reklama

Pocení hlavy

Poradíte? Mám problém s nadměrným pocením hlavy. Pot mi neustále stéká do očí. Navíc se mi hodně mlží brýle nebo jsou prostě plné potu. Takže i je pak sundám, což je další záhul pro oči. Koukal jsem, že jsou nějaké tenisové čelenky. Nevím, jak budou pasovat pod helmu. Nějaký šátek v létě na hlavě i nedokážu představit. Jak to řešíte vy?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.08.2016
Autor: cvtracktor
  • Re: Pocení hlavy

         

    šátek nebo spíše takový ten rukáv. říkám mu nikáb. V létě jen na pot a v zimě si ho stahuju až na krk a chrání mi krk, pusu a nos a hlavu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pocení hlavy

         

    Třeba letní šátek http://www.moira.cz/p7577-bavlneny-satek-egypt...
    nebo čelenka.
    není problém, pot neteče do očí ani na brýle.
    není důvod aby se to nevešlo pod přilbu, když se dobře vejde i silná zimní čepice.
    Když třeba šátek zvlhne potem, tak se pot v horku odpařuje a ochlazuje tak hlavu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2016
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pocení hlavy

           

      Jo, to je o cem pisu ja, ale z bavlny?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2016
      Autor: Manzak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pocení hlavy

             

        Bavlna | Polypropylen Moira | Lycra,
        tak jako naprostá většina všeho ostatního.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.08.2016
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pocení hlavy

           

      Moira prodává i takový "jen moira" tenký čelenky, něco jako šířka 3cm na čele a vzadu šátkový cípek... mám jich několik i na pinec a pod přilbu jsou fajn.... ten šátek spíš nosím na jaře nebo na podzim....
      Když je echt vedro tak vezu dvě a jednu si vždycky o zastávce pověsím někam na řidítka a nechám ji dokonale vysušit :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2016
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pocení hlavy

         

    Ja mam nejaky letni satek z Decathlonu, ale uz ho u nich na webu nevidim, takze ho uz nemaji, nebo momentalne nemaji. A mam stejny problem jako ty, nebo spis mel jsem. Tenhle satek ma sitovinu po stranach takze v parnu dobre vetra, latka je nejaka umelina. Ani o nem nevim. Kdyz je propoceny, premachnes v potoce a je hned suchy. Celenka se ti bude furt posouvat po hlave a budes ji mit za chvili plne zuby, v normalnim satku ti zas bude horko na hlavu, takze se koukni po necem v tom stylu co jsem popsal, urcite to jeste nekdo jiny dela.
    Tady je dokonce odkaz na fr strankach: http://www.decathlon.fr/bandeau-corsaire-rouge...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2016
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pocení hlavy

         

    Díky všem za rady. Mám doma slabou čelenku od sweepu i 3-cípý šátek. Jen mě nenapadlo to používat v létě. Otestuju to.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2016
    Autor: cvtracktor
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pocení hlavy

           

      Jakou máš přilbu? Přilba s nastavovacím páskem obepínajícím hlavu celkem slušně zamezuje stékání potu do obličeje. No a také se dá hledat více větrací přilba. No a když pak přidáš, tak je ta hlava více ofukovaná :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Pocení hlavy

         

    Za jízdy sundám brýle, předkloním se, zatlačím přilbu proti čelu a tím vyždímám čelní pásek.

    Je dobrý dávat stranice brýlí přes pásky přilby, líp to větrá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2016
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pocení hlavy

           

      Dobrý nápad, díky :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pocení hlavy

         

    Nevozím přilbu, takže poku to sviští, není problém. Horší je to ve stoupání nebo když se zastaví. Pak narazím čelenku aby netekl pot do oči, kterou při sjezdu zase sundám a strčím do kapsičky dresu, aby zbytečně nehřála kebuli.

    Proti pocení brýlí jsou nějaký ty spreje, zabírají i ty specialní čistící kapesníčky.

    Ty čelenky mám úplně obyčejné, snad froté, nebo něco takového, prodávali to v Tescu. Gort je někde ztrácím, tak se nevyplatí investovat moc.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pocení hlavy

           

      Já mám díky tomu upevnění přilby obvodovým páskem menší potíže s zacákáním brýlí potem s přilbou, než bez ní. Na badmintonu nosím moirovou uvazovací čelenku s dlouhými odsávacími a vypařovacími konci a stejně jí za hry musím ždímat do ručníku. Na kole pod přilbou takové problémy nemám. Přilba dobře větrá, čelo je od stékání potu chráněné. Ale musí se jet, aby to větralo. Dokud se jede, je vše OK.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024