reklama

Blatníky neblatníkují :-)

Ahoj,

mám problém (zase).
Koupil jsem nové blatníky na svou cyklokrosku, protože staré dosloužily.
něco takového - http://www.kupkolo.cz/blatnik-orion-48-mm_z977/
jenže, když nasadím přední, tak se mi pod něj nevejde kolo :-D

na šířku do vidlice je to v pohodě, ale s pláštěm smartsam 700x35 prostě drhnou. jako by byly víc zahnuté na menší průměr kola.

tak řeším, co s tím, protože v tomto počasí jezdím každý den mokrý a špinavý jak prase.

žel vůbec netuším, co zač byly ty původní

nemáte ozkoušené nějaké funkční?
Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.10.2016
Autor: Bruca
  • Re: Blatníky neblatníkují :-)

         

    Mám podobné a ještě jsem musel dráty zkracovat jak byly dlouhé.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blatníky neblatníkují :-)

         

    Vyzkoušené mám tyhle.
    http://www.koloshop.cz/blatniky-trekingove-28-...
    Plášť 35-622 se v pohodě vleze a ještě je okolo dost místa.
    Nemáš krátké vzpěry? Jinak si nedovedu vysvětlit, kde by mohl být problém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Blatníky neblatníkují :-)

           

      ty oriony vypadají úplně stejně - stejný způsob přichycení těch vzpěr.
      problém je v tom, že vevnitřku v tom blatníku je plastové udělátko, do kterého se zasunují ty vzpěry. a je přes celou šířku, takže snižuje "světlost" toho blatníku, nebo jak to nazvat.

      když blatník chytím šroubem nahoře na vidli, tak oba dva konce blatníku (myšleno na délku) sedí skoro na plášti. a vevnitř ten plášť chroustá o ty udělátka.
      prostě jakoby ten blatník stočili na menší výšku pláště

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blatníky neblatníkují :-)

             

        Ty Oriony jsem měl kdysi na krosu a vlezl se do nich plášť o šířce 42mm.
        Pokud jsou vzpěry dostatečně dlouhé, tak by možná šlo nahřát blatník horkovzdušnou pistolí a trochu ho zformovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2016
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Blatníky neblatníkují :-)

               

          Stačí zahřát v vařící se vodě. Pak se dají pěkně formovat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2016
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blatníky neblatníkují :-)

         

    Plán A: výměna za větší. Prodejce by s tím neměl mít problém.

    Plán B: přetvarování blatníků pod horkou vodou a výroba delších vzpěr z drátu čtyřky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2016
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Blatníky neblatníkují :-)

           

      širší už mi pak zas neprolezou vidlí, už jsem na to koukal

      nejsem si teď jistý, jestli to není poplastovaný hliník, tam by ta horká voda asi moc nepomohla :(

      vzpěry mám dlouhé až až

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blatníky neblatníkují :-)

             

        PAK NEZBÝVÁ, NEŽ OJET TEN PŘEDNÍ PLÁŠŤ :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2016
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blatníky neblatníkují :-)

             

        Hliník by mel jit snadno ohnout,ale je náchylny na deformaci.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2016
        Autor: chopper
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Blatníky neblatníkují :-)

               

          Hliník se ale odstěhoval do Humpolce!!!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.10.2016
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Blatníky neblatníkují :-)

                 

            Nicméně patří mu budoucnost...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.10.2016
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Blatníky neblatníkují :-)

                   

              Ale prdlajs, budoucnost patří aluminiu!

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.10.2016
              Autor: hekynen
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Blatníky neblatníkují :-)

                     

                njn, nerezne. A navíc ani zřetelně nekoroduje.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.10.2016
                Autor: ronda
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Blatníky neblatníkují :-)

                       

                  :-)))
                  Ale zato nějak oxiduje, ne?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.10.2016
                  Autor: Airline
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blatníky neblatníkují :-)

             

        Zkus jiný, milý Lojzo, milý Lojzo... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.10.2016
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Blatníky neblatníkují :-)

               

          nice to see you :o)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.10.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blatníky neblatníkují :-)

         

    Orion je třeba lehce dotvarovat, oblouk mají trochu menší. Vzpěry to v pohodě udrží. Pár jsem jich montoval :)
    K tvarování - používám horkovzdušnou pistoli s regulací,(úprava šířky v užší zadní stavbě, popř.když je třeba trošku místa pro přesmyk a opíral by se o blatník) a neohřát moc, jinak se ten plast zbortí.
    Pro srovnání Orion vs. Olympik ( stříbrný, úchyt kov)
    http://www.qishop.cyklomax.cz/Blatniky/blatniky...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2016
    Autor: iiki
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Blatníky neblatníkují :-)

           

      Ještě doporučuju u předního blatníku posunout (přenýtovat)vrchní úchyt, spodní hrana se posune dolů a pochytá to víc bordelu. (lze i nastavit blatník zástěrkou)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2016
      Autor: iiki
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blatníky neblatníkují :-)

