Země: Rusko Rusko

Vízum do Ruska

Prosím, nemáte někdo zkušenosti se získáním víza do Ruska - zvlášť když je to potřeba narychlo?
Zatím nám z toho vychází jen docela zmatky (počínající tím, že dle informací na stránkách MZV je dává v Brně konzulát na Hlinkách, kde ovšem na dveřích je cedule, že od 1. srpna (!) je tato agenda přesunuta na Vídeňskou :-(
Zdá se, že u nás tvrdě vyžadují originál pozvání, zatímco ruský organizátor tvrdí, že všem ostatním účastníkům stačilo jen potvrzení hotelu o zajištěném ubytování...
Nevyřizoval někdo v poslední době náhodou?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.10.2016
Autor: Ifča
  • Re: Vízum do Ruska

Vyřizovali jsme letos v létě, resp. před létem.
    Poslali jsme pasy, trvalo to asi týden. Poslali pak fakturu a po zaplacení odeslali.
    Pozor - chtěli potvrzení o cestovním zdravotním pojištění po celou dobu pobytu, to bylo nejnáročnější sehnat.
    Co to znamená "narychlo"?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zdravotní pojištění je jasné, to problém není. Problém je ten ověřený originál pozvání.
      Syn letí ve středu do Kyjeva, vrací se v pondělí večer, tj. to je doba, kdy nemůže dát pas z ruky. A v neděli pak má letět do Ruska.
      Píšeš, že "poslali fakturu", tj. jste to nevyřizovali přímo, ale přes nějakého prostředníka? Koho?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Promiň, vypadlo mi to z toho textu. My jsme oslovili agenturu Felida.
        http://felida.cz/
        Zařídili i to "pozvání".
        Potřebovali jsme i vízum do Běloruska, tak nám to trvalo déle, snad dva týdny, proto neřeknu přesně, jak dlouho by trvalo to vízum jen do Ruska. A tihle měli rozumné ceny a dobře komunikovali, sídlí snad i přímo naproti ambasádě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky moc. Praha je nám sice trochu z ruky, ale zřejmě to je možnost i v té časové tísni realizovatelná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Do Ruska
    co víme kam nás osud zavane
    do Ruska
    to se mi doufám nikdy nestane
    do Ruska
    to bych si ze všeho nejvíc nepřál

Do Ruska
    to jsou ty nekonečné roviny
    do Ruska
    tam kde se posouvají hodiny
    do Ruska
    tam já bych se bál

:-)

(Buty)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Tenkrát na východě

Jan Vlasák
Klasika od Honzy Vlasáka, tentokrát o jedné předrevoluční výpravě na Kavkaz
V hospodách jsme nad pivem častokrát nadávali na tatíčka Masaryka – toho starýho separatistu, kterej zavinil rozpad Rakouska-Uherska.…
189 Kč

Kolem světa na kole

Françoise a Claude Hervéovi
Čtrnáctiletá odysea v sedlech bicyklů aneb ani narození dcery nepřerušilo cestu.
Delší dobu vyprodaná kniha, která zaznamenala díky sympatickým Francouzům velký úspěch, se dočkala druhého vydání. Je rozšířené, má …
349 Kč
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

08.12.2016
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

176 cyklistů (19 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016