Země: Izrael Izrael

Izrael na kole v dubnu 2017

Nějaké příspěvky na toto téma tady jsou, užitečných informací ale pomálu. Proto si dovolím založit vlastní téma.

Převážně ve druhé polovině dubna 2017 letím na 19 dnů do Izraele - letiště Tel Aviv. Sám a se stanem, spát chci nadivoko. Libovolným způsobem chci projít nebo projet většinu zajímavých míst po celém Izraeli, včetně návštěvy západního břehu. Zdá se, že kolo by bylo pro většinu vzdálenějších cílů dobře použitelné. Zkušenosti s dlouhými cestami na kole mám, brát ho do letadla nechci.

Moje otázky jsou:

1. Nebude problém na letišti při vyřizování víza, když nebudu mít ubytování?

2. Kde sehnat levně kolo (na místě)? Je lepší si ho půjčit, nebo koupit a nechat tam? Stačí supermarketový model.

3. Co stan? Potřebuji ho vůbec v dubnu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.12.2016
Autor: Marin7
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  Řekl bych, že Izrael je dost vyspělá země a koupit tam kolo nemůže být problém :-)
  Už ses díval na klimatickém podmínky Izraele? Ale jsou lidi co nepotřebují stan ani v severských zemích, takže nejspíš bude záležet na tobě co ti vyhovuje.

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 26.12.2016
  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  Ahoj,
  napíšu pár postřehů, třeba ti k něčemu budou.
  Spaní nadivoko není problém. I u místních se to dá na místě domluvit. Na Golanech je třeba dávat pozor na minová pole (jsou dobře značená a oplocená), v poušti je třeba odvalit kameny v okolí kvůli štírům (hnědé a černé nejsou nebezpečný, žlutej je strašně vzácnej a smrtelnej :-).
  Navíc je třeba zjistit, kde má armáda cvičiště, ale vše je dobře značené, stačí selský rozum.
  V červnu stačil rozeplej spacák, stan, ani plachta nebyla k ničemu. Jak v dubnu netuším, ale období dešťů už bude dávno pryč.
  Projdi si síť národních parků - ve spoustě z nich jsou místa na spaní, sprchy a hlavně pitní voda.
  My na národní parky koupili greencard a měli permici na všechny vstupy.

  Na vše se doptáš na místě, místní jsou ochotní, stačí základy angličtiny a žádné předsudky :-)

  Ad letiště - my měli zvací dopis, ale myslím, že nikoho nezajímal. Dotazy byly klasické, co máte v plánu, kam jedete... Pokud odpovědi mají hlavu a patu, není tam Západní břeh, tak podle mne nebude problém (ale my jeli s dětmi, nebyl jsem sám).

  Ad pitná voda, všichni varovali, že směrem na jih se kvalita vody v kohoutcích zhoršuje, ale my ji normálně pili a nikdo (ani děti) neměly problém.

  Kdyby cokoli, napiš...
  Tom

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 26.12.2016
  Autor: tovo
  Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

        

   Díky, Tvoje postřehy jsou užitečné.

   Mám trochu obavy, že mě vyhodí přímo na letišti, protože cestovat sám a bez hotelu může být podezřelé. Taky bych se rád podíval na Západní břeh a do Jordánska a to je taky moc nepotěší.

   Jaké máte zkušenosti s focením? Jsou na něco citliví? Abych nepřišel o foťák, díky nějaké vojenské základně na obzoru. Dočetl jsem se pouze o zákazu focení u zdi nářků v sobotu.

   Hlavně bych ale uvítal informaci, jak levně obstarat kolo. Kde půjčit nebo koupit. Informace, že v Izraeli kolo určitě koupím, je mi k ničemu. Nebudu kupovat kolo za několik tisíc, abych ho tam nechal.

   Na netu jsem našel pouze půjčovny městských kol a to ještě dost drahé.

   Jak je to s půjčením skůtru? Vidím pouze auta a tak hluboko nechci klesnout. Kolo by bylo nejlepší.

