Výběr koloběžky

Ahoj, prosil bych o radu místní koloběžkáře. Vybírám koloběžku pro ženu a potřeboval bych poradit s výběrem. Rozhoduji se mezi těmito, ale pokud poradíte něco jiného, nebráním se.
http://www.kostkafootbike.com/cs/kostka-tour...
http://www.kostkafootbike.com/cs/kostka-tour...
http://www.mibo.cz/kolobezky-mibo/kolobezky...

Budu rád za každou radu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.12.2016
Autor: Grille
  • Re: Výběr koloběžky

za mě mibo :-))

kdyby sis chtěl zkusit Geroye, což je předchůdce Malagy, tak se můžeme domluvit, mám ho doma :-)

Kostky mají kdyžtak v Centru v Intersportu, tam by to možná nějak domluvit mohlo jít taky ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ty dvě Kostky jsou podle mě skoro stejný, nevím, proč je tam rozdíl 4 tisíce v ceně, kvalita brzd a plášťů snad za tolik nestojí. Mibo je podle alespoň podle parametrů o dvě kila těžší, to je dost. Mibo má nižší nášlap a s tím související nižší světlost, častěji se škrtne spodkem, na druhou stranu se nemusí tolik pokrčovat stojná noha. Doma máme Kostku Tour, Kostku skládačku a MIBO skládačku. Já mám raději Kostky, manželka MIBO. Ještě se podívej na blatníky, kolobka bez blatníků je v mokru daleko horší než kolo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

ze spodu má oškrábanou koloběžku každý, teda pokud na ní jezdí :-)

kolobky od Kostky si mám možnost projet (občas i složit) u své drahé v práci a proti Mibu mi přijde, že podstatně víc pruží.

ta tour star je na průmyslových nábojích, ne?
      EDIT: mibo taky

[ Reagovat ] [ Zpět ]

U Tour max taky píšou průmyslová ložiska...

A jestli je opravdu Mibo těžší o dvě kila, tak není se co divit, že je pevnější.

Na Mibu jsem taky trochu pojezdil.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

aspoň při své váze 110 kg to poznám hodně. Manželka má tak polovinu, té to tak moc nevadí, ale taky ten rozdíl mezi Mibem a Kostkou cítí

za sebe bych ty 2 kila na rámu oželel a radši pořídil lehčí pláště - ty základní bývají těžké a zbytečně brzdí. na druhou stranu, když se rozjedou.. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Mě se povedlo oškrábat kostku i zezhora,takhle vypada po 3/4 roce a 900km

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2016
        Autor: mech
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mě se povedlo oškrábat kostku i zezhora,takhle vypada po 3/4 roce a 900km

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Inu horal!
          Nesundavá "nesmeky" jak je rok dlouhý ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: AV

nějak se mi povedo, poslat to i s kopií:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.12.2016

Za mě taky Mibo.Kostky jsem viděl dvě zlomený,ale Mibo žádný.Ať starší nebo novější.Taky koukni na yedoo tu hliníkovou řadu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: 62jarda

jsem zastánce Kostky. Dcerka si pořídila Mibo skládačku protože má elegantnější skládání. Ale určitě bych u každé kolobky šel do ergonomických gripů s rohama, ideál poplastované aby to nezáblo do rukou. Holý kov rohů zebe i přes rukavice. Určo blatníky. Mokrá stojna klouže i když tam jsou nýty.
    ženě jsem koupil tu dražší a když srovnám sovji levnější s tou její dražší přijde mi že na té její se míň nadřu, asi to bude nábama, protože pláště už jsem sjednotil.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

náby dělají dost. mám doma Mastra na průmyslech a bráchovi jsem kupoval Krejzynu na "obyč" kónusech, a rozdíl je hodně poznat, i když je seřídím.
      na průmyslech se to fakt točí "nekonečně" dlouho

