reklama

Na kole podél Jizery

První den. Tak zase sedím ve vlaku s kolem a tentokrát se chystám projet podél řeky Jizery z Kořenova v Jizerských horách, až k soutoku Jizery s Labem u Káraného. Využil jsem toho, že konečně nadešlo pár dnů bez deště. Cesta ve vlaku ubíhala dobře, při přestupu v Liberci jsem měl štěstí, že vlak…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.08.2016
Autor: vlakr
  • Re: Na kole podél Jizery

         

    Díky za pěkné povídání. Na některých úsecích cesty podél Jizery jsem byl taky trochu "rozladěný", místy jsem bloudil, ale vcelku je to pěkná trasa. Fotky se mi taky líbily. Je vidět, že sis s focením dal práci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2016
    Autor: vlli2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole podél Jizery

           

      Jo, k té Riegrově stezce: Dobře jsi udělal, s naloženým kolem by ses hodně trápil. Navíc by se asi protijdoucí turisti mohli mračit i na tlačícího cyklistu, cesta je místy opravdu dost úzká a krkolomná. Stezku stojí za to si projít pěšky. Třeba jet vlakem do Semil a pak jít po proudu do Podspálova, nebo do Železného Brodu...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: vlli2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole podél Jizery

           

      Jistě, jsem rád, že jsem tu trasu absolvoval, poznal jsem místa, kde jsem nikdy nebyl a na ty žahance jsem už zapomněl. Možná příští rok si to zoopakuju.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: vlakr
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole podél Jizery

             

        ... Taky už o tom přemýšlím. Dál bych to pak vzal proti proudu Labe. Letos jsem jel "pořád z kopce".

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2016
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole podél Jizery

         

    Se zájmem jsem si přečetla, pěkný výlet to určitě byl. Ale já jsem zmlsaná jinými řekami a vím, že některé odbočky od Jizery jsou šílené a zbytečné, tak mě Greenway Jizera vůbec neláká. U soutoku jsem byla 2x, na špici ale ne, tak tam bych někdy jela.
    Z Kořenova jezdím po silnici až do Semil, tam se frčí hezky. A od Sejkorské kaple do ŽB taky. V ŽB jakoby cyklo končí. Z Líšného se jim kousek povedl, ale je to jen pár km.
    Fotky pěkné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2016
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole podél Jizery

           

      Tak, zjistila jsem, že úsek Líšný - Železný Brod je projetelný po levém břehu. Proč tam neudělali cyklostezku?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2016
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole podél Jizery

             

        To je po žluté?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2016
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole podél Jizery

               

          Ne, ta žlutá vede vysoko, po žluté jen kousek z Brodu. Tato je u vody a na mapě vůbec není. Samozřejmě nadále budu jezdit po hlavní, ale fakt se divím, že to není ani jako přerušovaná cesta na mapě. A udělat z ní cyklo by bylo asi moc práce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.09.2016
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole podél Jizery

             

        To je paráda! Měl jsem za to, že jsem se o to v minulosti pokoušel a pohořel jsem hned kousek za Brodem. Skončil jsem v kopřivách... Budu to muset taky zkusit projet...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2016
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole podél Jizery

               

          No, paráda to není :) Hlavně od Brodu to chce trochu trpělivosti :) A radši za sucha.
          Tady mám lepší kousek ještě po žluté:

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2016
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole podél Jizery

         

    Cyklo č. 17 mezi Káraným a Benátkami nad Jizerou občas jezdím. Poprvé jsem z ní byl hodně rozladěný, její kvalita je místy opravdu zoufalá a nečekaná, což je při delších trasách velká vada. Podruhé už jsem věděl, co mne čeká a tak nějak se to dalo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2016
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole podél Jizery

         

    Dobré, ale chtělo by to i nějakou kilometráž. ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole podél Jizery

           

      První den 74 km. Druhý den 95 km. Třetí den 94 km. Nikdy si neplánuju víc než 100 km na den, když jedu na těžko. To vím, že celkem v pohodě zvládnu. Hlídám si taky nastoupané metry, ale to je na Mapy.cz jenom hodně orientační měřítko.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: vlakr
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole podél Jizery

             

        Jo, supr, dík. To víš, tady jsou blázni, kteří dají za "den" klidně i 780 km... ;-) No a na druhé straně jsou i tací, pro které je 30 km denní max.

        Jsi normální... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

590 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024