reklama

Jakou značku zvolit?

Dobrý den,
věřím, že podobná témata zde již byly mnohokrát řešeny ale i přesto potřebuji přesnější odpověď.
Jelikož mi kolo ukradli a léto začalo, hodlám si koupit kolo nové.
Bohužel tady ve městě není takový výběr jako ve větších městech, takže není nijak velký výběr.
O co mi jde. Jsem si vědom, že značka kola nesvědčí o kvalitě samotného kola. Ale přesto neustále čtu, jak ta a ta značka má špatné rámy, jinde se připlácí pouze za značku, atd.
Níže vypíši značky, které bych si mohl pořídit, které se prodávájí tady ve městě. A chci vás poprosit, zda by jste mi řekli po kterých značkách bych se měl koukat, a naopak které přejít.
Za kolo bych mohl dát kole 10k. Ideálně míň, ovšem zase nechci zbytečně šetřit. Vím.... Pěnez je to na kolo málo ale nechci do něj dát víc peněz, jednak na něm nebudu jezdit tak moc aby muselo stát 30k (bude to takové občasné ježdění, žádné tůry a tripy), a dále peněz taky není.
Neptám se na koktrétní kola, tak tady nebudu vypisovat svoje bio. Kolo si samozřejmě vyberu až ho uvidím a vyzkouším, ale chci mít aspoň nějaký přehled co jo a co ne.
Děkuji předem za ochotu.

Značky kol které se prodávají v okolí....: Cannondale, GT, MRX, Elektrokola Apache, Lectron, CTM, Dema, Tranz, Merida, Author, Campagnolo, HaiBike, Leader Fox, Maxbike, Staiger, Vautron, Winora, Trek, KTM.... Toť vše.

Ještě jednou, děkuji moc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.07.2016
Autor: ovy1448
  • Re: Jakou značku zvolit?

         

    Myslím, že na značce tolik nezáleží, spíš jde o konkrétní kolo. Ovšem 10 000, to věru není moc. To by bylo asi nejlepší koupit postarší Favorit. To kolo bylo dost dobré, ale dneska se nenosí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2016
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jakou značku zvolit?

           

      Ty bys ho potřeboval zažít, v době jeho největší "slávy" (teda znouzectnosti) i s tou poťachtanou dobou. Moc by ti to pomohlo.

      A pro původního tazatele - 10 tisíc opravdu není moc. Ale na jen občasné projetí asi bude stačit. Ze značek vynech Cannondale, Specialized, Campagnolo.
      Koukej spíš po běžných Authorech, Meridách, Feltech a podobných značkách, běžných v kamenných speciálkách. Radši vynech i obchoďáky.
      A koukej po výprodejích loňských a předloňských modelů - za stejný peníze mnohem víc muziky. A pro kolo i za těch deset se snad vyplatí zajet i do sousedního okresu, pokud to ušetří víc, než stojí cesta.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jakou značku zvolit?

             

        Já hlasuju za toho Favorita. Se každej den raduju s Růženkou a ač na to moc času nemám a vlastně žádnej výlet, krom první padesátky v galoších, se nekonal (bo agrotechnické lhůty nečekaj plus další události, jež samy o sobě stačí na kolaps), už máme na podvečerních vyjížďkách naskotačenu pětistovku a je čím dál lepší. I po šiškách v lese umí tančit, do kopce vyšplhá, po rovině utíká a každý den mně dělá radost. Dvěma prsty ju můžu vodit, nekope do mě při tom šlapátkem, lehce opřu o zeď a nepadá.
        Se vším všudy přišla na pět litrů, a to v tom je i nějaké nářadí, poštovné a pár cvičných kusů, co se neosvědčily. Když uvážím, že za tu cenu mám kolo, na kterým se s radostí projedu, naučila jsem se ho celý rozložit a složit od výpletu až po kuličky v ložiskách, tak to byla skvělá investice. Zlatej Favorit :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2016
        Autor: bara2
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou značku zvolit?

             

        Paradoxně si na tom ale vedl až moc dobře a stále dokáže prohánět moderní kola. Ta horská kola, co přišli po revoluci byl prý dost velkej průser.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2016
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou značku zvolit?

               

          :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.07.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jakou značku zvolit?

               

          Rozhoduje jezdec,ne kolo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.07.2016
          Autor: smrtistroj
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou značku zvolit?

                 

            Ono zase odcamcad po camcad... kdyz posadime profika na detske kolo bez prehazovacky (nejlepe se stabilizacnima koleckama), mohli bychom mit sanci ho i porazit.. aspon na vhodne zvolene trase. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.07.2016
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou značku zvolit?

                   

              Starý favorit + trošku lepší součástky + dobrý jezdec. A vyhraje vždy.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.07.2016
              Autor: smrtistroj
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jakou značku zvolit?

                     

                Při patřičné opatrnosti dojede a vyhraje, ale votrávenej jak indiánskej šíp...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.07.2016
                Autor: ronda
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jakou značku zvolit?

                 

            Ne tak úplně. Skládačku po rovině jen tak na 30 km/h fakt nedostaneš(i když to jde).

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2016
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jakou značku zvolit?

                   

              Nebo jde o to, jakou máš skládačku.

              Jsou 26", tu mám, ale i 38" (viděl jsem na googlu)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.07.2016
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jakou značku zvolit?

             

        Deset fakt není moc, ale před 7 lety jsem měl podobnou hranici. Nakonec jsme koupil Author Dexter 26" a jezdím na něm ještě dnes - ať už jen tak do města na nákup nebo ho obložím brašnama a jedu až na pobřeží Baltu či do Benátek.
        Brzdy brzdý, přehazovačka přehazuje, ročně najezdím kolem 6-8 tis. km ... ale taky sám o sobě vážím 60kg, takže kolo není moc namáhaný a jezdí defacto jen silnice a zpevněný cesty.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2016
        Autor: Cvrnda
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou značku zvolit?

         

    A to se ti zdá málo značek na výběr?
    Která kolo z těchto značek sis vytipoval co by se ti líbily?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou značku zvolit?

         

    Kup Authora. Tím nic nepokazíš. Český kolo a za ty peníze koupíš klidně rok starý model a budeš spokojený. Nic jinýho bych neřešil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2016
    Autor: 7pragamen
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024