reklama

bubnové brzdy

Nevíte někdo kde by se v ČR dali sehnat bubnové brzdy na stavbu tříkolky.Dík.

[ Zpět ]
Datum: 03.04.2006
Autor: lehojackk
  • Re: bubnové brzdy

         

    Sháněl jsem dlouho a intenzivně, výsledek nulový. Pokud bych je sehnal, musel bys je nechat dovézt specielně pro sebe, stály by stejně jako levný mechanický kotouče a brzdily by hůř. Navíc se u nás bubnovky vůbec nechytají, nikdy to sem nikdo nezačal vozit a ve většině obchodů se na tebe tváří nebo ti přímo řeknou, že seš idiot a proč to proboha chceš. Sháněl jsem to kvůli jednoduchosti úpravy na jednostranné zavěšení předních kol. Myslím ale, že se vyplatí nechat si vyrobit náboje a osy u nějakého soustružníka a vrazit tam zapouzdřený průmyslový ložiska. Teoreticky je to dohromady s koutoučovýma brzdama dražší než bubnovky, ale ty bys musel koupit po internetu v cizině za zápaďácký ceny a nechat si je dovézt, takže by to o moc líp nevyšlo.
    Ty koutoučovky stačí fakt nejlevnější co seženeš, protože budeš mít dvě a obě vpředu a na 20" kolech, takže jejich výkon bude větší něž cos kdy zažil na klasickým kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bubnové brzdy

           

      Máš úplnou pravdu,dneska sem lítal po Budějcích půl dne a koukali na mně jak když sem spadnul z vesmíru.A to se mně ptali to taky de a tak podobně.Když sem jim řek koukněte na tohle http://www.ice.hpv.co.uk/images/trikes/q/images...
      Tak kroutily hlavama.Takže ti dávám za pravdu a du do těch kotoučovek.Taky sem to chtěl hlavně kvůli tomu zavěšení.Tak to zejtra v práci prokonzultuju ze soustružníkem.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: lehojackk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bubnové brzdy

             

        Já jsem někde na netu viděl prodávat náboje na invalidní vozíky - měli jednostranné zavěšení - akorát by se musela vykoumat ta brzda. Ty náboje byli celkem levné (cca 200,-) Tom

        [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (waqw)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bubnové brzdy

           

      ony ty zápaďácký ceny nemusí být nijak hrůzostrašný. Hromada věcí (nevím, jak cyklistických) se např. v Německu sežene třeba za poloviční cenu ve srovnání s tuzemskem. Zkus kouknout třeba na ebay.de

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bubnové brzdy

           

      Bubnové brzdy i náboje kol pro bubnové brzdy dělá Shimano. Každý prodejce kol či servisní středisko by ty brzdy u Shimana (respektive na www.paul-lange.cz) mohl objednat. Je otázka doby dodání (někdy na díly čekám i 2 měsíce), ale mělo by to dojít. Podívejte se třeba zde:
      http://cycle.shimano-eu.com/catalog/cycle...
      http://cycle.shimano-eu.com/catalog/cycle...
      http://www.paul-lange.cz/ - tady jsou v položce Shimano - komfortní komponenty.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jihra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bubnové brzdy

             

        Tyhle brzdy zakladateli diskuze nepomůžou, šlo o to, že náboje s bubnovou brzdou uvnitř značky Sachs stavitelé tříkolek s oblibou upravují pro jednostranné zavěšení předních kol, poněvadž to díky jejich konstrukci jde dobře. Ten od Shimana to neumožňuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bubnové brzdy

         

    Ahoj, nedavno jsem mel v ruce nejaky bubnovy Sachs, cena kolem 450kc, ta levnota mne dost prekvapila, ale pry nejakej doprodej.
    Chtel jsem je pouzit na vyrobu trenazeru.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Santus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bubnové brzdy

           

      Na netu jsem našel nějakou firmu která prodává koloběžky a má tam ty bubnovky - když tak jim napiš jestli by nešy ty brzdy od noch koupit samostatně http://www.mibo.cz/turist.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (waqw)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bubnové brzdy

             

        Jo je to ten model turist a maj na tom sachse.Tak sem jim napsal esli je prodávaj.Tak uvidím.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2006
        Autor: lehojackk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bubnové brzdy

         

    Taky stavím tříkolku a jednostranný náboj s bubnovkou jsem sehnal u jedný firmy v Dolních Štěpanicích u Vrchlabí asi za 500,-. Je to teda už dva roky ale snad ještě fungujou . Budu to zřejmě prověřovat protože kolega staví teréní kolečkový brusle a bude je taky potřebova. Budeš li mít zájem tak se příhlaš. Náboje jsou německý na invalidní vozíky a včetně prům. ložisek.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jerguš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bubnové brzdy

           

      Ahoj Jerguši! Měl bych dotaz. kolega co staví terénní kolečkový brusle, jaký použil kolečka? A brzdu?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2006
      Autor: Jirka-As
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bubnové brzdy

             

        Zde máš odkaz na brzdy i kolečka (200x50) z Rubeny http://delfi.mari.cz kolega ráfky točil z duralu a pakny do nich dodělává . Přední kolečka by šla použít i ta plastová.
        Tady jeden odkaz na brusle http://www.gateskate.com/ .

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jerguš)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bubnové brzdy

           

      Ok poslal sem ti email.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2006
      Autor: lehojackk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bubnové brzdy

         

    na vrakovišti

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (automechanik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bubnové brzdy

         

    zastav se u mě, prodám

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (prodavač)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bubnové brzdy

         

    podej si inzerát do Nakole

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nakolista)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bubnové brzdy

         

    Vidím, že někteří byli úspěšnější než já, možná jsem to tehdy vzdal moc rychle. Nijak zvlášť toho nelituju, kdybych si býval nenechal kecat do závěsů kol od toho soustružníka/zámečníka/svářeče, co je vyráběl, a donutil ho vyrobit tu kopii Catrike nebo co jsem to měl v plánu, byla by tříkolka dokonalá. Momentálně má jediný problém, a to s uchycením os kol k té otočné části závěsu, nevím jak to nazvat.
    Taky jsem se až později dozvěděl, že mnohé i velmi drahé tříkolky a většina homebuildů nevydrží všechno, např. jízdu po dvou kolech, a neslabší je právě zavěšení předních kol. My máme osy v nejsilnějším místě 18mm, 12mm je v ložisku na vnitřní straně a 8mm na vnější a vydrží to cokoliv. Nevím, nakolik jde upravit ten bubnový náboj na podobou odolnost. Největší namáhání je v prudké zatáčce v momentě, kdy vnitřní kolo přestává nést zátěž. Na vnější přední kolo působí vodorovná síla ekvivalentní asi dvěma třetinám hmotnosti stroje s jezdcem a snaží se ho vylomit ze závěsu.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bubnové brzdy

           

      a nešla by použít bubnová brzda z Babety ? Těch se všude válí ( jen je zvednout ...)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bubnové brzdy

             

        Možná jo, myslím je snad měl Ruda na tom 2+2místným Tripperu. Když je to pro dva dospělý a dvě děti, tak prosím, ale na jednomístný stroj by to podle mě bylo příliš těžký.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bubnové brzdy

         

    Dík za příspěvky.
    Jedny brzdy sem objevil tady http://delfi.mari.cz odkaz od Jerguše a další je od kolobky mibo kde prodávají SACHSE za 390Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: lehojackk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

187 cyklistů (3 přihlášení)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024