reklama

Jaký je výkon průměrného cyklisty?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká "studie" nebo něco podobného, kde by se dalo zjistit jaký výkon má průměrný člověk, který jezdí na kole jenom občas, tudíž není nijak zvlášť trénovaný? Potřeboval bych to do svojí diplomky tzn. že potřebuji nějakou webovou stránku popřípadě knihu ve které se to dá zjistit, abych to mohl uvést jako zdroj. Děkuji mnohokrát za odpověď

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.02.2017
Autor: Ladis777
  • Re: Jaký je výkon průměrného cyklisty?

A ptal jsi se "gůgla"?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kolik kilometrů ujde průměrný člověk, kolik průměrný člověk zdvihne kilo, kolik uplave, kolik vychlemtá piv... Co je to průměrný člověk ? Který nejezdí na kole skoro vůbec, nebo jezdí denně do práce (ale kolik kilometrů, jakým tempem, v jakém profilu ?), nebo jezdí krátké občasné výlety, časté dlouhé, jak rychlé ?

Nebude lepší napsat diplomku o průměrných diplomkách ? ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No děkuji za odpovědi i když nebyli zrovna k věci. Nicméně tím průměrným jsem myslel normálního zdravého chlapa, který jede na kole, třeba po městě 5km dvakrát do týdne. Né žádnýho závodníka. já potřebuji pouze údaj abych ho mohl zahrnout do výpočtů to je vše. Myslel jsem jestli tu třeba není někdo kdo se nějaký výkonový testy na kolech zajímá popřípadě v tomto odvětví přímo pracuje. Google jak se tady někdo ptal jsem samozřejmě zkoušel ale nic odborného a konkrétního jsem tam zatim nenašel.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Bývala na i-velu kalkulačka výkonů. Docela zajímavý, dalo se nastavit typ kola, stoupání, hmotnost atd.
        Tušim, že mi vycházelo jako dlouhodobě udržitelný výkon asi 150W. Ovšem považuju se za cyklistu podprůměrného (oproti tvému kritériu to zas vypadá na nadprůměr - babo raď!).
        Ale je to už pár let a tušim, že kalkulačky už nět.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tos měl dost odstup na Hermanna Maiera, tomu snad ty jeho haxny vyvinuly 900 W? Já si jednou v Babylonu našlapal něco přes 50. :-)))))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

zvláštní zvláštní 5 minut práce s googlem i s kopírováním sem , google je toho plné

tohle je výcuc z hledání google s 10,200 výsledky z prvních sedmi výsledků :)

státní
        http://casri.cz/web/index.php/cenik
        http://www.fno.cz/usek-telovychovneho-lekarstvi...

privátní
        https://www.alltraining.cz/testovani/
        http://spinning-radlice.cz/?q=zatezovytest

tady už jsou nějaké ozdrojované studie dle výkonnosti :
        https://publi.cz/books/49/15.html

U nás je často také využíván test W170, který hodnotí celkovou zdatnost jedince. Tento test se provádí na bicyklovém ergometru. Cílem testu je zjistit zátěž ve watech (W/kg), kterou je schopen člověk ušlapat při hodnotě SF 170 tepů/min. Průměrné hodnoty našich žen se pohybují okolo 1,8 W/kg a mužů okolo 2,6 W/kg (Placheta a kol., 1999). Nejlepší vytrvalci, především silniční cyklisté mají hodnoty i 4 W/kg, u žen byly zjištěny hodnoty okolo 3,2 W/kg (Lipková, 2006)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dva normální zdravý chlapi, co pojedou po městě dvakrát týdně 5 km můžou mít (velmi pravděpodobně) rozdílnou výkonnost.

Ale já vím, to není k věci, nejde o fakta, jen o číslíčko do diplomky. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Pokud budeš uvažovat jen normální zdravé chlapy, bude to diskriminační a genderově nevyvážené :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Zeptat se určitě neuškodí, hledat sám může být kolikrát elegantnější. Neuraž se, ale zdá se mi, že tomu druhému jsi asi moc snahy nevěnoval...? Dotaz na strejdu G. a rychlé prohlédnutí výsledků mi zabralo asi minutu:

"Odhaduje se, že průměrný cyklista „ve formě“ může podávat výkon zhruba 3 watty na každý kilogram své váhy po dobu jedné hodiny, tedy okolo 200 wattů v případě sedmdesátikilového cyklisty." https://cs.wikipedia.org/wiki/Doprava_lidskou...