   [ Reagovat ] [ Zpět ]
   Datum: 28.12.2016
   Autor: Marin7
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Ahoj,do Izraele létám už dlouhou dobu a nikdy nebyl s ničím problém. Doporučuji zejména sever Izraele,na kolo naprosto nádherné a najdeš plno zajímavých míst. Co se týče focení, na Golanech jsou základny,tam se fotit nesmí,ale z výhledového pointu na Sýrii atd se dá. Nesmíš fotit ani check pointy v Betlémě,u Zdi nářků,ani Chrámový pahorek. Ale tam se s kolem stejně neprobiješ. Silnice v Izraeli jsou dokonalé, ideální i pro silničky. Na jedné, vedoucí od Mrtvého moře jsem v poušti potkala nějaký peloton,skoro jsem se rozbrečela,že nemám kolo sebou. Na koupi kola a ceny se ti můžu zeptat příbuzných,jestli chceš,žijí tam.
    Voda je pitná, platit se dá téměř všude kartou, je to ideální země. Můžeš si být jistý bezpečností.protože,na rozdíl od Evropy,jsou na problémy připraveni a s ničím se nemažou.Helena

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2016
    Autor: hella
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

          

     Fajn, zase jsem chytřejší.

     Zeptej se mi prosím na to kolo. Kde koupit nebo půjčit co nejlevnější a za kolik.

     [ Reagovat ] [ Zpět ]
     Datum: 28.12.2016
     Autor: Marin7
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  http://www.bikejerusalem.com/
  http://www.rent-a-bike-israel.com/
  http://www.tourplanisrael.com/?CategoryID=180
  Máš krásný plán. Jediní o kom vím, že jezdil po Izraeli na kole se soustředili na oblast Negevu. Já když byl v Izraeli tak jsem byl na tom zdravotně dost blbě, takže jsem vítal každý návrat do klimatizovaného autobusu. Byl jsem tam na začátku března. V Jeruzálemě byly tehdy teploty na příjemných 30-32 gradech Celsiuse. Chladněji bylo na Golanech. Okolí Genezaretského jezera bylo moc příjemné. A jih okolo Mrtvého moře zase těch příjemných 30. Déšť už v tu dobu žádný.
  Na focení mi dal dobrou radu kamarád co žil dlouho mezi araby v SAE. Pokud budeš fotit lidi získej si jejich souhlas, stačí posunek, naznačení, že je budeš fotit. Pokud oni dají najevo, že ne tak nefoť anebo tak aby si toho nevšimli. Ale někteří jsou na focení hákliví a tak je fakt lepší ten souhlas mít.

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2016
  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  Ještě k tomu projít Izrael. Izraelští vojáci a vojandy na konci své základní služby dělají pouť po své zemi, kde ji procházejí od severu k jihu. Je to i značená cesta. Mělo by to vést po historicky významných místech. Tak to by mě lákalo taky.

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2016
  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  Máš nějakou konkrétní představu,která místa chceš navšívit? Zajímají Tě více památky- křestanské, židovské, nebo jdeš po národních parcích? V tom případě doporučuji zakoupení Green passu- s kterým můžeš vstoupit do každého z nich a finančně se Ti to vyplatí více,než platit jednotlivé vstupné. Vzadu máš i mapku Izraele, takže vidíš přehledně,kde který je. I když za 20 dní nemáš šanci stihnout ani 1/10 z celé té úžasné země. Na severu,kolem Galilejského jezera stojí určitě za vidění Hora Blahoslavenství,hora Tabor, Tabgha, Capernaum, křižácký hrad Montfort a Nimrod - nádherné dominanty okolí,rezervace Gamla- nezapomenutelné,absolutně překrásné přírodní scenerie, Gan Ha-Šloša křištálově průzračná jezera s vodopády,Tel Megido (Armagedon), Golany a drúzské osady- to jsou lesy,hory,vinice,impozantní hora Hermon,v pozadí Libanon.
  Při pobřeží určitě nevynechej Haifu, klášter Stella maris a bahaistické zahrady,odkud je krásný pohled na starý přístav a na jaře všude voní květy mandarinek a pomerančů. Poblíž je městečko Zichron Jaakov-jsou zde rozsáhlé vinice založené baronem Rothschildem.
  U Mrtvého moře je ńejvýznamnější památník židovského odboje Masada. Na kole se na ni lze dostat pouze z města Arad- je to dlouhá klikatá silnice,slepá,vede jen k Masadě. Výstup nahoru doporučuji hned zrána,dokud je stezka ve stínu hory. Od Mrtvého moře lze také- lanovkou ( šíleně drahá),nebo tzv Hadí stezkou,ale to je o život,svítí tam slunce, nelze se nikam ukrýt a mám pocit,že je stezka přes poledne z tohoto důvodu uzavřena. Kousek od Masady je kibuc En Gedi
  jehož součástí je nádherná botanická zahrada,malá zoo a při troše štěstí,či drzosti se tam dá krásně vykoupat v bazénu :-) Na koupání v Mrtvém Moři je asi nejlepší Ein Bokek- je tam teda plno příšerně snobských hotelů,ale na pláži jsou sprchy a ty po koupeli v té koncentrované soli nutně potřebuješ. Koupat se kdekoliv jinde je zakázáno,pod zemí se tvoří kaverny,do kterých už dost lidí nenávratně zahučelo...

