reklama

První kilometry na elektrokolech

Rozhodli jsme se naše
stávající kola Author Reflex a Corsa elektrifikovat. V odborném
servisu je vybavili středovými motory a my vyrazili na cestu domů.
Po doplnění výstroje, kterou jsme před úpravou sundali a hlavně
dobití baterií už druhý den využíváme hezkého počasí a
jedeme k vodě. Tradiční…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.12.2016
Autor: Mirku
  • Re: První kilometry na elektrokolech

         

    Jedeme k vodě... Bruslit?
    To bylo první, co mě napadlo při čtení v náhledu a pohledu z okna. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: První kilometry na elektrokolech

         

    Sice už nebudu moci krmit své známé historkami o tom, jak spíte ve stanu za hřbitovní zdí, ale i tak je úžasné, že ještě stále jezdíte.
    Tak ať vám to oběma frčí!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2016
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: První kilometry na elektrokolech

           

      S námi jezdí na elektrokole jeden trochu starší kamarád. Jezdíme na 3 dny a spíme za tou "hřbitovní zdí" ve stanu. Mám dobrou zkušenost s dobrými lidmi, kteří mu tu baterii přes noc v domku ve vesnici dobijí, takže ráno může pokračovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: První kilometry na elektrokolech

         

    Gratuluji k dobré koupi!
    Je skvělé, že elektrokola pronikla na náš trh - právě z tohodle důvodu (pokročilejší věk věk, nějaké zdravotní omezení).
    Tak ať to jezdí! :-)
    (možná se někdy v Bučinách potkáme)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: První kilometry na elektrokolech

         

    Jestli opravdu hledáš zásuvku s 220 volty, tak hledáš zbytečně. Už několik desítek let "jedeme" na 230V. Nezlob se, nedalo mi to :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2016
    Autor: Milosch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: První kilometry na elektrokolech

           

      Jenže my starší jsme prostě zvyklí říkat 220 i když myslíme 230. Když mám říct potřebuju prodlužku na 230 V, tak se mi kroutí huba a mám pocit, že oslovený nebude mít ponětí co po něm chci.

      Dokonce si troufám říct, že 230 V jsem slyšel snad jen od revizního technika, že to nikdo obecně neříká.

      Ono se to časem změní. Prarodiče zásadně měli zásuvku na světelný nebo na motorový proud, my máme na 220 a 380, a možná časem se bude i mezi laiky opravdu říkat 230 a 400 V.

      Mimochodem, když jsem dělal ve fabrice, tak tam 220/380 V bylo ještě hodně dlouho poté co už normálně bylo 230/400. (asi měli vlastní trafo a nechtěli ho měnit)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2016
      Autor: petrp
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: První kilometry na elektrokolech

             

        Děkuji.
        Ostatně, když by mě to koplo, je mi dost jedno, jestli by to bylo 220 nebo 230. U 380/400 ani nemluvě :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.12.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: První kilometry na elektrokolech

               

          A co 220 x 380? To rozlišuješ? :-)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.12.2016
          Autor: Airline
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: První kilometry na elektrokolech

                 

            U nás doma ano - oběma zásuvkám 380 se vyhýbám obloukem :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.12.2016
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: První kilometry na elektrokolech

             

        Dneska byl takový uvolněný den, tak jsem si dělal anketu jaké napětí je v zásuvce.
        Zhruba 1:2 byl poměr mezi 230 a něčím jiným. (slyšel jsem i odpověď 250)
        Správnost odpovědí docela korelovala s věkem. (Pod 30 let to bylo skoro 100% správně)
        Někdy i ten, kdo řekl 230 doplnil, že ještě donedávna říkal 220.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.12.2016
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: První kilometry na elektrokolech

               

          Jednou, před delším časem, když mi televize tak divně kolísala a počítač se co chvíli sám restartoval, udělal jsem tuhle anketu mezi zdejšíma zásuvkama. Svorně tvrdily, že prý 70 V. To nebylo mnoho... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.12.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: První kilometry na elektrokolech

                 

            Takže si koupil nový liščí ohon nebo to bylo v té době, co si doma přešel na válce?!? :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2016
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: První kilometry na elektrokolech

           

      Máš docela pravdu, jen tak mimochodem příslušná nabíječka má rozmezí 100 - 240 V AC 50 - 60 Hz.
      Nemám tušení jak to dnes vypadá na vesnicích, ale dříve si večer o 220 ti voltech mohli jen zdát.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2016
      Autor: Mirku
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: První kilometry na elektrokolech

             

        Jak kde. Kdysi jsem měl doma nějaké problémy, tak jsem to sledoval a často tam bylo i těch 240, trafo nedaleko, tak asi té šťávy bylo víc. (Aktuálně pěkných 232 V)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.12.2016
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: První kilometry na elektrokolech

           

      Záleží na tom, jak daleko jseš od trafačky a kolik lidí si zrovna zapne sporák nebo elektrokotel.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2016
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: První kilometry na elektrokolech

         

    Pěkné počtení, moc pěkné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024