reklama

Tricykl pro invalidu

Dobry den, shanime kolo/ tricykl / lezaty kolo/ lehociped pro meho pritele, ktery ma nepohyblive nohy - jedna se o kolo s rucnim "pohonem".
Bohuzel se nam zatim nejak nedari sehnat nikdo (ani nikoho), kdo by vedel o necem jinem nez o drahem importu (od 50tis vys).
Najde se nekdo s radou, kde se da takove kolo koupit/nechat vyrobit??Predem moc diky.

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Monika ([email protected]))
  • Re: Tricykl pro invalidu

         

    Trojkoly apod. pokud vím vyrábí jakýsi soukromník kousek za Prahou - mám pocit, že je to v Tachlovicích. Je to na hlavní a nelze to přehlédnout, protože mu jedna trojkolka visí nade dveřmi jako "krakorec".

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tricykl pro invalidu

           

      To je firma Loped, www.loped.cz. Ale myslím, že ruční pohon nedělají, ale určitě budou vědět, kam se obrátit.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2006
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tricykl pro invalidu

           

      Diky za radu, Tachlovice sice neznam,ac jsem posledni dobou velice casto v Praze a dalo by se tam nejak dostat. Ale nebylo spatne se s panem soukromnikem spojit i driv - kdybyste zas nahodou jela kolem toho "krakorce" :) a zahlidla i nejaky kontakt...? dik moc.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Monika ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tricykl pro invalidu

             

        Kontakt najdete na <a href="http://www.loped.cz" target="_blank">www.loped.cz</a>

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Václav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tricykl pro invalidu

               

          Václave díky, tam Monika najde vše. Já se tam teď v nejbližší době nechystám...

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tricykl pro invalidu

             

        Zkus Tuchlovice

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Krata
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tricykl pro invalidu

         

    zdarvim
    je tu vice moznosti:
    http://www.benecykl.cz/
    dale pan Bauer, sidlo Rekreacni 1, Brno Kninicky, neco takoveho je shopen vyrobit, je ale nutna osobni navsteva..
    odkud jste?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nink)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tricykl pro invalidu

           

      Diky za odpoved, jsem z Brna ale jsem tam ted jen o vikendech, snad bych pana Bauera nasla i trebas v sobotu,jen jsem na nej nenasla kontakt...na http://www.benecykl.cz je jen o nem zminka, zadne cislo nic. Dik moc jeste jednou.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Monika ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tricykl pro invalidu

             

        pan Bauer je vetsinou ve sve dilne i o vikendech

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (nink)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tricykl pro invalidu

         

    Takových kol existuje celá řada, i když ne u nás. K čemu by mělo sloužit? Rychlé silniční, nebo odolné turistické, je potřeba odpružení?
    S výrobou na zakázku bude problém v tom, že nebude právě levná. Nechat si udělat celý handbike "na klíč" by snadno mohlo přijít taky na těch 50 tisíc. Ovšem s výjimkou rámu je jen málo částí nějak odlišných od klasického kola, tohoto pohledu není výroba náročnější než u lehokola, takže pokud je k dispozici šikovný člověk, zbývá jen přijít na to, co vlastně stavět.
    Před pár měsíci se uvažovalo o tom, že bychom s otcem vyráběli handbike pro známého jeho kolegy, tak jsem trochu probrouzdal po internetu abych se něco dozvěděl. Zjistil jsem, že asi nejlevněji by šel postavit laminátový silniční stroj s minimem zakázkových součástek (v podstatě se dvěma - uložení přední vidlice a "pedály"). Nepočítaje vlastní práci by šla cena za materiál a komponenty stlačit pod 10tis. podle jejich kvality.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tricykl pro invalidu

           

      Kolo by melo byt k rekreacnimu pouziti (silnice a nenarocny teren predevsim). Presne tak, delat kolo na klic by bylo docela financne narocne...
      Jestli to dobre chapu, tak vy byste (s otcem) mohli neco podobneho smontovat?Jestli ne, vite na koho se obratit??diky moc za odpoved(i).

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Monika ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tricykl pro invalidu

             

        Já věřím, že bychom to svedli. A pokud bychom dokázali vzbudit důvěru v to, že vyrobíme domře fungující věc, což asi vyžaduje osobní kontakt atd., tak bych se do toho vrhnul docela rád. Lehokolo a lehotříkolku už mám za sebou, příležitost zkusit handbike se jen tak nezahazuje:-).
        Jistou míru zkušeností už máme ze stavby tříkolky, různých úprav našich kol a momentálně stavím jedno silniční lehokolo.
        Tady už dost závisí na konkrétních požadavcích, které má budoucí uživatel. Je potřeba nejdřív blíž specifikovat typ tříkolky, potřebnou výšku sedadla, polohu všech ovládacích a pohonných prvků, případné odpružení kol a podobně. U speciálního stroje pro někoho s pohybovým omezením nejde nic moc říct obecně předem, musí se to dohodnout individuálně. Kdyžtak mi napiš na mail (hebi naloženáryba email tečka cz) a proberem to důkladněji.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tricykl pro invalidu

               

          Ahoj, jak to vypada s vyrobou ? na hebi.borec.cz jsi skoncil s dokumentaci v dobe brouseni sedadla a docela by mne zajimalo jak jste se "se vsim" vyporadali.
          Jsou nejake zhusenosti z provozu?
          jinak - je perfektni co vse zvladate .
          cibi

          [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2006
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tricykl pro invalidu

                 

            preklep, >>>zkusenosi<<<

            [ Zpět ]
            Datum: 20.10.2006
            Autor: cibi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tricykl pro invalidu

