reklama

Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

Zdravím znalce. :)

Rád bych si ve svých 45 letech a téměř 100 kg pořídil nové kolo a jak tak brouzdám po internetu, narazil jsem na následující kola. Nejsem velký znalec, mám totální zmatek zejména ve značení jednotlivých komponent a tak prosím Vás o jejich zhodnocení (případně návrh na cenově srovnatelnou variantu s lepším poměrem cena/výkon). ;)

https://www.sportisimo.cz/bergamont/revox-4.0...
https://www.tsbohemia.cz/kross-16-hexagon-r6-27...
https://www.mall.cz/horska-kola-pevny-ram...

Ještě dodám, že jsem do teď jezdil na jiném Bergamontu a spokojenost (kolo přebral synátor). A na Kross v "Bohemce" mají akci -4500 Kč... Díky za konstruktivní poznámky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.11.2016
Autor: Jupiters
  • Re: Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

         

    První nebo třetí, zhruba stejné, tak záleží na kterém se ti pojede líp.
    To druhé, Kross, určitě ne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2016
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

           

      Tož díky alespoň za tuhle radu. Asi půjdu opět do Bergamontu... Ještě přemýšlím, jestli nebude lepší počkat až po novém roce, no uvidíme.

      Víc peněz už se mně do nákupu nechce investovat, přece jen mám kolo hlavně pro příležitostné vyjížďky (během dovolené atd.)...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2016
      Autor: Jupiters
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

         

    Já bych si vybral např. 4EVER FEVER 2015 na Heurece za cca 16000Kč.Má dobré převody a navíc pro mě důležité zamykání přední vidlice z řídítek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2016
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

           

      Řekl bych, že zamykání vidlice z řiditek je docela zbytečnost a navíc to prodražuje kolo.
      Když už zamykat vidlici tak jen do prudšího stoupání když se jde ze sedla jinak zbytečné. No a něž se zvednu tak jedním sáhnutím na páčku tu vidli zamknu. A ušetřil jsem nejméně 15 stovek.

      Místo zamykání vidle je lepší kouknout třeba po lepší vidli nebo řazení.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2016
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

             

        Je to věc názoru.Já mám na kole zamykání vidlie z řídítek a bez toho si již kolo nepořídím.Do kopce a po asfaltu mám vidlici uzamknutou,ale při sjezdech na horším povrchu vidlici odemknu.Často se stane,že i při sjezdu na celkem dodré cestě v rychlosti se povrch zhorší a pohotově odemknutá vidlice dává kolu lepší stabilitu a zvyšuje bezpečnost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2016
        Autor: jarpal
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

               

          Já jsem vidlici zamknul přesně jednou, abych vyzkoušel, co to udělá. Lepší je naučit se šlapat bez zbytečného skákání, ušetří to dost sil...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2016
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr "horáka" - prosím o vyjádření

               

          Já osobně bych mnohem víc než zámek vidle z řiditek uvítal možnost z řiditek plné odemknutí tlumiče.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2016
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024