reklama
Země: Rusko Rusko

Vízum do Ruska

Prosím, nemáte někdo zkušenosti se získáním víza do Ruska - zvlášť když je to potřeba narychlo?
Zatím nám z toho vychází jen docela zmatky (počínající tím, že dle informací na stránkách MZV je dává v Brně konzulát na Hlinkách, kde ovšem na dveřích je cedule, že od 1. srpna (!) je tato agenda přesunuta na Vídeňskou :-(
Zdá se, že u nás tvrdě vyžadují originál pozvání, zatímco ruský organizátor tvrdí, že všem ostatním účastníkům stačilo jen potvrzení hotelu o zajištěném ubytování...
Nevyřizoval někdo v poslední době náhodou?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.10.2016
Autor: Ifča
  • Re: Vízum do Ruska

         

    Vyřizovali jsme letos v létě, resp. před létem.
    Poslali jsme pasy, trvalo to asi týden. Poslali pak fakturu a po zaplacení odeslali.
    Pozor - chtěli potvrzení o cestovním zdravotním pojištění po celou dobu pobytu, to bylo nejnáročnější sehnat.
    Co to znamená "narychlo"?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2016
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vízum do Ruska

           

      Zdravotní pojištění je jasné, to problém není. Problém je ten ověřený originál pozvání.
      Syn letí ve středu do Kyjeva, vrací se v pondělí večer, tj. to je doba, kdy nemůže dát pas z ruky. A v neděli pak má letět do Ruska.
      Píšeš, že "poslali fakturu", tj. jste to nevyřizovali přímo, ale přes nějakého prostředníka? Koho?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2016
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vízum do Ruska

             

        Promiň, vypadlo mi to z toho textu. My jsme oslovili agenturu Felida.
        http://felida.cz/
        Zařídili i to "pozvání".
        Potřebovali jsme i vízum do Běloruska, tak nám to trvalo déle, snad dva týdny, proto neřeknu přesně, jak dlouho by trvalo to vízum jen do Ruska. A tihle měli rozumné ceny a dobře komunikovali, sídlí snad i přímo naproti ambasádě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2016
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vízum do Ruska

               

          Díky moc. Praha je nám sice trochu z ruky, ale zřejmě to je možnost i v té časové tísni realizovatelná.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2016
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vízum do Ruska

         

    Do Ruska
    co víme kam nás osud zavane
    do Ruska
    to se mi doufám nikdy nestane
    do Ruska
    to bych si ze všeho nejvíc nepřál

    Do Ruska
    to jsou ty nekonečné roviny
    do Ruska
    tam kde se posouvají hodiny
    do Ruska
    tam já bych se bál

    :-)


    (Buty)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Vízum do Ruska

         

    Já jsem byl v Rusku loni v květnu. Dvě noci v Moskvě a pár dnů ve Volgogradu.

    Vízum jsem si nechal vyřídit normálně přes cestovku. Chtěli fotky, pas a pár informací, stálo to tuším 3.500,-Kč a trvalo týden. Vlastně dva, protože se jim nelíbily fotky.

    Poblíž Volgogradu jsem měl hotel přes Booking.com, v Moskvě jsem byl bez hotelu. Cestovka mi pro tyto dvě noci zařídila falešné potvrzení o ubytování.

    Žádné pozvání jsem neměl.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2017
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vízum do Ruska

         

    Já si dělal vízum přes ně a bylo to celkem rychle i za dobrý peníz http://rusko-viza.cz/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2018
    Autor: janbratan
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024