reklama

Sekačka na baterii z elektrokola

Viděl jsem u bráchy strunovou sekačku na baterie,podobné těm,co se používají u Aku vrtaček.Výkon sekačky mizerný,stačila trošku vyšší tráva a motor se zastavoval a struna přestávala sekat. Napadlo mě používat podobnou sekačku, ale se silnějším motorem na 48V stejnosměrných na baterii z mého elektrokola. Prostě si dát baterii do ruksaku na záda,kabel hodit přes rameno a živit s tím strunovou sekačku se slušně výkonným motorem. Nevíte někdo,jestli se dá taková sekačka někde sehnat, nebo příp. alespoň vysokootáčkový motor na 48V ? Myslím, že by to byl dobrý nápad,vzhledem k tomu, že elektrokol přibývá a baterie víc stárne věkem než nabíjecími cykly, takto by se jí dalo další využití..

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.08.2016
Autor: pobrdny
  • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

         

    Mám rotační na kolečkách od Bosche, 36V, výkon nevím. Je to na nízkou trávu. Co ji mám, tak benzínova zahalí. Určitě bude i strunová na aku. Spíš bych koupil hotové řešení, než to vyrábět. Na vývoj všech detailu jedinec nemá čas. Co mě ale napadlo, bylo udělat aku sekačku na vysokou trávu. To jsem totiž nikde neviděl. Co mě láká ještě více, je elektrický traktůrek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2016
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

           

      Přesně tak, proč dělat kravál a smrad s benzínovou,když má člověk dobrou a silnou baterku na elektrokole:-) Vyrábět se mi ji taky nechce, jen jsem zatím nenarazil na model s motorem na 48V. Snad by bylo řešení,kdyby někdo vyhazoval strunovku se spáleným motorem,nechat si ho od šikovného opraváře převinout na těch 48V, když tomu někdo rozumí, tak si dokáže spočítat průměr a počet závitů na potřebné napětí. A sériový komutátorový motor zbaští stejnosměrný proud bez problémů :-) Stačí si to vyzkoušet a zapnout třeba vrtačku (bez triakové regulace) na těch 48V- sice poběží pomalu,protože bude mít jen čtvrtinové napětí než by potřebovala, ale poběží :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

           

      Asi bude záležet taky na tom, čemu říkáš vysoká tráva. Já seču jednou, někdy i dvakrát za rok. A na téhle "louce" jsem bez problémů spálil dva třífázové, několikakilowattové motory. Chytá se akorát benzínová bubnovka s tuším asi 5.5kW a občas se stejně zadrbne, v hustších místech beru jen na půl bubnu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

             

        Nene, nejde mi o vysokou trávu, trávník seču celkem pravidelně třífázovou sekačkou.Jde mi o obsekávání kolem plotů, zdí, chodníků. Mám na to už asi 10 let takovou tu strunovku na 230V s asi 350W motorkem,ta na to celkem stačí, jen je otrava za sebou tahat ten kabel, když sekám jednou tady,jednou o kus dál, prostě jen obsekávám místa, kam se tou rotační na kolečkách nedostanu. U té rotační mi kabel nevadí, postupuju systamaticky"pruh za pruhem". Ale tady na takové to "sem tam" obsekávání člověk víc tahá kabel,než seká. U bráchy jsem viděl strunovku na Aku baterii - takovou tu zastrkávací do držadla, jako je u Aku vrtačky. Ale výkon motoru mizernej a kapacita téhle baterky:18V/1,6Ah. Tak mě prostě napadlo,kdyby se vyráběla takováto strunovka s motorkem 48V/350-500W,dát si do ruksaku 48V baterii z elektrokola,hodit kabel přes rameno rovnou do ruksaku a nemuset ho za sebou tahat:-) Baterie z elektrokola by měla další využití, když sekám, tak nejezdím :-)Jen to má ten zádrhel-sehnat strunovku s motorem na napětí 48V.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2016
        Autor: pobrdny
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

         

    http://www.stiga.cz/SBC-48-AE

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2016
    Autor: macikm
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

           

      A je to. Tím je to vyřešeno. žádné bastlení

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: smrtistroj
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

           

      To by mě zajímalo co na tom dělá kravál za 100dB.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

             

        Hlučná je hlavně struna, - bez ohledu na průřez, motor také přispívá.
        edit- značným zdrojem hluku jsou sečená stébla.
        Strunovka je neřeže ale drtí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2016
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

