reklama

Na kole podél Berounky

První den: 58 km
Počasí na závěr srpna se vydařilo, přišly slunečné dny bez deště, tak jsem toho využil a vydal jsem se na další třídenní cyklovýlet. Tentokrát jsem si vybral jízdu podél Berounky. Začal jsem v Rakovníku a po cyklostezkách jsem jel na Křivoklát. Tady jsem byl nadšen. Jelo se…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.09.2016
Autor: vlakr
  • Re: Na kole podél Berounky

         

    pěkný popis trasy a výletu, fajne fotky. Vloni jsem měl naplánovanou trasu z Mělníka do Berouna jako jednodenní úsek trasy ale kvůlivá těm hicům co vloni byly jsem to odpískal kousek za Pardubicema. Tak jsem se aspoň dík tvým fotkám moh podívat oč jsem přišel a myslímn, že tu naplánovanou cestu z loňska určo někdy zrealizuju :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole podél Berounky

           

      Jo, určitě tam zajeď. Je tam moc pěkných míst k vidění, krásné trasy, dobré cesty, určitě to stojí za to.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2016
      Autor: vlakr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole podél Berounky

         

    Hezké počtení,dostatek obrázků......díky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2016
    Autor: m.forst
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole podél Berounky

         

    Podle Berounky jezdím celkem často, ten poslední úsek ze Všenor do Radotína pravidelně do práce. A bohužel stejně jako vloni, i letos je tam celé léto uzavírka :-( Když jsem jel po objížďce přes Lipence poprvé, tak jsem taky bloudil, značení mizerné nebo žádné, dovedlo mě to až na Zbraslav. Po druhé už to bylo trošku lepší, jede se kousek vedle nějakého golfového hřiště v Lipencích.Chápu, že se musí občas něco opravit, ale proč se to neudělá pořádně, když už byla tahle cyklostezka vloni celé léto uzavřená. A letos k tomu přibyla ještě ta uzavírka Beroun-Srbsko, kvůli filmařům. Silnici by asi kvůli natáčení filmu na půl roku nezavřeli, u cyklostezky jim to blbý nepřijde, přitom spousta lidí nejezdí na kole jen z plezíru, mezi cyklistama jsou i tací, co jezdí na kole do práce, na nákup, apod. Jinak blog moc pěkný, navnadilo mě to si projet Berounku z Rakovníka :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2016
    Autor: pobrdny
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole podél Berounky

           

      I já chápu, že se občas musí něco opravit. Ale je třeba řádně vyznačit objížďku. Já nevím jestli je to povinnost starostů nebo svazu turistů, ale je zjevné, že si tady někdo nesplnil svou povinnost.
      Jinak tu Berounku to chce skutečně začít už z Rakovníka. Úsek podél Rakovnického potoka je nádhernej.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2016
      Autor: vlakr
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole podél Berounky

             

        Taky nevím, jak je to s tím značením objížděk, logické by bylo, když by měl za povinnost řádně vyznačit objížďku ten, kdo "zařídil" tu uzavírku... A mezi těmi Černošicemi a Radotínem to bylo uzavřené celé léto už vloni a letos znovu, vloni jsem to tu psal a bylo mi odpovězeno, že se ty topoly, co lemují cyklostezku, musí prořezávat právě jen v létě. A asi za to loňské léto nestihli, jak je u nás zvykem, takže to uzavřeli letos znovu...
        Já tu Berounku z Rakovníka do Berouna znám zatím jen z vlaku, párkrát jsem si ji projel, když jel parní vlak do Lužné, je to nádherné v říjnu, když se stromy zabarví, a říkal jsem si, že by to stálo za to projet si ti na kole, teď jste mě tu myšlenku oživil, snad se mě to ještě letos podaří :-) Přeju hodně šťastných kilometrů bez nehody a budu se těšit zase na další zajímavý blog od Vás :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2016
        Autor: pobrdny
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole podél Berounky

               

          Po cyklostezce z Černošic do Radotína jsme před pár dny šly s kamarádkou. Opravdu tam prořezávají topoly. Ale ten zákaz se moc nedodržuje. Cestou jsme potkaly spoustu cyklistů, chodců i několik maminek s kočárky. Kromě nich i tři muže s motorovými pilami, kteří seděli u cesty a popíjeli pivo z lahváčů. Jo a cyklostezka byla kromě jednoho místa (objezd přes pangejt) bez problémů průjezdná.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2016
          Autor: Burajda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole podél Berounky

             

        Ten úsek z Rakovníka mě ve spojení s Berounkou trošku pobavil - přiznám se, že by mě nenapadlo jet podél Berounky právě z Rakovníka.
        Podél Rakovnického potoka a je fakt, že výš se podél Berounky dá jet zhruba tak ze Skryjí. Nad nimi už to podle vody na kolo je jak kde a pokud to nejde, musí se to objet přes kopec.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole podél Berounky

         

    Možná lepší začátek by byl z důvodu dostupnosti (vlak Praha - Plzeň)ze Zbiroha (podle Zbirožského potoku) přes Skryjská jezírka do Skryjí a následně podle Berounky. Nebo když už z Rakovníka, tak na Lubnou, Krakovec, podle Javornice na Zvíkovec a pak podle Berounky přes Skyje dále.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2016
    Autor: Majan
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole podél Berounky

           

      No, nechci ti to nijak rozmlouvat, ale s kolem přes Skryjská jezírka bych rozhodně nikomu nedoporučovala.
      Je to sice krásná lokalita, ale na pěší výlet. Tahat se přes ty skalky s kolem mi přijde poněkud nadbytečné.
      Když ze Zbiroha, tak Skryjská jezírka objet po silnici.

      Navíc z toho Rakovníka je kouzlo právě v tom, že se podél Rakovnického potoka jede furt a pořád s kopce. Ze Zbiroha to tak není - tak se člověk párkrát zhoupne. Osobně bych to takhle nejela - oproti tomu Rakovnickému potoku je to dost nezáživná cesta.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Na kole podél Berounky

             

        Souhlasím s Radkou. Ono jezdit s naloženým kolem na těžko po turistických cestách, kudy nevede současně cyklostezka, je riziko. Hrozí, že budeš odstrojovat bágly a přenášet je zvlášť. Proto, když tam není značená cyklostezka, tak tam nejedu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2016
        Autor: vlakr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole podél Berounky

               

          Já zase tak striktní nejsem - občas se do nějakého dobrodružství pustím, ale Skryjská "mezírka" je nesmysl s jakýmkoli kolem. Přelézají se skalky a jsou tam dřevěné lávky. Obejít nelze.
          Resp. obejít nelze, když jsi u jezírek. Jinak lze celé objet po té silnici.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2016
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole podél Berounky

             

        Po Zbirožáku to jde. Jen jezírka je lepší vynechat a jet od Podmokelského mlýna po silnici. Ale trochu víc do kopce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2016
        Autor: Valdek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024