reklama

Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucujete

Zdravim,,rozhod jsem se pořídit lehokolo ale je vic nabidek nez se dalo cekat ,, mate prosim zkusenosti z ceskyma vyrobcema techto kol ??
predem dekuji za kazdou radu ,zkusenst : )

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.11.2016
  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

         

    Ahoj,

    pisu to bez diakritiky, protoze nemam jinou klavesnici, sorry.
    Vyrobcu lehokol v cechach je cela rada, kazdy se vicemene specializuje na urcity typ lehokol.
    Je dulezite vedet, co preferujes, jestli rychlost, pohodli, efektivitu v terenu, efektivitu na silnici.
    Jestli hodlas jezdit na tezko 100km a vice, nebo preferujes jen rychle vyjizdky v okoli do 100km, pripadne potrebujes stroj na commuting do zamestnani.

    Myslim ze s zadnym ceskym vyrobcem neudelas chybu ve vyberu - tu muzes udelat pouze pokud si vyberes prilis kompromisni model lehokola nebo trikolky.

    Azub urcite znas, je to lety provereny vyrobce, ktery se zameruje rekl bych spise na turisticky orientovana lehokola a trikolky. Musim rict ze posledni jejich pocin s odpruzenim titanovym listovym perem u trikolky na predni naprave, je asi zhodnocenim celeho projektu jejich trikolek.
    Vyhodou takoveho stroje je jeho univerzalnost co se tyka terenu - nebudes nejrychlejsi na silnici, ale v terenu dojedes s primerenym komfortem prakticky kamkoliv.

    Pokud bys preferoval jednoduchy neodpruzeny silnicni stroj, doporucil bych ti Ocelac od brnenske dvojice Nink a Jirka. Nejedna se o firmu, ale o lety kovane nadsence, kteri vi o lehokolech uplne vsechno a stavi pro sebe a sve zname ruzne stroje. Jejich Ocelac sice neni z nejlehcich, ale je to docela komfortni stroj na silnicni cestovani se zatezi do 10kg.
    Jezdi na nem uspesne Brevety od 200 do 600km.
    V podstate se jedna o univerzal s vyskou sezeni kolem 40cm, ktery je stejne rychly jako lowracer, ale v mnohem je mene extremni, a je pohodlnejsi.

    Dalsi vyrobci jako treba Stercl,a dalsi, necht si delaji reklamu sami ;)

    Jinak mas obvyklou moznost koupit pouzite lehokolo v holandsku, jen budes muset vyresit dopravu do CR.
    Ja sam jsem takto koupil M5 a chlapi mi ho dovezli kdyz byli jezdit na Cyclevision. http://www.ligfiets.net/advertisement

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2016
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

           

      Jeste bys mel vedet, ze zadny vyrobce neni vsemocny.
      Mel bys pocitat s malym tuningem stroje ke sve predstave o vydrzi stroje vzhledem k pouziti, tvemu vykonu, a tve vaze.

      Na vsech kolech, ale u lehokol je to vice znat, je nejvetsi nesvar, pokud nefunguje prenos vykonu.
      Lehokolo je ve sve podstate stroj zamereny na efektivitu prenosu lidskeho vykonu, a pokud toto nejakym zpusobem popira, pak se jedna pouze o hracku na vikendove vyjizdky a srazy s prateli.

      Byt tebou dal bych na vlastni usudek, ale muzu ti pomoct s jeho klasifikaci.
      Mnoho lidi si mysli ze existuji kola, ktera maji jezdit pomalu - ale to je nesmysl - na spravnem kole, nebo lehokole, ci trikolce bys mel v danych podminkach zazivat pocit, ze jedes na vyladene silnicce. Takovy pocit jsem mel i kdyz jsem jezdil na fatbikovem Duratecu od Kopky, ve snehu - a proc? - nejspis proto ze Honza je byvaly silnicar a ta kola maji v sobe tyto geny.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2016
      Autor: single
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

           