                 

            Jde to hrozně pomalu, napřed byl sraz lehokol a všechny přípravy kolem, kdy to zmrzlo na docela dlouho úplně, pak se to zas uvedlo od pohybu, ale začal semestr, tak to postupuje mnohem nižším tempem než v létě. Mám vybroušenou z balsy jednu kliku a nachystanou ve spešl přípravku, zbývá připravit povrchy ke kterým se připevní a začít laminovat. Bude mít spousty vrstev, ale co jsem se naučil zacházet s odtrhovkou se dá další vrstva dělat hned po předchozí bez broušení, tak se to snad pohne. Pak musím udělat druhou identickou kliku a vymyslet ručky. Tatík mezitím pracuje na kloubových opěrách pro nohy, už má pokusný vzorek hliníkového kloubu, které se čtyři pospojují dva do každé opěry. Co jsme ušetřili jednodušším podvozkem typu delta se nám zčásti vrací na zesložitění některých jiných částí. Už bych měl zas web updatovat, když vidím, že to někdo čte.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.10.2006
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tricykl pro invalidu

                   

              klika - co u nas v UH jezdi jeden kluk na handbike ma tusim kliky klasicke z normalniho kola.
              opery na nohy - pockam az das fotky na web, takhle tomu nerozumim
              web - ale ten se cte veelmi dobre :-), prosim dopln.
              dik Cibi

              [ Zpět ]
              Datum: 20.10.2006
              Autor: cibi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Tricykl pro invalidu

                     

                Kliky jdou použít obyčejný, my to stavíme na chlapa s celkem dlouhýma rukama co má obrovskou sílu, hodí se proto dost dlouhý kliky (i když standardní by stačily, není to až takový rozdíl). Musel bych někde sehnat nebo spíš nechat vyrobit osičky ruček, co by byly hrozně douhé (a tudíž tlusté a těžké nebo z nějaké spešl oceli a v tom se nevyznám) a měly pravý/levý závit jako pedály. Ani nevím, jestli mají pedály ten závit metrický. Do ruček bych pak musel vložit ložisko a to tak aby se neklechtalo v ručce a osička se neklechtala v něm. Připadlo mě, že když uříznu kus kliky, vyrobím na ni nádstavec co ji o kousek prodlouží a o kus vysadí do boku, na konci si to nachystám na vlisování a vlepení ložiska, tak se vlastě skoro žádný komplikace nepřidají, jen se po celým pohonným mechanismu rozvrsví na víc míst. A výsledek by mohl být lepší co do vzhledu i funkce.
                Ty opěry zkusíme udělat celkem komplikovaný, asi se to ani nebudu pokoušet na ten web nějak kreslit, prostě na závěr vyfotím co vyjde. Jde o to, aby mohly uhnout přednímu kolu při prudké zatáčce a nepokusily se při tom vyrobit na té protéze nové klouby. Myslíme si, že jsme tu myšlenku vychytali, tak teď to zkusíme vyrobit.
                Update snad bude dnes večer, až skončím s laminovacím odpolednem a nabijou se baterky do foťáku. Asi se mě bude chtět psát radší o handbiku než protokol do cvika z Dynamiky elektromechanických soustav :-).

                [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2006
                Autor: Jirka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tricykl pro invalidu

         

    Moniko zdravim Vas,
    jsem vozickar / 20 let na voziku / a spolu se svymi kamarady i autor, vyrobce a prodejce BeneCYKLu Kozoroh.
    Pred osmi lety jsem byl v podobne situaci jako ted Vy, nadseni, touha , chut, napady, spousta reseni. Od roku 2000 od postaveni prvniho skutesne pouzitelneho stroje jsme prodali cca 35 kol, vsechna stavena vylozene na zakazku, nektera i velmi specialne upravena vzhledem k telesnym a fyzickym potrebam a moznostem zakaznika. Lide s DMO, maleho vzrustu, pokrivenymi, amputovanymi koncetinami, para i quadruplegiky.
    Velmi Vas prosim - napiste mi nebo mi poslete spojeni na telefon, zavolam Vam.
    Problematika handbiku skutecne kvalitniho i vzhledem k naslednemu rehabilitacnimu efektu je jeste vyostrenejsi nez mezi koly ze solidni cykloprodejny a supermarketu. Nechci se nijak vnucovat se svym resenim, spis jen probrat vsechna hlediska a pripadne i poradit volbu.

    Otazka financi neni postavena tak, ze je treba hledat nejlevnejsi reseni, ale s vyuzitim nadaci a mistnich socialnich odboru najit alternativni zdroje financovani.
    Nasi zakaznici si bezne ze svych zdroju prispivaji castkou 7-20 tisic, coz je srovnatelna cena za skutecne kvalitni standardni kolo.

    Jestli o to budete stat a mate dost mista ve schrance, poslu Vam par fotek, ktere chystame pro novy web.

    s pranim fajn jara zdravim
    Lubomir Krejci
    603216410
    www.benecykl.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubomir Krejci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tricykl pro invalidu

           

      Tak tuhle firmu můžu doporučit - kamarád si koupil Kozlíka pro miminko a byl naprosto nadšen, jak je vozítko vymakané z hlediska bezpečnosti a stability.
      Jo, jsou to léta dřiny a zkušeností :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tricykl pro invalidu

             

        Radko velke diky za pochvalu, pozdravte prosim kamarada, jsme radi, ze mu Kozlik slouzi ke spokojenosti. Lubomir Krejci

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubomir Krejci ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024