reklama

Koupě vs. půjčení cyklovozíku

Dobrý den,

chci se poradit - hodláme s malým dítětem vyrážet cca 1-2x ročně o prázdninách na kolo než se naučí jezdit samo. Nyní zvažujeme cyklovozík, až bude větší, tak dětskou sedačku a na konec už bude šlapat sám. Rozmýšlíme jestli si vozík koupit (použijeme ho max. po 2 roky) a nebo si ho půjčit/půjčovat. V případě koupě se jedná o nemalé jednorázově vynaložené peníze a předpokládáme propad jeho hodnoty při prodeji.. Co myslíte? Mimochodem, nevíte o nějaké prověřené půjčovně v severních Čechách?

Děkuji za info.

Petr.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.08.2016
Autor: horomill
  • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

         

    Koupil jsem jetý Burley d Lite po dvou dětechza 5000,-, osobně bych řešil bazar, myslím, že teď po létě se něco objeví..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2016
    Autor: Grille
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

           

      Přesně koupit ojetej a pak ho poslat dál za stejnou cenu. Chce to koupit teď po sezóně a prodávat na jaře

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2016
      Autor: Billicek
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

             

        Jedině, že bys ho používal rok. Jinak jde cena dolů s typovým modelem, event. rokem výroby.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

               

          tak na tohle se taky hledí jo? to už je fakt divný! Já koupil jetý vozík za 2500,- a po pěti letech prodal za 3200,- na aukru. U věcí řesím funkčnost a ne model a rok výroby

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2016
          Autor: Billicek
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

                 

            Tak já na to hledím. Dohledávám si i aktuální cenu a dostupnost na trhu.
            Ovšem když se najde takový kupec jako u tebe, tak proč jít s cenou dolů :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.08.2016
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

           

      Za 8tis. jsem kupovala nový croozer - výprodej modelu 2009.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

         

    Půjčovny jsou loterie s dostupností.

    Za mne - koupit použitý.

    Já kupoval nový Croozer tehdy da 10 000 , prodal po 5 letech za 5000.
    Dost velky prodelek - daný zmenou cen mezi dobou kdy jsem vozík kupoval i prodával...

    Dnes koupis pouzity vozik za cenu za kterou ho +- prodas.
    doporucuji u croozeru po koupi vymenit gumovy silentblok v oji - má zivotnost cca 3 roky, tj je lepsi ho vymenit nez resit problemy nekde na ceste.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2016
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

         

    My jsme měli s přítelem cca před 14 dny půjčený fungl nový Chariot CX1 (nejvyšší model Thule) s půjčovny a spokojenost. S dostupností problém nebyl, stačilo zamluvit pár dní předem. Spokojenost maximální a všude budil pozornost (což neví zda je výhoda :-)), vzhled a propracovanost totiž zatím nejlepší, co jsme měli možnost vidět. Jezdíme málo, takže podle mě lepší půjčit, už proto, kolik stojí nový a je to bez starostí. Určitě se to vyplatí především na více dní, což se projeví na ceně půjčovného - postupně klesá. Alespoň tedy tam, kde jsme půjčovali my (www.cyklovoziky-ceskyraj.cz, je to poblíž zámku Sychrov mezi Libercem a Turnovem).

    Luci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2016
    Autor: lucie.s
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

           

      Jestli se to nedalo čekat? No, nakonec každý se živí, jak umí...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2016
      Autor: vlli2
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

           

      tak nějak Ti to kočko nevěřím...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2016
      Autor: Grille
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

             

        Tak ji hned nekamenujte. Je to od ní oběť, když se, kvůli jistě upřímné snaze pomoci, musí zaregistrovat :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2016
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Koupě vs. půjčení cyklovozíku

         

    Pokud bych vyrážel 1x či 2x, tak bych to asi neřešil a půjčil, jelikož investice to není malá. My si půjčili vozík a byli jsme nadšeni, tedy z principu vozíku jako takového. Z technického provedení už méně. U vozíku nešla oddělat boční slída a když se otevřel vpředu, tak se na malou dost prášilo. Pak jsme zjistili, že vozíky Chariot jsou vybaveny tak, že lze boční slídu sundat adítě tam není jak ve fóliáku. Lze také lépe řešit pružení atd. Koupili jsme použitý za 20 tis. Kč. Nyní ho jezdíme druhým rokem a za 18 tis. je nyní prodejný. Když si spočítám, kolik stojí půjčovné na den (cca 300,-Kč), tak po sedmi půjčeních mám ten rozdíl doma a vozík mám k dispozici trvale, takže i víc jezdíme, než když budu muset před vyjížďkou řešit půjčení. Takže v tomto případě jediné negativum je počáteční jednorázová investice, ale to se následně vrátí zpět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2016
    Autor: cubebikes
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

202 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024