reklama

Letenky

Tak dlouho se jezdí vlakem až si potřebuju koupit letenku, konkrétně Drážďany-Düsseldorf. Je to přeci jen výrazně levnější než jízdenka na vlak a o něco málo rychlejší. Ale nikdy jsem to nedělal. Máte nějaký tip na kterém z mnoha letenkových serverů to koupit či čemu se vyhnout?
Asi bych to byl schopen naklikat i přímo na webu letecké společnosti. Tak nevím jak začít.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.01.2017
Autor: petrp
  • Re: Letenky

         

    syn si teď kupoval letenky do USA přes tohle s tím, že je to nejlepší " služba" v tomto okamžiku :) s tím, že je občas se tam potřeba kouknout na " chcete víc možností" dole pod vybranými lety...

    https://www.skyscanner.cz/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2017
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Letenky

         

    Já si kupovala letenky zatím vždycky tady https://www.kralovna.cz/

    Velmi levně se údajně dá pořídit zde https://www.kiwi.com/cz/
    Ale tady si za všechno ručíš sám - tedy v případě zpoždění jednoho spoje ti nikdo nedá náhradu za to, když ti další spoj frnkne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Letenky

           

      Na kiwi se inspiruji, kam letět a kupuji tam letenky. O žádné lepší stránce na nákup letenek nevím. Tak nějak si představuji dobrou stránku pro hledání letů. A nejsem sám, soudě podle jejich obchodních výsledků.

      Kupují se samostatné letenky, přestup si musí každý řešit sám. Snažím se kupovat jen přímé lety, ale do Ruska (a zpět) to bez přestupu nešlo. Když je dost času, dá se to v pohodě risknout. Já jsem měl 19 hodin v Moskvě na přestup.

      S kiwi jsem žádný problém neměl, dokonce berou telefony.

      Malou komplikaci jsem zaznamenal přímo s dopravcem - Ryanair. Dělají pozdě online rezervace, tuším je to 5 dnů před odletem.

      V prosinci 2016 jsem měl koupené letenky na Kanáry, tam i zpět. Ale palubní lístek jem měl jenom na cestu tam. Listek na cestu zpátky mi přišel mailem, až když jsem byl na místě. Kdybych bydlel v hotelu, mohlo mi to být jedno. Ale já jsem chodil pěšky a spal pod stanem. Takže jsem se musel stavit do infocentra v Las Palmas a poprosit je, aby mě nechali vytisknout lístek.

      Papír je jistota, z mobilu ho na letišti nemusí přijmout.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2017
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letenky

             

        Tak s těma bych neletěl. Letos jsem dostal k narozkám mobila, a kdybych si ho vzal s sebou na cestu, tak jak tady píšeš, berou telefony. No, byla by ho škoda.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.04.2018
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letenky

         

    To jako fakt je letenka (výrazně) levnější?! Kdyby to bylo u Českých drah, tak bych tomu i uvěřil, ale v Německu? A máš zjištěný, že to v Düsseldorfu skutečně přistane? Nebude to jenom zakroužení nad letištěm a kdo neskočí, letí dál? :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Letenky

           

      Jo, je to tak. Když jsem si to zkoušel včera hledat, tak u železnice i u nízkonákladovky za stejných podmínek, že si koupím konkrétní spoj mě to vyšlo pro železnici 50 % dražší. Jediná výhoda železnice byla možnost storna maximálně den předem.
      Nevýhodou naopak nutnost přesedat minimálně 1x.
      Časově bych to viděl nepatrně horší. Sice let trvá něco málo přes hodinu a vlakem něco přes 6 hodin, ale zase je to z centra do centra a bez toho opruzu s kontrolou.
      Jízdenka EC/IC jedním směrem, jedna osoba, stojí v širokém rozmezí od 110 do 200 €.

