reklama

Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v poslední

Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v poslední době se už přes město nedá jet leda s opancéřovanými koly. Rozjásaní a opití frocani nevědí nic lepšího, než sklenicí mrštit o zem. Loni jsem spravoval píchlou duši snad 6x. Už toho mám dost! Před lety jsem v SRN jezdil na kole z půjčovny s plnými koly. Nebylo to nic extra, ale do práce a z5 na starém Favoritu by to stačilo. Jaký na to máte názor? Dá se to někde sehnat? Případně poraďte něco lepšího. Podotýkám, že na lepší pojezdění mám treka i silničku.
Moc díky za rady a pěkné jaro na ježdění!
Petr

[ Zpět ]
Datum: 04.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (PetrK ([email protected]))
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

         

    ZEFAL vyrábí takovou pásku mezi plášť a duši proti defektu, ale osobně s tím zkušenosti nemám.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

         

    A vypadá to asi takhle.

    http://www.zefal.com/AAA/page.php?nom=produits...

    Snad se to vozí i k nám, v katalogu to maj akorát nevim, kdo to dováží (impexpo ?) a kde je to k dostání. (nemůžu se dostat na jejich stránky)
    Ale znovu podotýkám, že s tim žádnou zkušenost nemám.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 le

         

    :-( to samy Prerov... cyklostezka po Komenskyho samej strep... az se divim ze jsem pichnul az dneska. Zitra jedu na silnicce a na stezku nepachnu, leda pod podjezdem, tam je to na silnici o hubu. At se policajti po.erou ze jedu mimo stezku, nebo muzou radsi hlidat ty magory co tam ty flasky rozbijeji.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 le

           

      Asi si nevybereš, na silnici jsou zase střípky z rozbitých skel aut a teď před úklidem fúra všelilakýho jinýho bordelu.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 le

         

    Jedině SCHWALBE MARATON, fakt joučasně nejlepší guma s ochranou - nekupuj nic jiného, všechny ostatní značky jsou jen podařené nebo nepodařené kopie

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (f)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 le

           

      Doplňuji: najdeš je na www.segura.cz a hledej MARATHON PLUS

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (f)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

         

    alespoň si nacvičíš lepení

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (také cyklista)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

         

    Tak vám všem moc děkuji za odpovědi. Bohužel, moc mi to asi nepomůže. Pásku pod plášť se mi nepodařilo nalézt a doporučované pláště na kolo jsou jednak asi jen na MTB a to můj starý Favorit vážně není a pak: pláště za cca1500 Kc na kolo , které má cele sotva stejnou cenu a je hlavně pro jízdu do práce a z práce, považuji za opravdu nadbytečný luxus. Navíc určitě by se našel magor, kterého by tahle věc zlákala a kdoví, jestli bych pak našel aspoň zámek.
    Nicméně ještě jednou díky za snahu.
    PetrK

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PetrK ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

           

      Ty Marathony zas vydržej věčnost, takže tak drahý to neni. Nemusíš mít zrovna "Double Defense" ochranu, trochu levnějc vyjde "Kevlar-MB", 520 Kč (jeden plášť) i s reflexním pruhem (700x28C, Marathon Kevlar®-MB Reflex 520 Kč). Já teda Hurricane s kevlarovou ochranou (to není kevlarová patka, to je něco jinýho) dosud nelepil. Uvaž to, můžeš se i podívat, co o tom píše Shwalbe. Ono zas koupit pláště za dvě stovky a nevědět o nich nic nemusí být nejlevnější.

      Obchod: http://kola.segura.cz/schwalbe/prod.html
      Typy ochrany: http://www.schwalbe.com/index.pl?modus=lang&...
      Opotřebení plášťů: http://www.schwalbe.com/index.pl?modus=lang&...

      .. koukám, že KevlarGuard (v kategorii Premium level) už je překonán ochranou TravelGuard (ve třídě Extreme level). Double defense tu ani nezmiňují. Pokrok, no. Ale výhoda je, že se můžeš podrobně podívat, co to vlastně kupuješ. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 le

             

        Ta firma SCHWALBE je opravdu perfektní. Jako jediná má podrobné informace o technologiích a skladbě plášťů a to i v ČEŠTINĚ. Dá se stáhnout zde:

        http://www.imexpo.cz/bohle-katalog-2006.pdf

        Firma se velmi snaží udržet svoji vynikající pozici v Německu a ve světě. Je to asi tím, že zůstává stále rodinnou firmou pana Vlaštovky (Shwalbe). Kupodivu mají tady na českém trhu ceny menší nebo stejné s Rubenou, Maxiss, Continental ale jejich kvalita, životnost,konstrukce a inovace je zatím nepřekonatelná.

        Já jezdím zatím na MAXISS OVERDRIVE ale z nepochopitelných důvodů se tento rok nedodávají s refexním páskem, takže přecházím na SCHWALBE. Jezdím hodně po Evropě a reflexní pásek je například povinností v Holandsku a v Německu nahradí povinné odrazovky, když chybí je pokuta. Navíc reflexní pásky opravdu výrazně odrážejí světlo v noci, což je důležité pro moji bezpečnost. Psal jsem to již tady.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 le

         

    Já bych zkusil někoho kdo se věnuje vysokým kolům. Viděl jsem zrekonstruované, které mělo úplně nové (aspoň tak vypadali) obruče.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Macropus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

         

    Jééé konečně první hradečák co je tu. Taky jezdím hodně na kole, asi mám ale štěstí, zatím jsem v HK nepíchla.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Amulka1 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

         

    hmm no to je dost zajímavé, ani jsem o tom nevěděl, že by duše která se nedá propíchnout, bez nahuštění vzduchem, no i když bude asi větší odpor při jízdě určitě to je dobré, jinak jsem slyšel o takové věci i na terénní auta, prý jedna guma za padesát tisíc,,hmm ale nedá se propíchnout, a taky jet více jak 50km/h no hlavně že vše je :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sup 1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem z HK a jezdím na kole všude už přes 20 let, ale v posle

         

    ani pridavny pruh na silnici neni to prave, v Trebsi smer mesto je spousta strepu po havarce a nezbyva nez jet po silnici a co se cesty u Duranu tyce, jsou tu diry i hlubsi nez 10 cm a to si muzou auta troubit jak chtej, ale proste timhle krajem silnice odmitam jet, Co vy a kvalita nasich asfaltek, jak se vam libi?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (indyb)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

303 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024