      Diky moc,, chystam koupi az na sezonu 017 takze casu na rozmysleni je dost ,, kamarad mel moznost zapujceni lehotrikolky fighter od STERCLkola a je to dokonalost ,tohle me hodne zaujalo cena /kvalita (y) dokonce jsem mel moznost konzultovat primo s Laďou Sterclem majitelem firmy Stercl kola a zaroven vyrobcem a pristup k zakaznikum muzu rict perfektni vse mi vysvetlil a neni to zadnej namyslenej smejd ..ale ptam se spis nas spotrebitelu jak jste spokojeni z vyrobkama od Stercl kola ?? a taky by me zajmalo nazory na Comfort bike maji taky zajmavou nabidku ale kola naprosto stejny jako Stercl ?nedavno to byly kola Zaremba??Jeden Zaremba je hledanej :D jde mi o kvalitu a servis OLOMOUC okoli cca 1OOkm ,, mych 75kg problem neni a ten Fighter od Stercla je fakt pecka a ma i tlumic Fox takze ne jen na silnici ,, pak se nabizí Azub bike to uz je trochu jina cenova relace ale verim ,ze ze svoji historii vyrabi opravdu kvalitu,, tak děkuju a prosim dalsi nazory zkusenosti.. : )

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

             

        Máme 2 trojkolky AZUB T-tris,najazdené cca 5000,väčšinou po asfalte,poľná cesta sa dá za sucha,(za mokra plné blatníky)malý priestor v ráme.
        Jazdíme celoročne,v zime menej, 3-4 vrstvy oblečenia a zateplená sedačka
        Zatiaľ bez poruchy a defektu.
        Je to pohodlný stroj, vhodný aj pre menej namakaných.100km je v pohode.
        V poskladanom stave ich odvezieme vo fábii.
        Vyskúšali sme cestu vlakom,(poskladané v taške,nová vlaková súprava) bez problémov.
        Než sme sa rozhodli, 3x sme sa zastavili v AZUBe a vyskúšali čo nám ponúkli na odskúšanie.Dakujeme
        Dodávka bola 8 týždňov.
        Spokojnosť,nemenili by sme.
        Možno by sme pristali v zime na kapotáž.
        S pozdravom....pišta

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2016
        Autor: pista
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

         

    Tak já mám zatím zkušenost jen s Azub Ibexem, ale vzhledem k tomu, že ho mám od 2009 a každý rok najezdím spoustu kilometrů, je jasné, že ta zkušenost nebude negativní...

    Jak už napsal Single, je potřeba vědět, co od (leho)kola chceš... což se ale lépe řekne než udělá.
    Já Ibex beru za univerzální dopravní prostředek. Jezdím na něm (když je hezky) denně do práce, na K24 nedopadám úplně špatně (letos 539), na triatlonech v okolí zkouším závodit se silničkama a obvykle jednou za rok namontuju zubaté pláště a jedu se plést mezi horský kola (Hornettlon, Eposurvival).

    Sice bych si v budoucnu chtěl pořídit klasický horský kolo (kvůli MTBO) + rychlé silniční lehokolo, ale těžko říct, zda na to dojde.
    Přecijen Azub má výhodu v opravdu velmi vstřícném přístupu k zákazníkovi, což jsem jinde nezažil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2016
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

           

      Děkuju moc,, a co rikas na ty kola Stercl ? takovej pristup a obětavost času sem nezažil ani u aut : D vypada to zatim ,že tohle bude ma volba ale do jara daleko: ) jinak lehokolo proto ,že se osadí batohama takže na těžko a středně dlouhy trasy zatim a pak mame v planu s kamaradem obet CZ dokola kolmo a Lehotřikolka bude si myslim dobra volba :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

             

        Já snad ani Štercl výrobek nikde nepotkal, nesvezl jsem se, takže nemůžu hodnotit.
        Na webu toho moc nemají, nepíšou nic o parametrech jejich lehokol, fotky by mě asi nezlákali, nerozumím té přehazovačce pod sedlem (nebo co to je) a esteticky se mi Ibex líbí mnohem víc, lehotříkolkám nerozumím... :-)

        Jako nejdůležitější podle mě bude vyzkoušet si to, svézt se, protože klíčové je, co bude vyhovovat TOBĚ. Z obrázku toho moc posoudit nelze.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2016
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

             

        No vidis, tak nakonec jim delas reklamu sam :)

        Myslim ze by bylo pro tebe vhodne znat hmotnost trikolky i s nosici, brasnama, blatniky, osvetlenim, a tvym naradim.
        Od toho bych se odpichnul a k tomu bych pripocital predpokladanou hmotnost vseho co povezes - stan, karimatku, spacak, jidlo, piti, svrsky atd.