Mibo teď dává na stojnu protiskluzovou pásku, ta docela drží. nýty jsem neměl možnost ozkoušet za mokra

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já můžu porovnat různé ročníky. Skládačka Mibo byla první v roce 2012. Když se ní dnes podívám, tak tam bylo spousta chyb, skládací kloub se jim ovšem povedl. Velká Kostka je taky z 2012. Obě mají ještě obyčejné náboje. Letos jsme si pořídili ještě jednu skládačku od Kostky - Rubik 16/16. Tam se mi skládání líbí o moc víc než u Miba (ale nevím, jak to má dnes Mibo řešené). Jo, a gripy a rohy, na tom nešetřit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ještě ti dám jednu radu - zvaž, kde na te kolobezce bude jezdit. Jestli to bude mimo město a na delší trasy, tak ber ta velká kola. Sice je víc práce je roztocit, ale pak jedou krásně a stačí jen tak lehce "kopat" a dvacítku na rovince udrzujes skoro bez námahy.

Jestli na ni ale bude jezdit ve městě, tak sahej radši po menších kolech, 16 nebo 20 palců. Je to obratnejsi, k malé kolobezce jsou "vstricnejsi" I mestaci a chodci. Snaz se rozjede, je skladnejsi.

Na té 26/20 jsem neměl problém dát 45 km v kuse i kopeckama (z KM směr Kyjov). Na 16/12 Mastrovi to už tak nejelo, na druhou stranu je v městě prostě nepřekonatelný.

Kdyžtak dej vědět, kdyby sis chtěl zkusit toho Geroye nebo třeba ty kostky u vdovy (v sobotu odpoledne u ní budu taky, tak můžeme klidně dát řeč a můžeš zkoušet co srdce ráčí :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Beru to tak, že většinou se bude jezdit na cyklostezkách v okolí. Preferuji větší kola. Ta pevnost Kostky, nevím jestli u mojí ženy, která váží cca 50kg to bude mít nějakou váhu, spíš si myslím, že ocení ty dvě kila z váhy dolů. Jinak díky za nabídku, ale co bude v sobotu zatím fakt nevím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Grille

Ještě připomínka - při zkoušení se podívej, jaké jsou na kolobce pláště a jak jsou napumpované, to ovlivní pocit z výšky nášlapu, tuhosti kolobky i lehkosti jízdy určitě víc než kvalta ložisek. Já většinou foukám na maximum povolené typem pláště, nohám to nevadí (jako zadku na kole). Po několika dnech se vzdálenostmi okolo 150 km a bagáží jsem cítil dlaně, ale to už je docela extrém.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mibo jsem nikdy nejel, ale mám srovnání Kostka Tour v rozdílu data výroby asi 3 let. Ta nová je podstatně tužší a subjektivně lépe jede.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: highlander

tak co koloběžka, už ji máš projetou? :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2016
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parnerku či partnera na výlety

Hledám: Parnerku či partnera na výlety
17.01.2017
Vitální senior (71) hledá partnerku či partnera na výlety, ev. i dovolenou s elektrokolem. Moje žena má bohužel…

Hledám: Parťačku nebo parťáka

Hledám: Parťačku nebo parťáka
16.01.2017
na cyklovýlety kolem Brna. Jezdím v pohodovém tempu 20 - 50 km. Upřednostňuji polňačky, les, cyklostezky, hlavně…

Hledám: Společné cyklovýlety

16.01.2017
Manželé 47/43 hledají pár k společným cyklovýletům na kole.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

178 cyklistů (15 přihlášených)

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017

Lipno bruslí, fatbiky vyjíždějí

Bruslařská sezóna 2016/2017 na LipněanebLedová magistrála hlásí a informuje Byly takové doby, kdy se zdejší …
mirekbik | 11.01.2017

7001

3. (poslední) část trilogie Prosinec tentokrát mému Hobby Nr. 2 příliš nepřál. Taky proč by přál, když v…
Quatsch | 04.01.2017