reklama

Bitva na Moravském poli

Termín: 20.08.2016
Místo: Břeclav, před Kulturním domem

26. srpna to bude přesně 738 let, co v roce 1278 prohrál a byt zabit v bitvě na Moravském poli významný český král Přemysl Otakar II. Pojeďme proto k památníku této bitvy vzpomenout smutný okamžik české historie.:-)

Protože pojedeme přes území Rakouska, příp. i Slovenska, doporučuji vzít s sebou…

Datum: 05.08.2016
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Pokud by někdo chtěl přijet vlakem ve směru od Brna, tak doporučuji Velo vlak Pálava-Podyjí (Sp 1827).
    Odj. z Brna-Králova Pole v 7:45, Brna hl.n. v 8:06 a v Břeclavi je 8:58.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      Loni to byla moc fajn komorní akce... Letos jsem teda seděla na kole naposledy na prvního máje, tak nevím nevím... Ale povedu v patrnosti. Tip na vlak se taky hodí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2016
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Tož v 8.30 bych mohl být na nádraží v Břeclavi. Jak jinak než na tříkolce,

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Tak variantní program, který jsem na tento víkend taky měla, padnul...

    Tj. plánovala bych přijet (pravděpodobně ve dvou lehokolech). Pokud nedorazím, prosím nečekat... mohla mi změnit plány každou chvíli očekávaná "rodinná událost".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2016
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      Přijeďte, rád vás uvidím.
      Jen musím vymyslet, kam na jídlo. Tak, kde jsme byli vloni asi ne. Byl jsem tam před dvěma týdny. Obsluha pomalá, jídlo navíc přesolené.... :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      Jen přijed,rodinnou událost s Tebou rádi oslavíme.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Chtěl bych ráno dojet a navíc včas, ne jako na prosincovou akci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2016
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      Tentokrát už cestu znáš, tak to bude v pohodě. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bitva na Moravském poli

             

        A při případném čekání nebude taková kosa. I když s tím tekutým zlatem se čekalo docela dobře... :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Já nemůžu, vzpomněl bych si na tohle https://www.youtube.com/watch?v=pva1CFv7DvE a dal se do usedavého pláče.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2016
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      A to ve stejný den padl i Jan Lucemburský ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2016
      Autor: crow75
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Mel bych dorazit.
    Urcite + 1 topic na tandemu a mozna plus 1 na treku.
    Nazpet bych navrhoval jet pres Neusiedl (Maly Texas, vrtne veze, vystavka starych vrtnych propriet) St. Ulrich (tece tam supr smradavka mineralka, chutnal sem, chutnala a nebehal sem) a Altlichtenwarth (no to jsou ale panoramata...) at je tam taky nejake kopecek...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2016
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      Klidně můžeme.
      Navíc je v Altichtenwarthu válečný památník s rozhlednou.
      Domluvíme se cestou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      Jak z té smraďavky vyprchal plyn, tak dneska byla už bez chuti a zápachu - ale dobrá!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2016
      Autor: Radek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Pěkná akce.Dobře naplánovaná,dobré počasí a pohoda.
    Dík.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2016
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bitva na Moravském poli

           

      Děkuji všem za hojnou účast, tolik lidí jsem opravdu nečekal.
      Bohužel, zase jak nás bylo tolik, se to časově trochu natáhlo. Ale nakonec jsme stihli dojet za světla. (Kromě Radka, ale ten prý jezdí v noci rád)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bitva na Moravském poli

             

        Jojo, dojeli jsme tak akorát. Večer už jsem sice se skoro stovkou na tachometru akorát odpadla, ale dnešní cesta na vlak už byla i v lijáku v pohodě. Celkově se to povedlo, díky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2016
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bitva na Moravském poli

             

        Bylo to zajímavé, díky, příště určitě zas.

        Cesta zpátky byla dost dobrodružná. Přestože jsem to už letos jel normálně, tentokrát jsem měl zafixováno, že z Dol. Bojanovic se dostanu do Mutěnic přes les po cyklotrase. V D. Boj. jsem odbočil vpravo a potkal skupinku na kolech i s děckama, ti potvrdili, že jedu správně, potom doleva. To ale mysleli jinde, jak mi pak došlo, jako bych tam jel poprve.

        Vyrazím dopředu a díky dálkovému světlu vidím žlutou šipku doleva - hurá, cyklo. Bylo to přes zákaz a průmyslový areál, pak panelka, pak strašná lesní cesa, nakonec sotva náznak cesty po okraji pole a pak už nazdařbůh po rozrytých mezích, někde to přece skončit musí. Když to vypadalo moc nesjízdně, chtěl jsem zastavit, ale šlápnul do prázdna a po zádech se svalil i s kolem do půlmetrového příkopu. Jenom taková vyjetá kolej. Aspoň že bylo sucho.
        Asi po hodině cesty se přece jenom vynořila obec - a byly to Mutěnice.
        Žádné větší škody - jenom tu kouli z 50. let, co jsem vozil od rána a stála trochu risku, tu jsem teda domů nedovezl. A ztratil jsem tam mapu, což jsem zjistil pak při bloudění Kyjovem.

        Místo stovky to bylo 133 km, ještě nějaká ta přehlídnutá odbočka, hlava už moc nesloužila. Ale v noci je krásně - nestěžuju si, navigaci pořád nechci.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2016
        Autor: Radek
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bitva na Moravském poli

               

          Jsi fakt dobrodruh. :-)
          Hlavně, že jsi nakonec dojel domů v pořádku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2016
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bitva na Moravském poli

               

          Teda ty si neskutečnej :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2016
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bitva na Moravském poli

                 

            S trochou nadsázky "kdybych naviděl tak nevěřím".Radek je borec.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2016
            Autor: jarpal
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bitva na Moravském poli

             

        Tez dekuji, ze jsi to vse "spiskal" a ucastnikum, ze byli tak statecni a zvladli zmenu trasy.
        Ifco mas velke vyznamne plus za statecnost...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2016
        Autor: lwbdur
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bitva na Moravském poli

         

    Děkuji pořadateli i všem účastníkům za krásnou akci. Po 10 hodinách v dešti i já jsem doma. Zážitek opět silný a pěkný.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2016
    Autor: zazvur
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

425 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024