reklama

Podél moře jihozápadní Anglií

Na velikonoční týden si tu zdejší rosničky usmyslely dosti nepřející počasí, takže v práci den před plánovaným výjezdem ruším nahlášené 4 dny dovolené a vybírám si je o 2 měsíce později. A dobře dělám. Sice mě provází spousta mlh, zatažena a oparů, ale občas i sluníčko vykoukne a vyjma první noci…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.07.2016
  • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

         

    Perfektní! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

         

    Parádní cyklocesta.Některá rána na pobřeží musely být nádherné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2016
    Autor: Jarek-SK
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

           

      Byl to takový moc pěkný pohodový týden a půl v ospalém Cornwall u moře, i počasí mi docela přálo. A ty 2 noci přímo na útesech - poblíž Land’s End nad vrakem lodi a pak v Rocky Valley, jen ve spacáku pod skálou, byly úžasné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2016
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

         

    Nádhera! Kdysi jsem byl (pěšky) v končinách kolem Penzance, Land's Endu po Tintagel a pak k Bristolu. Hodně se mi tam líbilo. Musím přiznat, že jsem si nějak moc nedovedl představit cyklistiku po tomhle pobřeží. Teď už jo... :). Možná i inspirace do budoucna... Díky!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2016
    Autor: vlli2
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

         

    Tvé cesty jsou zajímací. Líbí se mi, kolik fotek stihneš cestou cvaknout, je vidět, že máš i smysl pro detail. Jen mě (a určitě nejen mě) mrzí, že komentáře pod fotkama jsou jen v té cizí řeči a spousta nás, možná i většina, těch, co si je prohlížíme, bysme textu i rádi rozuměli. Pokud bys nám mohl vyjít vstříc, budu rád, když si to budu moci přečíst i v češtině.
    Jinak už v mém věku a při mých finančních možnostech Ti začínám tiše závidět. Kdyby aspoň to zdravíčko dalo, i bych se ještě vydal. Není to jen výmluva, je to tak, a tak ve Tvých cestopisech cestuju aspoň tajně s Tebou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2016
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

           

      Díky, popisky jsou v Czenglish protože tady ve Walesu česky už asi nikoho nenaučím :-(. I když – pokud si tu mnozí dokázali osvojit jazyk prskajícách koček Welšštinu, možná by tu i jistá šance byla :-). A taky když si s někým na vandru vyměním kontakt a pak si přepošleme obrázky, potom se ta cizí řeč pod fotkami taky docela hodí. Dvojjazyčně už to asi popisovat nezačnu. Jestli někde něčemu není příliš rozumět, zkus zkopírovat text sem a hned budeš mít jakýs takýs, snad i trochu použitelný překlad.
      https://translate.google.co.uk/

      Jinak jsem rád že se obrázky líbí a že možná i někoho nahlodají – nedržet se pořád jen asfaltu a zpevněných cest, ale občas to vzít třeba i po nějaké hůře sjízdné, avšak o to víc zajímavé stezce, zvlášť když cílem nejsou kilometry ale něco vidět a zažít. Jako by mi jeden z členů RSF svým mottem mluvil z duše: "I never go for a walk without my bike". Moc zajímavý a inspirující článek:
      http://www.cyclorama.net/viewArticle.php?id=334

      Přiznám se ale že dost dobře nerozumím té poznámce o finančních možnostech – já na výletech utrácím prakticky jen za jídlo a občas za nějaké to vstupné. Přírodní hotely jsou všude na světě zdarma :-). Pokud je problém se zdravím tak to je horší, ale jestli chodíš i na kole pořád jezdíš, pak by se určitě způsoby našly – hlavně se nepřepínat a nikam se neštvat. Taky nevidím nejmenší důvod trmácet se někam do daleké tramtárie, moře ani oceány sice nemáme, ale zato máme spoustu jiných krásných míst, stačí si jen dobře naplánovat trasu. Hlavně to nevzdávat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2016
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

         

    Paráda, připomněl jsi mi mojí cestu v únoru před šesti lety. Jen jsem jel obráceně, od Exeteru na sever a pak podle pobřeží na Lands End. Jel jsem po silnicích, většinou to šlo blízko pobřeží, na vymetání všech detailů jsem moc času neměl. Při cestě zpět mě pak popoháněl zde sílící orkán Emma, který si zařádil v Čechách. Ale jinak bylo docela pěkně a na tu dobu i teplo. Povídání ale nemám, jen fotky.
    http://karel-ch.rajce.idnes.cz/jihozapadni...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2016
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

           

      Při tom orkánu jsem tam byl také, s Extrem Tourem. V kempu přežily jen tři stany, převrácené i přívěsy a auta, můj stan s menší trhlinou přežil. Drtivá většina trávila noc na záchodcích, kde se dalo přežít.
      Na konci světa je to zajímací, při cestě kolkolem pobřeží zajímavá stoupání a klesání, věčný protivítr, a koupání v moři? Neměl jsem do té doby tucha, že vlny oceánu jsou jiné, mohutnější, než vlny mořské. Když jsem se tam koupal, tak to jsem byl terčem pozornosti turistů ve vaťácích. Ale dodnes nezapomenutelná cesta.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2016
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

             

        Choceňské nádraží po orkánu Emma.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2016
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

           

      Tvoje obrázky byly inspirací, díky za ně. Některé záběry mám úplně ze stejných míst, třeba ten Boscastle – na tvé fotce, to bylo 4 roky po povodni, zrovna upravují koryto potoka. Nebo obrázek skalnatého pobřeží u Rocky Valley. Jel jsem nalehko takže stezka podél moře nebyl problém, s nákladem jaký jsi měl ty by to bylo o dost náročnější.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podél moře jihozápadní Anglií

         

    Pěkná cesta :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024