Jedno, dvoj nebo trojtalíř???

Ahoj bikeři,
letos začal závodit na kole můj sedmiletý syn a prý by chtěl, ať si také občas zazávodím. V současné době mám kolo 26 STEVENS (vše Shimano deore). Chtěl bych si pořídit nové trendové 29 kolo, ale nevím jaké jsou pro a proti u jedno, dvoj nebo trojtálíře? Mám se zaměřit na váhu kola nebo raději výbavu?
Děkuji všem za radu

:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.11.2016
Autor: TGM
  • Re: Jedno, dvoj nebo trojtalíř???

U nového kola bych teď já osobně preferoval převody 2 x 10 :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To přece záleží jen a pouze na tobě.
    Záleží co chceš jezdit za závody a jak jsi na tom fyzicky a taky finančně.
    O ničem jiném to není.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Pokud se zaměříš na kvalitní (drahou)výbavu kola, budeš ho mít i lehké, protože cena výbavy roste s nižší váhou.
    Co já vím, tak špičkoví závodníci používají jen jeden převodník, a asi dobře vědí proč - protože řazení je jednodušší. Jenže provozní náklady je nezajímají, podle mě se při použití jednoho převodníku mnohem rychleji opotřebuje řetěz.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Jednotác má poměrně malý rozsah převodů. Takže pokud to chceš na závody, musíš mít dost dobrou kondici, abys to utáh. (Říkal kámoš, co s tím závodí, já bych na to neměl.)
    2x10 je dbrá volba, ve velkém rozsahu jezdíš vše na velký tác, a co neutáhneš, na to máš v rezervě vyprošťovák. Ale záleží na Tobě, jestli máš 3x9 a vyhovuje Ti to, tak na začátek závodění je to asi dost jedno.
    Katalogovou váhu bych neřešil. A u závodníka od nějakých 70-75kg výš ani tu reálnou, 200g na kole je nic.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Abych byl konkrétní, je mi 40 let a 14 dní jezdím doma na válcích. Průměrná rychlost na MTB je 31 km po hodině jízdy. Investovat chci +-30000,-Kč

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: TGM
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pro jízdu na válcích přece nepotřebuješ moc řešit převody :-)

Pořád ještě si nenapsal co chceš jezdit za závody, je v nich dost velký rozdíl.
      A při částce do 30 tisíc toho moc nevymyslíš. Tréninky a závody spotřebovávají materiál a to stojí dost peněz. Takže bude záležet kolik mimo kola do toho chceš ročně dál investovat. levnější jsou převody 3 x 9, citelněji dražší už je 2 x 10 a 1 x 11 je pro tebe asi mimo realitu.

Dej si do kupy kolo a jezdi a pokud nemáš ambice na bednu a hlavně s omezeným rozpočtem počty převodů moc neřeš.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Skoro bych řek, že za ty prachy bude z hlediska výsledků nejlepší na stávající kolo koupit pořádný přední a zadní kolo, možná vidlici a brzdy (nevím, co máš), kvalitní tretry a hadry a zbytek prachů utratit za cestování a ubytování, abys moh co nejvíc našlapat.

Od určité "good enough" úrovně vybavení (asi tak deore) dělá minimálně 95% výsledku kondice jezdce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

včera
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

100 cyklistů (8 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016