           

      Supr,díky moc za tip.Sice je to trošku dražší, ale zase by to mohlo nějakou práci zastat :-) Budu se na to muset mrknout v reálu, jestli by se dala ta baterie nějak obejít a krmit to z té aku z elektrokola.Ale první důležitá podmínka-napětí 48V-je splněna:-) Asi kvůli záruce bude dobré k tomu do začátku dát tu slabší origo baterii a až časem odejde, tak ji tam třeba nechat jako"závaží" a krmit to z té elektrokolové. Třeba by se dalo k ní paralelně připojit ta z elektrokola, ale nejsem si jistej, jestli by tam netekly nějaké vyrovnávací proudy,které by mohly něco odrovnat...Každopádně je to zajímavé nářadí, jen mě docela překvapila dost vysoká cena, vzhledem k tomu, že se baterie kupuje zvlášť.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

             

        Co stojí bezkartáčový motor na kolo?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2016
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

               

          No na sekačku by nemusel být bezkartáčovej, ale normální uhlíkovej sériovej, jako je v jiných sekačkách, jen s vinutím na 48V.To by to mohlo výrazně zlevnit.Ale co naplat, třeba je tohle spolehlivější a výkonnější varianta.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2016
          Autor: pobrdny
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

                 

            Mají tam bezkartáčový. A ptal jsi se co je na tom tak drahého.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2016
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

         

    Nebyl bych si jistý s tím "hodit baterii na záda". Motor (baterie) dělá protiváhu k žací hlavici. Bez vyvážení to bude hrozná dřina.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2016
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

           

      Si myslím, že s tak těžkou krávou je to jedno. Si nedovedu představit držet-nést na nějaké kšandě skoro sedm kilo a ještě s tím mávat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

             

        Není nad kosu.
        Mám švédskou, s aluminiovou násadou (nebo je z hliníku?)

        A pokládá řádky jak džihádisti, ostrým řezem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2016
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

               

          TRAVEX

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2016
          Autor: smrtistroj
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

               

          Ale jo, kosa má něco do sebe, hlavně je tichá :-) Akorát ten plot a kolem zdí atd.s ní neobsekáš... Mě se tenhle velkej křovinořez taky moc nelíbí, chci jen něco malýho právě na to obsekávání, něco takovýho: http://www.torriacars.cz/strunova-sekacka-bosch...+seka%c4%8dka+Bosch+ART+23+SL,+280
          Na "velké" sekání mám tu třífázovou rotační, ale s tou je to jako s kosou, kolem plotu,zdí,chodníků,stromů neobsekáš...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2016
          Autor: pobrdny
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

                 

            Sovětský člověk si poradí

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2016
            Autor: smrtistroj
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

               

          Ona i ta obyčejná dobře naklepaná a nabroušená udělá úplně stejnou práci. Násada nemusí být duralová, ale musí odpovídat vzrůstu člověka a jeho způsobu držení kosy. Dřevěná násada bude stejně lehká jako ta hliníková. Ale nejdůležitejší je se to s tou kosou naučit :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2016
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

                 

            Taky mám pár dřevěných kosišťat po předcích, problém je v tom, jak říkáš, musí odpovídat tělesným proporcím sekáče. Zřejmě, předkové, je měly dělané na míru.

            Tenhle problém právě řeší to duralové kosiště, má úchopy stavitelné, takže si to upravíš podle délky paže.

            Kromě toho, že se s tím musíš naučit mávat, je potřeba si umět vybrat čas na kosení, tedy u nás nejlépe hned za rozbřesku. Tráva je orosená a tuhá, nelítají mouchy a jiné potvory, pak to jde.

            Vždycky se bavím chataři, kteří se snaží kosit odpoledne za vedra a vidí v tom, že pokládáš řádky jeden jak druhý bůhvíjakou dovednost.


            Kolega ale má pravdu, s kosou na ty kraje moc nemůžeš, na to je jiný nástroj - srp.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2016
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

                   

              Cha. Už zvládám klidně i odpoledne. :-)
              Letos jsem nasadila nové dřevěné kosiště, je o pět cm delší a hned to jde líp.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.08.2016
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Sekačka na baterii z elektrokola

                     

                Madochistko.

                Tráva je oškubaná jako kuře, zkus to ráno :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.08.2016
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

380 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024