Zadní nosič na Full MTB

pozdrav všem, může někdo poradit, jaký nosič dát na celopéro MTB? Našel jsem něco na sedlovku, ale nerad bych si ji zničil, přece jen cca 9 kg je nějaká páka... díky moc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.03.2017
Autor: williM
  • Re: zadní nosič na Full MTB

Na celopero bez nosice pokud mozno.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Nějak si nedovedu představit jiný než na sedlovku, cokoliv na stavbě bude rušit princip celopéra nebo ne ?
      Viděl jste někdy někdo na zadní stavbě celopéra přípravu na uchycení nosiče ?
      Podle mě má šanci jen přední vidli, ale opět, je to himbajs celopéro a tak co by na tom měly dělat brašny ?

Možná zkusit podsedlový vak to je zároveň pěkný blatník :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Beznosicove brasny, to je jediny rozumny zpusob jak mit bagaz na celoperu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Taky nosic robi Thule. Thule Back n pedal tour rack Konkretne toto:https://www.thule.com/en/sk/bike-accessories...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Používám ho cca dva roky s Ortliebama na HT 29er a max. spokojenost. Je i na fulla. Poruchy s ním mají takoví lidi, kteří mají poruchy se vším a všude. Využiju ho tak max. dva týdny v roce, když ho sundám, mám zase kolo na maratony. V Německu, kde jsem jich viděl (na rozdíl od nás) dost a nikdo, s kým jsem se o tom nosiči bavil, si nestěžoval.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: 51326
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jakýkoliv nosič na sedlovku, musíš si pohlídat jediné: aby při zhoupnutí na terénní nerovnosti ti zadní kolo (když jde nahoru) nešlo s nosičem do kolize. Přednostně bych volil nosič se zalomenou nosnou trubkou (aby bylo těžiště co nejníž, např. Sport Arsenal), no a kdyby tohle nešlo, tak s rovnou nosnou trubkou. Já měl kliku - na zadní zdvih 120 mm tam mám ten zalomený sport arsenal a nebouchne to do něj :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ten Thule, co doporučuje Jaroslav, vypadá dobře, ovšem asi bude za větší peníze :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mozna ze vypada dobre, ale dobry neni, jeho uzivatele vesmes nadavaji na znacnou poruchovost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Napadá mě taková jedovatost: můžeš jmenovat aspoň jednoho konkrétního uživatele?
          (shodou okolností já právě jednoho znám a ten je s tím spokojený, a to má fulla a jezdí terény) :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No bavime se o celoperu, tedy zrejme o jizde v terenu, ne jako kdyz uzivatel 51326 s tim jezdi nekde po asfaltu. Kroniku si nevedu abych ji na pozadani otevrel a valil fakta, muj dojem z ohlasu co jsem na internetu cetl je, ze to je velice problematicka vec a znacne trpi otresy. Samozrejme se to nikdy nepohnoji uplne vsem uzivatelum co si to kdy koupili, a ti pak se ozvou ze jim to funguje, ale uprimne, chces spolehat nekde venku, ze ani tobe se to nerozsype?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ty víš, kde jezdím? To jsou věci.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2017
              Autor: 51326
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tenhle nosič má na svém kole Patrik.
        už sem ho tady delší dobu nezaregistroval. Na posledním srazu s nosičema jezdil. Nosiče nejsou špatné a zvládají opravdu hodně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Podsedlový vak, např. tento:
    https://www.kupkolo.cz/podsedlova-brasna-author...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Majan
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Beznosičové brašny. Inšpirace na www.bikepacking.com nebo na www.acepac.bike. Ti už slibují zahájení výroby rok. Brašny vede i AZUB.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: JNSK

Díky všem za názory i nápady. Ten Thule vypadá dobře, jen stojí bez bočnic 2K. O podsedlových brašnách jsem neměl tucha, dobré řešení!ještě jednou díky! Ať se daří!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: williM
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partnerku na MTB

dnes
Ahoj, rád se seznámím s bikerkou na společné vyjížďky do terénu v okolí Prahy, do hor, single tracky,..

Hledám: Kamaráda/dku na kolo Ostrava

včera
Pro rekreační ježdění po kraji, bych uvítala spolucyklistu/tku - samotnou mě to moc nebaví. Ideální v týdnu,…

Hledám: kamaradku ci kamarada na kolo

27.03.2017
Ahoj hledám někoho na vyjížďky na kolo v Praze a okolí budu se těšit na odpoved
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (22 přihlášených)

Paříž

Paříž je vždycky dobrá volba, asi tak nějak zní věta z jednoho romantického filmu, je to klišé nebo pravda?…
HMS | 19.03.2017

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017