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2016
  Autor: hella
  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

        

   Podíval jsem se na všechny cíle, které jsi mi poslala a jsou super. Žasnu, kolik je tam krásných míst. Všechny jsem zanesl do mapy a chci je navštívit.

   Až budu mít kompletní trasu, ještě bych ji sem vložil a budu vděčný za připomínky.

   Prozatím bych se zeptal na toto:

   1. Víte někdo, kde jsou vodopády ve 43 sekundě tohoto:

   https://www.youtube.com/watch?v=aiIwkR7KEwU

   Případně i další cíle, které nejsou popsané.

   2. Možná by nebyl špatný nápad, absolvovat trasu na koloběžce. Tu bych si asi koupil v Tel Avivu. Byl bych svobodnější, než na kole a v případě časové tísně bych mohl do autobusu. Abych se na místě nedivil, tak položím hloupou otázku: Koupím v Tel Avivu skládací koloběžku do 100 kg? Nepředpokládám, že by se o to někdo zajímal, ale co kdyby.

   [ Reagovat ] [ Zpět ]
   Datum: 03.01.2017
   Autor: Marin7
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Engedi

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Ahoj,nejsem si úplně jistá,ale myslím si,že se jedná o komplex vodopádů vedoucí k Davidovu prameni. Ten se nalézá v přírodní rezervaci En Gedi v blízkosti Mrtvého moře. Součástí rezervace je i tzv Kozoroží stezka, která vede k velkému vodopádu. Většina lidí dojde jen tam,nicméně stezka pokračuje skalami nahoru až k pramenům, cestou potkáš volně žijící kozorožce a damany- zvířátko něco mezi nutrií a bobrem,která jsou geneticky nejblíže slonům. Nahoře je neuvěřitelně krásný výhled na Mrtvé moře a dohlédneš až do Jordánska. Žízní cestou nezahyneš,po cestě je plno pramenů,ale slunce teda nemilosrdné a není se kam schovat. Kolo bych sebou netahala,stezka je strmá a potřebuješ tam obě ruce volné. Pro ten výhled bych se tam určitě vydrápala .Dole u vchodu do rezervace je zázemí s občerstvením a strážci parku- myslím,že po domluvě by tam šlo kolo uschovat,většinou byli vždy moc ochotní a vstřícní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2017
    Autor: hella
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Mám takové krásné video toho vodopádu,ale nejde mi to sem nějak procpat :-(
    Kdybys chtěl,můžu půjčit nějaké užitečné věci na cestu,které by se Ti mohly hodit. Letos se tam nechystám, chci kolu dopřát Yorkshire Dales a Skotsko.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2017
    Autor: hella
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

          

     Díky, že jsi mi o tom vodopádu napsala. Asi by mě nenapadlo šplhat až nahoru a to by byla velká škoda. :-(

     Video můžeš vložit na ulozto.cz a sem jenom odkaz. Je to snadné.

     Zvědavost mi nedá - jaké užitečné věci by si mi mohla půjčit?

