Země: Mongolsko Mongolsko

Mapník na řidítka kola

Zdravím vás všechny.
Kdo poradí s výběrem mapníku na řidítka skládacího kola?
Řidítka nemají PREDSTAVEC. Měl by být na výšku, aby jedna stránka byla minimálně na 30-50km.
Jezdíme fakt dálky ( 1500km i víc ), a je to otrava pořád obracet stránky.
Tištěné má se nám osvědčily.
Díky za radu.Typ, nebo výrobce.

JaPa

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.11.2016
Autor: japa
  • Re: Mapník na řidítka kola

Na kolik km vystačí jedna stránka mapy, záleží přece na měřítku mapy, ne na mapníku,

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nejlepší je jezdit s globusem. Tak člověk není zaskočen tím, že se dostal mimo mapu. Navíc to na řidítkách hezky vypadá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp
      Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

....ano to zmiňuji 30-50km.
      Když se podíváš na mapu, resp. Na stránku na výšku a i třeba úhlopříčně, a pojedes do 50 km z jedné stránky, tak to bude max 1:75. Otázka nezněla jake měřítko, nýbrž jaký typ mapníku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Dívám se, že nějaký držák na mapu na řidítka prodává třeba AZUB:

https://www.azub.cz/drzak-na-riditka-biologic...

A dokonce se to ani nechytá na představec.

:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2016
    Autor: Akito
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ja som si prd par dokmi (uz je to vyse desat rokov) kupil mapnik od firmy Junk. Ale netusim, ci tato firma este existuje (sidlila v Sokolnici). Ak Ti nevojde mapnik na riadidla, tak existuju nadstavce na riadidla. Napriklad ja mam tento
    https://www.topeak.com/global/en/products/extra...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.11.2016
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky moc. Navedl jste mě až na firmu PSY ( PSI ) na jejich stránkách jsem našel to co vypadá velmi dobře. Poslal jsem jim dotaz. Tak uvidím.
      Chystáme se na cestu kolem světa ( zatím přípravy ) díky díky. JaPa

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A nejsou na cestu kolem světa lehčí mapy elektronické?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.11.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Byl jsem na přednášce polského cyklisty, kde povídal o své cestě z Polska do jihoafrické republiky a jel podle papírových map. Jeho závěr byl stejný jako tvůj. Elektronické jsou lehčí. Papírové ti při přepadení nechají.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2016
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Navíc papírová ti skvěle poslouží i v místech bez signálu a elektřiny.
            A když náhodou dojde k újmě, snáze se nahrazuje z místních zdrojů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: radka

Pokud rovnou počítáš s přepadením, tak tu papírovou náhradu můžeš hledat až po tom přepadení. Elektronický aparát dnes už nahradíš možná snadněji, než najdeš tu správnou papírovou mapu. Pro staženou mapu nemusíš mít žádné připojení a všechny ty mapy se ti vejdou do jedné pidi USB klíčenky, kterou vhodíš někam, odkud ani při šacování nevypadne. Pak jen vyměníš ten zobrazovací krám a jedeš dál. Ale určitě to je volba každého jednoho z nás, zda preferuje papírové nebo elektronické mapy.
            Papírové mapy miluji, ale už se s tím tlustým svazkem papíru nechci tahat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

no on to říkal ten Polák. v Africe ho přepadli dvakrát.
              Ty s přepadením na cestě okolo světa nepočítáš? Ty bys nechtěl jet do oblasti, kde můžeš zažít vzrušení z možnosti být přepaden, unesen, či znásilněn?
              Co jsi to za dobrodruha? ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

a kolik by Brahma musel připlatit, aby ho i znásilnili? :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tolik nemá...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

A vy máte? :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

jakože bysme se složili, aby ti bylo dopřáno? na to zapomeň, kdo by to tu pak poslouchal :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Autor: Bruca
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Pro mne jediná drobná nevýhoda papírové mapy je to, že když se dobře nepohlídá, může snadno uletět. :-)

http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/2014_-...

http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/2014_-...

Jinak můj mapník:
          http://www.kalimera.cz/mapnik_na_kolo.html

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Poprvé jsem teď kouknul na Tvoje webové stránky - začnu je podrobně číst až večer, ale už na první pohled velice hezké a zajímavé : -)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: Airline
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Moje webové stránky? To myslíš obrázky na Rajčeti nebo ty 2 udělátka v testovně na Kalimeře? :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Srí Lankou na kole po stopách dávných kultur

(CK Rajbas)
23.12.2016, 17 dní
50 000 Kč
cyklistický Letecky

Florida

(CK Kudrna)
14.01.2017, 16 dní
77 600 Kč
vodácké Letecky

Patagonie a Ohňová země

(Jindra Nebojsa, CK Kudrna)
20.01.2017, 19 dní
30 800 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

včera
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

101 cyklistů (8 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016