reklama
Země: Rumunsko Rumunsko

Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

Halo halo halo.
Najde se někdo, kdo absolvoval cyklotrasu Dunaj v Rumunsku? Máme za sebou Regensburg...Víděň...Bratislava...Budapešť....Bělehrad.
Teď máme v plánu Rumunskou část.
Kdo poradí?
Díky JaPa

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.11.2016
Autor: japa
  • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

         

    Zagooglíš-li
    http://www.treking.cz/cyklistika/podel-dunaje3.htm

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2016
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

         

    Ptej se, rád odpovím. Cestu po trase Euro Velo 6 Atlantik - Černé moře mám projetou. Rumunskou část cesty kolem Dunaje jsme jeli v roce 2014 při cestě na Kavkaz. Pro inspiraci si můžeš prohlédnout naše fotky z putování přes Rumunsko na:

    http://avant.rajce.idnes.cz/2014_Morava-Balkan...

    http://avant.rajce.idnes.cz/2014_Morava-Balkan...

    http://avant.rajce.idnes.cz/2014_Morava-Balkan...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2016
    Autor: pavelv
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

           

      Ahoj. Máme také nza sebou několik tisíc km na skládacích kolech. A na těžko. Máme zásadní otázku. Všude, kde jsme cestovali byli Steklý psi. Vždy jsme to zvládli, hlavně moje přítelkyně ( tu to fakt děsí !!! ) Není schopna reagovat u použít tekutou střelu, kterou máme na riditkách. Já to zvládám, strojní to okolo sebe a psi dají pokoj. Ale přítelkyně NE. A to je ta zásadní otázka.
      My dojeli do Bělehradu. Do Rumunska se Chystáme
      po Dunajské do Constanta.
      Jaké máte zkušenosti se psi na té cestě?
      Díky JaPa

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2016
      Autor: japa
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

             

        A není lepší právě z tohoto důvodu jet ten úsek vodou? Já vím, jsme nakole, tak by to mělo být po souší, ale zase Dunajská delta...nějaká ta pramice se přímo nabízí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2016
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

               

          Ohřeji si polívku, sorry:-))

          https://apaddleinmypack.wordpress.com/2012/09...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2016
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

               

          Při přečtení dotazu jsem si hned vzpomněla na mou holku, která letos plula z Bělehradu na člunu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2016
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

               

          Sakra, proč mi nikdo nedal mínus????
          :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2016
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

                 

            Třeba se musel jít vyčúrat (nebo vyčurat) :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2016
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

                   

              ...vyčůrat ... :-)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.11.2016
              Autor: mildakh
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

             

        Ahoj kolego. Problém se psy jsme na cestě neměli. V zásadě jsem nevnímal žádný výrazně vyšší výskyt toulavých či jiných psů, než kdekoli jinde v zemích EU. Rumunsko je nevím proč příliš démonizované. Přitom je to cestovatelsky příjemná a zajímavá destinace, hojně turisticky navštěvovaná.

        Nicméně, preventivní očkování proti vzteklině se doporučuje všem cestovatelům, kteří plánují pobyt v zemích, kde vzteklina představuje stále velké nebezpečí, tj. Afrika, Asie, východní Evropa,Latinská Amerika apod.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2016
        Autor: pavelv
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

               

          Teď koncem října jsme zrovna tuhle oblast projížděli (Banát + Dunaj) na kole a přestože bych jinak se vším souhlasila, tak opravdu musím říci, že těch toulavých psů tam nebylo málo. Skoro v každé vesničce za námi minimálně jeden vyběhl, často i smečka. Většinou jen vyběhli, někteří zpovzdálí ustrašeně sledovali, jiní třeba jen štěkali, ale sem tam některý se za námi i rozběhl. Měli jsme pepřák a měli jsme příležitost jej 2x použít. Nemyslím si, že jsem nějaká citlivka, ale přiznám se, že už mě to chvílemi trochu "nebavilo". Věřím, že slabší povahy (se strachem ze psů nebo s nějakou špatnou zkušeností) to může opravdu nejen otravovat, ale i zkazit celou cestu.

          Napadlo mě, co zkusit jet po Srbské straně? Jeli jsme to v roce 2012 a přišla i hezčí, než ta Rumunská. Přejet se dá v Ramu prámem. Cestou je spousta tunelů a i se terén občas zavlní, zvedne, pak jsou pěkné výhledy. A ta Rumunská strana je od Oršovy dál (mám na mysli směrem po proudu) fakt nechutně frekventovaná! Hodně kamionů tam jezdí a silnice je tam díky tunelům a mostům úzká. Takže za mě: doporučuji podél Dunaje srbskou stranou.
          http://www.epastorek.cz/vypravy/2012/balkan-2012/

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.11.2016
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dunajská cyklotrasa_část Rumunsko

                 

            Souhlasím, každý tulák může stejné věci vnímat různě…..

            Ten frekventovaný úsek silnice (E70) je jen z Oršavy do Drobeta-Turnu-Severinu (asi 20 km). Odtud se dá pokračovat po po silnicích s daleko menším provozem.

            Nenavštívit ve městě Drobeta-Turnu-Severin zbytky Trajánova mostu by byla škoda, stejně jako neodbočit v Oršavě do Baile Herculane a nedalekých Herkulových lázní.To už nehovoří o návštěvě některé z českých vesnic v oblasti Rumunského Banátu.

            Pokud kolega japa zvolí cestu v této oblasti Dunaje po pravém břehu, určitě se nudit nebude. Silnice č.25-1 D.Milovac-Golubac má 19 tunelů a je rozhodně zajímavá. Návštěva pevnosti Golubac, nebo archeologické lokality Lepenski Vir stojí za námahu.

            Podotýkám, že překročení Dunaje na pravý břeh v Ram lze změnit až po 150 km po hrázi přehrady Železná vrata a potom až v Bulharsku u města Vidin po dalších 100 km.

            Přidávám odkaz na fotky ze srbské strany Dunaje:

            http://avant.rajce.idnes.cz/2014_Morava_Balkan...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.11.2016
            Autor: pavelv
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (13 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024