reklama

Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

Opět problémek: teď v pátek při zpáteční cestě z práce mi prasknul hák na pravé straně zadní stavby mého starého, nicméně s láskou opečovávaného favorita. Mám na mysli ten hák vzadu (který je pochopitelně i na levé straně), ve kterém drží přehazovačka a hlavně to v sobě drží zadní kolo. Prostě ten hák se celý odlomil. Asi jsem měl kliku, chvíli před tím jsem se řítil z dlouhého kopce rychlostí přes padesát, pod kopcem jsem zastavil, abych si odskočil, a jak jsem nasedl, najednou pode mnou "zaplaval" zadek...
Samozřejmě to můžu nechat odborně svařit. ALE: neulomí se to potom hned vedle? Nebo v tom sváru? Dá se takto opravenému rámu, navíc v takovém místě, věřit?
Je tu někdo, kdo má zkušenosti se svařováním a může mi na to odpovědět?
Dík :-)

Zpátky k věci: samozřejmě, můžu

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.07.2016
Autor: Airline
  • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

         

    Tu patku rámu bych nesvařoval, ale vyměnit se dá. Kde dělají ocelové rámy, tak si s tím asi poradí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

           

      Jo, čekal jsem, že Ty se ozveš, dík.
      Já už sice včera byl ve sběrných surovinách v Čerčanech a za 50,- jsem tam získal krásný (samozřejmě ježděný) rám, včetně vidlice a hlavového složení, ale musel bych ho nastříkat (což sice problém není), nicméně chtěl bych zachránit ten původní rám, mám k němu určitý vztah.
      (taky jsem si včera z Čerčan přinesl naprosto netknuté hliníkové favoriťácké blatníky, ty snad nebyly vůbec namontované, jsou jako nové. Hned večer jsem je namontoval na kolo, na kterém jezdím ve srač.ách, padly tam jak ulité :-) )

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2016
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

         

    pokud máš rám F12 a pod tak ten je uělaný z materiálu 11 523 - což je ocel se zaručenou svařitelností.
    Jak je to u F1 nevím.
    nicméně - závisí od svařeče....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2016
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

           

      U solidnějších rámů bývaly ale patky kované. Vyseknutý plech býval jen na mizerných rámech.
      Svařitelnost u kované patky neznám, jako provizorák asi půjde, ale tuhost a pevnost asi mít nebude. A pokud se náhradní patka najde, ta výměna bude podobně pracná, jako to sváření a začisťování.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

             

        Patky se normálně lámaly a měnily. Nejsou na favoritu letované do trubky?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2016
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

               

          Jo, měly by být "mosazí". Proto si myslím, že v nějakém servisu, kde umí ocelové rámy, budou mít nějakou náhradu a opraví to za rozumnou cenu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

             

        Mně u mého favoriťáckého rámu u Bareše v Brandejse http://www.cyklobares.cz/
        zaletovali rozlézající se konce zadní stavby u patek a přiletovali mi tam i držák na přehazovačku. Mám tedy patku přehazovačky ocelovou :) Také mi letovali závity na šrouby na košíky pro lahve a úchyty na lanka, abych nemusel mít bowdeny odpředu až dozadu. Zařídili i nalakování práškovou barvou. Rám drží, jsem spokojený.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

               

          jj, letos jsem u nich měl svoji prasklou hlínu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

                 

            A ještě to drží? Mne loni před svařováním duralového rámu důrazně varovali i ve firmě, kde to dělají, že pokud se ten svár následně tepelně nezpracuje, tak to bude vesele praskat dál. Bareš ten rám následně nacpal do pece a pak přelakoval?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.07.2016
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

                   

              Technologii přenechávám odborníkům. V bejvalý práci se vařil hliník i hořčík, někdy to pak do pece šlo, jindy ne.
              Tu sedlovou trubku dole u smyku mám "vyztuženou" vevnitř kusem sedlovky a celé je to provařené. Zatím drží.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.07.2016
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

               

          Nevím jak ostatní, ale já mám od Bareše tandem. Jo, docela to jde, drží, až na přední vidle. Dvakrát za hustý prachy u něho měněné, pořád hrůza, až jsem si nechal dělat nové u DURATECu a už to je dobré. Při odborníkově kontrole původní vidle přišel na to, že to byla chyba svářeče. Takže, jako vždy a všude, všechno jde, ale záleží na tom, kdo to dělá, a to předem nelze poznat. Lze jen na doporučení minimalizovat riziko, na nulu teoreticky to ale nelze.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2016
          Autor: Pepíček
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

         

    Měl by to vidět rámař, který ví, co si s kterým materiálem může dovolit. Takových už je málo, já ani nevím, kde takovýho hledat ve svým okolí.

    V Čechách vyráběl ocelové rámy Štěrba a Šírer, tak je zkus, zda pomůžou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2016
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

           

      Štěrba byl ochoten opravovat rámy pouze v zimě. Ale to je informace z doby, kdy sídlil u náměstí Bratří Synků.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

         

    Díky za vaše rady a připomínky.
    Já to vemu k našemu sousedovi - to je absolutní všeuměl (kdyby ste mu řekli, aby postavil funkční helikoptéru, tak to dokáže, nekecám) - tak si s tím snad poradí :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

           

      Tady máš pár součástek na tvého vírníka :-)
      https://www.sbazar.cz/honzafff/detail/17917560...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

           

      Nějak si s tím poradí. Já bych favoriťácký železo svářečovi nedal. Ony se ty rámy tehdy letovaly z nějakého důvodu...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2016
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

             

        Já myslím, že se to tou mosazí letuje stále. Alespoň Bareš tvrdil, že tu koncovku zaletuje. Když vidím ty koncovky od Rondy, tak je mi jasné, že mi tu mojí koncovku vyměnil za koncovku s úchytem přehazovačky.
        Proč se to letuje nevím, zajímalo by mne to.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

               

          Tipnul bych si na jednodušší a čistější práci bez dodatečných úprav s dostatečnou pevností. Taky dřív nebylo žádné sváření v ochranné atmosféře a jemně laditelné svářečky, takže bastlit něco z tenkých trubek by nebylo jen tak. Naproti tomu zaletování do (navíc dekorativních) mufen byla brnkačka.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

               

          Nepochybně existují rámaři, kteří letují.
          Já jen vyjadřuji obavu, aby stejnou zručností oplýval Airlinův soused všeuměl...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2016
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se věřit svařovanému rámu? :-)

           

      Takže nadále lítáš helikoptérou?!? :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

308 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024