reklama

Servis - Břeclavsko

Nechal jsem si po dlouhých letech vyměnit celé řazení. Převodníky,9kolečko,páčky,řetěz,nebylo to už ono.Nějaký čas to jakž takž fungovalo a pak začalo silně blbnout.Při šlapání to chrastí ,špatně to řadilo hlavně dolů.V nejmenovaném servisu mi s tím nepomohli.Původně jsem měl komponenty Deore + XT.Teď je tam Deore a Alivio.Akutně bych potřeboval zajistit 100% funkčnost v tichém režimu bez chrastění při šlapání. Prosím pěkně o radu na odborníka který by to dokázal.Nejlépe na Břeclavsku,dál to vozit nechci.Příští týden bych měl mít dovolenou a na tomhle nedojedu ani do práce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.08.2016
Autor: milann
  • Re: Servis - Břeclavsko

         

    Servis ti na druhé straně republiky neporadím, ale možná hloupě se zeptám (nezmiňuješ), bowdeny a lanka (za kvalitní - podceňuje se) jste taky vyměnili ? Když to zlobí při řazení dolů, možná bude někde něco váznout.
    Přehazka, jestli je nová, tak by to asi nepotřebovala, ale zkusil bych maličko nějakým vzlínavým olejem maličko máznout na čepech.
    A zkontrolovat (alespoň okem) rovnoběžnost vodítka přehazovačky s pastorkama kazety. Patka přehazky se mohla někde malinko přihnout, nebo překroutit a to by pak taky mohlo zlobit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Servis - Břeclavsko

           

      Využiju tohle vlákno a zeptám se na radu.

      Měl jsem podobný problém. A to po výměně celého řazení z původního osmičkového Sh STX-RC na devítkové Sh Deore XT. Nejdřív nešla pořádně seřídit přehazovačka, tady pomohlo seřízení patky v servisu. A pak mi pořád "ševelil" řetěz. On totiž původní střed měl šířku 68mm, nová sestava s dutou osou je ale 74mm. V servisu mi poradili, že se musí použít vymezovací podložky (byly v balení s převodníky)- dvě se dávají na pravou stranu k převodníkům, zbývající na levou stranu. Jenže tím se mi posunula řetězová linka, což jsem poznal na přesmyku. Chvíli jsem to testoval ale nebylo to ono. Tak jsem nechal pod převodníky jen jednu podložku a na levou stranu dal dvě. To už je znatelně lepší, ale chtělo by to pravou stranu montovat bez podložky. Jenže to by se mi pak levá klika příliš posunula doleva.
      Není na to nějaký fígl?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2016
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Servis - Břeclavsko

             

        Kratší osa.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2016
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Servis - Břeclavsko

               

          Ty víš, kde se dají koupit devítkové kliky Sh Deore XT s osou na 68mm?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2016
          Autor: mildakh
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Servis - Břeclavsko

               

          Ale prd. Na domeček 68 i 73mm jsou kliky stejné (osa je součást kliky). Řeší se to jen vymezovacími podložkami.
          Kliky na čtyřhran mají řetězovou linku 47mm a hollowtech II. 50mm. Zkrátka tak to Shimano vymyslelo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2016
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Servis - Břeclavsko

                 

            Jo aha, já že jsem nikde nedohledal, že by byla různá délka osy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.08.2016
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Servis - Břeclavsko

             

        Zatím jsem to sám dával jen na jedno kamarádovo kolo místo dosavadního čtyřhranu. A nijak moc jsem nad tím nebádal. Podložky jsem nacpal podle montážního plánku a sedlo to "na první zapojení". Navíc jsem to porovnával s několika továrníma kouskama, vše podle návodu. Takže by to mělo tak být.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Servis - Břeclavsko

               

          Montáž je jednoduchá. Stačí mít jen potřebné nářadí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2016
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Servis - Břeclavsko

                 

            S montáží jsem problém neměl, koupil jsem si ten spešl klíč.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.08.2016
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Servis - Břeclavsko

                 

            Pokud není potřeba frézovat dosedací plochy, tak minimální. Vlastně jen klíč na ložisko za pár peněz a případně momenťák.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.08.2016
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Servis - Břeclavsko

         

    Poradil bych servis v Poštorné. Ale mají na servisu hodně kol, takže počítej nejmíň týden.
    Asi si to po montáži sedlo. Zkus seřídit lanka a zkontrolovat, jestli není ohnutá patka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Servis - Břeclavsko

           

      Hodil jsem to do Valtic.Prodejna hned na náměstí.Snad tomu rozumí víc než já.Dík.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2016
      Autor: milann
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Servis - Břeclavsko

             

        Vím kde to je, ale nemám s nimi žádnou zkušenost. Pak napiš, jak jsi dopadl a co tomu bylo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2016
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

269 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024