reklama

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984
Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar Planinu a vydali se na Prokletije. Přišel deštivý večer, někde blízko už musí být albánská hranice, stan se moc stavět nechtělo a vysoko v horách byla salaš. Bača v mohutném kožichu. „Za što ty…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.01.2017
Autor: mirekbik
  • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

         

    Pěkné počtení. Ale trošku mě z toho začíná mrazit...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

         

    Vesnice Hombori v Sahelu (Mali), hraju si s dětmi a s malou Ajšou. Její máma (muslimka) se ke mně přitočí, podá mi sklenici vody a pošeptá: Nejezděte do Timbuktu! Vy to nevíte, ale ONI o vás vědí. Kontroluji každý váš krok, vědí o vás všechno. Ve jménu Aláha, prosím tě sestro, nejezděte dál!
    Nejeli jsme. Otočili jsme to pár desítek kilometrů před Timbuktu.
    Půl roku na to vtrhli do Hombori hrdlořezové, vyřádili se na místním muslimském obyvatelstvu, vzali rukojmí, dva Francouze, jednoho z nich pak popravili.
    Dávám plus. Život je pestrý, a lidé jsou různí. Někteří chtějí pomoct a pomůžou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

           

      Tahle země na sobě nosí přes sedm miliard samostatných lidských identit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

             

        ...a několikero různých ideologií.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

               

          :-))
          Tři tečky, nebo-li, trojtečka?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                 

            .....jistě :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.01.2017
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                   

              Kolik teček, tolikrát jsem člověkem?!? :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.01.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

         

    Obdivuhodné cestovatelské zážitky.

    Nicméně by mě zajímalo, jak se mohl řadový Čech(oslovák) dostat před rokem 1989 nepracovně(?) do Indie, Číny a Ruska.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2017
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

           

      Letadlem?!? :o)))

      Ale je fakt, že mě to vůbec netrklo. Zvláštní, jak si člověk hned zvykne na to, že to není až takový problém.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

           

      Takovej Ondřej Hejma například do Nepálu autostopem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

             

        Ježkovy zraky, tenhle cestopis tady někde mám. Ten už je taky pěkně starý...
        Myslím, že to byl první cestopis, co jsem někdy počátkem 80tých let četla.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

               

          jj, možná jsem to už zmiňoval. Hltal jsem to, ještě než jsem vůbec tušil, co je to nějakej Hejma. Až pak přišel Yo Yo Band a Koubková

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2017
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                 

            Taky tak.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.01.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

           

      SSSR se rozpadl/přetvořil na SNS v roce 1991. Navštívil jsem ho 2x, jednou Krym, podruhé Kavkaz

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2017
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

             

        Na Krym jezdili za totáče za odměnu vynikající a zasloužilí členové PO SSM a SSM.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2017
        Autor: Burajda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

               

          CKM také

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2017
          Autor: AV
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

               

          I jeden zdejší chlapík jel na Krym. Dokonce vlastním autem. Ale nesměl uhnout z maršrúty a vždy večer být tam, kde mu to soudruzi naplánovali.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2017
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                 

            Nevím jak teď, ale dřív to dost ostře sledovali. Oddůvodňovali to starostí o turistovu bezpečnost, ale spíš nechtěli, aby si prohlížel Potěmkinovy vesnice zezadu. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.01.2017
            Autor: abernathy
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                   

              Proto se přes ta kritická místa taky jezdilo až v noci, potmě, aby náhodou nějaký zvídavý turista neviděl co vidět neměl ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.01.2017
              Autor: Jarda
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                 

            Já se v roce 83 dostala na Krym na bramborové kulaté razítko:-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.01.2017
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                   

              Jj, zdá se to být neuvěřitelné, ale režim tehdy stál skutečně na kulatých razítcích. Byl to trochu risk (to nepopírám), ale mít bramborové kulaté razítko, byla výhra (tehdy nám to poradil jeden kijevský žid). Ono totiž tehdy a tam to bylo tak, že žádnej tajnej nevěděl, kdo je ještě tajnější tajnej (nebo prostě jen člověk, co má kulaté bramborové razítko:-)).
              Buďme rádi, že ten systém zkolaboval.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.01.2017
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                     

                Taková bramborová tiskárnička se pak s hladovými rusy dala vyměnit za fotoaparát Kyjev.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.01.2017
                Autor: újezďák
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                       

                  To jsem nezkoušela. Zato jsem kdysi v Pjatigorsku vyměnila enderáckou karimatku za devět titanových karabin. Jo, režim tehdy fungoval na strachu z padesátých let a já tehdy byla svobodná a neměla jsem děti.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.01.2017
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                         

                    Za džíny Morenda se v Kyjevě dostaly náhradou vojenské tepláky a tolik rublíků, že se zbytek času jezdilo už jen taxíkem ... problém byl jak to utratit, právě na to byly ruské kopie kvalitních fotoaparátů Contax docela dobré řešení... nebo FED kopie trošku starší nestárnoucí Leiky.. případně Zenit, nekompromisně obšlehlá Practica :)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.01.2017
                    Autor: újezďák
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

                           

                      Jo, utratit vyvexlovaný ruble byl problém, jedině za taxi (tuším, že v '78 20 kop./km) nebo za kořalky. Jedna manželská dvojice se tomu problému naštěstí vyhnula - v aulu na jezeře Rica v Abcházii zaplatili storublovkou "číšníkovi", kterej se už nevrátil. Smoljak o tom za dva roky natočil Vrchní prchni! :-))) Obratem se ze skalních rusofilů stali nepřátelé říše.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 16.01.2017
                      Autor: abernathy
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

         

    Moc hezké :-)
    Nicméně - stejně si myslím, že jestli budeš jezdit do těhle zemí, tak Tě tam někdy zabijou...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

           

      My projeli hodně muslimských zemí a bylo to vždy v pohodě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2017
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024