reklama

Zadní nosič na Full MTB

pozdrav všem, může někdo poradit, jaký nosič dát na celopéro MTB? Našel jsem něco na sedlovku, ale nerad bych si ji zničil, přece jen cca 9 kg je nějaká páka... díky moc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.03.2017
Autor: williM
  • Re: zadní nosič na Full MTB

         

    Na celopero bez nosice pokud mozno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2017
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: zadní nosič na Full MTB

           

      Nějak si nedovedu představit jiný než na sedlovku, cokoliv na stavbě bude rušit princip celopéra nebo ne ?
      Viděl jste někdy někdo na zadní stavbě celopéra přípravu na uchycení nosiče ?
      Podle mě má šanci jen přední vidli, ale opět, je to himbajs celopéro a tak co by na tom měly dělat brašny ?

      Možná zkusit podsedlový vak to je zároveň pěkný blatník :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2017
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: zadní nosič na Full MTB

             

        Beznosicove brasny, to je jediny rozumny zpusob jak mit bagaz na celoperu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2017
        Autor: Manzak
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: zadní nosič na Full MTB

         

    Taky nosic robi Thule. Thule Back n pedal tour rack Konkretne toto:https://www.thule.com/en/sk/bike-accessories...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2017
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní nosič na Full MTB

           

      Používám ho cca dva roky s Ortliebama na HT 29er a max. spokojenost. Je i na fulla. Poruchy s ním mají takoví lidi, kteří mají poruchy se vším a všude. Využiju ho tak max. dva týdny v roce, když ho sundám, mám zase kolo na maratony. V Německu, kde jsem jich viděl (na rozdíl od nás) dost a nikdo, s kým jsem se o tom nosiči bavil, si nestěžoval.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2017
      Autor: 51326
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: zadní nosič na Full MTB

         

    Jakýkoliv nosič na sedlovku, musíš si pohlídat jediné: aby při zhoupnutí na terénní nerovnosti ti zadní kolo (když jde nahoru) nešlo s nosičem do kolize. Přednostně bych volil nosič se zalomenou nosnou trubkou (aby bylo těžiště co nejníž, např. Sport Arsenal), no a kdyby tohle nešlo, tak s rovnou nosnou trubkou. Já měl kliku - na zadní zdvih 120 mm tam mám ten zalomený sport arsenal a nebouchne to do něj :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: zadní nosič na Full MTB

           

      Ten Thule, co doporučuje Jaroslav, vypadá dobře, ovšem asi bude za větší peníze :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2017
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní nosič na Full MTB

             

        Mozna ze vypada dobre, ale dobry neni, jeho uzivatele vesmes nadavaji na znacnou poruchovost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2017
        Autor: Manzak
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: zadní nosič na Full MTB

               

          Napadá mě taková jedovatost: můžeš jmenovat aspoň jednoho konkrétního uživatele?
          (shodou okolností já právě jednoho znám a ten je s tím spokojený, a to má fulla a jezdí terény) :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2017
          Autor: Airline
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní nosič na Full MTB

                 

            No bavime se o celoperu, tedy zrejme o jizde v terenu, ne jako kdyz uzivatel 51326 s tim jezdi nekde po asfaltu. Kroniku si nevedu abych ji na pozadani otevrel a valil fakta, muj dojem z ohlasu co jsem na internetu cetl je, ze to je velice problematicka vec a znacne trpi otresy. Samozrejme se to nikdy nepohnoji uplne vsem uzivatelum co si to kdy koupili, a ti pak se ozvou ze jim to funguje, ale uprimne, chces spolehat nekde venku, ze ani tobe se to nerozsype?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.03.2017
            Autor: Manzak
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: zadní nosič na Full MTB

                   

              Ty víš, kde jezdím? To jsou věci.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2017
              Autor: 51326
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní nosič na Full MTB

             

        Tenhle nosič má na svém kole Patrik.
        už sem ho tady delší dobu nezaregistroval. Na posledním srazu s nosičema jezdil. Nosiče nejsou špatné a zvládají opravdu hodně.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní nosič na Full MTB

         

    Podsedlový vak, např. tento:
    https://www.kupkolo.cz/podsedlova-brasna-author...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2017
    Autor: Majan
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní nosič na Full MTB

         

    Beznosičové brašny. Inšpirace na www.bikepacking.com nebo na www.acepac.bike. Ti už slibují zahájení výroby rok. Brašny vede i AZUB.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2017
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní nosič na Full MTB

         

    Díky všem za názory i nápady. Ten Thule vypadá dobře, jen stojí bez bočnic 2K. O podsedlových brašnách jsem neměl tucha, dobré řešení!ještě jednou díky! Ať se daří!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2017
    Autor: williM
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní nosič na Full MTB

           

      Bočnice by měly být, jinak brašny mohou z více důvodů přijít do kontaktu s pneu. Ale nechají se celkem snadno přibastlit i na nosič co je nemá. Stačí zakoupit v železářství Al trubičku průměr cca 10-12mm, celkem snadno vytvarovat a pak tavným lepidlem v dostatečné tloušťce nebo 2složkovou plastelínou pospojovat na původní konstrukci. Mám to takto na Dahonu již nějaký rok, vozím zátěž až 15kg. a stále drží jako opravdu přivařený.
      Samozřejmě se s tím nesmí spadnout....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2017
      Autor: agilka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní nosič na Full MTB

           

      Já mám dlouholetou zkušenost s brašnami Ortlieb, celou sadu maj tady: https://www.kolapodoli.cz/bikepacking/
      Kvalitní, vodotěsné, prakticky nezničitelné, snadná manipulace.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2017
      Autor: MarcoP
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: zadní nosič na Full MTB

           

      Nepotrebujes bocnice. Ja mam Thule nosic a na nom dve brasny Ortlieb. Len bolo treba uprevit prichytenie toho dolneho nosa. Thule ma totiz hrube trubky a tak som musel na ten nos dat dlhsiu skrutku a vypodlozit gumou, aby medzi nosom a brasnou ostala vacsia medzera (cca 16 milinmetrov).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2017
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní nosič na Full MTB

         

    Dovolím si sem dát foto mého řešení dle mých potřeb.I když nosič (Author) garantuje max zátěž 15 kg,přeci jen je to páka na sedlovou trubku a už jsem viděl utrhnutý svar na nosiči od známého výrobce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2017
    Autor: Jarek-SK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024