reklama

Prosím o radu s výběrem Mtb

Zdravím, mám založen dotaz na bikefóru a rád bych se pozeptal i zde. Vybiram 27, 5 MTB do 25 000 Kč. Využití - žádné extrémy, lesní a turistické cesty, cyklostezky s přítelkyní apod. Hodně ve mně hlodá Radon, ale jelikož nejsem zrovna technický typ a kontakt s prodejcem má tedy pro mě výhody stran servisu, prozkoumal jsem místní nabídku v kamenných prodejnách v mezích mého rozpočtu a moc bych prosil o zhodnocení těchto kol. Předem díky.
1. Scott Asp. 710 – 24 000 Kč
http://www.bike-life.cz/horske-kolo-scott...

2. Author traction 20 000 Kč
http://cz.author.eu/horska/mtb-27-5/author...

3. Ghost Kato 5 – 22 000 Kč
http://www.bike-life.cz/horske-kolo-ghost-kato...

4. Kellys Madman 50 – 24 000 Kč
https://www.insportline.cz/12419/horske-kolo...

U mě jako neznalého by to bylo nerozhodně mezi kolem 1 a 3.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.08.2016
Autor: Stafik
  • Re: Prosím o radu s výběrem Mtb

         

    Vážně se nikomu nechce? :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2016
    Autor: Stafik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu s výběrem Mtb

         

    Houby tomu rozumím, ale vybrala bych si toho Authora. Ten jedinej mi přijde proporčně vyváženej. Ghost a Scott mají divně zalomenej předek a ten Kelly mi taky přijde jaxi rozházenej. Na celkovou vyváženost stavby si potrpím, a jedinej z těch kol ladí Author. Komponenty neposuzuju, to se dá v případě potřeby vyměnit a Author v této cenové relaci mi bez jakýchkoliv úprav sloužil spoustu let, a to jsem se o něj moc nestarala a nevyměňovat převodníky za menší, tak vlastně všechno ostatní pořád funguje jak na začátku, nejsou s ním žádné potíže.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2016
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu s výběrem Mtb

           

      Díky za názor a zkušenost. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2016
      Autor: Stafik
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu s výběrem Mtb

         

    Každé to kolo má nějaké droboučké plus nebo mínus, rozdíly asi i odpovídají rozdílům v cenách.
    Kdybych si měl z nich vybrat, asi bych se víc zajímal o tu čtyřku. Neznamená to ale, že by po důkladném prozkoumání musela nutně vyhrát...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu s výběrem Mtb

           

      Děkuju, no pokud se nedá určit favorit výbavou, asi to rozhodne svezení a jak mi sedne geometrie.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2016
      Autor: Stafik
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu s výběrem Mtb

             

        Zdravím, po vyzkoušení těch kol jsem vzal toho Scotta. Je to jako s holkama. Rozhodlo vnitřní kouzlo, funkční výbava, vzhled a projetí se :) Máme za sebou první stovku a vypadá to, že si budeme rozumět. Spíš jsem nadšený, protože s ohledem na stáří a opotřebení dosavadního kola to už volalo po výměně. Ale tady bych už tu analogii s ženami nehledal :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2016
        Autor: Stafik
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

426 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024