Co užíváte při namožení svalů?

Ahoj, potřebuju poradit. Hodně cvičím a jsem vášnivá cyklistka, ale začaly mě trápit bolesti v oblasti kolen, takové napětí a v noci křeče do lýtek. Co je vhodné na to užívat ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.03.2017
Autor: Tamous
  • Re: Co užíváte při namožení svalů ?

V první řadě bych asi přehodnotil a eventuálně upravil tréningovou zátěž. Tohle už nemusí být jen zdravá únava z přiměřeného cvičení.

Případně alespoň nepodceňovat (neopomíjet) kromě zátěže taky odpovídající protahování.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Křeče znamenají přetížení svalů a nedostatek magnézia.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kolik ti je let?
    Jak dlouho "hodně" cvičíš?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dřív jsem na to jed buřty. Ty zabíraly na všechno. Ale teď hubnu... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já to dnes zkusila k obědu s vepřovým kolenem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

A pomohlo?
        Já bych jako vášnivá cyklistka potřebovala se začátkem sezony poradit, co pomáhá na otlačené...ehm...no..ty...horní hýždě:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To se pozná v noci, jak se mi bude spát :) Já ukončila sjezd na běžkách pádem na hýždě a rozbolela se mi kyčelní kost, tak doufám, že to bude fungovat i na ni.
          A ty si přehoď přes sedlo mikinu :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tak ať to koleno na kyčel pomůže.
            Pravda, když jsem loni v běžkových botech spadla znenadání na asfaltu rovnou na kostrč, bylo to horší, než otlačenej zadek.
            Dám si pod sedlo tu mikinu a budu doufat, že si nesednu na zip:-)). Předpokládám, že nejpozději v květnu nebudu nikomu věřit, že má z kola otlačenou sedýnku:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To mas tak, kdyz kolo zazimujes :-))
              Vdova si minuly tyden taky dala prvni padesatku a myslela, ze nedojede

Chce to jezdit, ono se to podda :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2017
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

radši nepodkládat
              lepší osedět

Většina podložek zadku vůbec neprospívá pokud nejsou upevněný tak, že se nesunou a nedělají faldíky na kterých si člověk zadek definitivně zničí...

To už bych raději zvážil oblečení s cyklovložkou :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: újezďák
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Co tak pozoruju, tak pomáhá pořádně šlapat. :) Kdo pořádně šlape, dává váhu do pedálů, takže mu nezbývá na zadku, aby působila otlačení. :)
          No a k tomu aktivní jízda - když to drncá, nebýt (pardon, ale doslova) línej zvednout zadek a -opět- nadlehčit se přesunutím váhy na pedály.
          No a pak až ty detaily, jako seřízená poloha na kole, sedlo a podobně. (Netřeba slov - už mě s tímhle moudrem pár lidí do kopru poslalo). :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Andrej
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

....asi měli částečně pravdu. Pokud na delší dobu odstavíš kolo(příp. změníš sedlo), tak si zadek musí zvyknout, že váha je na sedacích kostech pánve a ne na čalouněné sesli- a to po zimní přestávce nastane. Když budeš "pořádně šlapat, zvedat se na nerovnostech, mít váhu na pedálech", příp. si zadek "podkládat",tak to přizpůsobení" bude jen dýl trvat. Správně seřízený sedlo je předpoklad- to tu asi vědí.....

[ Reagovat ] [ Zpět ]

....každoroční "jarní" potíže při zazimovaném bicyklu- chvíli trvá, než si "sednou" a zvyknou na sebe fotelkou zhýčkaný zadek a opustěné sedlo. Po pár vyjížďkách budou "spasovaný"- jen vydržať!;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na křeče je třeba ten sval protáhnout proti tahu křeče. Lýtka už umím protáhnout i v posteli, aniž bych vstával. Ale včera mne chytil na stehně krejčovský sval a ten protáhnout neumím. Bolestí jsem málem omdlíval.
    Pokud je ti už více let, tak se musíš smířit s tím, že ta rehabilitace po výkonu trvá déle.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Na stehna v kreci mi pomaha se nejak postavit a z predklonu se zkusit narovnat.
      Nekdy to ale pri vstavani po zdrave noze nevyjde a krecky dostanu i do ni. A to je pak veselo. Jak rikas, zlate lytko :-)

Na lonskych Chrybech me to chytlo na Bunci a od nekoho jsem dostal nejaky sumivy bonbon Anticramp (nejak tak) a ta krec docela rychle pominula. Rikal jsem si, ze si je musim koupit a pak se mi to vykourilo z hlavy

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tohle už je ale pomoc ve chvíli, kdy tě křeč chytne. A pokud tě křeče berou, je to o tom přetížení svalů a nedostatku minerálů a hlavně hořčíku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka

Jo, to nepopírám.
          Kupodivu mi docela přes léto zabirali nějaké léky na křečové žíly, které jsem dostal od doktora.
          Sice se sem tam ještě křeč objevila, ale nebyly to stavy "já chci umrit"

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Nedostatek soli a dalších minerálů. Pivo a chipsy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co užíváte při namožení svalů?

Proteiny a aminokyseliny, urychlují hojení. Taky chladivýgel na namožené svaly.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2017
    Autor: Míra75
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partnerku na MTB

dnes
Ahoj, rád se seznámím s bikerkou na společné vyjížďky do terénu v okolí Prahy, do hor, single tracky,..

Hledám: Kamaráda/dku na kolo Ostrava

včera
Pro rekreační ježdění po kraji, bych uvítala spolucyklistu/tku - samotnou mě to moc nebaví. Ideální v týdnu,…

Hledám: kamaradku ci kamarada na kolo

27.03.2017
Ahoj hledám někoho na vyjížďky na kolo v Praze a okolí budu se těšit na odpoved
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

263 cyklistů (22 přihlášených)

Paříž

Paříž je vždycky dobrá volba, asi tak nějak zní věta z jednoho romantického filmu, je to klišé nebo pravda?…
HMS | 19.03.2017

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017