     [ Reagovat ] [ Zpět ]
     Datum: 04.01.2017
     Autor: Marin7
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

           

      KPZ :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2017
      Autor: hella
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

           

      https://uloz.to/!tKYDadD7Dn5D/daviduv-pramen-mp4

      Nvm,jestli se mi to povedlo,nejsem žádný IT.Zkus si to najít. Je to jen taková malá ochutnávka.
      Půjčit můžu docela malou hebrejskou konverzaci se slovníkem,jsou tam i docela užitečné informace, mám nějaké mapy, průvodce-ale to spíš k prostudování před cestou,je docela těžký na vláčení v batohu. Pokud Tě zajímá Izrael i z politického pohledu,mám super aktualizované vydání o minulosti a současnosti blízkovýchodního konfliktu od Marka Čejky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2017
      Autor: hella
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

            

       Musel jsem u toho videa ležet na boku, ale jinak zajímavé. :-)

       Nejaká literatura by se mi hodila, ale nechci příliš obtěžovat s půjčováním. Pokud ovšem nejsi z Ostravy. :-)

       [ Reagovat ] [ Zpět ]
       Datum: 05.01.2017
       Autor: Marin7
       Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

             

        Lepší ležet na boku, než stát na hlavě :-)
        Asi to na Uložto nějak zvorali... :-)
        Jestli si myslíš, že bys ty věci využil, můžu to poslat poštou. Jak chceš. Ev mi napiš do mailu svou adresu.
        Zbyl mi ještě jeden ten Green pas, nebyla jsem ve všech těch rezervacích. Sice je nějak časově omezený, ale nijak zvlášť to nikdo nehrotil ,tak by se třeba ještě dal využít.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2017
        Autor: hella
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Vložil jsem zde hrubou mapku cesty a budu rád, když mi k ní něco napíšete. Především by mě zajímalo, jestli jsou mezi označenými body nějaké, třeba i malé, zajímavosti, které stojí za návštěvu.

    Potom bych se rád podíval na nějaká pěkná místa kolem Jordánu. Je něco kolem bodu, který jsem označil?

    A nakonec Mrtvé moře. To nemůžu vynechat. Vypadá to, že abych se vyhnul západnímu břehu, budu muset část trasy zpátky jet podobnou cestou, jako tam. Je něco k vidění dále od pobřeží? Nebo mám jet raději autobusem?

    Od Mrtvého moře zpátky na letiště Tel Aviv. Jsou po cestě nějaké zajímavosti?

    Na netu vidím většinou jen velké a turisticky známé cíle, proto se raději ptám tady.

    Díky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2017
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

          

     Směrem nahoru po trase určitě stojí za vidění Cesarea Přímořská- Herodovo město, které po jeho smrti využívali římští prokurátoři- i Pilát Pontský, na severu prameny Jordánu v přírodní rezervaci Banjás, Hula ,Nimrod Fortress,Bet Shearim-centrum rabínského judaismu a židovské pohřebiště- moc zajímavě místo- hrobky v rozvětveném systému skalních chodeb.
     Bet Alfa- zbytek synagogy s vzácnou mozaikovou podlahou- tento kibuc navštívil na své cestě po 1. sv. válce (v r. 1927) do tehdy ještě Palestiny T.G Masaryk- zajímal se o systém fungování kibuců formou kolektivního vlastnictví v praxi.
     Zajímavé je město Safed- centrum židovské mystiky a kabaly- je tam plno krásných synagog (Modrá synagoga)
     Možnost přístupu k vodě řeky Jordánu je v místě Jardenit.
     v okolí Mrtvého moře stojí za pozornost Kumrán- naleziště kumránských svitků -náboženských a biblických textů.
     V podstatě bys nemusel jet stejnou cestou- z Jeruzaléma lze přejet přes check point do Betléma a odtud je to k Mrtvému moři podstatně blíž. Pak bys jel při pobřeží MM a nazpět přes město Arad (děsný stoupání) do T.Avivu. Pokud máš v plánu navštívit Jeruzalém , je lepší jiný den než v sobotu - všichni Židé jdou ke Zdi nářků,nebudeš mít šanci se tam probojovat.
     Můžeš vysledovat na
     http://www.aish.com/w/

     [ Reagovat ] [ Zpět ]
     Datum: 08.01.2017
     Autor: hella
     Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

          

     Ještě se můžeš pro inspiraci podívat na tyto stránky

     http://goisrael.com/Tourism_Eng/Tourist...

     [ Reagovat ] [ Zpět ]
     Datum: 08.01.2017
     Autor: hella
     Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

           

      Díky, tvoje rady jsou moc užitečné. Přidám si další cíle do mapky.

