reklama

Rychlé, levné pláště

Ahoj,
jezdím 95% v terénu. Teď jsem se nechal ukecat kámošema na cestu k moři a to bude téměř celé po asfaltu. Tak jsem pojal nápad, pořídit si na tu cestu nějaké rychlé pláště. Vím, že existují kvalitní rychlé drahé pláště. Ale protože je potřebuji jenom na těch cca 600 km a pak je shodím a už je asi nikdy nepoužiji, tak bych raději něco levnějšího. Nevíte o něčem?
Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.07.2016
Autor: oleg
  • Re: Rychlé, levné pláště

         

    Jaký potřebuješ rozměr? Průměr, šířku... a co to znamená levný? (do jaké ceny).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlé, levné pláště

           

      Ahoj,
      je to na horáka 26" rozměr ráfku 559x19.
      Třeba jsem našel toto:
      http://www.2z-sport.cz/produkt/plast-kenda-26x1...
      Tak asi něco v této ceně.
      Je to použitelné?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2016
      Autor: oleg
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlé, levné pláště

             

        > Je to použitelné?

        Já už bych si pláště bez protiprůpichové vložky nekoupil. A protože pojedeš naložený, asi budeš mít i víc defektů, než na kolik jsi zvyklý. Ale za 200 to asi nebude… Typicky jsou tak kolem 600.

        > a pak je shodím a už je asi nikdy nepoužiji

        Škoda, že máš jiný rozměr než moje kola. Jinak bych si je po tvé cestě třeba i odkoupil. Ale třeba bys je v bazaru na bike-forum udal…

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2016
        Autor: JendaH
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlé, levné pláště

             

        Jezdím s těmito už třetí rok i v lehčím terénu a po silnici letí (mám 29):
        http://www.2z-sport.cz/produkt/plast-kenda-26x1...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2016
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlé, levné pláště

               

          tady byly skoro nové:
          http://vlli.rajce.idnes.cz/05.01.-05.09._Vylet...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2016
          Autor: vlli2
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlé, levné pláště

               

          Letos stále použitelné, bez defektu:
          http://vlli.rajce.idnes.cz/2016.05.7.-14._Na...

          Nebál bych se toho. Vrstva "masa" je tam dostatečná...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2016
          Autor: vlli2
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlé, levné pláště

                 

            Odhadem mají 5000 km z toho 3500 na těžko. Pořád slouží... Klidně si je pořídím zas...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2016
            Autor: vlli2
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlé, levné pláště

               

          Kendy bývají dost těžké. U těhle jsem váhu nenašel, tak asi bude taky krapet vyšší. A o vláknech taky ani zmínka.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2016
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlé, levné pláště

                 

            I kdyby měly o kilo víc a rotační hmotnost jsme počítali dvakrát (což je nesmysl, protože energii nepálíme jenom při rozjezdech), tak když on bude mít i s kolem a nákladem 100 kg, tak je to rozdíl 2 % -- jinými slovy jako kdyby k moři jel místo 600 km 612 km. Nebo jako kdyby v sedle strávil 71.4 hodiny místo 70 hodin. IMHO zanedbatelné.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.07.2016
            Autor: JendaH
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Rychlé, levné pláště

                   

              Řekl bych že vliv té rotující váhy bude trochu jiný a bude se to počítat jinak, než jen zdvojnásobením váhy toho kusu.
              Asi tam bude důležité kudy se s tím pojede a jak se pojede. U plynulé jízdy rovinatou krajinou těžký plášť nebude tolik zlobit, jako někde v kopcích, na mizerných cestách, nebo při pohopkávání přes města, kdy furt zastavuješ a rozjíždíš.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2016
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rychlé, levné pláště

                     

                Čistě fyzikálně, obvod kola se vůči zemeguli pohybuje dvojnásobnou rychlostí než nerotující části kola. Takže na rovině se dá říci, že gram na obvodu pláště má na setrvačnost dvojnásobný vliv oproti gramu na rámu.

                Natěžko bude mít o pár gramů těžší plášť naprosto marginální vliv, a to i v kopcích.

                Na mizerných cestách by se na velmi lehkém kole mohla projevit stabilizace gyroskopickým efektem, ale považoval bych to spíše za pozitivní jev.

                Pokud by zvýšení váhy bylo způsobeno zvýšením odolnosti pláště, tak na jízdu natěžko bych to bral všemi deseti.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.07.2016
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rychlé, levné pláště

                     

                Na mizerných cestách by možná byl hůř ovladatelný prostě proto, že musí řídítkama točit s větší vahou. Nemyslím, že by si toho všiml.

