosti?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Bylo, ale technicky by to bylo i složitější umístit na přední kolo.
          Zase na druhou stranu když dáš přímý 500-750W motor do 20" kola tak to má dostatečnou sílu, nebo se pletu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jako složitější bych to neviděl, jediný problém by byl v tom, že by předni vidlice nebyla odpružená, což by vzhledem k tomu, že vozík taky nebude odpružen, nemuselo vadit. Šlo by jen o to, nastavit řidítka na vidlici do potřebné polohy a pak vše umístit na řidítka a vidlici. Navíc pokud by se použilo místo předního kola zadní, mohl bys využít i řazení.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: Papji
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ja jsem spíše uvažoval že to své monstrum prodám včetně náhradního motoru a řj.
              Získané prostředky pak použiji na stavbu nového stroje.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak by mně zajímalo co je na tom za ty prachy vyjimečného?

http://www.vicnezkolo.cz/pro-vozickare/e-drive/

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Umění to (za ty prachy) prodat ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já jsem na saském cyklosrazu narazil na paní odněkud z hranic mezi Německem a Francií, která měla takovýhle werk. Kdybys potřeboval a domluvil se německy, zkusil bych na ní sehnat nějaký kontakt.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: petrp

Dik, něco podobného se nabízi i u nás ale cena je strašná.
      Bohužel cizí jazyky nejsou mé hobby:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Roměry rafků

Jak se vyznat v mírách holých ráfků?
    Nemá někdo po ruce 26" ráfek holý bez obutí, zajímal by mně přesný průměr.
    26" by mělo být 66cm a mám pocit že to má jen 55,9cm a to by byl palec 2,15cm což je nesmysl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2017

Máš to u toho druhého stejného dotazu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: ronda

JJ, diky ja si vzápětí uvědomil že mu zanáším téma jiným dotazem:-)

Tak že 20" ráfek bude mít přibližně 43cm.
        Sakra to se těžko kreslí konstrukce když nikde nemůžu najít rozměry.
        Bylo by hloupé vsadit 20" kolo do 24" vidle?
        Kotouče by měly roměrově sedět ne?
        Rozměry vidlí taky nikde nemohu vyšťourat,asi špatně hledám:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na palcové míry není moc spolehnutí, ty měří každý výrobce jinak. Jistota jsou jenom milimetry. Třeba ráfek 559x19: průměr 559 mm (uvnitř v místech, na kterých sedí patka pláště), šířka 19 mm (měřeno zevnitř mezi bočnicemi).
      Pneumatika např. 40-559 pak znamená, že má na patkách průměr 559 mm a vnější šířku po nafouknutí cca 40 mm.

Obvykle platí, že 20" = 406 mm, 26 = 559 a 28 a 29 = 622. Ale třeba plášť označený 26x1,5 je jiný rozměr než 26x1+1/2, i když matematicky by to mělo být totéž.

Menší kolo ve větší vidli není problém.

Pozor: průměr ráfku v místech, kam se šroubují dráty, nemá s výše uvedeným číselným označením mnoho společného. Záleží na profilu ráfku a tloušťce stěny.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 19:19
      Autor: NightRider
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky za objasnění.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: dnes v 06:54
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partnerku na MTB

dnes
Ahoj, rád se seznámím s bikerkou na společné vyjížďky do terénu v okolí Prahy, do hor, single tracky,..

Hledám: Kamaráda/dku na kolo Ostrava

včera
Pro rekreační ježdění po kraji, bych uvítala spolucyklistu/tku - samotnou mě to moc nebaví. Ideální v týdnu,…

Hledám: kamaradku ci kamarada na kolo

27.03.2017
Ahoj hledám někoho na vyjížďky na kolo v Praze a okolí budu se těšit na odpoved
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (22 přihlášených)

Paříž

Paříž je vždycky dobrá volba, asi tak nějak zní věta z jednoho romantického filmu, je to klišé nebo pravda?…
HMS | 19.03.2017

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017