Co s rukama na kole

Co dělat při šlapání na kole s nohama, o tom jsem na netu našel hodně, ale o práci rukou nic.
Máte někdo představu, jaký pohyb ruce vykonávají, jakým směrem působí jejich síla, při nízké intenzitě a jakou při jízdě naplno na těžký převod, při spurtu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.10.2016
  • Re: Co s rukama na kole

Jednou se šťourám v nose a druhou se škrábu na prdeli.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7

Nesklamals.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Mně přeci jenom trochu jo, páč jsem doufal, že by o tom mohl něco vědět.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Máš tam chybu! Správně je "Nezklamals"! ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Kecáš, správně je "nesklamalz" :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

No a jinak ruce při jízdě v drtivé většině nedělají vůbec NIC. Drobná vyjímka je asi při špurtu, kdy se člověk drží "dole" na beranech proto, aby z kola nespadl, když do něho štréchne kolega. ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

hlavne si nesplést ruce,))))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: davido
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Blbě hledáš. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=28ADO9pC1BY

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Rozumím jen česky, takže v tom videu říkají to samé co ty, že ruce nedělají nic? Ani při špurtu? Babičko, proč mají špurtéři tak svalnaté ruce?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ne že by nebyla pravda, že na beranech jsou obvykle 3 pozice, ale tvrdit, že nejagresivnější z nich je ta nejspodnější mi přijde jako pěkná hovadina.

Obecně s berany se dost blbě nadhazuje a dávkujou brzdy spolu s předozadní distribucí hmotnosti trupu.
      Ne že bych na silnici neviděl lidi dělat trial, ale bylo to vždy skoro v nulové rychlosti.

Z hlediska aerodynamiky je to taky pěkná krize, funguje to nejlépe v pelotonu, v závěsu, a s rukama dole.
      To taky určitě není moc pohodlá pozice, a snažit se v té pozici něco přeskakovat a do toho brzdit a ještě přehazovat je úplný nesmysl.

Berany fungují nejlépe s rukama na brzdách a kolem představce, takže ten spodek, to už je jen taková nadstavba na sjezdy.
      Ale zkuste si sjet někdy bez brždění nějaký kopec, kde je dole 30cm hluboká, a 2m dlouhá díra, pak přejezd s rozflákaným betonem a za tím další taková díra.
      To se dá pouze přeskočit, a ješte bych řekl na dvakrát a v pořádné rychlosti.

Buďto to vemeš u představce, ale nemůžeš brzdit, nebo to vemeš za páky a když chceš brzdit, tak seš stejně zbytečně vpředu.

A jinak s berany když při rozjezdu vystřelí noha z nášlapu, tak je to celkem jisté rozbité koleno.
      Berany jsou nonsens dobrý tak akorát na závody.
      Přežívají jen díky tomu že mají na sobě omotávku která je měkká, a protože to razí UCI jako celkem bezpečná a celkem aerodynamická řídítka pro hromadné závody.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: single
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jsem netušil, že berany jsou úplně na ...
        A jaká aerodynamická řídítka pro amatéry doporučuješ? Potřebuji mít po rovině přehled o autech okolo. Potřebuji snadno brzdit a ve sjezdu nebo protivětru či v závěsu se potřebuji zabalit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Jasně, berany jsou úplně na hovno, protože to napsal na nějakém "pochybném" cyklowebu nějakej single. ;-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

:)
            Tak mi vysvětli k čemu je na beranech ta spodní trubka co vede dozadu - ?

Podle mého jen proto, aby ti nespadly ruce.
            A to je na řídítkách dost podstatný nonsens, váha navíc, věc do které se můžeš kopnout kolenem a pod.
            Prakticky nikdo se tam nikdy nedrží, každý se drží úchopu v předu, protože jinak ztrácí kontakt s torzí kola.
            Ale nikdo se to nepokusil za ta léta odstranit, všichni se bojí, že by se něco stalo, ale nikdo neví co.
            ;)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Stačily by bullhorny volně přecházející v dualy, bez toho spodku.
            Dualy by mohly být mnohem kratší.
            K tomu bych všem doporučil zdvojené páky uprostřed, ať se dá brzdit malíčkama.
            Když jezdíš ve sračkách a chce ti to tahat stopu, jediná možnost je tlačit řídítka od sebe, jinak to ruce neuhádají.
            A v této pozici lze brzdit akorát malíčkama, na středové páky.
            Dokonce se dá v této pozici i nadhazovat a skákat.
            A když bys mne potkal na cestě, možná by ti bylo divné, že mám přitom ruce naopak...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ono to chce hlavně a v prvé řadě na tom kole umět jezdit... ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

přesně, a pak zjistíš k čemu je dobré...
                ;)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Bullhorny s brzdovýma pákama uprostřed.
          Ale řazení se ti tam nejspíš nevejde, a na dualy můžeš zapomenout.
          Obecně, na to seženeš akorát fixkové a cyklokros páčky.
          Řazení na konci bullhornů je naprostý nesmysl, dobrý tak akorát na časovky a triatlony.
          Ovšem UCI říká něco jiného, i ohledně délky představce - něco o neovladatelnosti atp.