Hromádka dat od cyklistů (a taky dost blbých keců kolem): http://www.bike-forum.cz/forum/jaky-mate-vykon...

Povídání v cyklistickém časopise: http://www.ivelo.cz/casopis/2005-9/ukazka2/

Taky už o tom někdo jakousi práci psal: https://is.muni.cz/th/160547/fsps_b/Bakalarska...

ATD.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Neurazím se, nemám proč. Wikipedii jsem samozřejmě zkouknul nicméně vzhledem k tomu, že je jsem tam mnohokrát našel naprosto zcestné věci jí moc nedůvěřuji....Cyklistický časopis jsem taky měl otevřený nicméně mnoho čísel o trénovaných až jsem se v tom zamotal a nevím, která hodnota je relevantní pro moji potřebu. Každopádně na tu diplomku z MUNI jsem nenarazil tu si určitě pročtu.DÍKY!!!
      A ještě jedno díky za to, že je tu aspoň někdo kdo umí poradit, někomu kdo se v tomto moc nevyzná aniž by ho musel urážet DÍKY!!!

[ Reagovat ] [ Zpět ]

On tě ale nikdo neurážel tak se nečil.
        Příště k dotazu dodej že hledat na netu neumíš a máš to vyřešené:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Nemůžeš se nám divit, tady už bylo založeno témat ve věci dotazů k "cyklověci, cyklověcem, cyklovědě i nevěde a přidruženým tématů, ", kde tazatel již po několika odpovědích začal totálně vyšilovat, že se urážet nenechá, že jsme tady až na jednu či dvě výjimky v podstatě partička kohosi a že vedení/vlastník tohoto webu je zjevně slabé.

Takže pokud nejsi jeden z výše zmíněných, tak díky za dotaz a nenech se urážet tím, že se lidé diví, že současný diplomant není schopen takovou informaci najít ve webovém prostoru a to dokonce ani za pomoci strýčka googla :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já nejsem urážlivý, děkuji všem za rady ať už byly pro mě více či méně přínosné. Možná jsem měl ten problém, který řeším více rozvést, moje chyba. Pak by to bylo možná bráno jako normální a Vám hodný dotaz takhle to vypadá, že se ptám na kravinu. Pak jsou Vaše reakce zřejmě na místě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nemyslím, že se ptáš na kravinu.
            Vyrostl jsem v době, kdy když jsem potřeboval něco specifického technického zjistit, tak jsem byl nucen prolézt fyzicky rejstříkym třeba v Klementinu, opsat si hromadu hromadu karet velikosti pohlednice , pak si objednat od knihovníka(ce) příslušné práce, knihy a pročíst si to. Některé šly půjčit domů, některé se musely přivézt z archivu a byly jen k nahlédnutí.
            Ofocení nebylo prakticky možné...

Proto se vždycky pousměji, když dneska někdo hledá něco tím, že se ptá na diskusních forech a tam na sebe řekne " že ani s googlem nic nenašel"

:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Wikipedii taky nepovažuju za solidní zdroj, ta tam byla spíš ilustračně a proto, že Google ji nabízí jako jeden z prvních odkazů. :) Každý slušný článek na wiki by měl mít navíc uvedené zdroje... což tenhle zrovna moc nemá, pravda. Ale jak říkám, to bylo spíš ilustračně. / Jinak musím přiznat určité vlastní pochybení - o tom, jak důkladně jsi hledal před vznesením dotazu, vlastně nevím pořádně nic. :) Nejen moji reakci určitě ovlivnilo to (jak už tady ostatně někdo podotknul), že podobně znějící dotazy docela často pocházejí od lidí, kteří se dřív ptají, než by se posnažili sami. To tedy trochu na vysvětlení... a případné reakce, které na tvůj případ nepasují, si neber osobně. :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

V knize "Nebeští cyklisté" je toho o výkonu cyklisty dost. Bohužel to není o průměrném cyklistovi, ale o dobře trénovaném. Pro začátek by to snad mohlo stačit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: JNSK

Já teda asi jsem průměrný cyklista - ale nějaký výkon mě zajímá asi tak jako těch 6 ušetřených vteřin na 40 kiláků u nové přilby Spešlu. Chudák ten, kdo se těmahle pitomostma řídí, nejen v tý hobby cyklistice :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline

Osobně jsem si zkoušel šlapat na trenažeru. Waty jsem viděl před sebou. A musím říct, že 150W už je pěkná makačka a dostat se ke 200W je slušný výkon, který se nedá dlouhodobě vydržet.