      Samozřejmě, kdybych jel jen lokálními spoji, tak jsem rázem na 44 € a každý další cestující jen 8 €, ale to už cesta trvá 10 hodin a to už i mě přijde moc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letenky

             

        To zas není moc 10 hodin, ale jestliže jedeš bez kola, tak zas nemusíš letadlem řešit nějaké to balení. S kolem to vlakem umíš :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2017
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letenky

             

        Jenom si dej bacha, aby Düsseldorf byl opravdu Düsseldorf a ne Weeze, jak to s oblibou uvádí společnost toho lakomýho Ira...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2017
        Autor: Radler
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letenky

             

        Když objednáš vlak na německých stránkách DB dostatečně brzo, tak se dostaneš na cenu i 29 €.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2017
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Letenky

               

          JJ, ale minimálně v datu, které potřebuji s dost stresujícími přestupy na nádražích, která neznám, 8 minut v Hannoveru a 7 minut v Dortmundu. Ale máš pravdu, lze to, já jen na takový stres nemám kuráž.
          Zajímavé na tom je, že během jednoho dne lze jet za 29 € a také za 137,90 v závislosti na časové poloze.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2017
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Letenky

                 

            Dokonce to dalo i za 19€ přes Hamburg s přestupem 1,5hod. ve všední den večer. Na těch stránkách je i číslo koleje/nástupiště, což většinou dodržují. A orientace i na velkých německých nádražích je bezproblémová.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.01.2017
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Letenky

                 

            Něco podobného funguje u britských železnic, Němci se jen přizpůsobili.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.01.2017
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Letenky

           

      V DUS dokonce mezipřistávaj spolehlivě i transfer lety. Jednou jsme tam na cestě LBA-PRG sedli s na palubě zemřelým dvacetiletým Angličanem. Byl z toho pětihodinovej pobyt v nějaký celní karanténě, než z Anglie přilítla nová posádka. Původní vypršel čas.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2017
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letenky

         

    Ty s sebou nebereš kolo? To ti projde!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2017
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letenky

         

    Koukám, že můj tip tu ještě nepadnul a nejspíš mám opravdu "nejprolítanějšího" syna - dle něj je nejlepší www.momondo.com

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2017
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Letenky

           

      Synek jeden čas koketoval s tímhle, ale nic bližšího o tom nevím. Mně letenky choděj mejlem z monarchie a jinam se necpu. :-) https://www.kayak.com/explore/PRG

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2017
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letenky

             

        můžeš předat i moji mailovou adresu? mě by se letenky v mailu taky líbily :-))
        ale až tak příští rok, teď bude Toskánsko a Attersee, Thirsk příště :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letenky

         

    Já si vždycky letenky kupoval u konkrétní společnosti (nebo více společností s tím, že přestup vyřeším sám). Když máš dvě konkrétní letiště a asi nechceš nic jiného, než přímý spoj, tak prostě kouknout, které společnosti ten spoj provozují (na stránce většiny letišť se dá někde najít zahrabaný letový řád, kde to vidíš) a pak prostě koupit na stránkách té společnosti.
    Možná tyhle agregační servery najdou něco levnějšího třeba přes oceán, nevím, ale co jsem si teď odkazy tady z diskuze pro zajímavost zkusil na nějaké náhodné datum asi měsíc dopředu a úmyslně trochu "zapadlou" trasu, tak jsou skoro 2x dražší než přímo od dopravce (konkrétně vyzkoušeno SAS a OSD-PHA, kde téměř nic jiného, než SAS stejně rozumně vymyslet nejde, ale alespoň je vidět, že si tyhle vyhledávače přiráží, a ne málo). Netvrdím, že nemohou být trasy, kde to vyjde levněji, čekal bych možná ty frekventovanější ... Každopádně nákup přímo od dopravce vypadá jako rozumná alternativa, minimálně ke kouknutí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2017
    Autor: Marble
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Letenky

           

      Oops, pardon. beru zpět. SAS si pořídil "moderní" stránky, na kterých,aby se prase vyznalo. Na druhé správnější kouknutí to vypadá, že cena od dopravce a přes agregátor je zhruba stejná.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2017
      Autor: Marble
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Letenky

         

    když už teda chceš letět, tak tu máš safety instructions :-D
    https://www.facebook.com/98fm/videos...

    video jde i bez účtu na xichtoknize

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letenky

         

    Na tuhle otázku neexistuje odpověď.
    Ceny se pořád mění, i pro stejný let. Obecně platí pravidlo, že čím dříve koupíš, tím levnější, ale existují výjimky.

    Lítat, a tyhle krátké vzdálenosti, je celkem nepraktické, pokud nebydlíš vedle letiště a tvůj cíl také není poblíž letiště.

    Musís k celkovému času potřebnému na cestu přičíst cestu na letiště a zpět, potřebu tam ocasit hodinu před odletem, rezervy na to "vo kdyby to náhodou nejelo".

    Pokud tedy nejsi u letišť, je nejvýhodnější auto.

    Z Drážďan do DD dojedeš za 5 hodin celjem pohodlně, od vás tedy za 6.