      Nimrod jsem tam nedával, protože to vypadalo na velkou zajížďku. Pokud budou ale směrem k němu nějaké zajímavosti, tak ho taky nevynechám.

      Ještě jsem se nepodíval na autobusovou dopravu. V případě koloběžky by to bez ní nešlo. Mám se na autobus spoléhat, nebo je to problém?

      Od Mrtvého moře k Masadě bych asi zkusil hadí stezku (brzo ráno) a pak do Aradu koloběžkou. Ein Bokek by v tom případě byl mimo trasu. Stojí za to tam zajet (koupání), nebo jsou podobné pláže i jinde po trase? Třeba Ein Gedi.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2017
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

            

       Pláží moc není a koupat se někde na divoko fakt není dobrý nápad i když jsem měla chuť to také udělat. Zajeď na Neve Zohar,jsou tam sprchy i soc. zázemí a máš to při cestě do Aradu.
       Busy netuším, vždy jsme měli kvůli flexibilitě pronajaté auto. Ale v Izraeli veškerá infrastruktura funguje na jedničku, určitě se lze přemístit i veřejnou dopravou. Jednou jsem hledala nějaký spoj dolů,do Eilátu a těch busů tam jelo několik. V kompetenci řidičů je nevpustit a vykázat člověka, který se mu zdá potenciálně nebezpečný- a Izraelci jsou obezřetní , takže cesta busem by měla být bezpečná. Stejně jako v případě nějakých trapných pokusů o střílečku z Gazy- řidič má informace z toho jejich protiraketového systému Železná klenba a ví kde zastavit,aby cestující ochránil před nebezpečím. Jen pro zajímavost- domy se v Izr. nezamykají,právě z toho důvodu,aby se bylo v případě potřeby kam rychle schovat.
       Mám pocit,že tu aplikaci protiraketového deštníku si lze stáhnout do mobilu,lidé ji tam běžně používají.
       Jestli můžu něco doporučit- pokud budeš cestovat sám, zaregistruj se na DROZD a zadej tam alespoň´ přibližně itinerář své cesty- kdy a kde se hodláš pohybovat.

       http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/registrace...

       - v případě nějakého nebezpečí Tě bude naše ministerstvo zahraničí informovat na mobil. Registruji se tam pokaždé, nikdy jsem nejela s žádnou CK, takže je to taková pojistka na cestě, přeci jen nikdy nevíš, co se může přihodit.

       [ Reagovat ] [ Zpět ]
       Datum: 09.01.2017
       Autor: hella
       Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

             

        S dalšími informacemi stále více žasnu a začíná mě to více zajímat. :-)

        Drozda znám a v tomto případě se bude asi hodit.

        A co ta zkratka přes Betlém k Mrtvému moři? Je to dobrý nápad, pohybovat se po této části západního břehu sám?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2017
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

              

         pokud tam nebudeš mět na hlavě jarmulku tak jo.

         [ Reagovat ] [ Zpět ]
         Datum: 09.01.2017
         Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

              

         Asi takhle- zkratka to je,jestli je to dobrý nápad,to nvm,já jsem lehkomyslná a ve dvou či více lidech bych do toho asi šla. :-) Jela jsem tam loni na jaře a na podzim 2015 (autem) a všechno bylo v pohodě. Z hlediska bezpečnosti se to zřejmě nedoporučuje,tak jeď snad raději přes ten Arad,je tam krásná vyhlídka na poušť a nějaký psychopatický pomník,pod kterým jsem byla jednu noc nucená spát, kvůli východu slunce nad Jordánskem,který se ve finále nekonal :-) Tam se vejdeš v pohodě i s kolem. A užiješ si pak super sjezd dolů k Mrtvému moři.
         Jinak samotný pobyt na západním břehu nebyl nikdy nějak problematický,ale v těchto lokalitách se to může změnit ve vteřině. Bydlela jsem pár dní v Betlémě, žijí z cestovního ruchu,takže si turistů váží. Hodně lidí pracuje v Jeruzalémě,ráno vyráží za prací brzy,ptz stojí dlouhou frontu přes ty kontrolní body. Ale busy odbavují celkem rychle. Z Jeruzaléme jede do Betléma bus od Damašské brány, ve špičce i několik denně. Odpol je cestování trochu problém,lidé spěchají domů z práce,musí se vrátit do určité hodiny,jinak by přišli o pracovní povolení,takže busy narvané k prasknutí.
         Nehrnula bych se asi do měst jako je Ramalláh a Nábulus, ale třeba Jericho bylo také klidné.