        Preci jen to do tech kopcu nakonec budes slapat ty.

        Muj takovy interni vzorec rika, ze pokud nedisponuje lehokolo aerodynamikou lepsi nez ma silnicni kolo, jeho hmotnost degraduje jeho performance pouze na stroj, ktery je zdravejsi a pohodlnejsi, a muze vezt veci.
        Ale rychlejsi rozhodne nebude.

        Naproti tomu existuji lehokola, jejichz prazdna hmotnost je cca. 14kg, coz je porad 2x vic nez ma karbonova silnice. Pokud ale disponuji lepsi aerodynamikou a prujezdnosti terenem, oproti silnicnimu kolu, a navic je muzes nalozit 5-10kg, jejich performance se zhruba dostane na tu co ma silnicni kolo nenalozene.

        Pokud je leho-stroj tezsi, nezbyva nez dohnat tuto nevyhodu odpovidajici aerodynamikou.

        Paklize bychom se bavili o stroji ktery ma mit zvysenou pruchodnost terenem, tam se to pomalu lame, a vitezi to co dal dojede.
        U lehotrikolky Stercl bych se pozastavil v tomto bode nad pritomnosti retezoveho napinaku na primaru - v podobe prehazovacky, jejiz ramenko kouka neprijemne dolu.
        Ja se svym stestim bych to urval.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2016
        Autor: single
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

               

          Tak lehokolo s hmotností srovnatelnou s karbonovou silničkou (6-7 kg) pravděpodobně vůbec neexistuje.
          Nicméně ano, pokud lehokolo bude těžší a nebude mít lepší aerodynamiku než silnička, tak nemůže jezdit rychleji než silnička. A to ještě jenom po rovině, do kopce aerodynamika moc nepomůže a s kopce se toho moc dohnat nedá.

          Myslím, že v tomhle je to celkem podobné, tak jako moc neuveze karbonová silnička, tak u 10 kg lehokol bývá nosnost taky značně omezená, akorátže klasický cyklista si může vzít na záda batoh. Ve chvíli, kdy se začneme bavit o průchodnosti terénem, bylo by fér rychlost i hmotnost porovnávat spíš s horským kolem nebo aspoň trekinkem.

          Co mi připadá jako větší problém hmotnosti lehokola, jsou situace, kdy na něm člověk jet nemůže. Tlačit lehokolo do kopce ještě nebývá zásadní problém (když to není třeba lowracer), ovšem vynést 20 kg Ibex po schodech nebo nakládat do vlaku je docela dřina a přenášet lehokolo přes nesjízdný terén (po kamenech na druhou stranu řeky) byl pro mě masakr. Nejde jenom o tu hmotnost, ale za co to lehokolo chytit?
          To mám obavy, že u tříkolky bude ještě mnohem horší, navíc jsou místa, kudy tříkolka neprojede, ale to si člověk musí zvážit sám kudy bude jezdit a zda/jak bude kolo někam převážet.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.11.2016
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                 

            Na kazdem kole muzes do jiste miry jezdit na vlne kdyz mas dobrou aerodynamiku, abys mohl vyjet protikopec setrvacnosti.
            I na silnicce se da z kopce zabalit v 50km/h a okamzite se to rozjede na 75km/h.
            Zalezi na krajine, jestli ma hodne tahlych stoupani, pak to vetsinou skonci jak popisujes.

            Na klasickem kole se da delat spousta veci, co na lehokole nejde, proto se nesnazim srovnavat horske kolo a trekking s lehokolem, ackoli by to bylo zajimave.
            Pro mne horske kolo, kdyz se na nem skace a dela trial, tak se dostane prakticky kamkoliv, a muzes jet prakticky porad pilu, ale absolutne nalehko, da se sice jet s 15kg batohem po horach v terenu, i do tech nejvetsich stoupani, ale dost to bere sily.

            Myslel jsem spise polni cesty a lesni cesty v rozumnem stoupani.