Takže za sebe v tom mám jasno, ale vyzkoušet si to musí každý sám. Jsou borci, pro které je 200W brnkačka.

Uznávám, není to úplně k tématu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Marin7

Celkem nedávno jsem někde viděl videjko, kde dráhový cyklista (jeden z těch, co mají stejna skoro jako normální člověk trup) šlapal na generátoru, aby upekl toast. Řeč byla o nějakých zhruba 700W po dobu cca dvou minut... inu, toast nakonec byl opečen, špičkový cyklista vypadal dost unaveně. :) Možná se po obědě podívám po nějakém linku, kde to video vlastně bylo... :) (Taky je to mimo téma, spíš jen pro zajímavost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

(* stehna)

https://www.youtube.com/watch?v=S4O5voOCqAQ

Sorry za off-topic.
        K tématu je ale snad drobná poznámka (kterou i to video ilustruje), že "výkon cyklisty" je dost ošemetný pojem. Jde taky o to, po jakou dobu je milý cyklista schopen určitý výkon soustavně podávat, neboť jest živým organismem a nikoliv strojem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Uvedené video krásně ukazuje kolik energie je třeba jen k tomu, abychom si udělali snídani.

Jinak moc nechápu proč si vybrali zrovna takového přesvaleného dráhaře.
          Možná by bylo jednodušší, a zajímavější, nechat ten toust opéci právě průměrnému cyklistovi nad jeho aerobním prahem - i když popravdě vydržet točit 2 minuty 700W je těžký oříšek, ačkoli myslím že ve spurtu to řada za nás dá chvilkově bez problémů do 1 minuty.

A když už jsem u té dráhy - ten němec tam točil ke konci cca. 30 ot. min a méně, to je ekvivalent jako kdyby jel do strmého kopce na hodně těžký převod - není to moc efektivní.
          Tento dráhař je schopen dát ve spurtu i 2kW, ale asi kratší dobu.

Pokud by tam dali dráhaře z Keirinu, na jeho tréninkových válcích, ten by 700W dal při otáčkách cca. 150/min. a musel by tak máchnout při menším odporu nohama asi 300x.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: single
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Za sebe můžu říct, že 100W (1,8 na kg živé váhy) je dost. Asi to bude dost významě ovlivňovat krom pohaví i věk, taže těžko průměrovat. 170 tepů za minutu by mě asi zabilo, to bych měla z hercny průtokáč s nulovým tlakem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: bara2

Asi jako můj strýc, kterému je přes 70.
      Jemu při zátěžovém testu na cyklotrenažeru naměřili 400W, a srdeční vadu nad 150/min, kdy doktor test ukončil, protože milý strýc se chystal že bude šlapat ze sedla.
      Řekli mu že takový případ tam ještě neměli.

Strýc vysvětloval doktorovi, že po týdnu v Alpách na sjezdovkách mívá celkem standartně 165/min.
      Je tam prý souvislost, že srdce se dá vytrénovat i ve vysokém věku na vysoké frekvence, ale musí to být pro tělo efektivní pohyb, a musí bavit mozek.

A já si myslím že na svahu strýc vydává na kg živé hmoty menší výkon, a je to pro něj větší zábava, a tudíž může zvládat vyšší tepové frekvence.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2017
      Autor: single
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťačku na kolo 60+ z Prahy

10.12.2017
Nerada jezdím sama, zato jezdím ráda jak na kole tak i na sjezdových lyžích, ev. i za turistikou. Hledám sportovní…

Hledám: partnera 45+

09.12.2017
Hledám kámoše 45+ na sportovní aktivity.Helena

Hledám: parťáka na kolo, lyže, běžky, turistiku

Hledám: parťáka na kolo, lyže, běžky, turistiku
06.12.2017
Hledám kámoše, časem možná i víc, na sportovní aktivity, jsem z okresu UO, 53let/174cm, sportovní typ
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

120 cyklistů (1 přihlášený)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017