         [ Reagovat ] [ Zpět ]
         Datum: 09.01.2017
         Autor: hella
         Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

            

       V En Gedi je pláž,která patří ke kibucu a jak Mrtvé moře vysychá, ustoupilo daleko z dosahu a jezdí se na ni nějakým vláčkem či co. Oni jsou líní na krok.. :-) Tam jsem nikdy nebyla. Na Neve Zohar kempují arabské rodiny,takže v pátek,kdy mají svátek zase oni je tam docela plno. Všechny ženy,dívky a stařeny vaří oběd na kotlíku, zahalené v tom vedru a jejich taťka v pohodě a plavkách očumuje bílé holky :-) Děsnej systém- normální středověk!!!!

       [ Reagovat ] [ Zpět ]
       Datum: 09.01.2017
       Autor: hella
       Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

             

        Přikládám nový plán cesty. Trasu jsem proložil cca. 70-ti body (zatím), které mi doporučila hella. Jsou to samé lahůdky, které není možné vynechat.

        Tímto ji zdravím a veřejně chválím. :-)

        Teď začínám vidět, jak je tato oblast rozmanitá a v mnoha ohledech zajímavá. Trasa má prozatím více než 1300 km (na 19 dnů i s příletem/odletem).

        Tak to vypadá, že u jednotlivých cílů ani nestihnu sesednout z kola. Pouze přibrzdím. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2017
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

              

         Škoda krátkého času- všechno se stihnout nedá. Nebylo by lepší zaměřit se na jednu část(sever nebo jih), prozkoumat to pořádně a druhou čáast si nechat "na potom"? Však do důchodu a v něm je času dost(a finance taky budou)......

         [ Reagovat ] [ Zpět ]
         Datum: 30.01.2017
         Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
         • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

               

          S další návštěvou samozřejmě počítám. Do roka a do dne. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2017
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

              

         Wow - já mám veřejnou pochvalu na nástěnce, tak to je super :-)!!!!!!!!!!!

         Plusové body se vždycky hodí :-) Díky...
         Trasa dokonalá, skoro začínám závidět :-)

         [ Reagovat ] [ Zpět ]
         Datum: 04.02.2017
         Autor: hella
         Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  Ohledně kola- nové, cca 800-1000 NIS ,půjčovny v Avivu
  nabízí na půjčení městská kola- s košíčkem na nákupy :-) S tím bych se asi na cesty nevydávala. Půjčovné samozřejmě drahé- asi 100 NIS / den.
  Švagr se ještě pozeptá přímo v Avivu nebo na Ben Gurion,jaké jsou možnosti,ale moc šancí bych tomu nedávala. Každý je zvyklý na své kolo a na dlouhou cestu bych asi nejela na plečce z půjčovny...

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2016
  Autor: hella
  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

        

   co jsem našel tady http://www.polepositiontlv.com/ tak týdenní nájem 450 šakalů

   [ Reagovat ] [ Zpět ]
   Datum: 29.12.2016
   Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

        

   Děkuji všem za informace, budou se mi velice hodit. Na jejich základě dám dohromady trasu.

   Zdá se, že půjčení/koupení kola je zbytečně drahé.

   Prozatím to vypadá, že jedinou možností bude vzít si kolo sebou. Ryanair chce 60 euro za let.

   Asi bych si vzal renovovanou favoritku a nechal ji tam. Zkusím ji někde schovat, třeba se tam ještě vrátím. Zpátky ji brát nebudu.

   [ Reagovat ] [ Zpět ]
   Datum: 02.01.2017
   Autor: Marin7
   Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    před návratem prodat :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2017
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

          

     Zneužiji ještě trochu vaší dobroty.

     Je reálné, že bych si v předstihu (z ČR) koupil prostřednictvím eshopu v Tel Avivu koloběžku nebo kolo a vyzvedl+zaplatil až po příletu? Funguje tam podobný systém eshopů, jako u nás?

