reklama

Damsky 29er

Zdravim. Chtel bych se zeptat, jestli vite kdo vyrabi 29er kola s nizkym nastupem.
Chtel bych poridit zelene 29 palcove kolo s nizkym nastupem a kotouc. hydr. brzdami, velikost L-XL (TopTube> 60cm), vaha do 13kg, rychloupinak na prednim kole, cena do 20000kc a pak prestavit ho na elektrokolo.
Jednoduse lze sehnat jen 28 palcove kolo s nizkim nastupem (v zelene barve i do 13kg jiz nejde), nebo 29er bez nizkeho nastupu, o tom zajem nemam. Dekuji za radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.02.2017
  • Re: Damsky 29er

         

    29" kolo za 20000, hmotnost do 13kg a ještě ve velké velikosti?
    Budeš to mít hóóódně těžké něco takového sehnat. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Damsky 29er

         

    Nasel jsem v Nemecku jedno zajimave kolo.
    29 kola, nizky nastup, vybava SLX a XT.
    Nevidel nekdo neco podobneho v Praze?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Damsky 29er

         

    A není to tím, že 29" kolo má 28" ráfek a měří se to i tou gumou na něm? Když budeš kupovat krosové kolo, tak bude mít 28" kola a když to bude horák, tak s tímtéž průměrem ráfku bude mít 29" kola. Takže když koupíš třeba tohle kolo http://cz.author.eu/damska/krosova-damska...
    Tak tam budeš mít ráfek průměr 700mm což je 28" a na 29" horáku budeš mít stejný průměr ráfku.
    Srovnávací tabulka rozměrů 29" plášťů:
    http://www.nakole.cz/diskuse/18134-prestavba-26...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2017
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Damsky 29er

           

      Trochu nerozumim dotazu a komentaru:(
      28 a 29 kola maji stejny rafek 700C.
      Na 28 kolach jsou uzky plasti (obvykle do 44mm) a na te kole obvykle NEJDE dat siroky plast nad 50mm! Na 29 kola lze pouzit i uzky i siroky plast.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Damsky 29er

             

        Diskuse o šířce ráfku a gumy se právě vede v paralelním tématu "Jaké pneu na trek"
        http://www.nakole.cz/diskuse/21695-jake-pneu-na...

        Odkazují tam na zajímavou tabulku:
        http://www.sheldonbrown.com/tire-sizing.html#width

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Damsky 29er

               

          Dekuji za odkaz. Tam resi jiny veci (uzky/siroky rafek - uzky/siroky plast). Tuhle tabulku znam jiz dlouho:) V pripade 29 a 28-trek-siroky gumy je jiny problem, ze guma nevejde do vidlice/ramy.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2017
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Damsky 29er

                 

            Ty máš pocit, že do trekkingové odpružené vidlice nejde dát široký plášť nad 5 cm? Jsem myslel že máš problém s ráfkem a ono jde o rozchod vidlice. Já mám pocit, že ty odpružené vidlice jsou více méně všechny stejně široké. Nebo se mýlím? Možná zadní stavba by mohla být užší.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2017
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Damsky 29er

                   

              Ano, na spoustu trekkingovych kol nejde dat plast nad 5cm. Zadni stavba je taki uzka, a muze byt i jeste mensi nez vidlice.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2017
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Damsky 29er

                     

                :) tak jsem se nakonec dohodli. Potíž s kolem s nízkým nástupem je v tom, že je to kolo pro starší paní a tudíž ho nebudou dělat s velkými a tlustými koly a už vůbec ne s kotoučovkou. Autor dělal dříve takové dámské levné horáky "Autor Quanta", ale bylo to s 26" koly a už to myslím také zrušil. Teď koukám, že to stále má "Autor Spektra" a "Autor Unica", ale má to 26" kola a véčka. Dopředu by šla lanková kotoučovka dát.
                Manželka tu Quantu má právě kvůli tomu nízkému nástupu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.03.2017
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

442 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024