Země: Polsko Polsko

Polské pobřeží (drogi rowerove)

Ahoj,
mám dotaz. Mají poláci nějaký server, kde lze naplánovat trasu na kole. Něco jako je u nás "cykloserver" nebo alespoň nějaký link s "drogami rowerowymi"
Neboť sehnat u nás mapu Polského pobřeží v rozumném měřítku, je asi nemožné.
Moc děkuji za odkaz.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.07.2016
Autor: rhplus
  • Re: Polské pobřeží (drogi rowerove)

A co třeba bikemap.net.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

https://mapy.cz/turisticka?x=19.3389877&y...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

slovo sehnat v době internetu je poněkud archaické. Mapy polska se dají objednat v polsku přes internet pokud chceš papírovou podobu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jenže to může být odpověď k ničemu. Nevím jak je to v Polsku, ale co mám zkušenosti z Německa, lehce se ti stane, že si objednáš mapu a je ti k prdu, neboť mnohé německé turistické mapy jsou mizerné. Těch dobrých je málo. Vím o čem mluvím, německých map mám plný šuplík, ale plánovat jen podle nich bych si netroufnul.
      Ani se nedivím, že prohráli dvě války, jestli měli takovéhle mapy. ;)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Copak to, že prohráli, ale jak mohli Rusové vyhrát ? Že prej v osmašedesátým bylo dost účinný jen otáčet směrovníky u silnice :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ještě že jsem nevyhodil mapy z dob NDR'
        Blbý je, že kempy a Jugendherbergy už nejsou, co bývaly (taky byly v knížce ...)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: AV

Kempy na Baltském pobřeží jsou skoro to samé. Až na to, že co to stálo v DEM to teď stojí v €. A trabanti byly vystřídáni bavoráky.
          Jugendherbergy jsou pořád dobrou (ale dražší) alternativou. Navíc když člověku není pod 26, tak si musí připlatit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

no jo srovnávat Německo a Polsko nelze. Německo je na tom ekonomicky mnohem lépe. Mapy v Polsku odpovídají době, kdy byly vydány, takže samozřejmě nemusí a ani nejsou úplně aktuální. Třeba tam kde kdysi byly a v mapách jsou přívozy je v reálu most postavený o pár km dál než byl přívoz. Výhodou je, že se s poláky dá snadno domluvit, protože většinou mluví polsky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ono s tou domluvou to ani v Německu není problém, protože většinou mluví německy. ;)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kupodivu rusky nechcou ani ti, ani oni ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2016
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mapy kupuji zásadně tady - v Kiwi http://www.mapykiwi.cz/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Při plánování dálkových tras po Evropě využívám např. http://www.biroto.eu/en/. Najdeš tam i 8 228 km dlouhou Baltic Sea Cycle Route (Hansa circuit).Přeji příjemné plánování a šťastnou cestu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: pavelv
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Plánuju podobnou cestu, máš už vymyšlený, jak se tam dostat? Asi kouknu po nějakým vlaku

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2016
    Autor: Misak

Vlak je při mých zkušenostech zbytečně drahý, vyplatí se Eurolines, pokud jedou přibližně tam, kam Ti to vyhovuje, a berou kola. Berou ve smyslu přepravují, ne kradou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Pepíček

Na začátku května jsem jel vlakem s koloběžkou ze Svinoústí do Krkonoš.Všechno bez problémů, vagony s místy na kola, v jednom vlaku jsem měl rezervované místo s kolem stále pod dohledem. Jízda na čas, přestupy bez problémů. Přišlo to na cca 700 Kč. V sezóně se asi vyplatí rezervace předem, nemusí být dost místa na kola.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: JNSK

http://www.skocdopolska.cz/zacatecnici/da-se-v...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

NEbo pak to risknout a shánět na místě - i v Polsku se nám podařilo schrastit slušnou mapu v místním infocentru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: evcas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky všem za příspěvky a tipy!
    Přejí pěkné léto!