             

        vidíš, to je nápad. ten předek je opravdu docela dlouhý, a kdybych ten úchyt o třeba 2 cm posunul, tak bych blatník dostal dole víc od kola a mohlo by to fungovat.
        jak se vrátím z dovči, tak to zkusím odvrtat. díky ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.10.2016
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blatníky neblatníkují :-)

         

    Také ti mohli omylem prodat blatníky na průměr 26"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2016
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Blatníky neblatníkují :-)

           

      Je to opravdu na treka 28".
      Já mám problém s "atypickou" vidli, úchyty tam nejsou na standardních místech a mezi pláštěm a vidli je na výšku necelý centak a půl. Je to prostě málo světle + tlusté gumy a problem je na světě.
      Ale koukal jsem teď, že když ten úchyt posunu o 5 cm dopředu, tak už to bude OK.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blatníky neblatníkují :-)

             

        Budeš zbytečně vrtat dvakrát. Posuň to natolik dopředu, aby čučelo dopředu míň jak polovina současného stavu (to bude o víc jak o 5 cm). Se koukni na tu fotku, tam čumí na stříbrném dopředu jen kousek, a na novém černém blatníku je to skoro třikrát víc.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.10.2016
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Blatníky neblatníkují :-)

               

          A až pojede rychle z kopce, tak mu bude voda stříkat ze předu blatníku do obličeje.
          Na silničkách jsme z toho důvodu nastavovali blatníky i v přední části.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.10.2016
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blatníky neblatníkují :-)

             

        Tyhle blatníky Orion jsem dával na rám z Favorita a vpředu byl taky problém, aby to nedrhlo o plášť 37-622.
        Bylo s tím dost práce, ale nepamatuju jaké - od pohledu to už není poznat. Akorát že úchyt k vidlici je zezadu a vpředu je blatník narvaný až k brzdě.
        Chtěl jsem nechat předek dost dlouhý a zároveň nesundávat ten plastový konec, co dobře vypadá, takže to vyšlo sotva pár mm nad pláštěm. Dole jsem délku vyřešil zástěrkou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.10.2016
        Autor: Radek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blatníky neblatníkují :-)

         

    Ahoj,

    Kdyz jsem pred lety montoval blatniky na sve kuryrni kolo, jelikoz to byla silnicka, neslo to.

    Na prednim blatniku jsem musel odvrtat uhelnicek, serezat vrchni konec ze stran az zbyl jen takovy tenky jazycek, ktery se mi vesel do vidle nad pneu, a pajkou jsem do nej navrtal 2 otvory a pritahnul pres korunku vidlice ziptie paskama.
    Na spodni vzpery jsem musel dat plastove objimky velikosti cca. 1cm, co se pouzivaji pro odrazky na zadni stavbu, a ve vetsine koloshopu se vyhazuji. Moje vidla totiz nepocitala s navarkama.

    Zadni se pod brzdu nechtel vejit, takze jsem jej v tom miste rozrezal, a predni cast prichytil ziptie, a dole klasicky sroubem.
    Zadni cast uz nemela na cem drzet a tak jsem ji zarezal aby sedela na celisti zadni prepakovane brzdy, a na toto rameno jsem ji opet pritahl ziptie paskama.
    Vypadalo to perfektne, protoze oba blatniky kopirovaly radiusy kol, akorat po 3 mesicich jezdeni v zimnim bordelu mily blatnik vyhloubil do zadni celisti pekny vryp. Nicmene pouzivam ji dodnes.
    Kdyz se nejaky ziptie utrepal, vozil jsem nahradni. Sranda byla ze se blatnik kroutil jak jsem brzdil.

    Dnes uz vozim blatniky pridelane gumovyma paskama, protoze jsem zjistil, ze pochytaji bordel uplne stejne, u predniho stejne blbe -takze navleky, nebo sacky jsou nutnost.
    Ale kdyz jen dojizdim, moc nezatacim, a nejsou slejvaky, je to vpohode.

    Blatnik s hlinikovou folii uvnitr se da vetsinou dobre tvarovat kdyz do nej nalijes horkou vodu, a chvili ji prelivas ze strany na stranu v miste ohybu, akorat se lze u toho lehce oparit, takze doporucuju minimalne gumove rukavice.

    Sorry, nemam na phounu diakritiku.
    ;)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2016
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Blatníky neblatníkují :-)

           

      tak blatníky už blatníkují. teda aspoň přední.
      díky moc za rady.

      přenýtoval jsem vrchní úchyt o 10 cm dopředu (naštěstí ty kleště nejsou moc drahé :-), jak radil iiki a předek, který trošku škrtal, jsem na chvilku pichl do hrnku horké vody a pak dotvaroval.
      takže už mi snad do bot a všude okolo nepoteče :-)

      teď už jen ten zadní, ale zase až budu mít čas

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024