            Ale souhlasim s tebou ohledne trikolek - jsou mista kam se dostava jen tezko - kam se jednostope lehokolo dostane vcelku snadno a daleko.
            S tim prenasenim lehokola to muze byt problem, klasicke kolo si hodis pres rameno.
            Ja lehokolo vzdy nosim obema rukama - za sedlo a za vidlu, nebo riditka.
            Problem spise vidim v tom ze to zamestnava dve ruce, a hmotnost muze byt dost zasadni.
            Nejaky popruh pres rameno by nekomu mohl pomoci.
            Nicmene hlavni problem vidim v tom ze mas spodni rizeni - pokud bys mel tiller, nebo supermany, tak to chytnes jednou rukou a jen tahas za sebou, ale taky se to nekdy nehezky klati...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.11.2016
            Autor: single
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                   

              Mně se na přenášení zatím nejvíc osvědčila horolezecká odsedka za nosič navlečená přes rameno a krk, pak nemusí celou váhu držet ruce, dá se tak vynést do schodů i s brašnama, ale hrana sedla řeže do stehna, nic pohodlného.
              Někdo mi radil přehodit přes rameno kolama vzhůru, ale to bych nezvládl...

              No hlavně to byla připomínka ve smyslu, aby si cykloturista rozmyslel, co s lehokolem nebo lehotříkolkou plánuje, protože naložit lehokolo do vlaku je náročnější než u klasického kola (do některých vagónů to nepůjde) a s lehotříkolkou si to ani neumím představit. Všechno má své.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.11.2016
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                     

                Jo to mas dobry figl s tou odsedkou.

                Myslim ze pokud je problem dostat do vlaku lehokolo, tak za to vetsinou muze spodni rizeni.
                Ale jinak vcelku nevidim problem povesit na hak jakekoli lehokolo, pokud si to clovek predem zmeri a neco pro to udela.

                Ja jsem sveho singlspeeda prepravoval i ve vlacich, kde se kolo normalne prepravovat nesmi, v pytli k tomu urcenem - sundane kola, snizene zasunute sedlo, sklopene riditka...v Regiojetu kde nebyl vubec zadny prostor, kolo bylo zaklinene pod zabradli u zachodu, vozil jsem to tak dost casto.

                Ja mam pocit ze kdyz je tam hak, tak to je docela jednoduche v kazdem vlaku.
                Ale samozrejme male lehokola na tom jsou lepe.

                Pokud bych mel rict, co je muj favorit jako jednoduche, male, a hodne rychle lehokolo, ktere se da nalozit do 10 kg, tak by to byla Ninkova Vaniczka.
                Je to neodpruzeny FWD lowracer, ktery se da v puli ramu rozmontovat, takze by sel teroeticky slozit na prepravu v letadle, kdyby to bylo nutne - ne ze by to Nink nekdy udelal.
                Ale dle mych zkusenosti se daji kola prepravovat letecky v kazde vetsi cyklo krabici, jen je opruz ji dostat na letiste, a pak sehnat pri zpatecni ceste, take se vetsinou zmacknou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.11.2016
                Autor: single
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                       

                  Spodní řízení "trochu" jinak
                  http://www.nakole.cz/diskuse/19636-kostky-jsou...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.11.2016
                  Autor: AV
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                         

                    Zajímavé řešení, do toho bych se asi nepouštěl. :-)
                    Nicméně jsem přesvědčen, že na Ibexu by mi stačila řidítka o několik cm užší, jsem celkem hubenej a ono by u vchodových dveřích byť jen 5 cm už bylo znát, ale zatím jsem se neptal, na kolik by výroba takových řidítek vyšla, navíc bych si to musel hodně dobře změřit... :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 13.11.2016
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                           

                      Azuby mají (oproti mému kolu) řídítka hodně široká. Já mám jen zhruba šířku zadku/sedla + dlaň na každou stranu. A je to na pocit ovladatelnosti kola naprosto v pohodě. (i když možná i trochu o zvyku, samozřejmě)
                      Ale aby to fungovalo, musí být rovné (bez rohů nahoru), aby se při zatáčení s ničím nepotkala. Výhoda je, že výroba takových řídítek se sestává z uříznutí vhodně široké trubky na požadovanou délku. :) Případně můžeš zkracovat rovná řídítka pro klasické kola.
                      Edit: to předpokládá, že máš úchyt řídítkové trubky ve vhodné výšce, abys na ni dosáhl, když bude jen rovná ... což nevím, jak/jesli by na Ibexu vyšlo.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 13.11.2016
                      Autor: Marble
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                             

                        A ty máš uchycení spodního řízení k rámu "a la" Azub (dolní) nebo HPVelo (dolně-horní/horně-dolní)?
                        ... kdyby byl obrázek, to by bylo!

