reklama

Elektrokolo a déšť.

Cykloturistice se věnuji déle než 40 let. Letos jsem se rozhodl zakoupit si k 75-tinám elektrokolo Lectron TOURING 2015 RS5. O dojezdu na jedno nabití toho bylo napsáno v této diskusi mnoho. Jak bylo napsáno dojezd je závislý na tom kolik energie z baterie spotřebováváte. Těch inzerovaných 190 km na jedno dabití při 1. stupni podpory lze ujet bez problémů, ale musíte si umět vybrat terén (nejlépe po rovině a po větru). Pak snadno ujedete i více. Ovšem toto elektrokolo nemohu v žádném případě doporučit pro cykloturistiku. Toto elektrokolo se totiž nesmí používat za deště, jak mi sdělil prodejce "czkola.cz - p. Hazmuka", neboť v návodu je doslova napsáno "nevytavujte kolo dešti". To mi sdělil potom co jsem se dotázal lze-li reklamovat proniknutí vody do ovládacího LCD panelu (450U) při jízdě za deště. Takže doporučuji při nákupu elektrokola dotázat se na možnost provozu v dešti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.10.2016
Autor: jhorky
  • Re: Elektrokolo a déšť.

         

    no nevím, takové elektrokolo bych jim fofrem vrátil, ať si ho nacpou mezi půlky :-)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elektrokolo a déšť.

         

    Možnost provozu v dešti je poměrně komplexní problém.
    1. Není déšť jako déšť. Některý déšť může být srovnatelný broděním skrz řeku.
    2. Doba trvání deště je další problém. To co vydrží i prudký jednorázový slejvák nevydrží 14 denní permanentní namáčení za nízkých teplot bez možnosti odpaření proniknuvší vody.
    3. Každá izolace proti vodě stárne a po několika letech se pokazí. Vodotěsnost by chtěla periodickou obnovu.

    Utěsnit se to jistě dá, jak dlouho to vydrží a jak hrubé zacházení to snese je otázkou. Pro výrobce a prodejce je jednodušší předpokládat, že si tato kola kupují pohodlnější a starší lidé, kteří sami už moc moknout nechtějí a tak se sebou schovají i to kolo. Ostatně ani ložiska a bowdeny na kolech nejsou proti vodě úplně utěsněny a přitom jim ta voda také vadí.
    Není problém utěsnit tu krabičku s elektronikou, problém jsou průchodky pro kabely a ty kabely. Nesmí se za ně tahat, nesmí se jim prodřít izolace, poněvadž pak teče vnitřkem toho kabelu. Nesmí se to rozebírat, nebo pak je třeba to znovu přetěsnit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Elektrokolo a déšť.

         

    Zadne elektrokolo nema rado dest:)
    Nejvic to vadi RJ, ktera kvuli zkratu muze shoret.
    Baterky obvykle maji pojistku proti zkratu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elektrokolo a déšť.

         

    To je vtip? :) Doporučuji vrátit a vybrat něco pořádného. Ideálně se poradit třeba přímo v obchodě, jestli tomu tolik nerozumíte. Moc ochotní jsou například tady https://www.krabcycles.cz/Elektrokola/ - je to v Praze, ale určitě se dá napsat i mail.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2016
    Autor: LubosHa
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Elektrokolo a déšť.

         

    No pokud pominu standartní chybu uživatele a myšlenku že reklamace je samospásná, tak se jedná spíše o komuniaci s prodejcem, co se týče firmy czkola, byl jsem velice zklamán přístupem a chováním pokud se jedná o běžnou montáž a servis, prodej jim jde velice dobře avšak poté je zájem o zákazníka téměř nulový, doporučuji se otázat jinde a zeptat se na záruční podmínky, všichni je sice mají napsané, avšak poptání je rychlejší a plnění je někdy i nad rámec podmínek daných zákonem, záleží na firmě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2016
    Autor: Malyb
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024