                Když bude furt zastavovat a rozjíždět se, tak je to právě ten dvojnásobek. Když pojede plynule, tak to bude jednonásobek jako u netočící se hmotnosti.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.07.2016
                Autor: JendaH
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlé, levné pláště

             

        Klidně nějaký takový plášť. Na silnici dobrý, a když ho nafoukáš, tak i vcelku jede.
        http://www.bikesport.cz/cz/plaste%20duse...
        Osobně vozím Continentak Contact 1,75 za 300,-, najeto zatím asi 2500km a bez defektu.
        Právě se chystám na výlet na težko, ale protože pojedu částečně i v terénu, nasadil jsem Race Kingy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlé, levné pláště

         

    Já bych volil nějaký z Marathonů. Třeba: https://www.kola-radotin.cz/plast-schwalbe...
    Pláště za 200 korun bych se na takovouhle cestu trochu bál kvůli výdrži a defektům.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlé, levné pláště

           

      To já taky, ale tazatel chtěl levné. Holt jiná cílová skupina - já bych spíš obětoval pár peněz za menší riziko defektu, zvlášť u cesty na těžko.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlé, levné pláště

             

        Tak otázka je, co znamená levné... Ty Marathon Racery, co mám na Oceláči stáli něco jako 500 korun za jeden a to mi přijde celkem levné. Ale co se týče plášťů, mám zřejmě měřítka trochu jinde než zbytek populace.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2016
        Autor: snilard
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlé, levné pláště

               

          Třeba zrovna Racery taky vozím. Lehké, pěkně jedou, ale že bych na nich neměl defekty, to zase ne. Sem tam se zadaří, stejně jako na pláštích třeba za polovic.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2016
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlé, levné pláště

                 

            Tak. Navíc je-li zadání/dotaz na plášť okolo dvou set, tak Racery jsou fakt dost mimo.

            Když už, tak by musely být nějaké expediční varianty, ale i ty nebudou do těch dvou set. Pokud bych se měl držet zadání, tak bych volil něco jako ty Kendy (ale konkrétní neporadím, nic takového neznám).

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.07.2016
            Autor: Akito
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rychlé, levné pláště

                   

              Dotaz byl na "něco levnějšího", nikoli na konkrétní cenu za plášť...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.07.2016
              Autor: snilard
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Rychlé, levné pláště

         

    Nějaké semislicky, dobré dělal třeba Schwalbe. Klidně levnější drátěnou variantu. Pak je dojezdíš na zadku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2016
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlé, levné pláště

         

    Schwalbe Land Cruiser, MAXXIS WORMDRIVE, cestu vydrzia a ked by sa Ti zdali byt drahe, tak ich mozes po navrate predat v bazare, urcite sa najde niekto co ich dojazdi a Ty budes mat nizsie naklady na ne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2016
    Autor: milano.pk
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlé, levné pláště

         

    Mám na tříkolce http://www.zbozi.cz/hledani/?q=Maxxis%20roamer...
    a jsem velmi spokojen.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2016
    Autor: Papji
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlé, levné pláště

         

    Cena + požadovaná výdrž?
    Jedině Rubena (Mitas)!!!
    8-)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2016
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlé, levné pláště

           

      Mně vydržela necelých 400km, tak že za mně rubena rozhodně ne:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2016
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlé, levné pláště

         

    Jsem trochu překvapen z 1.5". Já bych asi raději těch 1.75" nebo kolik tu nabízeli jiní.

    Nelze dohledat tlak (max, min). To je při naloženém kole důležité. I hladká pneumatika, která se rozplácne, má odpor jako prase. Čím těžší budeš mít bagáž, tím víc na tom záleží.

    Odolnost proti průrazu určitě ano, ale pak cena. Takže holt nějaké duše a lepení s sebou. Za 600 km to neojedeš a co s tím pak.

    Patka drát je pro tento účel bez problémů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2016
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlé, levné pláště

           

      Za mne třeba toto:

      Michelin Protek 26x1,40 černý s reflexním pruhem
      Úzký, ale dobrý design, ochrana proti defektu. Mám s podobným designem velmi dobré zkušenosti na skládačce. Je to nanic v blátě, ale na pevném povrchu drží a hlavně jede.
      http://www.kupkolo.cz/plast-mtb-michelin-protek...

      Plášť MTB Schwalbe Land Cruiser 26x1.75 K-Guard - drát 2016 - ten dezén bude pomalejší než předchozí a bude mít větší odpor. Nelze zjistit, jak hustit, možná to lze stáhnout nebo vygooglit.
      http://www.kupkolo.cz/plast-mtb-schwalbe-land...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2016
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlé, levné pláště

             

        Anebo jiný e-shop. Mám dobré zkušenosti se Schwalbe Citizen, ale to je mimo cenu.

        Obecně platilo, že levné pláště mají odolnější směs, takže se hned tak neojedou. Z tohoto pohledu by měly být optimální hladké Rubeny, ale někteří tu na ně nasazují. Já znám a používám Kratos, ale to je Top Design a tedy jiná konstrukce a výdrž. Neumím proto posoudit, zda mají pravdu zdejší kritici anebo výrobce, případně které pláště kritici zkoušeli. V každém případě ty Rubeny jsou v relaci 150 - 200 Kč za kus.

        Na Crossu používám Maxxis Overdrive. Dobře jede i drží, ale je měkčí než třeba Marathon. Dobrá odolnost proti defektu a procvaknutí.

        http://www.bike-eshop.cz/plaste-horska-kola-mtb...

        Zajímavě vypadá i Michelin

        http://www.bike-eshop.cz/plaste-horska-kola-mtb...

        Dobře vypadá i toto:

        http://www.bike-eshop.cz/plaste-horska-kola-mtb...

        Jinak dobré je taky sledovat maximální zatížení pláště, protože zvlášť zadní kolo toho poveze dost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2016
        Autor: MiBo
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlé, levné pláště

               

          RUBENA je totální aušus. Hlavně levné verze. Bláto

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2016
          Autor: smrtistroj
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024