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já v cizině používám pro navigaci tyhle mapy
    https://openmtbmap.org/download/odbl/

Mimo jiné i Polsko, kam občas zajedu a funguje to velmi dobře. Pro silniční kola jen dvojí linka, pro treka plná tmavá linka, na horáka červené plné, kdo se rád vyblbne tak jede čárkovanou a kdo rád běhá a nosí kolo dá si tečkovanou :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2016

Tak, je po dovolené na Baltu. Mapy, které jsem používal, byly stažené off line od Seznamu, mají vyznačenou kdejakou odbočku na pláž. Taktéž jsem využil i místní papírové mapy v měřítku 1:50000 za cenu 60Kč
    Balt je prostě krása! Jen ten Bornholm jsme nestihli, tak snad příště.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2016
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Můžeš napsat více.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Quatsch

Jo také bych se přimlouval. Hlavně za nějaké zkušenosti s kvalitou cest/řidiči. Zatím co jsem si kde přečetl, tak nic moc, ale to Polsko mě láká.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Bude to ale asi nuda...
        S kolegou jsme měli vyrazit s koly vlakem z Ov do Swinoujscie a pak pokračovat podél pobřeží. Naše manželky s dětmi autem do Leby (tam měly rezervovaný pobyt) s tím, že my objedem pobřeží, podle času pobudem v Lebě a jelo by se domů. Ony autem i s našimi koly na střeše a my dva chlapi vlakem.
        Situace se změnila..., kolega pár dnů před odjezdem "onemocněl". Asi den všemožných nadávek, atd.
        "Tak pojedem sami" manželčin nápad, asi by mně to napadlo taky, ale až bych "vychladl"
        Původně to měla být dovolená na týden, změnila se skoro na dva týdny.
        Pršelo jen 2x a to v noci a v den našeho odjezdu. Relax na pláži-čtyři dny, jinak vyjížďky po okolí, nejen v nádherných borových lesích. Jízda po pláži-je třeba jet v tom cca. metr širokém pruhu mezi vodou a pláži.Polští řidiči - pravidlo č.1 na naších cestách, kterým se řídím "cyklista nemá nikdy přednost" tady nějak neplatí, možná to bylo i tím, že jsme měli vozík, nevím.
        Mapy od seznamu jsem stáhl do mobilu na off line používání, jak jsem psal výše, je v nich vyznačena kdejaká lesní cestička.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A ty seznamácké mapy v pohodě? Odpovídalo to realitě?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: hekynen

.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Když jsem tam loni byl, netroufl jsem si s kolem do toho písku. Co na to kola říkaly, pokud ještě mohly mluvit?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Pepíček
      •      

Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

Pokud si děláš servis sám, myslím, že není problém, dát kola po příjezdu za den do pořádku. A lehce orezlý řetěz není taková hrůza. Po příjezdu skončily oba v PETce s odmašťovadlem, kde byly protřepávány a nemíchány. Následně hýčkány Nanoprotech-em.
        Obě kola, bez skřípání a vrzání, plně fungují :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jen pro doplneni vlakna:

http://blog.bobiko.pl/2014/06/rowerem-wzdluz...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: homer
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Po R10 jsme jeli jen kousek z Leby k majáku Stilo asi 25-28km, pěkná projížďka v borovém lese s občasnými pískovými pasážemi-za mně dobrý! Ale zpátky chtěla manželka raději po pobřeží.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Cyklotoulky s dětmi, vozíkem a nočníkem

Markéta Hroudová a Luděk Zigáček
Po cyklostezce ODRA-NISA k moři na Rujanu a Polskem zpět domů
První knižní přiblížení krásné, ale lehce opomíjené dálkové cyklostezky lemující hraniční řeky mezi Německem a Polskem. Tento cestopis…
259 Kč

Kolo sny a dobrodružství

Radim Jebavý a David Novotný
aneb Výzva i pro Dominátora
Věděli jste, že legendární hokejový brankář Dominik Hašek (Dominátor), nejúspěšnější gólman naší historie, olympijský vítěz z Nagana a…
349 Kč
Seznamka

Hledám: Barma v lednu 2017

dnes
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

153 cyklistů (16 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016