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 13.11.2016
                        Autor: AV
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                               

                          Tohle je fotka ještě starší verze s látkovým sedlem, teď tam mám laminátové, ale vzájemná poloha zadku a řídítek je stejná. Je to víceméně jako Azub, ale tenčí trubka (asi, moje je 50mm) a sedlo blíž k trubce, možná i nějak menší představec, takže ve výsledku jsou řídítka blíž k zadku. Navíc mám poměrně dlouhé ruce.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 14.11.2016
                          Autor: Marble
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                                 

                            Vidlici TAKHLE kolmo - má to nějaké výhody, nebo nějaký jiný důvod?
                            Dá se vidět celé kolo? Vypadá celkem zajímavě.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 14.11.2016
                            Autor: Radek
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                               

                          ... případně tady ještě jedna novější fotka i s rukou.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 14.11.2016
                          Autor: Marble
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                                 

                            Děkuji

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 14.11.2016
                            Autor: AV
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                     

                Mohl bych poprosit o fotografie této horolezecké pomůcky a techniky použití.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.12.2016
                Autor: otesánek
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                       

                  Tak fotku opravdu nemám, ale prostě si představ pevný textilní popruh, který má sešité konce (ani nemusí mít).

                  Vyrábí se různé šířky i délky a mělo by to unést přes 200 kg zátěž (norma tuším předepisuje 22kN).
                  Našel jsem dokonce objednávku z Hudy s textem "Popruhové smyčky otevřené PAD 16mm/80cm", ale já to kupoval kvůli lezení, využít to pro lehokolo mi asi poradil až Murphy. :-)

                  Možná, že by jiná délka a určitě širší byla šikovnější, každopádně použití si představ jako když máš přes rameno a krk přehozený popruh od brašny (nebo kytary), akorátže na konci popruhu bude přivázané lehokolo (kam uchytit bude individuální). Výhodou pro mě je, že velkou část váhy pak nesou záda místo pokrčených rukou.

                  Dává to smysl?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2016
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                         

                    Takhle jsem zkraje nosil i normální kolo když jsem ho měl naložené natěžko. Sice jsem neměl odsedku, do této chvíle jsem netušil co to je, ale prostě kus pevného, širokého popruhu málo natuženého aby mě nedřel do krku.
                    Jak říkáš, prostě popruh od kytary, v mém případě něco, čemu jsme doma říkali "stěhovací popruh".
                    Přestal jsem to používat spíš kvůli tomu, že bylo nepraktické to někde pořád tahat s sebou a kolo klasické stavby se přeci jen dá nosit líp.
                    Koukám na tu odsedku, to mě přijde úzké, asi bych si do té ramenní části dal něco širšího.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2016
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                         

                    https://www.affekt.cz/c/vybaveni/horolezectvi...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2016
                    Autor: AV
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

                 

            Já mám na nošení lehokola tenhle fígl. Moje "4" není z nejlehčích, tady s el. motorem cca 36 kg:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2016
            Autor: Jerguš
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

         

    V prvé řadě si musíš ujasnit na co lehokolo, nebo tříkolku chceš. Jestli na každodenní dojíždění do práce, školy apod, nebo na vyletování o víkendech, nebo na dlouhé trasy od několika dnů po několik roků. Jestli budeš jezdit po zpevněných cestách, nebo terénem. Jestli budeš jezdit s nákladem, nebo bez.
    Na každé lehokolo se dá něco naložit, záleží na tom kolik toho budeš potřebovat. Co se týká www.azub.cz a www.stercl.cz , tak v obou firmách jsou velice vstřícní a je možné se předem domluvit a kola i tříkolky vyzkoušet.

    Nejjednodušší je se na konkrétní věci zeptat přímo u nich. Samozřejmě, že srovnávat lze velice těžce, neb každý z nás preferuje něco jiného. Zase záleží, jestli budeš chtít odpeužený, nebo pevný rám. Jestli budeš chtít u tříkolky bržděná jen přední kola (azub), nebo všechná kola (štercl). Podle mě je ideální to vyzkoušet.