     Byla by to varianta k letecké přepravě kola. Rád bych měl jistotu, na čem vlastně pojedu.

     [ Reagovat ] [ Zpět ]
     Datum: 05.01.2017
     Autor: Marin7
     Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  Neporadím, ale musím se přiznat, že tohle téma se zájmem čtu a díky za něj.
  Zjišťuji, že jsem doposud vůbec neměla potuchy o tom, co je Izrael vlastně za zemi. Nikdy jsem nějak neměla důvod se o to více zajímat, ale asi to budu muset rychle napravit!

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 03.01.2017
  Autor: radka
  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  Google mi nabízí nějaký second hand s kolama. Nějaký Nathan to provozuje, ale má jen telefon nebo Whatsap, na obrázcích má spoustu různých pleček, třeba by se sním dalo domluvit.

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 09.01.2017
  Autor: Billicek
  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

        

   Díky, vyzkouším to jako jednu z možností. Kde ho najdu?

   [ Reagovat ] [ Zpět ]
   Datum: 09.01.2017
   Autor: Marin7
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Googli "bike shop tel-aviv" a mrkni na mapu s výsledky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2017
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

        

   Jedeš do Izraele také? Ó ty se máš ...

   [ Reagovat ] [ Zpět ]
   Datum: 09.01.2017
   Autor: AV
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Tak leda do prdele jedu :-(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2017
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

       

  http://cestovani.idnes.cz/izreal-a-zapadni-breh...

  [ Reagovat ] [ Zpět ]
  Datum: 22.01.2017
  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

        

   Sympatické je, že jel bez cestovky a sám. Na druhou stranu nechápu, proč ubytování (měl stan), proč vaření (na těch pár dnů) a proč krosnu (když se dá jet nalehko i se stanem). Za mě bych řekl, trochu nedomyšlené.

   [ Reagovat ] [ Zpět ]
   Datum: 22.01.2017
   Autor: Marin7
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    Já to nečet, vod toho seš tady ty, dyš se tam chystáš :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

          

     Jasně, díky za odkaz. Jen jsem dopsal technické připomínky. :-)

     [ Reagovat ] [ Zpět ]
     Datum: 22.01.2017
     Autor: Marin7
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

         

    A dokonalou logistickou přípravu si představuji taky trochu jinak. Vytištěné satelitní mapy to určitě nejsou. Ideální je, připravit si dobrý GPX soubor do navigace.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2017
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael na kole v dubnu 2017

          

     Zrovna ty uvedené body mi přišly celkem pochopitelné. Pokud chci trochu poznat lidi, ale přitom mít "pojistku" pro případ, že mi to u nich nevyjde, tak se sice budu snažit ubytovat u místních, ale stan radši sebou... A pokud to mám s ubytováním takto nejisté, tak ještě míň jisté je, že mi v navigaci s precizně připravenou trasou nedojde v nevhodnou chvíli baterka.

     [ Reagovat ] [ Zpět ]
     Datum: 23.01.2017
     Autor: Ifča
     Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Afrikou domů na kole

Jan Tomšíček
Z Kapského Města do Chocně na favoritu – 3. doplněné vydání
Jan Tomšíček od mládí rád cestoval na kole a projel na něm hodně zemí Evropy. S kamarády společně postavili plachetnici Polárka, s níž se…
299 Kč
Seznamka

Hledám: Cykloturistika

Hledám: Cykloturistika
dnes
30letý cykloturista se skladacím kolem Brompton,hledá cykloturistku na spolujízdy po ČR a po Světě!

Hledám: Brňáka- Brňačku na vyjížďky

Hledám: Brňáka- Brňačku na vyjížďky
dnes
dobrý den, hledám někoho k sobě na kolo na vyjíždění v okolí Brna i jiné oblasti ve všední dny i víkendy..

Hledám: Spolujezdkyni na pouť Slovenskem.

včera
Najde se spolucestovatelka na cestu kolem Slovenska na kole? Jedná se cca 3 týdny cestování, se spaním podle…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

207 cyklistů (29 přihlášených)

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017

Lipno bruslí, fatbiky vyjíždějí

Bruslařská sezóna 2016/2017 na LipněanebLedová magistrála hlásí a informuje Byly takové doby, kdy se zdejší …
mirekbik | 11.01.2017