reklama

přehazovačka

poradí mi někdo, proč mi někdy na 3,4,5 kolečku začne přeskakovat řetěz - i na rovině - a v krajních polohách 1,7 mi to nedělá?? Co mám proti tomu dělat??

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (cendik ([email protected]))
  • Re: přehazovačka

         

    O jaký typ řazení se jedná?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Tomsa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Nedával jsi nový řetěz na starou kazetu? Předpokládám, že ti řetěz "střílí". A co to dělá na šestce a dvojce? Trochu to téma rozveď.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Řazení otočnou rukojetí,dělá to hlavně na 3,4,5,ostatní dobrý.Kolo je celé nové,ale nechce se mi s ním do prodejny,jestli je to nějaká prkotina.Díky za radu.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2006
    Autor: cendik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přehazovačka

           

      mÁŠ TO KOLO V ZÁRUCE ? Pak není co řešit. Chceš-li (máš-li ji) o ní přijít, pohrab se v tom a pak chtěj, aby ti to záručně opravili. ha-ha-ha !

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (eL)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přehazovačka

           

      Obrať kolo na sedlo a roztoč ho. Potom si všimni, že na přehazovačce, tam kde ti vstupuje bovden s lankem dovnitř by si měl mít takové "kolečko". Roztoč to kolo a přehoď na ten problémový převod a toč s tím kolečkem dokud se to neuklidní, potom hoď na další převod a jestli to bude v pořádku, tak to jenom všechno vyzkoušej a nech být. Jestli ne, tak postup opakuj a musíš najít nějaký kompromis. Popř. máš na řazení taky "vstup", tak tím to můžeš ladit za jízdy. Přeju hodně štěstí, je to celkem drbačka.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přehazovačka

             

        Díky,bylo to tím kolečkem,už je to prima-necvakám!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2006
        Autor: cendik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Děkuju za radu, v sobotu to zkusim.Máš na mysli šroub, který přednapíná přehazovačku??

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: cendik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přehazovačka

           

      No ono to šroub ani není. Jednoduše: jak ti jde zadní bovden s lankem dovnitř, tak u toho vstupu máš takový kolečko (plastový zřejmě) a tím se dá točit doleva i doprava. To je na dolaďování - natahuje to lanko nebo povoluje. Jinak to samé můžeš dělat přes řídítka u řazení.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přehazovačka

             

        Taky je dobrý se podívat, v jaký poloze je horní kladka přehazovačky vůči právě zařazenému pastorku (dobře je to vidět zezadu). Ideálně by měla být v jedné svislé ose s pastorkem. Když je blíž k menšímu pastorku, je volné lanko a potřebuje zvýšit tah seřizovacím šroubem, blíž k většímu znamená lanko povolit. Je to třeba vyzkoušet na více pastorcích a najít kompromis.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2006
        Autor: Tomsa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Jestli to není kolo z hypermarketu, odvez ho do prodejny, kde jsi ho koupil. Poštelujou ti ho třeba na počkání. Kola musí prodávat seřízená. A pokud bude možnost, dívej se, jak to dělají, může se ti to hodit.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Může to také dělat špatně snýtovaný řetěz, prostě se dva články řetězu chovají jako jeden, tudíž se v čepu nepohnou. Nejlíp to zjistíš tak, že budeš kontrolovat pastorky přehazovačky při točení klikami vzad. Pokud to bude ono a kolo máš v záruce, nech si to opravit v servisu, nebo raději vyměnit alespoň čep, ne-li celý řetěz.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Všem děkuju za rady,kolo jsem koupil u Montfieldu,tak nevím, zda je to dobře/líbilo se mi 7let záruky/.Kolo/to staré/ předtím mi to nikdy neudělalo.V sobotu všechno zkusím,když to bude zlobit,tak jim to tam odvezu.Přemýšlím,zda nemůže být málo napružená přehazovačka???

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: cendik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přehazovačka

           

      Bejt to může leccos, ale pružina tlačí jenom jedním směrem, druhým směrem napínáš lanko palcem. Tam bych to nehledal, když říkáš, že ti to fixluje na obou stranách kazety. Můžou to být i neseřízený dorazy koncových poloh, ale to bys tam řetěz vůbec nedostal. Ale o Mountfieldu se tady stran záručních oprav mluvilo dost pozitivně.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přehazovačka

           

      Pokud se ti líbí 7 let záruky tak ji prostě uplatni. Ať ti kolo seřídí prodejce.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Marcel
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přehazovačka

             

        Víš, já raději jezdím, než čekám, až budou mít čas mi to seřídit. A jestli se mi to podaří udělat za 5-10 minut, tak se mi tam nechce. Ta záruka je dobrá, když se něco rozbije, toto je jen na to seřídit a vyrazit.Ale jinak, když to nepůjde, tak jí využiju.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2006
        Autor: cendik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přehazovačka

               

          To by právě mělo být to, co odliší "opravdového" prodejce kol od někoho, kdo umí pouze podat krabici přes pult. Když neumím, nebo mě nebaví se v tom kole hrabat, tak to přenechám servisu, u kterého mám záruku že jim projdou rukama desítky kol, tedy s tím mají zkušenosti a hlavně myslí hlavou a ne jinou částí těla. Když jde pouze o seřízení, tak to udělají na počkání a ještě se od mechanika o tom něco dozvím. Takhle by to mělo fungovat a za takou službu jsem ochoten zaplatit a klidně si u nich koupím kolo i když jinde bych ho pořídil levněji. Ať Béda Trávníček radši zůstane u bazénů a sekaček.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2006
          Autor: Marcel
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Všem děkuju za rady.Stačilo otočit 2x kolečkem u přehazovačky u bovdenu a maká to tak jak má. Moc moc díky- kolečko jezdí bezva, hlavně 3,4,5 nestřílí!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2006
    Autor: cendik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přehazovačka

           

      To je právě malá záludnost každýho novýho lanka. Po montáži a seřízení se ještě o kus natáhne, než se "usadí". Zpravidla je to potřeba ještě po pár kilometrech podruhý seřídit.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Tomsa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přehazovačka

             

        Díky,teď už si s tím poradím.Starý kolo mi to nikdy nedělalo, tak jsem nevěděl.Moc dík

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2006
        Autor: cendik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přehazovačka

         

    Nevíte někdo o nějakých web. stránkách kde by laikům popisovali jak seřídit přehazovačku a jiné opravy na kole?
    Za odpověď všem díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dead ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přehazovačka

           

      Zkus www.cyklobanda.com, Servis :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024