    Nenech se mýlit, že do jara je daleko, právě naopak. Pokud chceš na jaře vyjet na novém lehokole, nebo tříkolce tak už je možná pozdě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2016
    Autor: Papji
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

           

      A ještě doplním. Jezdil jsem na krátkém, dlouhém kole i tříkolce. Víc najdeš tady: http://www.papji.wbs.cz/
      Mášli konkrétní dotazy, tak napiš na e-mail.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2016
      Autor: Papji
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

         

    Můžu porovnávat treka, MTB a tříkolku azub. Tříkola je při mém způsobu používání nejpomalejší a zároveň nejpohodlnější, používáme na delší cesty s bagáží. Po pěšinkách s ní neprojedeš. Do kopce při dostatečném zpřevodování můžeš jet i pomaličku, rychlostí, při které bys z jednostopého kola spadl. Vyšší váha mě vadí hlavně při tahání doma do schodů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

         

    Je možné že Tě překvapí stejná věc jako mne - z lehotříkolky se mi špatně vstávalo - prostě sedlo bylo na mé vstávání nízko. (tato zkušenost pramení z mých 120 kil....)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky co doporucuj

         

    Moje zkušenost je s Azubem 5 a s Oceláčem od Ninka a Jirky.
    S oběma stroji jsem spokojený. Jelikož rychlost a pohodlí jsou dle mého protichůdné vlastnosti, tak na odpruženém Azubu si vychutnávám maximální pohodlí a lehčí terén, Oceláč je pro rychlejší jízdu po silnici a přitom ne zas tak úplně nepohodlný. V tom směru existují daleko tvrdší a potenciálně rychlejší kola.

    Tříkolka je určitě vrcholem pohodlí, ale asi jak psal Jrr, lehotříkolkám nerozumím. Nějak se neslučují s mou představou lehokola - pokud ovšem nejde o takové tříkolky, jako je třeba kapotovaný Quest.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: Radek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucuj

         

    Já mám lehotříkolku jen půjčenou, nějakého Azuba (musel bych se mrknout do garáže jakého). Kolo, kde si tak užívám povalování a jízdu s kocháním se krajinou jsem asi nikdy neměl a docela nerad ho budu vracet.
    Ale:
    a) je to na můj vkus hodně nízké, docela jsem musel to jak je vše ostatní na silnici proti mě vysoké chvíli překonávat.
    b) je to v garáži hrozně neskladný krám
    c) pokud jedu rozbitou polní/lesní cestou hůř se hledá stopa

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucuj

         

    Mám AZUB 5 zadní 26" přední 20". Jezdím denně do práce a zpět plus nějaký výlet občas.
    Zkoušel jsem AZUB MAX přední i zadní 26" ale to mi nevyhovovalo při zastavení jsem dával na zem jen špičku, nedosáhnul jsem celým chodidlem. U kola bez nákladu by to ještě šlo, u naloženého je to tak dobré natrhnout sval.
    Dcerka si zkoušela sestavu přední i zadní 20" a to se jí moc líbilo ale vzal jsem ji nakonec stejnou sestavu jako sobě.
    Lehotříkolka je fajn ale zatím bych ji nechtěl z těchto důvodů:
    rád jezdím polňačky a tam obvykle není pro tři stopy místo
    vstávám z hlubokého sedu což pro mne jako pro plotýnkáře není to nejlepší.
    tři kola jsou trojnásobné riziko defektu :-p
    Pokud bych trojkolku někdy chtěl tak z těchto důvodů:
    kapotáž
    pokud bych měl problém s udržením rovnováhy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucuj

         

    Azubí a Šterclí tříkolky jsem si krátce vyzkoušel na lehozávodech (slalom). Jediný rozdíl v jízdních vlastnostech byl, že Šterclovic o něco ostřeji zatáčejí a brzdí. Podrobněji jsem je nezkoumal, v ostatních ohledech mi připadaly srovnatelné.