Zabalit se s bulhornama můžeš tak jak tak, a ruce uprostřed tak akorát zvyšují rychlost i po rovině, a nemusíš se balit a sedět si na koulích.

Vždycky se ptám čím je ten diskomfort vykoupený.

Jakkoli mám klasickou silničku rád, protože se na ni dá skákat, všem bych doporučil jezdit na dobře postaveném, lehkém, a vpředu odpruženém lehokole.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já jsem před časem jel s člověkem, který má flevo, většinu času měl ruce složené v klíně. Přijde mi to asi nejpohodlnější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: petrp
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

V klíně?!?
      Ne, víc radši vědět nechci... :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

flevo se řídí vpodstatě nohama...

Zajímavé je že samotné Flevo od této koncepce časem ustoupilo ve prospěch klasické vidlice.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ještě mám pověz, co je to Flevo?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Umíš používat google? Při tvé yntelygency bys mohl! ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Umím, když já myslel, že nám to objasní líp. Ty bys to například vylepšil nějakým vtipným koprofilním komentářem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Flevobike je holandská firma založená někdy v 90.letech ve Flevolandu, která nyní vyrábí jeden typ velmi nadstandartního lehokola s řetězem ukrytým v rámu, 14 rychlostní převodovkou Rohloff ukrytou v rámu, a zadní kyvkou.
            Jmenuje se Greenmachine.

Obdobně dalším produktem je ORCA, velomobil, který je bohužel poněkud dost těžký.

Jedním z jejich inženýrů byl také Allert Jacobs, který nyní produkuje velomobily pod značkou Velomobiel.nl
            Poslední počin je QuattroVelo - čtyřkolový plně odpružený velomobil s velkým cargo prostorem a jediný na světě ve kterém můžete vozit své děti, aniž byste nějak museli nutně omezovat rychlost, komfort, či bezpečnost.

----------------------------------

Ale to o čem se bavíme - "Flevo" je typ lehokola, který má přední šlapání spojené natvrdo s předním kolem, které je poháněné krátkou řetězovou linkou.
            Kloub zatáčení je umístěn pod sedlem, takže nohy a trup kroutí vozidlo do zatáčky - jakkoli má Flevo řídítka, zkušený jezdec jej dokáže řídit nohama v malých i vysokých rychlostech, i při spurtu.
            V malých rychlostech je v rukou (nohou) zkušeného jezdce otočitelné na velmi malém poloměru.

Nemnoho lidí na tom dokáže jezdit, já k nim nepatřím, mám raději pozdější typ FWD - tedy přední náhon s kladkou nahoře, a kroucenou vertikální linií řetězu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak nějak tajně doufám, že aspoň ve vlastním... :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Potvrzuji. Na pythonu (nožní řízení podobné flevu, jenom ještě šílenější geometrie) jsem ruce celkem běžně používal k rozbalování sušenek, odšpuntovávání lahviček, smrkání, zapínání knoflíků na košili a podobným kratochvílím. A občas taky k řazení, brždění a držení, aby mě nějaký drnc nevyhodil ze sedla.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: NightRider

To dělám i na normálním kole. Taky se ještě například oblékám a vyslékám (bunda, vesta), povoluji si tretry, montuju si světlo, zapínám si zadní blikačku... ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ještě jsem si vzpomněl - například dávám si návleky na tretry. :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A zapomněl si na - padám a pak si kupuju novou helmu :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.10.2016
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Čistě empiricky vzato:

a) Když sedím na sedle standardního stojatého kola a šlapu tak, že mě to z toho sedla nezvedá, tak se ruce jenom opírají o řidítka, aby horní část těla vlastní vahou nepřepadla dopředu. Síla je tedy čistě tlaková v ose rukou. Při brzdění je větší, ale směr stejný.

b) Když se zvednu, abych propružil nějaký hrbol nebo šlápnul plnou vahou těla, tak posunu těžiště nad šlapky, ruce uvolním a držím jenom prsty. Čili síla plus mínus nula.

c) Takové síly, abych se musel za řidítka přitahovat proti šlapkám, běžně nevyvíjím, tak nemůžu referovat.

Chuck Norris umí šlapat vestoje bez držení. Jednou nohou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: NightRider

Proč tedy mají silničáři na kole tak krásný kočičí hřbet, když žádnou sílu nikam nepředvádí? Když jen drží řídítka, aby jeli rovně?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zkus si to, uvidíš. Zalehnutí není jenom o aerodynamice.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda

http://www.nakole.cz/diskuse/5441-rucni...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

2:13 - Sagan by to mohl vědět :-)

https://www.youtube.com/watch?v=mixFCCKZf2w

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

včera
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

107 cyklistů (8 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016