    Vlak tímhle směrem jezdí blbě, valí to přes Berlin, je to drahé a trvá to. Nejlevnější, a nejméně pohodlný, asi bude autobus. Ale pokud jde o čas, taky může konkurovat letadlu (s tím započtením dojezdů a čekacích dob).

    Pokud se chceš jen proletět, tak bych doporučoval jiné místo, třeba Nice, tam lítá starý vrtulák, letiště skoro v centru, pujčíš si na něm kolo, a máš to dvě hodinky do Monak nebo Cannes, slušný výlet :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Letenky

           

      Je to tak i není. Letí mi to z PRG, dejme tomu, v 11:30, v 5:30 budíček, 6:30 tramvaj, 7:00 odjezd s Regio Jet, 8:10 odjezd metrem z čerňáku, 8:55 Zličín. Stovka na letiště jezdí čtyřikrát za hodinu, takže u T1 vystupuju cca v 9:30. Akorát. Plus dvě hodiny letu s Jet2 a půl hodiny na cílovém letišti (celnice, kufry). Nakonec autem k dceří po M62 30 minut. Cesta s RJ do Londýna trvá necelých 18 hodin, z Londýna do Leedsu 5 hodin po M1? Nevím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2017
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letenky

             

        Do Leedsu jedu v 6:OO od nás, v 16 naloďuji v Roterdamu, v 8 vyloďuji v Hullu, v 9 jsem v ofísu, vyspalý odpočatý.

        Do Londýna je horší spojení, protože Dunkirk nebo Calais je dál než Roterdam a na féře nepřespíš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Letenky

           

      Od nás vychází prostě to éro nejjednodušší. Do DRS to mám vlakem na dva přestupy. Za dvě hodiny tam jsem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letenky

         

    Za sebe mohu doporučit server http://www.letenkyzababku.eu/ s velmi levnými letenkami a celkem dobrými typy, kde se dá na čem uštřit :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Autor: karmanka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Letenky

           

      Kdo furt chce ušetřit, mluvíme o času, pokud nejsi u letiště ani v místě odletu, tak příletu, tak se mi to nerentuje ani časově.

      NA místě se taky musíš pohybovat, hotel není tam kde je ofís. Neco jiného je konference co probíhá v tvém hotelu, a něco jiného je pracovní cesta.

      Mám fakt dost nacestováno a dost vyzkoušeno, a letadlo, s těma prohlídkama v ponožkách a omezením zavazadel, fakt má smysl tak do Helsinek, ale ne do Bochumi...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Letenky

             

        Musíš se stát poslancem. Těm se to bohatě vyplatí i místo tramvaje do Ostravy :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Letenky

             

        No, já mám vždycky strach, že mi ten herák v ponožkách najdou a zatím OK, musím to zaklepat. Jiný je to s rámem, tam se může fňukna pominout. Ale stačí pronést zaklínací formuli Steel hip, naženou mě do tý skleněný bedny (skeneru? na PRG to naštěstí ještě nezavedli), prozářej a už se můžu obouvat. Ale koukám, že zejtra bude na Ruzyni cvrkot. :-)) https://www.prg.aero/bezpecnostni-kontrola-pri...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2018
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Letenky

               

          Nejde o strach, jde o ten voser, když taháš po kapsách sny mládí, a pak je musíš vyklopit do tý mističky a nechat projet rentgenem. .

          A protože se sichruju (stačí aby zavřeli ten Lochkovský tunel a nabereš na okruhu hodinu jak prd) jsem na letišti ne o 2 ale o 3 hodiny dřív, cucám tam to předražený kafe, pak se začtu a vytvoří se fronta k tomu podavači kufrů, tu když vystojím, řekne mi ten co tam m nalepit na kufr tu blembitku, že musím ještě k nějakýmh infokolíku se on line checknout, pak vystojím tu frontu znova, pak další na ten filcung, další a to druhé předražené kafe a nakonec na ten vstup do chobotu, a za celou dobu nastojím tolik času, jako bych šel od nás na Budějárnu pěšky..

          A to nemluvím o těch kilometrech no nachodím v těch odbavovacích halách, když po tě h dvou kafích courám na hajzlík.

          Kdyby pán Bůh chtěl, abych lítal, dá mi křídla, vždycky si pak připomínám..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Letenky

         

    Nejlepší je momondo.cz

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2018
    Autor: miloraj
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024