    Ve dvojkolkách jsou rozdíly výraznější. Azub má vzpřímenější sedla stavěná spíš na pohodlí a dobrý rozhled než na rychlost. Štercl je laděný trochu sportovněji se šlapkami výš oproti sedačce, takže má menší odpor vzduchu, ale ne každému to vyhovuje. Zbytek jsou detaily: azubí pečlivě vyladěný vzhled vs. šterclí funkcionalismus, jinak řešené sklápění spodních řidítek (u Šterclů s možností nastavení šířky), Azubovic jednoduchost vs. Šterclovic druhá přehazovačka (pro větší rozsah převodů) a tak.

    A samozřejmě existuje spousta dalších značek. Na doporučování čehokoli nemám potřebnou kvalifikaci, protože dlouhodobě mám vyzkoušené jenom svoje garážové bastly :-).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2016
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucuj

         

    Jezdím na leháči od r. 2008 (Azub Max), tj. 8 let, takže se dá říct, že už nějaké zkušenosti mám. Byl jsem skalní zastánce spodního řízení, ale letos jsem se rozhodl zkusit to na příští sezónu předělat na horní. Jezdím na svém kole do práce, ale letos v létě jsem musel začít jezdit na Miníkovi s horním řízením. Důvod byl prostý. Jezdím část trasy podle žel. trati. Je tam jen úzká stezka, kolem vysoká tráva, trnky, roští, kopřivy ... Nikdo to tam nijak neudržuje. Na svém Maxovi se spodním řízením jsem se tam už prostě nevešel. Když jsem se na začátku rozhodoval, jestli spodní nebo horní řízení, zvolil jsem spodní, protože na kole s horním řízením jsem napoprvé nedokázal jet rovně ...! Pořád jsem kličkoval, hlavně při pomalé jízdě do kopce. Dnes jsem zjistil, že je to vlastně obráceně. Spíš jedu při hodně pomalé jízdě lépe na tom kole s horním řízením.
    Chce to vyzkoušet, ale nedat hned na první dojem. Začátky jsou vždycky těžší a lecos se ukáže až časem. Záleží na tom, jaké využití kola budeš preferovat. Pokud budeš jezdit jen na výlety, srazy a podobné akce, není nad pohodlnou jízdu na kole se spodním řízením. Pokud budeš jezdit denně do práce nebo na delší akce, hlavně na těžko, pak bych asi preferoval řízení horní. Jde hlavně o to, že se s horním řízením lépe manipuluje, třeba při nakládání do vlaku. I je menší možnost poškození při pádu. Nemusíš si hned nabít hubu, to nemyslím. Stačí jen špatně zastavit, klouzne ti noha na štěrku a ležíš ! Naložené kolo se spodním řízením má mnohem větší pravděpodobnost, že se v tomto případě poškodí, protože padáš vždycky na řídítka. Když jedu na dovolenou, pokaždé mám alespoň jednu takovou blbou příhodu. Toho se nevyvaruješ ! Prasklý představec u spodního řízení, třeba někde v Německu, už je dost velký problém. To se špatně opravuje ...!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2016
    Autor: cyklo-mz
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucuj

           

      Není také špatné zajet se alespoň jednou podívat na SPEZI do Germersheimu. Tam si můžeš vyzkoušet vše, co tě napadne. Chce to ale už umět trochu jezdit, jinak těžko posoudíš, které kolo je lepší. Má to výhodu, že během půl hodiny vystřídáš třeba dvacet nejrůznějších kol. Když v krátké době přelézáš z jednoho kola na druhé, nejlépe poznáš které ti vlastně vyhovuje. Můžeš tam i posoudit jak jsou na tom Azuby proti konkurenci v Evropě. Za sebe můžu říct, že to vůbec není špatné. Je sice pravda, že třeba pro mě by byla asi nejlepší Nazca Fuego. Je to kolo na kterém máš při jízdě pocit, že je to součást tvého těla. Nádherně se to ovládá a jede to hlavně do zatáček úplně samo ! Ale i Azub Max snese srovnání a pro mě je to ta správná volba.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2016
      Autor: cyklo-mz
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucuj

             

        Když jsem byl na lehokolovém srazu v Sasku, tak říkali něco v tom smyslu, že Čech a Azub to prostě patří dohromady. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2016
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o pomoc s vyberem lehokola lehotrikolky, co doporucuj

         

    Tak já mám od Ladi Štercla lehokolo i tříkolku a spokojenost. Poměr cena výkon je tu dost dobrý...pro mě nejlepší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2016
    Autor: Jimi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024